Справа №: 272/17/26
Провадження № 3/272/79/26
12 березня 2026 року
Суддя Андрушівського районного суду Житомирської області Волков І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 ч. 2 ст. 126, ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
В провадженні Андрушівського районного суду Житомирської області знаходиться справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 126, ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності кваліфіковано за ст. 124, ч. 1 ст. 130 та ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до п.1,2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно ч. 1 та ч. 2 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Виходячи зі змісту ст.ст.7,254,279 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
При розгляді справи суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та в повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до статті 251 КУпАП: обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачених ст.. 255 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до ст.. 12 КУпАП зазначено, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Крім того, статтею 270 КУпАП визначено, що інтереси особи, що притягується до адміністративної відповідальності, і потерпілого, які є неповнолітніми або особами, що через свої фізичні або психічні вади не можуть самі здійснювати свої права у справах про адміністративні правопорушення, мають право представляти їх законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники).
Враховуючи вищевказані обставини, а саме: те, що особа, яку притягують до адміністративної відповідальності не досягла вісімнадцятирічного віку, при складенні протоколу та при розгляді справи має бути присутній законний представник цієї особи.
Крім того, з відеодоказу, що доданий до рапорту на виконання постанови про доопрацювання адміністративних матеріалів, який міститься в матеріалах справи відсутні докази про те, що неповнолітній та його законний представник належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
За таких обставин, вважаю за необхідне дану справу направити на доопрацювання до відділення поліції № 1 Бердичівського районного відділу поліції ГУНП у Житомирській області для приведння у відповідність, оскільки без усунення зазначених недоліків розгляд справи неможливий.
Керуючись ст. 7, 221, 245, 251, 255, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 126, ст. 124 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Бердичівського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області - для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя:І. М. Волков