Ухвала від 17.03.2026 по справі 925/629/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

17 березня 2026 року Черкаси Cправа №925/629/25

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши справу

за позовом Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони,

в інтересах держави в особі Міністерства оборони України,

до приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп",

про визнання недійсним пунктів договору та стягнення 77905,95 грн,

УСТАНОВИЛА:

У провадженні Господарського суду Черкаської області перебувала справа за позовом Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп" про визнання недійсним пунктів договору та стягнення 77905,95 грн.

25.08.2025 Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І. ухвалив рішення, яким позов задовольнив частково. Визнав недійсними пункти 1.1 та 3.1 договору №286/1/23/77 від 21.11.2023 про постачання для державних потреб чистої хімічної речовини та різноманітної хімічної продукції (24900000-3) (рідина adblue) (за кошти Державного бюджету України), укладеного між Міністерством оборони України та Приватним підприємством "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп", у частині включення до договірної ціни податку на додану вартість у розмірі 20%. Стягнув з приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп" на користь Міністерства оборони України 64 675,00 грн безпідставно сплачених коштів у виді ПДВ. Стягнув з приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп" на користь Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 5 541,75 грн судового збору. В іншій частині позовних вимог відмовив.

Постановою від 19.02.2026 Північний апеляційний господарський суд апеляційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону на рішення Господарського суду Черкаської області від 25.08.2025 у справі №925/629/25 - задовольнив. Рішення Господарського суду Черкаської області від 25.08.2025 у справі №925/629/25 скасував в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо стягнення інфляційних втрат у розмірі - 10 535 (десять тисяч п'ятсот тридцять п'ять грн.) 86 коп. та 3% річних у розмірі - 2695 (дві тисячі шістсот дев'яносто п'ять грн.) 09 коп. У цій частині прийняв нове рішення, яким стягнути з Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп" на користь Міністерства оборони України інфляційні втрати у розмірі - 10535 (десять тисяч п'ятсот тридцять п'ять грн.) 86 коп. та 3% річних у розмірі - 2695 (дві тисячі шістсот дев'яносто п'ять грн.) 09 коп. Стягнув з Приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Імекс Хімгрупп" на користь Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 158 (сто п'ятдесят вісім) грн. за подання позову та 3633 (три тисячі шістсот тридцять три) грн. 60 коп. судового збору за подання апеляційної скарги. Видачу наказів доручив Господарському суду Черкаської області.

16.03.2026 матеріали справи повернуто до Господарського суду Черкаської області.

Указом Президента України № 933/2025 від 13.12.2025 Кучеренко О.І. призначено на посаду судді Центрального апеляційного господарського суду.

16.03.2026 за розпорядженням керівника апарату Господарського суду Черкаської області Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справи призначено повторний автоматичний розподіл справи № 925/629/25.

Відповідно до Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.03.2026, для розгляду справи призначено суддю Зарічанську З.В.

Згідно з ч. 2 ст. 241 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її ухвалення. (ст. 284 ГПК України)

Відповідно до ч. 3-4 ст. 327 ГПК України, наказ, судовий наказ, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Протягом п'яти днів після набрання судовим рішенням законної сили виконавчий документ, зазначений у частині третій цієї статті, вноситься до Єдиного державного реєстру виконавчих документів, а його копія (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого документа у Єдиному державному реєстрі виконавчих документів, надсилається стягувачу до електронного кабінету, а в разі його відсутності - рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи цінним листом.

Згідно з пп. 17.15 Перехідних положень ГПК України, до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, суд видає виконавчі документи в паперовій або електронній формі.

Відповідно до п. 6 розділу ХІХ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, судові рішення звертаються до виконання після того, як вони набрали законної сили, та повернення справ до суду першої інстанції після апеляційного або касаційного розгляду, крім випадків негайного їх виконання.

Враховуючи вищезазначене, для видачі наказу у зв'язку з прийняттям постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду рішення та поверненням матеріалів справи до Господарського суду Черкаської області, суддя приймає до свого провадження справу № 925/629/25.

Керуючись ст. 32, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Справу № 925/629/25 прийняти до свого провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копії ухвали надіслати учасникам справи за допомогою системи "Електронний суд".

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

Попередній документ
134879397
Наступний документ
134879399
Інформація про рішення:
№ рішення: 134879398
№ справи: 925/629/25
Дата рішення: 17.03.2026
Дата публікації: 19.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (25.08.2025)
Дата надходження: 02.06.2025
Розклад засідань:
08.07.2025 00:00 Господарський суд Черкаської області
19.02.2026 12:30 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТКАЧЕНКО Б О
суддя-доповідач:
ЗАРІЧАНСЬКА З В
КУЧЕРЕНКО О І
КУЧЕРЕНКО О І
ТКАЧЕНКО Б О
суддя-учасник колегії:
ГАВРИЛЮК О М
СУЛІМ В В