Рішення від 17.03.2026 по справі 910/16548/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

17.03.2026Справа № 910/16548/25

Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А.Ю., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи

за позовом Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044; ідентифікаційний код 41348526))

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна група Авалон» (вул. Сім'ї Хохлових, буд. 15, каб. 103, м. Київ, 04119; ідентифікаційний код 40930016)

про стягнення 108 648, 59 грн,

Представники сторін: не викликались

РОЗГЛЯД СПРАВИ СУДОМ

1. Стислий виклад позиції Позивача

До Господарського суду міста Києва звернулось Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (далі за текстом - Управління, Позивач)) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна група Авалон» (далі за текстом - ТОВ «Рекламна група Авалон», Відповідач) про стягнення заборгованості за договорами тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва для розміщення рекламного засобу № 45/ТР від 30.07.2020, № 46/ТР від 07.08.2020, № 56/ТР від 16.09.2020 - 82 448, 83 грн, штрафу - 12 367, 29 грн, пені - 9 558, 43 грн, 3 % річних - 1 337, 82 грн та інфляційні втрати - 2 936, 22 грн.

В обґрунтування позовних вимог, Позивач посилається на той факт, що Відповідачем не здійснено оплату за тимчасове користування місцем для розміщення рекламного засобу за період з 01.10.2024 по 01.12.2025 за вказаними договорами, що призвело до виникнення у Відповідача заборгованості в розмірі 82 448, 83 грн та стало підставою для нарахування на підставі пункту 8.2 та 8.3 Договору штрафу і пені, а на підставі статті 625 Цивільного кодексу України (далі за текстом - ЦК України) 3 % річних та інфляційних втрат.

2. Процесуальні дії у справі

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.01.2026 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд зазначає, що ухвала суду від 07.01.2026 надсилалась на офіційну адресу місцезнаходження Відповідача поштовим повідомленням № R067076914521, однак конверт із зазначеною ухвалою повернувся на адресу суду не врученим із зазначенням причин: «за закінченням терміну зберігання».

Приписами статті 10 України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» закріплено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Згідно з пунктом 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

За приписами частини 8 статті 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Пунктом 4 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 07/01/2026 у справі № 910/16548/25 встановлено Відповідачу п'ятнадцятиденний строк на подання відзиву на позовну заяву, однак станом на дату ухвалення даного рішення суду відзив на позовну заяву не надійшов.

Таким чином, приймаючи до уваги, що Відповідач повідомлявся про відкриття провадження у справі, а матеріали справи містять достатньо документів для розгляду справи, відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої сторони про інше. При розгляді справи у порядку спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

30.07.2020 між Позивачем та Відповідачем укладено договір № 45/ТР на тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва для розміщення рекламного засобу (далі за текстом - Договір № 45/ТР), відповідно до пункту 1.1 якого на підставі відповідного наказу Робочого органу про надання погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади м. Києва (далі - Погодження) Рекламорозповсюджувачу надається у тимчасове платне користування місце для розміщення рекламного засобу на транспорті комунальної власності територіальної громади м. Києва, виключно для розміщення та експлуатації рекламного засобу (далі - тимчасове користування місцем).

Рекламорозповсюджувач зобов'язується прийняти в платне користування місце та користуватись наданим йому місцем добросовісно та розумно відповідно до загальних вимог законодавства України, правил щодо благоустрою населених пунктів, умов цього Договору та Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05.02.2019 № 207, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві 25.02.2019 за № 34/2212 (далі - Порядок), своєчасно та у повному обсязі відповідно до Договору здійснювати оплату за тимчасове користування місцем, сумлінно виконувати всі свої обов'язки за цим Договором, самостійно нести відповідальність за технічний стан рекламного засобу (далі - РЗ), порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації РЗ, утримання місця у належному санітарному стані відповідно до законодавства (пункт 1.2 Договору № 45/ТР).

Відповідно до пункту 3.3 Договору № 45/ТР підставою для формування та внесення змін до адресних переліків є відповідні рішення Робочого органу, прийняті відповідно до Порядку.

Пункт 7.1 Договору № 45/ТР передбачає, що ціною цього Договору є плата за тимчасове користування місцем, розмір якої відповідно до статті 632 Цивільного кодексу України визначається та розраховується на підставі рішень Київської міської ради або розпоряджень її виконавчого органу відповідно до наданих Рекламорозповсюджувачу Погоджень, вказаних у відповідних адресних переліках.

Плата за тимчасове користування місцем нараховується, зараховується та використовується Робочим органом у порядку, визначеному рішеннями Київської міської ради або її виконавчого органу (пункт 7.2 Договору № 45/ТР).

Підставою для нарахування плати за тимчасове користування місцями та внесення Рекламорозповсюджувачем плати є рішення Робочого органу про надання Погодження, інші юридичні факти (вчинки Рекламорозповсюджувача щодо фактичного користування місцем для розміщення РЗ) відповідно до пункту 4 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, цей Договір (пункт 7.3 Договору № 45/ТР).

Плата щомісячно перераховується Рекламорозповсюджувачем до бюджету міста Києва відповідно до умов Договору (пункт 7.4 Договору № 45/ТР).

Плата нараховується з дати прийняття рішення про надання погодження згідно пункту 7.6 Договору № 45/ТР.

Згідно пункту 7.9 Договору № 45/ТР плата за право тимчасового користування місцем нараховується до дати закінчення строку дії Погодження. У разі нездійснення Рекламорозповсюджувачем демонтажу рекламного засобу відповідно до пункту 6.2.8 Договору після закінчення строку дії Погодження плата нараховується за весь час фактичного користування Рекламорозповсюджувачем місцем до моменту здійснення демонтажу та складання відповідного акту обстеження місця розташування рекламного засобу Робочим органом, Балансоутримувачем або КП «Київреклама».

Відповідно до пункту 7.14 Договору № 45/ТР, розрахунковим періодом надання місця у тимчасове користування та нарахування плати за тимчасове користування місцем є календарний місяць.

Згідно пункту 7.15 Договору № 45/ТР плата за тимчасове користування місцем, штрафні санкції за прострочення здійснення платежів нараховується Робочим органом щомісячно та переказуються Рекламорозповсюджувачем не пізніше 20-го числа поточного місяця, виключно на казначейський рахунок у Головному управлінні Державної казначейської служби України у м. Києві (отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/50110005 Код ЄДРПОУ 37993783) для зарахування до цільового фонду спеціального фонду бюджету міста Києва, в розмірах, зазначених у рахунках.

Номер казначейського рахунку для переказу плати визначається органами Державної казначейської служби відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, та вказується у рахунку.

Факт неотримання рахунку не звільняє Рекламорозповсюджувача від здійснення плати.

Згідно пунктами 8.2 та 8.3 Договору № 45/ТР Підприємство має право застосувати до Розповсюджувача такі штрафні і санкції: за несвоєчасне або неповне внесення платежів - пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла у термін, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми.

Робочий орган має право додатково нарахувати боржнику за прострочення внесення платежів за тимчасове користування, що складає більше 1 (одного) місяця, штраф у розмірі 15 (п'ятнадцять) відсотків простроченої суми.

07.08.2020 між Позивачем та Відповідачем укладено договір № 46/ТР на тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва для розміщення рекламного засобу (далі за текстом - Договір № 46/ТР) з аналогічними умовами.

16.09.2020 між Позивачем та Відповідачем укладено договір № 56/ТР на тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва для розміщення рекламного засобу (далі за текстом - Договір № 56/ТР) з аналогічними умовами.

Згідно наказу виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про надання погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва» від 05.08.2020 № 961, згідно якого Відповідачу надано погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва згідно з додатком до цього наказу у кількості 45 погоджень, згідно переліку вказаному у Додатку до такого наказу, зокрема, погодження: № ТР-13901-20, № ТР-13903-20, № ТР-13926-20.

Погодження № ТР-13901-20, № ТР-13903-20, № ТР-13926-20 містяться у Адресному переліку № 2 до Договору № 45/ТР та Адресному переліку № 2 до Договору № 46/ТР.

Згідно наказу виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про надання погоджено на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва» від 07.08.2020 № 977, згідно якого Відповідачу надано погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва згідно з додатком до цього наказу у кількості 8 погоджень, згідно переліку вказаному у Додатку до такого наказу, зокрема, погодження: № ТР-14202-20 та № ТР-14203-20.

Погодження № ТР-14202-20 та № ТР-14203-20 містяться у Адресному переліку № 2 до Договору № 45/ТР.

Згідно наказу виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про надання погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва» від 11.09.2020 № 1177, згідно якого Відповідачу надано погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва згідно з додатком до цього наказу у кількості 1 погодження, згідно переліку вказаному у Додатку до такого наказу, зокрема, погодження № ТР-13885-20.

Погодження № ТР-13885-20 міститься у Адресному переліку № 1 до Договору № 46/ТР.

Погодження № ТР-13901-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 05.08.2020 до 04.08.2025.

Погодження № ТР-13903-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 05.08.2020 до 04.08.2025.

Погодження № ТР-14202-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 07.08.2020 до 06.08.2025.

Погодження № ТР-14203-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 07.08.2020 до 06.08.2025.

Погодження № ТР-13926-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 05.08.2020 до 04.08.2025.

Погодження № ТР-13885-20 на розміщення реклами на транспорті комунальної власності видано строком дії: 11.09.2020 до 10.09.2025.

На підтвердження необхідного розміру до сплати за користування місцями комунальної власності територіальної громади міста Києва на розміщення реклами на транспорті за період з жовтня 2024 по листопад 2025 Позивачем до справи надано рахунки та рахунки коригування:

за Договором № 45/ТР за користуванням місцями комунальної власності територіальної громади міста Києва на підставі погодження № ТР-13901-20, № ТР-13903-20, № ТР-14202-20 та № ТР-14203-20 за період жовтня 2024 по листопад 2025 на суму 52 467, 48 грн;

за Договором № 46/ТР за користуванням місцями комунальної власності територіальної громади міста Києва на підставі погодження № ТР-13926-20 за період жовтня 2024 по листопад 2025 на суму 14 990, 67 грн;

за Договором № 56/ТР за користуванням місцями комунальної власності територіальної громади міста Києва на підставі погодження № ТР-13885-20 за період жовтня 2024 по листопад 2025 на суму 14 990, 68 грн.

Докази сплати вказаних вище сум за користування місцями комунальної власності територіальної громади міста Києва матеріали справи не містять.

Також матеріали справи не містять доказів демонтажу рекламних засобів згідно положень пункту 6.2.8 пункту 6.2 Договорів в силу чого користування місцями комунальної власності для розміщення реклами на транспорті продовжується Відповідачем поза межами строку дії погоджень, зокрема, і відбувалося станом на листопад 2025.

Враховуючи неналежне виконання Відповідачем умов Договору № 45/ТР, № 46/ТР та № 56/ТР Позивачем здійснено нарахування штрафу, пені, 3 % річних та інфляційних втрат згідно наданих розрахунків.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД

Проаналізувавши зміст укладених між сторонами Договорів № 45/ТР, № 46/ТР та № 56/ТР, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою вони є договорами оренди.

Частина 1 статті 759 ЦК України передбачає, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу» (далі за текстом - Закон № 270/96-ВР) зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Пунктом 16 частини 1 Закону № 270/96-ВР реклама на транспорті - реклама, що розміщується на території підприємств транспорту загального користування, метрополітену, зовнішній та внутрішній поверхнях транспортних засобів та споруд підприємств транспорту загального користування і метрополітену.

Відповідно до частини 1 статті 16 Закону № 270/96-ВР розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 статті 18 Закону № 270/96-ВР розміщення реклами на транспорті погоджується лише з власниками об'єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами). При погодженні розміщення реклами на транспорті втручання у форму та зміст реклами забороняється.

Порядок розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва, затверджений розпорядженням виконавчого органу КМР (КМДА) від 05.02.2019 № 207 (далі - Порядок) регулює відносини між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та фізичними особами - підприємцями і юридичними особами (незалежно від форми власності та підпорядкування), що виникають у процесі розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва, визначає порядок надання погоджень на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва, демонтажу, а також порядок контролю за дотриманням вимог цього Порядку.

Робочий орган протягом п'яти робочих днів з дати реєстрації заяви перевіряє місце розташування РЗ, зазначене у заяві, на предмет наявності на заявлене місце виданого в установленому порядку Погодження (пункт 2.1.4 Порядку).

Після отримання через адміністратора від суб'єктів, зазначених у підпункту 2.1.4 пункту 2.1 цього Порядку, трьох примірників Погодження Робочий орган опрацьовує зазначені документи та протягом п'яти робочих днів приймає рішення про надання Погодження або про відмову в його наданні. Рішення про надання Погодження оформлюється наказом Робочого органу (пункт 2.1.6 Порядку).

Згідно пункту 2.5.1 Порядку підставою для нарахування та внесення розповсюджувачем реклами на транспорті плати за тимчасове користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення РЗ (далі - плата) є наказ Робочого органу про надання Погодження та укладений договір тимчасового користування місцем.

Як встановлено судом вище, Відповідач користується місяцями комунальної власності на підставі наказів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про надання погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва» від 05.08.2020 № 961, від 07.08.2020 № 977від 11.09.2020 № 1177, наданих погоджень та в силу укладених Договорів № 45/ТР, № 46/ТР та № 56/ТР.

Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів демонтажу рекламних засобів, розміщених на підставі Погоджень № ТР-13885-20, № ТР-13901-20, № ТР-13903-20, № ТР-14202-20, № ТР-14203-20, № ТР-13926-20 та № ТР-13885-20 у відповідності до вимог підпункту 6.2.8 пункту 6.2 укладених договорів та з огляду на відсутність доказів здійснення оплати Відповідачем за користування місцями комунальної власності у період з жовтня 2024 по листопад 2025, вимоги Позивача в частині суми основного боргу є обґрунтованими та такими, що заявлено стороною правомірно.

Положеннями статті 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК України вставлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Як встановлено судом вище, строки оплати визначені пунктом 7.15 Договорів № 45/ТР, № 46/ТР та № 56/ТР - не пізніше 20-го числа поточного місяця незалежно від факту отримання рахунку.

З огляду на відсутність доказів оплат від Відповідача у погоджені сторонами строки в межах спірного періоду користування, суд дійшов висновку, що Відповідачем допущено порушення виконання грошового зобов'язання в межах періоду жовтень 2024 - листопад 2025.

Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Частиною 1 статті 614 ЦК України визначено, що особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до частини 2 статті 614 Цивільного кодексу України доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 ЦК України).

Відповідно до частини 2 статті 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши надані Позивачем розрахунки штрафу та пені, суд зазначає, що останні розраховані стороною у відповідності до вимог чинного законодавства та є арифметично вірними.

Що стосується наданого Позивачем розрахунку 3 % річних та інфляційних втрат суд вказує, що Позивачем здійснюється нарахування останніх з 20-го числа поточного місяця, що є неправомірним, оскільки 20-й день поточного місяця згідно пункту 7.15 Договорів є останнім днем для здійснення оплати, а тому такі розрахунки повинні починатися з 21-го відповідного місяця, як це здійснено Позивачем при нарахування пені.

Перевіривши наданий Позивачем розрахунок 3 % річних та інфляційних втрат із врахування здійснених судом висновків, заявлені Позивачем суми 3 % річних та інфляційних втрат є такими, що нараховані в межах вимог чинного законодавства в силу чого підлягають задоволенню у заявленому розмірі.

ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

Підсумовуючи викладене вище, враховуючи відсутність доказів на спростування заявлених вимог, а також встановлені судом обставини щодо порушення Відповідачем умов Договорів № 45/ТР, № 46/ТР та № 56/ТР в частині здійснення плати за тимчасове користування місцями, що перебувають в комунальній власності територіальної громади міста Києва для розміщення рекламного засобу, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до вимог статті 129 ГПК України покладаються на Відповідача.

Kеруючись статтею 74, статтями 76-79, статтею 86, 123, 129, статтями 236-238, статтями 240 та 241 ГПК України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна група Авалон» (вул. Сім'ї Хохлових, буд. 15, каб. 103, м. Київ, 04119; ідентифікаційний код 40930016) на користь Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044; ідентифікаційний код 41348526)) основний борг - 82 448 (вісімдесят дві тисячі чотириста сорок вісім) грн 83 коп, штраф - 12 367 (дванадцять тисяч триста шістдесят сім) грн 29 коп, пеню - 9 558 (дев'ять тисяч п'ятсот п'ятдесят вісім) грн 43 коп, 3 % річних - 1 337 (одна тисяча триста тридцять сім) грн 82 коп, інфляційні втрати - 2 936 (дві тисячі дев'ятсот тридцять шість) грн 22 коп та судовий збір - 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення підписано: 17.03.2026

Суддя Антон ПУКАС

Підставою для нарахування плати за тимчасове користування місцями та внесення Рекламорозповсюджувачем плати є рішення Робочого органу про надання Погодження, інші юридичні факти (вчинки Рекламорозповсюджувача щодо фактичного користування місцем для розміщення РЗ) відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цей Договір (пункт 7.3 Договору № 45/ТР).