справа № 753/22311/25
провадження № 22-ц/824/5034/2026
17 березня 2026 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді - доповідача Кирилюк Г. М., розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» - Фундеряки Валентини Анатоліївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» про відшкодування коштів та стягнення моральної шкоди, за апеляційною скаргою представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» - Фундеряки Валентини Анатоліївни на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 19 листопада 2025 року в складі судді Комаревцевої Л.В.,
встановив:
В провадженні Київського апеляційного суду перебуває справа за апеляційною скаргою представника ТОВ «Комфі Трейд» - Фундеряки В.А. на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 19 листопада 2025 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Комфі Трейд» про відшкодування коштів та стягнення моральної шкоди.
13.03.2026 представник ТОВ «Комфі Трейд» - Фундеряка В.А. через підсистему «Електронний суд» подала клопотання про участь представника в судовому засіданні, призначеному на 19 березня 2026 року на 09 год 45 хв, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вказане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частин першої, четвертої, п'ятої та восьмої статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему (далі - ЄСІТС) та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Відповідно до пунктів 46-47, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку (ВКЗ) розміщена на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.ua.
Враховуючи наявність у Київському апеляційному суді технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, Київський апеляційний суд задовольняє клопотання представника ТОВ «Комфі Трейд» - Фундеряки В.А. про участь у судовому засіданні 19 березня 2026 року о 09 год. 45 хв., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтею 212 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив:
Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» - Фундеряки Валентини Анатоліївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» - Фундеряки Валентини Анатоліївни в судовому засіданні, призначеному на 19 березня 2026 року о 09 год. 45 хв., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз'яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» - Фундеряці Валентині Анатоліївні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов'язана: авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх справність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Суддя - доповідач Г. М. Кирилюк