Справа № 159/1446/26
Провадження № 2-а/159/60/26
16 березня 2026 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Смалюх Р.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), від імені якого діє Маньківська Олена Броніславівна ( АДРЕСА_2 ), до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
До Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач), від імені якого діє Маньківська Олена Броніславівна (далі - представник позивача) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Позивач у прохальній частині позову просить суд:
Визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ;
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали адміністративного позову на предмет дотримання вимог процесуального законодавства щодо підсудності даного спору, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, у відповідності до положень ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України).
З матеріалів позовної заяви встановлено, що позивач фактично оскаржує бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає щодо внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про ОСОБА_1 , як особи, яка вчинила порушення правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
За таких обставин, даний адміністративний позов не належить до підсудності Ковельського міськрайонного суду Волинської області, проте належить до юрисдикції Волинського окружного адміністративного суду.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що даний позов не підсудний Ковельському міськрайонному суду Волинської області, а тому підлягає передачі до Волинського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 25 ч. 1, ч. 1 ч. 5 ст. 171, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 , від імені якого діє Маньківська Олена Броніславівна, до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії передати до Волинського окружного адміністративного суду (43025, м. Луцьк, вул. Словацького, буд. № 3).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано позивачем протягом п'ятнадцяти днів з дня її отримання до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.Я.Смалюх