03 березня 2026 рокуЛьвівСправа № 140/8167/25 пров. № А/857/46913/25
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача: Гінди О.М.,
суддів: Заверухи О.Б., Онишкевича Т.В.,
за участю секретаря судових засідань - Демидюк О.В.,
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2025 року (головуючий суддя: Сорока Ю.Ю., місце ухвалення - м. Луцьк, повний текст судового рішення складено - 13.10.2025) у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» до Волинської митниці про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, -
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», 23.07.2025 звернулося з позовом до суду, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 06 лютого 2025 року № UA205000202525, № UA205000202524.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем була проведена документальна невиїзна перевірка дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» вимог законодавства України з питань митної справи за період з 01.10.2021 по 01.11.2024, за результатами якої складено акт перевірки від 03 січня 2025 року № 1/25/7.3-19/44359373. Перевіркою встановлено, що ввезений позивачем товар не може бути визнаний таким, що має преференційне походження з Європейського Союзу, та відповідно не має права на преференцію, при цьому висновки митного органу базуються на листі уповноваженого органу Республіки Польща, Королівства Іспанія та уповноваженого митного органу Канади про результати перевірки сертифікатів з перевезення товару форми EUR.1, складених експортерами до митних декларацій, зазначених у Додатку 8 до Акту перевірки, в яких митний орган стверджує, що преференційне походження товарів у відповідних митних деклараціях не підтверджено.
Крім того, митний орган стверджує про неподання позивачем до митного оформлення всіх документів, що підтверджують складові митної вартості товарів. При цьому, надані документи містять неправдиві відомості про вартість товарів, що як наслідок, призвело до заниження митної вартості товарів при їх декларуванні. На підставі вищевказаного акту перевірки контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: № UA205000202524 від 06 лютого 2025 року за платежем мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання, на суму 12 751 852, 24 грн (розмір податкового зобов'язання - 12 648 542, 35 грн, сума штрафних санкцій - 103 309,89 грн); UA205000202525 від 06 лютого 2025 року за платежем податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання, у сумі 2 991 359, 93 грн (розмір податкового зобов'язання - 2 703 820,26 грн, сума штрафних санкцій - 287 539, 67 грн).
Позивач вважає висновки акту перевірки та податкові повідомлення-рішення безпідставними, оскільки в підтвердження заявленої митної вартості подало разом із митними деклараціями документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, за переліком, визначеним ст. 53 МК України (зовнішньоекономічний договір (контракт); рахунок-фактуру (інвойс).
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2025 року у задоволенні позову відмовлено.
Із цим рішенням суду першої інстанції не погодився позивач та оскаржив в апеляційному порядку. Вважає його таким, що прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати та прийняти судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, апелянт покликається на аналогічні підстави викладені в позовній заяві.
Відповідач, 10.02.2026 подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив апеляційну скаргу відхилити.
Представник позивача Омельченко М.А. подала клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з відрядженням.
Однак, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити, оскільки докази про перебування ОСОБА_1 відсутні, у зв'язку з чим причини неявки суд визнає неповажними. Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 313 КАС України неявка представника позивача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає апеляційному розгляду справи, а також те, що явка представника позивача обов'язковою не визнавалася.
Отже, особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про його дату, час та місце.
У відповідності до ч. 2 ст. 313 і ч. 4 ст. 229 КАС України неприбуття сторін не перешкоджає апеляційному розгляду справи і такий проведено у їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що 11 жовтня 2024 року Волинською митницею, на підставі норм частини третьої статті 346 Митного кодексу України, проведено документальну планову виїзну перевірку згідно з наказом Волинської митниці від 11.10.2024 № 298 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки дотримання ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» вимог законодавства України з питань митної справи», відповідно до Плану-графіка документальних планових виїзних перевірок, затвердженого наказом Державної митної служби України від 11.09.2024 № 1064 за період з 01.10.2021 по 01.11.2024, за результатами якої складено акт перевірки від 03.01.2025 № 46/24/7.3-19/43941675.
В ході проведеної документальної планової виїзної перевірки актом від 03.01.2025 № 46/24/7.3-19/43941675 встановлено, що у періоді, який перевірявся ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» було оформлено 1701 митних декларацій, пов'язаних з ввезенням на митну територію України товарів: - у митному режимі «імпорт» оформлено 1701 МД (ІМ40ЕА, ІМ40ТН, ІМ40ДТ, ІМ40ДЕ) загальною фактурною вартістю - 4 329 973, 32 дол. США (USD) та 26 574 498, 24 Євро, митною вартістю 1 088 555 192, 90 гривень за наступними позиціями згідно УКТЗЕД: 0209 - Сало свійських свиней бокове, без шкірки, обвалене, без пісних частин; 0203 - Свинина, свіжа, охолоджена або морожена; 0206 - Субпродукти їстівні великої рогатої худоби; 0207 - М'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці; 0303 - Риба морожена; 0304 - Філе рибне; 0305 - Риба, сушена, солона або в розсолі; 2501 - Сіль; 1502 - Жир великої рогатої худоби. При доставці зазначених вантажів на митну територію України застосовувались умови поставки FCA, EXW,CPT, CFR, CIF, CIP згідно ІНКОТЕРМС.
Документальною виїзною плановою перевіркою встановлено порушення ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС»:
пункту 2 частини 2 статті 52, частини четвертої, пункту 5, 6 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58, частини 1 статті 257, пункту 1 частини 1 статті 279, частини 5 статті 280, частини 1 статті 281 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495- VI (зі змінами та доповненнями), Доповнення 1 до Регіональної конвенції, Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою в результаті чого занижено податкове зобов'язання зі сплати ввізного мита в періоді, що перевірявся, на загальну суму 12 732 401,46 грн;
пункту п. 187.8 статті 187, пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податкове зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 2 720 592,08 грн.
Встановлені порушення призвели до заниження ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» податкових зобов'язань по сплаті митних платежів за вищевказаними МД на загальну суму 15 316 270,89 грн, в тому числі: ввізне мито - на суму 12 710 061,98 грн та податок на додану вартість - на суму 2 606 208,91 грн.
Ha підставі акту перевірки від 03.01.2025 № 46/24/7.3-19/43941675, Волинською митницею винесено податкові повідомлення-рішення:
№ UA205000202524 від 06 лютого 2025 року за платежем мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання, на суму 12 751 852, 24 грн (розмір податкового зобов'язання - 12 648 542, 35 грн, сума штрафних санкцій - 103 309,89 грн);
№ UA205000202525 від 06 лютого 2025 року за платежем податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання, у сумі 2 991 359, 93 грн (розмір податкового зобов'язання - 2 703 820,26 грн, сума штрафних санкцій - 287 539, 67 грн).
Позивач, вважаючи протиправними вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідача, звернувся в суд з цим позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки порушення виявленні в ході перевірки, підтверджуються наявними в матеріалах справи письмовими доказами та не спростовані позивачем, збільшення товариству суми грошових зобов'язань згідно податкових повідомлень-рішень від 06 лютого 2025 року № UA205000202525, № UA205000202524 є обґрунтованим.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
Законом України № 1678-VII від 16.09.2014 ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони, від 27.06.2014 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту другого статті 26 розділу IV вказаної Угоди термін «походження» означає, що товар підпадає під правила походження, викладені в Протоколі І до цієї Угоди «Щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва».
Згідно з пункту першого статті 16 цього Протоколу товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу відповідно підпадають під дію Угоди за умови подання одного з таких документів:
- сертифікату перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у додатку III до Протоколу, або
- у випадках, вказаних у статті 22 (1) Протоколу, - декларації інвойс, наданої експортером до інвойсу, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати.
Відповідно до статті 22 вказаного Протоколу декларація інвойс може бути складена експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.
Згідно з частиною третьою статті 2 зазначеного Протоколу експортер, який складає декларацію інвойс, повинен бути готовим у будь-який час на вимогу митних органів країни експорту надати всі належні документи на підтвердження статусу походження розглядуваних товарів, а також виконання інших умов цього протоколу.
Відповідно до статті 33 цього Протоколу митні органи країни імпорту мають право здійснювати подальші перевірки підтвердження походження товару у довільному порядку або тоді, коли мають обґрунтовані сумніви в достовірності таких документів, статус і походження відповідних товарів або виконання інших вимог даного Протоколу.
Положеннями статті 34 вказаного протоколу передбачено, що у всіх випадках вирішення спорів між імпортером і митними органами країни імпорту має бути здійснено відповідно до законодавства цієї країни.
Згідно з положеннями частин першої - третьої статті 43 Митного кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - МК України) документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару. Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом зазначення назви країни походження товару та відомостей про документи, що підтверджують походження товару, у митній декларації. Сертифікат про походження товару - це документ, який однозначно свідчить про країну походження товару і виданий компетентним органом даної країни або країни вивезення, якщо у країні вивезення сертифікат видається на підставі сертифіката, виданого компетентним органом у країні походження товару.
Частиною восьмою статті 43 МК України передбачено, що у разі якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або органом доходів і зборів встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу доходів і зборів для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару додаткові відомості.
При цьому, частиною дев'ятою статті 43 МК України встановлено, що додатковими відомостями про країну походження товару є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.
Пунктом 1 частини третьої статті 44 МК України передбачено, що у разі ввезення товару на митну територію України сертифікат про походження товару подається обов'язково на товари, до яких застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України.
Відповідно до частини другою статті 36 МК України країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених цим Кодексом.
Частиною першою статті 36 МК України передбачено, що країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.
Декларант, який заявляє митну вартість товару, зобов'язаний подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню (п. 2 ч. 2 ст. 52 МК України).
Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті (ч. 4 ст. 58 МК України).
Відповідно до п. п. 5, 6 ч. 10 ст. 58 МК України, При визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів включаються, пов'язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України.
При визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, не допускається включення ніяких інших витрат, крім тих, що передбачені у цій статті. До митної вартості не нижчезазначені витрати або кошти за умови виділення їх з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, що документально підтверджені та які піддаються обчисленню, витрати на транспортування після ввезення (п. 2 ч. 11 ст. 58 МК України).
Частиною п'ятою статті 280 МК України визначено, що ввізне мито є диференційованим щодо товарів, що походять з держав, які спільно з Україною входять до митних союзів або утворюють з нею зони вільної торгівлі. У разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України.
До товарів, що походять з України або з держав - членів Світової організації торгівлі, або з, держав, з якими Україна уклала двосторонні або регіональні угоди щодо режиму найбільшого сприяння, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, якщо інше не встановлено законом.
Частиною першою статті 281 МК України передбачено, що допускається встановлення тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України у вигляді звільнення від оподаткування ввізним митом, зниження ставок ввізного мита або встановлення тарифних квот відповідно до законодавства України та для ввезення товарів, що походять з держав, з якими укладено відповідні міжнародні договори.
Окрім цього, частиною першою статті 45 МК України визначено, що у разі виникнення сумнівів з приводу дійсності документів про походження товару чи достовірності відомостей, що в них містяться, включаючи відомості про країну походження товару, орган доходів і зборів може звернутися до компетентного органу, що видав документ, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, із запитом про проведення перевірки цих документів про походження товару чи надання додаткових відомостей.
Аналізуючи наведені вище норми права, суд апеляційної інстанції зауважує, що міжнародним договором передбачено чіткий алгоритм дій митного органу у випадку отримання відповіді компетентного органу за результатами перевірки документів про походження товару.
Суд апеляційної інстанції зауважує, що у разі митного оформлення товару, який ввозиться з країн Європейського Союзу, платники мита та податків мають право скористатися тарифними преференціями, передбаченими Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Застосуванню таких пільг передує дотримання декларантом умов, визначених Угодою та Протоколом І до неї. Як загальне правило, декларант має подати сертифікат перевезення товару EUR.1, за винятком випадків, коли може бути подана декларація інвойс.
Так, підставою для висновку про заниження суб'єктом господарювання податкових зобов'язань, під час ввезення товарів на митну територію України, може слугувати лише офіційна документально-підтверджена інформація від уповноважених органів іноземних держав щодо, зокрема, походження ввезених товарів. Крім того, така інформація повинна підтверджувати або не підтверджувати автентичність поданих документів щодо ввезених товарів.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 04.10.2023 у справі № 380/2869/22.
Керуючись частиною 1, 2 статті 33 Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VІІІ та статтею 32 Доповнення 1 «Підтвердження походження» до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференції правил походження, в рамках заходів з контролю за правомірністю визначення країни походження товарів, які оподатковуються преференційними ставками мита, Держмитслужбою на звернення Волинської та Львівської митниці було направлено на перевірку документи про походження товару від експортерів: TECHNO GROUP SP. Z O.O. (Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, Polska); Nores Marin Comercial, S.L. (Calvo Sotelo 62 36900 Marin, Pontevedra, B-36553998); SMART GROUP PL Sp. z o.o. (ul. Cybernetyki 19A 02-677 Warszaw, Polska); POL-EXPORT Jaroslaw Roszczenko (Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, POLSKA); Amadeus Trade LTD (385 University Ave, Toronto, ON M5G 2J5, Canada); Siwin Foods Ltd (5520 34 St NW Edmonton, Alberta T 6 B 3V2 Canada), декларації про походження та сертифікати з перевезення товару форми EUR.1 до МД згідно Додатку 8 до акту перевірки від 03.01.2025 №46/24/7.3-19/43941675.
На звернення Волинської митниці від 10.04.2023 № 7.3-15/3918, від 29.09.2023 № 7.3-15/11863 та Львівської митниці від 28.09.2023 № 7.4-2/15/4/24943 листами Державної митної служби України від 19.04.2024 № 15/15-03-01/7/2137, від 04.06.2024 № 15/15-03-01/7/3031, від 25.10.2024 № 15/15-03-01/7/5622 надіслано відповідь уповноваженого митного органу Республіки Польща від 25.03.2024 № 0601- IGC.4331.28.2023.KD, від 16.05.2024 № 1001-I0C.4331.228.2023.4.JJ, від 18.09.2024 № 0601-IGC.4331.82.2023 про результати перевірки сертифікатів з перевезення товару EUR.1, складених експортером TECHNO GROUP SP. Z O.O. (Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, Polska).
У відповіді від 25.03.2024 № 0601-IGC.4331.28.2023.KD, від 16.05.2024 № 1001- IOC.4331.228.2023.4.JJ, від 18.09.2024 № 0601-IGC.4331.82.2023 зазначено, що експортер не надав достатніх доказів преференційного походження товарів, зазначених у сертифікатах.
Також, у листі від 18.09.2024 № 0601-IGC.4331.82.2023 зазначено, що сертифікат EUR.1 від 09.03.2023 № PL/MF/AT 0083237 уповноваженим митним орган Республіки Польща був анульований і тому є недійсним.
Таким чином, товари, на які поширюються сертифікати EUR.1 згідно з Додатком 8 не мають преференційного походження з ЄС відповідно до вимог Доповнення І «Визначення поняття «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (про що внесені уповноваженим органом Республіки Польща відповідні відмітки в графу 14 даних сертифікатів «Не відповідає вимогам щодо достовірності й правильності інформації, що міститься в ньому», вказані відмітки у сертифікатах належним чином засвідчені уповноваженим органом Республіки Польща, і тому до них не можуть бути застосовані тарифні преференції).
Результат перевірки (графа 14 сертифіката) завізований відповідно до положень Додатку ІІІ а Конвенції, а саме:
проставлено дату перевірки та місце проведення 25.03.2024; 15.05.2024; 18.09.2024; наявний підпис посадової особи;
проставлено відбиток печатки уповноваженого органу Республіки Польща.
На звернення Львівської митниці від 28.09.2023 № 7.4-2/15/4/24943 та Волинської митниці від 17.08.2023 № 7.3-15/9756 листами Державної митної служби України від 04.03.2024 № 15/15-03-01/7.3/1179, від 15.12.2023 № 15-1/15-03-01/7.3/5900 надіслано відповідь митного органу Королівства Іспанія від 20.02.2024 № DED579630002351528, від 01.12.2023 № Ехр.602/23191713/23 про результати перевірки сертифікатів з перевезення товару EUR.1, складених експортером Nores Marin Comercial, S.L. (Calvo Sotelo 62 36900 Marin, Pontevedra, B-36553998).
У відповіді зазначено, що товари, на які поширюються сертифікати EUR.1 згідно з Додатком 3 не мають преференційного походження з ЄС відповідно до вимог Доповнення І «Визначення поняття «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (про що внесені митним органом Королівства Іспанія відповідні відмітки в графу 14 даних сертифікатів «Не відповідає вимогам щодо достовірності й правильності інформації, що міститься в ньому», вказані відмітки у сертифікатах належним чином засвідчені митним органом Королівства Іспанія, і тому до них не можуть бути застосовані тарифні преференції).
Результат перевірки (графа 14 сертифіката) завізований відповідно до положень Додатку ІІІ а Конвенції, а саме:
проставлено дату перевірки та місце проведення 19.02.2024, 01.12.2023, MADRID; наявний підпис посадової особи;
проставлено відбиток печатки митного органу Королівства Іспанія.
На звернення Волинської митниці від 17.10.2023 № 7.3-15/12747 листом Державної митної служби України від 28.10.2024 № 15/15-03-01/7/5640 надіслано відповідь уповноваженого митного органу Республіки Польща від 02.10.2024 № 0601- IGC.4331.3.2024 про результати перевірки сертифіката з перевезення товару EUR.1 від 02.02.2023 № PL/MF/AT 0080517, складеного експортером SMART GROUP PL Sp. z o.o. (ul. Cybernetyki 19A 02-677 Warszaw, Polska).
У відповіді зазначено, що експортер не надав достатніх доказів преференційного походження товару, зазначеного у сертифікаті EUR.1 від 02.02.2023 № PL/MF/AT 0080517. Таким чином, товар, на який поширюються вищезазначений сертифікат EUR.1 не має преференційного походження з ЄС відповідно до вимог Доповнення І «Визначення поняття «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (про що внесена уповноваженим органом Республіки Польща відповідна відмітка в графу 14 даного сертифікату «Не відповідає вимогам щодо достовірності й правильності інформації, що міститься в ньому», вказана відмітка у сертифікаті належним чином засвідчена уповноваженим органом Республіки Польща, і тому до нього не можуть бути застосовані тарифні преференції).
Результат перевірки (графа 14 сертифіката) завізований відповідно до положень Додатку ІІІ а Конвенції, а саме: проставлено дату перевірки та місце проведення 02.10.2024; наявний підпис посадової особи; проставлено відбиток печатки уповноваженого органу Республіки Польща.
На звернення Львівської митниці від 28.09.2023 № 7.4-2/15/4/24943 та Волинської митниці від 29.09.2023 № 7.3-15/11863, від 07.02.2023 № 7.3-15/1434, від 15.03.2023 № 7.3-15/2719, від 01.12.2022 № 7.3-15/13022, від 14.02.2023 № 7.3-15/1681; від 01.09.2023 № 7.3-15/10666 листами Державної митної служби України від 24.01.2024 № 15/15-03-01/7.4/415, від 06.09.2024 № 15/15-03/7/4730, від 23.10.2024 № 15/15-03-01/7/5556, від 15.01.2024 № 15/15-03-01/7.3/216, від 28.02.2024 № 15/15-03-01/7.3/1082, від 10.11.2023 № 15/15-03-01/7.3/5282, від 15.01.2024 № 15/15-03-01/7.3/223, від 27.08.2024 № 15/15-03-01/7/4519 надіслано відповідь уповноваженого митного органу Республіки Польща від 20.12.2023 № 0601-IGC.4331.7.2023.KD, від 21.08.2024 № 0601-IGC.4331.80.2023, від 22.08.2024 № 2401-ІОА.4331.135.2023.ММ, від 18.12.2023 № 0601-IGC.4331.5.2023.KD, від 12.02.2024 № 0601-IGC.4331.14.2023.KD, від 19.10.2023 № 2401-IOA.4331.1.2023.JP, від 19.12.2023 № 0601- IGC.4331.8.2023.KD, від 29.07.2024 № 0601-IGC.4331.55.2023 про результати перевірки сертифікатів з перевезення товару EUR.1, складених експортером POL-EXPORT Jaroslaw Roszczenko (Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, POLSKA).
У відповіді від 20.12.2023 № 0601-IGC.4331.7.2023.KD, від 21.08.2024 № 0601- IGC.4331.80.2023, від 22.08.2024 № 2401-ІОА.4331.135.2023.ММ, від 19.10.2023 № 2401-IOA.4331.1.2023.JP, від 19.12.2023 № 0601-IGC.4331.8.2023.KD, від 29.07.2024 № 0601-IGC.4331.55.2023 зазначено, що експортер не надав достатніх доказів преференційного походження товарів, зазначених у сертифікатах.
У листах від 18.12.2023 № 0601-IGC.4331.5.2023.KD, від 12.02.2024 № 0601- IGC.4331.14.2023.KD зазначено, що сертифікати EUR.1 від 19.01.2023 № PL/MF/AS 0488956, від 04.02.2023 № PL/MF/AT 0080536 уповноваженим митним орган Республіки Польща були анульовані і тому є недійсними.
Таким чином, товари, на які поширюються сертифікати EUR.1 згідно з Додатком 8 не мають преференційного походження з ЄС відповідно до вимог Доповнення І «Визначення поняття «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (про що внесені уповноваженим органом Республіки Польща відповідні відмітки в графу 14 даних сертифікатів «Не відповідає вимогам щодо достовірності й правильності інформації, що міститься в ньому», вказані відмітки у сертифікатах належним чином засвідчені уповноваженим органом Республіки Польща, і тому до них не можуть бути застосовані тарифні преференції).
Результат перевірки (графа 14 сертифіката) завізований відповідно до положень Додатку ІІІ а Конвенції, а саме: проставлено дату перевірки та місце проведення 20.12.2023; 21.08.2024; 22.08.2024; 18.12.2023; 12.02.2024; 09.10.2023; 19.12.2023; 29.07.2024; наявний підпис посадової особи; проставлено відбиток печатки уповноваженого органу Республіки Польща.
На звернення Львівської митниці від 28.09.2023 № 7.4-2/15/4/24943 та Волинської митниці від 29.09.2023 № 7.3-15/11863, від 01.12.2022 № 7.3-15/13022, від 17.08.2023 № 7.3-15/9756 листами Держмитслужби від 10.09.2024 № 15/15-03/7/4782, від 11.06.2024 № 15/15-03-01/7/3157, від 21.05.2024 № 15/15-03-01/7/2732, від 28.06.2023 № 15/15-03-01/7/3479 надіслано відповідь уповноважено органу Республіки Польща від 05.09.2024 № 1401-ІОС.4331.72.2023, від 23.05.2024 № 1401-ІОС.4331.62.2023, від 16.05.2024 № 1401-ІОС.4331.7.2023, від 25.06.2024 № 1401- ІОС.4331.43.2023 про результати перевірки декларацій про походження, що складені експортером POL-EXPORT Jaroslaw Roszczenko (Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, POLSKA) на інвойсах.
У відповіді зазначено, що експортер не надав жодних документів, що підтверджують статус походження товарів, зазначених у деклараціях про походження, складених експортером. Тому товари не підпадають під преференційний режим. Враховуючи інформацію уповноваженого органу Республіки Польща товари, оформлені за наведеними у Додатку 8 МД із застосуванням тарифних преференцій на підставі декларацій-інвойсів, складених уповноваженим експортером «POL-EXPORT Jaroslaw Roszczenko» (номер авторизації PL/311000/0010) не мають статусу преференційного походження відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
На звернення Львівської митниці від 28.09.2023 № 7.4-2/15/4/24943 листом Держмитслужби від 02.07.2024 № 15/15-03-01/7/3541 надіслано відповідь митних органів Канади від 17.06.2024 №С-2023-003674 про результати перевірки декларацій про походження, що складені експортером Amadeus Trade LTD (385 University Ave, Toronto, ON M5G 2J5, Canada) на інвойсах.
У відповіді зазначено, що експортер не надав жодної інформації, яка вимагається процесом перевірки і митний контроль товарів за межами Канади є незрозумілим, Управлінням прикордонної служби Канади визначено, що товар «різні продукти зі свинини» не кваліфікуються, як продукти походженням з Канади після їх експорту з Канади відповідно до рахунку № 3900352703 від 30.05.2023.
На звернення Волинської митниці від 17.08.2023 № 7.3-15/9756 листом Держмитслужби від 23.11.2023 № 15/15-03-01/7.3/5523 надіслано відповідь митних органів Канади від 15.11.2023 № С-2023-002623 про результати перевірки декларацій про походження, що складені експортером Siwin Foods Ltd (5520 34 St NW Edmonton, Alberta T 6 В 3V2 Canada) на інвойсах.
У відповіді зазначено, що рахунки-фактури не є дійсними, товари не відповідають правилам походження відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що Декларація про походження товару - це письмова заява про країну походження товару, зроблена у зв'язку з вивезенням товару виробником, продавцем, експортером (постачальником) або іншою компетентною особою на комерційному рахунку чи будь- якому іншому документі, який стосується товару (ч. 6 ст. 43 МКУ).
Крім цього, згідно п.п. 1-2 Стаття 3.15, Частини - С, Глави 3 Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою товари, що походять з України, при ввезенні в Канаду, та товари, що походять з Канади, при ввезенні в Україну користуються перевагами преференційного тарифного режиму в рамках цієї Угоди на підставі декларації («декларація про походження»).
Декларація про походження зазначається на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної Сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.
Враховуючи вищевикладене, встановлено статус походження товарів, зазначених в сертифікатах походження товару EUR.1, деклараціях походження за МД згідно Додатку 8 не підтверджено у відповідності до вимог Доповнення І до Конвенції, Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, тобто до товару не може бути застосований преференційний режим із застосуванням зменшеної ставки мита.
Отже, за встановлених обставин, у контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що з урахуванням отриманої інформації документів від уповноважених органів Республіки Польща, Королівства Іспанія, Канади, відповідно до частини чотирнадцятої статті 354 МКУ, під час перевірки обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг та підстав для звільнення від оподаткування, підтверджено факт неправомірного застосування позивачем режиму вільної торгівлі та застосування зменшеної ставки мита до товарів оформлених за МД згідно Додатку 8 у розумінні Доповнення І до Конвенції в рамках Угоди, Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.
Також, суд апеляційної інстанції зазначає, що в ході проведеної документальної планової виїзної перевірки правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів за період, що перевірявся, вибірково перевірено митні декларації, за якими ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» ввезено на митну територію України товари у митному режимі «імпорт», зокрема, перевірено митні декларації типу ІМ 40 ДЕ від 01.08.2023 № 23UA209160008576U6, від 01.08.2023 № 23UA209160008573U9, від 25.08.2023 № 23UA209160009478U0, від 08.03.2023 № 23UA209160002611U9.
Так, за результатами опрацювання інформації, надісланої Державною митною службою листом від 09.11.2023 № 15/15-02-05/7.4/5266 та наданими копіями відповіді митної адміністрації Королівства Іспанії від 19.10.2023 № E2023UA00505 IPS щодо перевірки автентичності документів, на підставі яких здійснено митне оформлення товару «риба морожена ...», що переміщувався на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» за МД від 01.08.2023 № 23UA209160008576U6, від 01.08.2023 № 23UA209160008573U9, від 25.08.2023 № 23UA209160009478U0 встановлено, що згідно з даними, які внесені до МД від 01.08.2023 № 23UA209160008576U6, відправником/продавцем товару є Techno Group Spolka z o.o., Walendow, ul. Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, Poland; від 01.08.2023 23UA209160008573U9 відправником/продавцем товару є POL- EXPORT Jaroslaw Roszczenko, Walendow, ul Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, POLSKA, від 25.08.2023 № 23UA209160009478U0 відправником/продавцем товару є POL- EXPORT Jaroslaw Roszczenko, Walendow, ul Lesnego Runa 16, 05-830 Nadarzyn, POLSKA, а покупцем - ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС».
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» за МД від 01.08.2023 № 23UA209160008576U6 здійснено митне оформлення на Львівській митниці товарів: «Хек заморожений; Риба морожена, анчоуси; Нототенія заморожена; Риба морожена, барабулька».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура (інвойс) № FV2023/07/0315 від 26.07.2023, № FV2023/07/0482 від 12.05.2023 № FV2023/07/0483 від 19.07.2023; контракт № 0425012023 від 23.02.2023.
Загальна фактурна вартість партії товару вагою нетто 20 301,60 кг згідно з рахунками- фактурами № FV2023/07/0315 від 26.07.2023, № FV2023/07/0482 від 12.05.2023, №FV2023/07/0483 від 19.07.2023 становить 20652,82 дол. США.
Митна вартість товарів за даною МД визначена за 6 методом (резервним) відповідно до ст. 57 МКУ.
Перевезення товару здійснювалося на умовах поставки СРТ Луцьк транспортним засобом з реєстраційним номером LLU96874/LLU4676C.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» за МД від 01.08.2023 23UA209160008573U9 здійснено митне оформлення на Львівській митниці товарів: «Хек заморожений...».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура (інвойс) № FV2023/07/00315 від 26.07.2023, № FV2023/07/00316 від 26.07.2023; контракт № 00032023 від 20.03.2023.
Загальна фактурна вартість партії товару вагою нетто 20542,71 кг згідно з рахунками- фактурами № FV2023/07/00315 від 26.07.2023, № FV2023/07/00316 від 26.07.2023 становить 21569,85 дол. США.
Митна вартість товарів за даною МД визначена за 6 методом (резервним) відповідно до ст. 57 МКУ.
Перевезення товару здійснювалося на умовах поставки СРТ Луцьк транспортним засобом з реєстраційним номером НОМЕР_1 /AA9878XK.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» за МД від 25.08.2023 23UA209160009478U0 здійснено митне оформлення на Львівській митниці товарів: «Хек заморожений…» .
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) № FV2023/07/00316 від 26.07.2023, № FV2023/08/00334 від 18.08.2023; контракт № 00032023 від 20.03.2023.
Загальна фактурна вартість партії товару вагою нетто 20528,57 кг згідно з рахунками- фактурами № FV2023/07/00316 від 26.07.2023, № FV2023/08/00334 від 18.08.2023 становить 21502,58 дол. США.
Митна вартість товарів за даною МД визначена за 6 методом (резервним) відповідно до ст. 57 МКУ.
Перевезення товару здійснювалося на умовах поставки СРТ Луцьк транспортним засобом з реєстраційним номером LCH73599/LCH10K9.
На товари походженням з Іспанії надано до митного оформлення два ветеринарні сертифікати, видані компетентними органами Литви від 28.07.2023 № LT0329467/1497, який посилається на ветеринарний сертифікат Іспанії від 22.05.2023 № ES3523000733 та виданий на два морські контейнери UAEU1264471 та UAEU1241028.
Листом митних органів Королівства Іспанії від 19.10.2023 № E2023UA00505 IPS надіслано копію митної декларації № 23ES003591109033B0, що були оформлені на партію товару, яких стосувалися ветеринарного сертифікату № ES3523000733.
На підставі документів, які надіслано митною адміністрацією Королівства Іспанії встановлено, що за ветеринарним сертифікатом № ES3523000733 від 22.05.2023 (MRN № 23ES003591109033B0) іспанська компанія SURPESCA, S.A відправила товар «заморожений хек» польському оператору POL-EXPORT Jaroslaw Roszczenko вагою нетто 53794,00 кг на суму 108823,30 євро. Країною призначення товару була Україна, а товар був оплачений напряму з Польщі.
Постачання товару здійснювалося на умовах SFR KLAIPEDA та SIF KLAIPEDA.
Відомості, які зазначено у MRN №23ES003591109033B0, за інформацією про виданий ветеринарний сертифікат №ES3523000733 від 22.05.2023, ідентифікуються з партіями товару, митне оформлення яких здійснено за МД №23UA209160008573U9 від 01.08.2023 (товари №1, 2 “хек заморожений» вагою нетто 20542,71 кг), №23UA209160008576U6 від 01.08.2023 (товар №1 “хек заморожений» вагою нетто 8566,80 кг), №23UA209160009478U0 від 25.08.2023 (товар № 2 “хек заморожений» вагою нетто 1048,24 кг).
Решта товару “хек заморожений» вагою 23636,25 кг не можливо ідентифікувати з партіями товару, митне оформлення яких здійснено ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС».
Також, в ході проведення перевірки виявлено розбіжності у вартості товару ТОВ «ФУДЛАИФ ПЛЮС» за МД від 08.03.2023 №23UA209160002611U9 здійснено митне оформлення на Львівській митниці товару: «Сало (бокове) свиняче морожене...».
Митне оформлення товару за МД від 08.03.2023 23UA209160002611U9 здійснено із застосуванням преференції за кодом “410». Підстава - наданий при митному оформленні товару сертифікат з перевезення товару EUR.1 № PL/MF/AT 0083224 від 06.03.2023, який зазначений у графі 44 МД за кодом “ 0954».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) від 06.03.2023 №FV2023/03/0202; контракт № 01122022 від 01.11.2022.
При митному оформленні товару за МД №23UA209160002611U9 від 08.03.2023 фактурна вартість згідно з інвойсом від 06.03.2023 №FV2023/03/0202 заявлена в сумі 10611,57 Євро (по курсу НБУ станом на 08.03.2023 становить 413991,30 грн.), митна вартість визначена за резервним методом, становить 798927,00 грн. (або еквівалент 20478,37 Євро).
За результатами опрацювання копій документів надісланих листом Державної митної служби України від 25.10.224 № 15/15-03-01/7/5622, встановлено, що листом уповноваженого митного органу Республіки Польща від 18.09.2024 №0601- IGC.4331.82.2023 надіслано інвойс від 06.03.2023 №FV2023/03/0202 до МД №23UA209160002611U9 від 08.03.2023, в якому зазначено фактурну вартість товару становить 20 598,93 Євро (803 630,18 грн).
Співставленням відомостей, зазначених в документах, надісланих митними органами Республіки Польща з відомостями поданими до митного оформлення за МД №23UA209160002611U9 від 08.03.2023, встановлено розбіжності у вартісних характеристиках.
Відповідно норм пункту 14 статті 354 МКУ рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті про результати перевірки.
Таким чином, Волинською митницею під час перевірки визначено митну вартість товару: Товар №1, 2 “Хек заморожений...», МД №23UA209160008573U9 від 01.08.2023 у сумі 1675789,17 грн; Товар “№1 “Хек заморожений…», МД №23UA209160008576U6 від 01.08.2023 у сумі 698844,05 грн; Товар №2 “Хек заморожений...», МД №23UA209160009478U0 від 25.08.2023 у сумі 84091,98 грн; Товар №1 “Сало (бокове) свиняче морожене…», МД №23UA209160002611U9 від 08.03.2023 в сумі 803630,18 грн.
Таким чином, встановлено, що при переміщенні через митний кордон України та митному оформленні товару декларантом ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», надано документи, що містять неправдиві відомості про вартість товарів і, як наслідок, при декларуванні товарів занижено митну вартість на суму 159 361,00 грн, чим порушено вимоги пункту 2 частини 2 статті 52 Митного кодексу України.
Встановлені та зазначені вище порушення призвели до заниження податкових зобов'язань по сплаті митних платежів на загальну суму 32 295,48 грн, в тому числі: мито - 352,73 грн та податок на додану вартість - 31 942,75 грн.
Крім цього, в ході проведення перевірки, за інформацією отриманою від підприємств - перевізників, робочою групою виявлено невідповідності сум витрат на транспортування імпортованих товарів у міжнародному сполученні, що задекларовані за МД, фактично понесеними ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» витрат, які не враховані декларантом при визначенні митної вартості товарів, за 8 МД, а саме:
за МД від 05.10.2022 № UA205140/2022/69962 здійснено митне оформлення товару “Сіль харчова випарена...» із застосуванням преференції за кодом “410». Підстава - надана при митному оформленні товару декларація інвойс складена уповноваженим (схваленим) експортером, на інвойсі № FV2022/09/00727 від 28.09.2022, який зазначений у графі 44 МД за кодом “7012».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура (інвойс) №FV2022/09/00727 від 28.09.2022; CMR №435975 від 28.09.2022; контракт №29882021 від 29.09.2021.
При митному оформленні товару фактурна вартість заявлена в сумі 5500,00 дол. США (по курсу НБУ станом на 05.10.2022 становить 201127,30 грн.), митна вартість визначена за основним методом на рівні 201127,30 грн. (5500,00 дол. США), вага брутто 22440 кг.
Ввезення товару здійснювалось перевізником ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_2 / НОМЕР_3 на умовах поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення).
При здійсненні митного оформлення вищезазначеного товару за МД від 05.10.2022 №UA205140/2022/69962 до бюджету сплачено/нараховано митних платежів на суму 44248,01 грн, а саме: мито - 4 022,55 грн (спосіб платежу-06), податок на додану вартість - 40 225,46 грн.
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 06.10.2022 № 20 - «Надання послуг з перевезення вантажу автомобільним транспортом за маршрутом: Czerwionka-Leszczyny, Польща - Бердичів, Житомирська обл., Україна, автомобіль MAN, держ. № НОМЕР_2 , напівпричіп H&W, держ. № НОМЕР_3 , водій ОСОБА_2 , CMR № 435975 від 28.09.2022р.» вартістю 57945,12 грн.
До ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» направлено письмовий запит від 09.12.2024 № 7.3-2/19/13/13519 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 05.10.2022 №UA205140/2022/69962.
Відповідь отримана листом від 19.12.2024 № б/н (вх. Волинської митниці від 19.12.2024 № 33211/14/7.3-2-19) із копіями документів, а саме: договір-заявка № 3698-В від 27.09.2022 про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом між ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» та ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО»; акт надання послуг № 656 від 06.10.2022; CMR № 435975 від 28.09.2022; банківська виписка за 25.01.2023.
Відповідно до договору-заявки № 3698-В від 27.09.2022 про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: Польща, Czerwionka-Leszczyny, Mlynska 24; дата завантаження: 28.09.2022; пункт перетину державного кордону: Ягодин; митне оформлення (розмитнення): Луцьк; адреса розвантаження: Бердичів, вул. Белопольська, 131, Житомирська обл; найменування вантажу: сіль в мішках, тент; вартість перевезення 1600 Євро; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_2 / НОМЕР_3 .
ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО», 06 жовтня 2022 року складено акт надання послуг № 656 від 06.10.2022. В даному акті зазначено наступне: «Ми, що нижче підписалися, представник Замовника ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» Омельченко Максим Анатолійович, з одного боку, і представник Перевізника ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» директор Неголюк Володимир Вікторович, з іншого боку, склали цей акт про те, що Перевізником були виконані наступні роботи (надані такі послуги): договір-заявка № 3698-В від 27.09.2022 про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом. Місце складання Вінниця. Надання послуг з перевезення вантажу автомобільним транспортом за маршрутом: Czerwionka-Leszczyny, Польща - Бердичів, Житомирська обл, Україна, автомобіль MAN, держ. № НОМЕР_2 , напівпричіп H&W, держ. № НОМЕР_3 водій ОСОБА_2 , CMR № 435975 від 28.09.2022» вартістю 57945,12 грн(без ПДВ).
Акт про надані послуги № 656 від 06.10.2022 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
Оплата за транспортні послуги здійснена у повному обсязі на підставі рахунку № 656 від 06.10.2022, банківська виписка за 25.01.2023.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 05.10.2022 № UA205140/2022/69962 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 04.10.2022 відображені послуги з перевезення ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» товару «Сіль харчова випарена» на суму 57 945,12 грн проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 25.01.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ТОВ «КОМПАНІЯ ТРАНСАГРО» та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 05.10.2022 №UA205140/2022/69962 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 57 945,12 грн;
за МД від 22.07.2023 №23UA205140058153U1 здійснено митне оформлення товару “Сіль нітратна... ». До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) №0003 від 20.07.2023; CMR №039353 від 20.07.2023; контракт №16032023 від 16.03.2023; довідка про транспортні витрати видана ФОП ОСОБА_3 № Б/Н від 20.07.2023.
При митному оформленні товару фактурна вартість заявлена в сумі 4950,00 Євро (по курсу НБУ станом на 22.07.2023 становить 203007,92 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 210007,92 грн (5120,68 Євро), витрати на транспортування включені до митної вартості в сумі 7 000,00 грн.
Ввезення товару здійснювалось перевізником ТОВ "РІВНЕТРАНССЕРВІС" згідно з CMR №039353 від 20.07.2023 автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_4 / НОМЕР_5 на умовах поставки FCA Janikowo (гр. 20 МД) (продавець здійснює поставку товару, який пройшов митне очищення для експорту шляхом передання призначеному покупцем перевізнику у названому місці).
У довідці про транспортні витрати ФОП ОСОБА_3 від 20.07.2023 №б/н, яка була надана до митного оформлення, зазначені наступні відомості: транспортні витрати по доставці вантажу автомобілем НОМЕР_4 / НОМЕР_5 складають 25 000,00 грн; по маршруту: ul. Przemyslowa 30, 88 -160 Janikowo (Польща) до кордону України (м/п Дорохуйськ/ Ягодин) - 17000,00 грн; м/п Дорохуйськ/ Ягодин - м. Луцьк (Україна) - 8000,00 грн, з них 500 грн. експедиційні витрати.
За результатом аналізу вищезазначеної інформації, з метою відстеження ланцюга транспортування товару, направлено запит від 06.11.2024 № 7.3-2/19/13/12255 до ФОП ОСОБА_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат.
Відповідь отримана листом від 20.12.2024 відповідно до якої повідомлено, що ФОП ОСОБА_3 не здійснювала перевезення товару згідно з CMR №039353 від 20.07.2023 за МД від 23.07.2023 №23UA205140058153U1 та не виступала експедитором у цьому процесі.
За результатом аналізу даних податкової звітності (ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності. ІТС ДПС) встановлено, що ТОВ «РІВНЕТРАНССЕРВІС» (код ЄДРПОУ 33276798) були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 25.07.2023 №283 - «Трансп. Послуг з міжнародного перевезення вантажів. вартістю 68000 грн».
Враховуючи вищезазначене, до перевізника ТОВ «РІВНЕТРАНССЕРВІС» направлено письмовий запит від 06.11.2024 № 7.3-2/19/13/12249 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД 22.07.2023 №23UA205140058153U1.
Відповідь отримана листом від 18.12.2024 № 512 із копіями документів, а саме: договір-заявка №1052-12-В від 18.07.2023 про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом; CMR №039353 від 20.07.2023; податкова накладна №283 від 25.07.2023; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 06.10.2022 та №479972 від 19.08.2022; рахунок № НОМЕР_8 від 25.07.2023; акт здачі-приймання виконаних робіт (наданих послуг) №43352 від 25.07.2023; банківська виписка від 19.09.2023.
Відповідно до договору-заявки №1052-12-В від 18.07.2023 про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: ul. Przemyslowa 30, 88 -160 Janikowo; дата і час завантаження: 20.07.2023; пункт перетину державного кордону: Ягодин; адреса розвантаження: м. Дніпро; найменування вантажу: сіль; сума та порядок розрахунку: 68000 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_4 / НОМЕР_5 .
ТОВ «РІВНЕТРАНССЕРВІС», 25 липня 2023 року виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату № 43352 та складено акт здачі-приймання виконаних робіт (наданих послуг) № 43352 від 25.07.2023. В даних документах зазначено наступне:
Транспортні послуги з міжнародного перевезення автомобілем НОМЕР_4 / НОМЕР_9 за маршрутом Польща, Janikowo - Україна, Дніпро згідно з CMR № 039353 від 20.07.2023 складають 68 000,00 грн (без ПДВ).
Акт здачі-приймання виконаних робіт (наданих послуг) № 43352 від 25.07.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
Оплата за транспортні послуги здійснена у повному обсязі, на суму 68 000,00 грн на підставі рахунку №43352 від 25.07.2023, банківська виписка від 19.09.2023.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 №19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 щодо надання підтверджуючих документів про перевезення товару за МД від 23.07.2023 № 23UA205140058153U1 відмовився.
Проте, у ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» в оборотно-сальдовій відомості по 631 рахунку за 2023 рік наявні обороти з ТОВ «РІВНЕТРАНССЕРВІС» на суму 68 000,00 грн, а в картці рахунків ФОП ОСОБА_3 відсутні операції на суму 68 000,00 грн.
Враховуючи вищезазначене, є підстави вважати, що транспортні послуги надані ТОВ «РІВНЕТРАНССЕРВІС», а ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» під час митного оформлення товару за МД надано не достовірну інформацію про довідку про транспортні витрати та суму транспортних витрат.
Таким чином, перевіркою встановлено, що за МД від 23.07.2023 №23UA205140058153U1 до митного оформлення не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 61 000,00 грн.
У зв'язку з тим, що митне оформлення товару «Сіль харчова випарена....» здійснено із застосуванням преференції за кодом “410» на підставі декларації-інвойс, складеної уповноваженим експортером Ciech Spolka Akcyjna (00-684 Warszawa,uLWspolna 62, Polska) від 20.07.2023 №0003, митні платежі по миту нараховані умовно.
Відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ, на підставі документів, наданих ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» встановлено, що вартість витрат на транспортування товарів, які повинні бути включені до митної вартості товарів, імпортованих за МД 23.07.2023 № 23UA205140058153U1 - 61 000,00 гривень;
за МД від 30.03.2023 № 23UA205140025324U5 здійснено митне оформлення товару “Сало свійських свиней хребтове морожене...» із застосуванням преференції за кодом “410» на підставі сертифіката з перевезення товару EUR.1 PL/MF/AT 0081106 від 24.03.2023.
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура (інвойс) №FV2023/03/00262 від 24.03.2023; CMR №Б/Н від 24.03.2023; сертифікат з перевезення товару EUR.1 PL/MF/AT 0081106 від 24.03.2023; контракт №0325012023 від 23.02.2023.
При митному оформленні товару фактурна вартість заявлена в сумі 10933,38 Євро (по курсу НБУ станом на 30.03.2023 становить 434043,15 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 434043,15 грн. (10933,38 євро), вага брутто 21721,5 кг, умови поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення). Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_11 / НОМЕР_12 .
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 30.03.2023 № 215 - «Транспортне перевезення по маршруту: м/п Рава-Руська (Україна) - м. Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_11 , причеп НОМЕР_12 » вартістю 12024,30 грн, «Міжнародні транспортні перевезення; 06-500 Mlawa (Польща) - п/п Рава-Руська (Україна), автомобіль НОМЕР_11 , причеп НОМЕР_12 » вартістю 76153,90 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) направлено письмовий запит 09.12.2024 №7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 30.03.2023 № 23UA205140025324U5.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 № 13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка № 23-5/03/2023 від 23.03.2023; CMR № б/н від 24.03.2023; рахунок-фактура № 215 від 30.03.2023; акт надання послуг № 215 від 30.03.2023.
Відповідно до договору-заявки № 23-5/03/2023 від 23.03.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: 06-500 Mlawa, Uniszki Cegielnia; дата завантаження: 23.03.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -188 -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Mlawa-Луцьк 88178,20 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_11 / НОМЕР_12 .
ФОП ОСОБА_4 , 30.03.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату 215 та складено акт надання послуг № 215 від 30.03.2023. В даних документах зазначено наступне: Транспортне перевезення по маршруту: м/п Рава-Руська (Україна) - м. Луцьк (Україна) , автомобіль НОМЕР_11 , причеп НОМЕР_12 складає 12024,30 грн. (без ПДВ); Міжнародні транспортні перевезення; 06-500 Mlawa (Польща) - п/п Рава-Руська (Україна), автомобіль НОМЕР_11 , причеп НОМЕР_12 складають 76153,90 грн (без ПДВ).
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 11.12.2024 № 7.3-2/19/13/13631, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД 30.03.2023 № 23UA205140025324U5 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 30.03.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “Сало свиняче морожене....» на суму 88 178,20 грн. проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 12.04.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 30.03.2023 № 23UA205140025324U5 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 76153,90 грн.
Відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ, на підставі документів, наданих ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», встановлено, що вартість витрат на транспортування товарів, які повинні бути включені до митної вартості товарів, імпортованих за МД від 30.03.2023 №23UA205140025324U5 - 76153,90 грн;
за МД від 31.03.2023 №23UA205140025501U3 здійснено митне оформлення товарів “Серця курячі заморожені», “Печінка куряча, заморожена».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) № ЕХК/28/2023 від 29.03.2023; CMR №2903202301 від 29.03.2023; контракт №0001032023 від 01.03.2023.
При митному оформленні товарів заявлена загальна фактурна вартість становить 12 390 Євро (по курсу НБУ станом на 31.03.2023 становить 492 889,06 грн). Загальна митна вартість заявлена за резервним методом становить 511 960,40 грн, митна вартість скоригована на суму 19071,34 грн.
По товару № 1 “Серця курячі заморожені», вага брутто 7153 кг, фактурна вартість заявлена в сумі 4970,00 Євро (по курсу НБУ станом на 31.03.2023 становить 197 712,56 грн), митна вартість визначена за резервним методом на рівні 204 784,16 грн (5147,76 євро).
По товару № 2 «Печінка куряча, заморожена», вага брутто 14 344 кг, фактурна вартість заявлена в сумі 7420,00 Євро (по курсу НБУ станом на 31.03.2023 становить 295 176,50 грн), митна вартість визначена за резервним методом на рівні 307 176,24 грн (7721,64 Євро).
Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_13 / НОМЕР_14 на умовах поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення.
При здійсненні митного оформлення вищезазначених товарів за МД від 31.03.2023 №23UA205140025501U3 до бюджету сплачено/нараховано митних платежів на суму 163827,33 грн, а саме: мито - 51196,04 грн (спосіб платежу-01), податок на додану вартість - 112631,29 грн. (спосіб платежу-01).
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 01.04.2023 № 218 - «Міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_13 , причеп BC2368XM» вартістю 44 262,90 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 направлено письмовий запит від 09.12.2024 №7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 31.03.2023 № 23UA205140025501U3.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 № 13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка № 28-1/03/2023 від 28.03.2023; CMR № 2903202301 від 29.03.2023; рахунок-фактура № 218 від 01.04.2023; акт надання послуг № 218 від 01.04.2023.
Відповідно до договору-заявки № 28-1/03/2023 від 28.03.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: 92-617 Lodz, ul. Szaniawskiego, 5; дата завантаження: 29.03.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -18, -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Lodz -Луцьк 44262,9 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_13 / НОМЕР_15 .
ФОП ОСОБА_4 , 01.04.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату 218 та складено акт надання послуг № 218 від 01.04.2023. В даних документах зазначено наступне: Міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_13 , причеп НОМЕР_15 складають 44 262,90 грн (без ПДВ); акт про надані послуги № 218 від 01.04.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 31.03.2023 № 23UA205140025501U3 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 31.03.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “Серця курячі заморожені» на суму 17755,17 грн. та товару “Печінка куряча, заморожена» на суму 26507,73 грн. проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 13.04.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311 ,на загальну суму 44262,90 грн. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 31.03.2023 № 23UA205140025501U3 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 25 191,57 грн.
Таким чином, визначена під час перевірки загальна митна вартість товарів з врахуванням транспортних витрат становить 537151,97 грн, та перевищує заявлену митну вартість при митному оформленні на суму 25191,57 грн, в тому числі по: товару № 1 “Серця курячі заморожені» митна вартість визначена в сумі 212440,78 грн, товару № 2 “Печінка куряча, заморожена» - 324711,18 грн;
за МД від 07.04.2023 № 23UA205140028144U0 здійснено митне оформлення товару “Сало свиняче морожене…» із застосуванням преференції за кодом “ 410» на підставі сертифіката з перевезення товару EUR.1 № PL/MF/AS 0056190 від 05.04.2023.
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) №FV2023/04/00278 від 05.04.2023; CMR №0504202301 від 05.04.2023; №PL/MF/AS 0056190 від 05.04.2023; контракт № 0325012023 від 23.02.2023.
При митному оформленні товару “Сало свиняче морожене..» фактурна вартість заявлена в сумі 10 455 Євро (по курсу НБУ станом на 07.04.2023 становить 417 307,14 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 417 307,14 грн (10455 Євро), вага брутто 20958 кг, умови поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення).
Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_16 / НОМЕР_17 .
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 07.04.2023 №236 - “Міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_16 , причеп НОМЕР_17 » вартістю 40 315,00 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 направлено письмовий запит 09.12.2024 № 7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 07.04.2023 № 23UA205140028144U0.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 № 13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка № 06-1/04/2023 від 06.04.2023; CMR № 0504202301 від 05.04.2023; рахунок-фактура № 236 від 07.04.2023; акт надання послуг № 236 від 07.04.2023.
Відповідно до договору-заявки № 06-1/04/2023 від 06.04.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: 92-617 Lodz, ul. Szaniawskiego, 5; дата завантаження: 06.04.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -18, -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Lodz - Луцьк 40 315,00 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_16 / НОМЕР_17 .
ФОП ОСОБА_4 , 07.04.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату № 236 та складено акт надання послуг № 236 від 07.04.2023. В даних документах зазначено наступне: міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_16 , причеп НОМЕР_17 складають 40 315,00 грн (без ПДВ); акт про надані послуги № 236 від 07.04.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 07.04.2023 № 23UA205140028144U0 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 07.04.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “Сало свиняче морожене....» на суму 40315,00 грн. проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 24.04.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 07.04.2023 № 23UA205140028144U0 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 40315,00 грн..
Відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ, на підставі документів, наданих ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», встановлено, що вартість витрат на транспортування товарів, які повинні бути включені до митної вартості товарів, імпортованих за МД від 07.04.2023 №23UA205140028144U0 - 40315,00 грн;
за МД від 29.07.2023 № 23UA205140060539U9 здійснено митне оформлення товару “Сало свиняче морожене...» із застосуванням преференції за кодом 410, на підставі сертифіката з перевезення товару EUR.1 №PL/MF/AT 0088084 від 26.07.2023.
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура (інвойс) №FV2023/07/00494 від 26.07.2023; CMR №б/н від 26.07.2023; №PL/MF/AT 0088084 від 26.07.2023; контракт № 0325012023 від 23.02.2023.
При митному оформленні товару “Сало свиняче морожене..» фактурна вартість заявлена в сумі 10875,60 Євро (по курсу НБУ станом на 29.07.2023 становить 442884,88 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 442884,88 грн (10875,60 Євро), вага брутто 20475 кг, умови поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення).
Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_18 / НОМЕР_19
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 29.07.2023 № 51 - «Міжнародні транспортні перевезення: Tychow (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_18 , причеп ВС3378ХF» вартістю 48615,84 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 направлено письмовий запит 09.12.2024 № 7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 29.07.2023 № 23UA205140060539U9.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 № 13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка № 26/07/2023 від 26.07.2023; CMR № б/н від 26.07.2023; рахунок-фактура № 51 від 29.07.2023; акт надання послуг № 51 від 29.07.2023.
Відповідно до договору-заявки № 26/07/2023 від 26.07.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: Czamocin - Lutsk 1200; дата завантаження: 26.07.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -188 -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Tychow -Луцьк - 48 616,00 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_18 / НОМЕР_20 .
ФОП ОСОБА_4 , 29.07.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату № 51 та складено акт надання послуг № 51 від 29.07.2023. В даних документах зазначено наступне: міжнародні транспортні перевезення: Tychow (Польща)- Луцьк (Україна) автомобіль НОМЕР_18 , причепВС3378ХТ складають 48 615,84 грн (без ПДВ); акт про надані послуги № 51 від 29.07.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 № 19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 29.07.2023 № 23UA205140060539U9 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 29.07.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “Сало свиняче морожене....» на суму 48 615,84 грн проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 04.09.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 29.07.2023 № 23UA205140060539U9 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 48615,84 грн.
Відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ, на підставі документів, наданих ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», встановлено, що вартість витрат на транспортування товарів, які повинні бути включені до митної вартості товарів, імпортованих за МД від 29.07.2023 № 23UA205140060539U9 - 48615,84 грн;
за МД від 28.06.2023 №23UA205140051111U0 здійснено митне оформлення товару «Шкіра куряча заморожена...».
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) № ЕХК/63/2023 від 26.06.2023; CMR № 2606202301 від 26.06.2023; № PL/MF/AT 0088084 від 26.07.2023; контракт № 0001032023 від 01.03.2023.
При митному оформленні товару «Шкіра куряча заморожена» фактурна вартість заявлена в сумі 8852,41 Євро (по курсу НБУ станом на 28.06.2023 становить 354295,58 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 354295,58 грн (8852,41 Євро), вага брутто 21083 кг, умови поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення).
Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ 2943820326) автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_18 / НОМЕР_21 .
За результатом аналізу даних податкової звітності встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 28.06.2023 №62 - «Міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_18 , причеп НОМЕР_21 » вартістю 40468,00 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) направлено письмовий запит 09.12.2024 № 7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 28.06.2023 № 23UA205140051111U0.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 №13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка № 26/06/2023 від 26.06.2023; CMR № 2606202301 від 26.06.2023; рахунок-фактура № 62 від 28.06.2023; акт надання послуг №62 від 28.06.2023.
Відповідно до договору-заявки № 26/06/2023 від 26.06.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: 92-617 Lodz, ul. Szaniawskiego, 5; дата завантаження: 26.06.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -18, -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Lodz -Луцьк 40468 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_18 / НОМЕР_21 .
ФОП ОСОБА_4 , 28.06.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату №62 та складено акт надання послуг акт надання послуг № 62 від 28.06.2023. В даних документах зазначено наступне: міжнародні транспортні перевезення; Lodz (Польща) - Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_18 , причепВС9500ХР складають 40468,00 грн (без ПДВ); акт про надані послуги № 62 від 28.06.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 №19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 28.06.2023 № 23UA205140051111U0 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 28.06.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “Шкіра куряча заморожена....» на суму 40468,00 грн проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 10.08.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 28.06.2023 №23UA205140051111U0 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 40468,00 грн.
Відповідно до вимог пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ, на підставі документів, наданих ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», встановлено, що вартість витрат на транспортування товарів, які повинні бути включені до митної вартості товарів, імпортованих за МД від 28.06.2023 № 23UA205140051111U0 - 40468,00 грн;
за МД від 10.07.2023 № 23UA205140054797U5 здійснено митне оформлення товару “Сало свиняче морожене..» із застосуванням преференції за кодом “ 410» на підставі сертифіката з перевезення товару EUR.1 №PL/MF/AT 0087847 від 07.07.2023.
До митного оформлення подано наступні товаросупровідні документи: рахунок-фактура(інвойс) № FV2023/07/00451 від 07.07.2023; CMR № б/н від 07.07.2023; № PL/MF/AT 0087847 від 07.07.2023; контракт № 0325012023 від 23.02.2023.
При митному оформленні товару “Сало свиняче морожене..» фактурна вартість заявлена в сумі 9815,68 Євро (по курсу НБУ станом на 10.07.2023 становить 390874,12 грн), митна вартість визначена за основним методом на рівні 390874,12 грн (9815,68 Євро), вага брутто 20409 кг, умови поставки СРТ Луцьк (продавець сплачує доставку товару до названого пункту призначення).
Ввезення товару здійснювалось перевізником ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) автомобілем реєстраційний номер НОМЕР_13 / НОМЕР_22 .
За результатом аналізу даних податкової звітності (ІКС “Єдине вікно подання електронної звітності» ІТС ДПС) встановлено, що ФОП ОСОБА_4 були надані послуги по перевезенню товару ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» відповідно до податкової накладної від 10.07.2023 № 19 - “Міжнародні транспортні перевезення: Tychow (Польща)- Луцьк (Україна) , автомобіль НОМЕР_13 , причеп BC2368XM» вартістю 40 526,00 грн.
До перевізника ФОП ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ 2943820326) направлено письмовий запит 09.12.2024 № 7.3-2/19/13/13520 щодо надання документів, які містять інформацію про фактичний розмір транспортних витрат, що стосуються переміщення товару митне оформлення якого здійснено за МД від 10.07.2023 №23UA205140054797U5.
Відповідь отримана листом від 13.12.2024 №13/12-4 із копіями документів, а саме: договір-заявка №07-3/07/2023 від 07.07.2023; CMR №б/н від 07.07.2023; рахунок-фактура №19 від 10.07.2023; акт надання послуг №19 від 10.07.2023.
Відповідно до договору-заявки №07-3/07/2023 від 07.07.2023 про вантажне перевезення автомобільним транспортом визначені наступні умови перевезення: адреса завантаження: Tychow; дата завантаження: 07.07.2023; найменування вантажу: м'ясопродукти заморозка. Температурний режим -18 -20; митне очищення: Луцьк; сума оплати: Tychow - Луцьк - 40526 грн; державний реєстраційний номер транспортного засобу: НОМЕР_13 / НОМЕР_15 .
ФОП ОСОБА_4 , 10.07.2023 виставлено на адресу ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» рахунок на оплату № 19 та складено акт надання послуг № 9 від 10.07.2023. В даних документах зазначено наступне: міжнародні транспортні перевезення: Tychow (Польща)- Луцьк (Україна), автомобіль НОМЕР_13 , причеп BC2368XM складають 40526,00 грн (без ПДВ); акт про надані послуги № 19 від 10.07.2023 не містить розподіл витрат на перевезення до кордону України та після ввезення товарів на територію України.
ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» на запити від 05.12.2024 № 19/19-01/13/13435, від 16.12.2024 №19/19-01/13/13746 про надання підтверджуючих документів щодо перевезення товару за МД від 10.07.2023 № 23UA205140054797U5 відмовився. Проте, на рахунках бухгалтерського обліку 10.07.2023 відображені послуги з перевезення ФОП ОСОБА_4 товару “сало свиняче морожене» на суму 40526,00 грн проводкою Дт 281 Кт 631. Сума сплачена підприємством перевізнику 15.08.2023 та відображена в бухгалтерському обліку проводкою Дт 631 Кт 311. Відповідно до даних зазначених в МД витрати на транспортування товару, як складова митної вартості - не заявлені декларантом.
З урахуванням отриманої відповіді від ФОП ОСОБА_4 та відповідно до наданих документів встановлено, що за МД від 10.07.2023 № 23UA205140054797U5 до митного оформлення надано недостовірні відомості щодо умов поставки товарів та не врахована сума транспортних витрат при визначенні митної вартості, яка становить - 40526,00 грн.
Отже, за встановлених обставин, у контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що перевіркою ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», зокрема, повноти декларування транспортних витрат, понесених при перевезенні вантажів автомобільним транспортом у частині 3.2.1.1 акту перевірки, з урахування вищенаведених обставин, правомірно встановлено порушення пункту 2 частини другої статті 52, частини четвертої, пункту 5, 6 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58 МКУ.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції вважає правильним висновок суду першої інстанції, що у зв'язку із заниженням митної вартості товарів, як бази оподаткування, доведеним є порушення зі сторони позивача пункту 2 частини 2 статті 52, частини четвертої, пункту 5, 6 частини десятої, пункту 2 частини одинадцятої статті 58, частини 1 статті 257, пункту 1 частини 1 статті 279, частини 5 статті 280, частини 1 статті 281 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, Доповнення 1 до Регіональної конвенції, Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, в результаті чого занижено податкове зобов'язання зі сплати ввізного мита в періоді, що перевірявся, на загальну суму 12 732 401,46 грн; пункту п.187.8 статті 187, пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010, в результаті чого занижено податкове зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 2 720 592,08 грн, а тому спірні податкові повідомлення-рішення від 06 лютого 2025 року №UA205000202525, №UA205000202524 є правомірними та таким, що не підлягають скасуванню.
Таким чином, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» не спростовує правильність доводів, яким мотивовано судове рішення, зводиться по суті до переоцінки проаналізованих судом доказів та не дає підстав вважати висновки суду першої інстанції помилковими.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому відповідно до ст. 316 КАС України, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, рішення суду без змін.
Згідно приписів ст. 139 КАС України підстав для розподілу судових витрат немає.
Керуючись ст. ст. 313, 317, 321, 322, 325, 328, КАС України, суд -
постановив:
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДЛАЙФ ПЛЮС» залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2025 року у справі № 140/8167/25 - без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя О. М. Гінда
судді О. Б. Заверуха
Т. В. Онишкевич
Повне судове рішення складено 13.03.26