Справа № 161/4896/26
Провадження № 3/161/1631/26
12 березня 2026 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Шестернін В.Д., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Згідно даних протоколу ОСОБА_1 обвинувачується у порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку конкретної юридичної особи, а саме: занижено податок на прибуток підприємств, який підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 400 565 грн., в тому числі за 2020 рік - 144 824 грн., за 2022 рік - 67 140 грн., за 2023 рік -67 712 грн., за 2024 рік - 79 902 грн., за дев'ять місяців 2025 року - 45 987 грн.
Посадові особи юридичної особи складають та подають податкову звітність в інтересах такої юридичної особи.
Таким чином, місцем вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є місцезнаходження юридичної особи, керівником або іншою посадовою особою якої вчинено протиправне діяння, що становить склад правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що юридичною адресою ПП «Л.П.С.» є: Волинська обл., м. Рожище, вул. Гетьмана Мазепи, буд. 24б.
Крім того, у протоколі у графі «дата, час і місце вчинення порушення» вказано: «Волинська обл., м. Рожище, вул. Гетьмана Мазепи, буд. 24б»
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
За загальним правилом, встановленим ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Стаття 276 КУпАП не передбачає альтернативної підсудності для розгляду справ за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Положення ч. 2 ст. 7 КУпАП вказують на те, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
З урахуванням викладеного, для забезпечення своєчасного, всебічного та повного з'ясування обставин справи, та з метою недопущення порушення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає, що матеріали справи слід повернути до ГУ ДПС у Волинській області, для направлення за підсудністю до компетентного суду за місцем вчинення правопорушення.
Керуючись ст. ст. 276, 278 КУпАП України, суд, -
постановив:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Волинській області - для направлення за підсудністю до компетентного суду за місцем вчинення правопорушення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.Д. Шестернін