Справа №295/4566/26
1-кс/295/1833/26
16.03.2026 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , розглянувши скаргу захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на незаконні дії слідчого щодо примусового освідування особи (відібрання біологічних зразків),-
Захисник підозрюваного ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді зі скаргою, в якій просить визнати незаконними дії слідчого щодо примусового відібрання біологічних зразків (змиви з обох рук та забір букального епітелію) у ОСОБА_2 ; встановити факт порушення вимог ч. 3 ст. 245 КПК України; зобов'язати сторону обвинувачення утриматися від використання незаконно отриманих біологічних зразків у кримінальному провадженні №12026060610000126 від 21.02.2026.
Вирішуючи питання відкриття провадження по скарзі, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Статтею 303 КПК України визначено, які саме рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.
Вищевказаною нормою закону не передбачено оскарження дій слідчого щодо примусового відібрання біологічних зразків (змиви з обох рук та забір букального епітелію) під час досудового розслідування, а також не віднесено до повноважень слідчого судді встановлення факту порушення вимог ч. 3 ст. 245 КПК України та зобов'язання сторону обвинувачення утриматися від використання отриманих біологічних зразків у кримінальному провадженні.
Згідно ч.2 ст.303 КПК України, скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 цього кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.304 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя відмовляє у відкритті провадження по скарзі.
Керуючись ст. ст. 303, 304 КПК України, слідчий суддя, -
Відмовити у відкритті провадження по скарзі захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на незаконні дії слідчого щодо примусового освідування особи (відібрання біологічних зразків).
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її винесення.
Слідчий суддя: