Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/424/26
Номер провадження: 3/511/199/26
"05" березня 2026 р. Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Бобровська І. В.,
секретаря судового засідання - Кіндракевич В.Ф.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , депутата VIII скликання Роздільнянської районної ради Одеської області, РНОКПП НОМЕР_1 , за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Учасники розгляду справи:
прокурор - Шивцов О.М.
особа, яка притягається до адміністративної відповідальност - ОСОБА_1 (дистанційно)
І. ОСОБА_1 , будучи депутатом Роздільнянської районної ради Одеської області VIII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 23 листопада 2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2 - 7 розділу XIII Закону.
ІІ. ОСОБА_1 , будучи депутатом Роздільнянської районної ради Одеської області VIII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, суб'єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 23 листопада 2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2 - 7 розділу XIII Закону.
ІІІ. ОСОБА_1 , будучи депутатом Роздільнянської районної ради Одеської області VIII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, суб'єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 23 листопада 2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону.
IV. ОСОБА_1 , будучи депутатом Роздільнянської районної ради Одеської області VIII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, суб'єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 23 листопада 2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону.
Стислий виклад позиції учасників справи.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих їй діянь визнала повністю, однак просила обмежитись усним зауваженням, врахувати, що вона доглядає онука, який є інсулінозалежний, а донька проходить військову службу у Збройних Силах України.
Прокурор ОСОБА_2 , з урахуванням встановлених обставин, просив призначити ОСОБА_1 штраф у розмірі 1 700,00 гривень, в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП.
Дослідивши фактичні обставини справи, надавши оцінку доказам, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень підтверджується наявними у справі доказами, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 196/2026, пов'язане з корупцією від 29 січня 2026 року, складеним відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2021 рік 23 листопада 2025 року;
-відповіддю Роздільнянської районної ради Одеської області на запит від 06 листопада 2025 року, згідно з якою ОСОБА_1 є депутатом VIII скликання Роздільнянської районної ради Одеської області;
-протоколом про адміністративне правопорушення № 197/2026, пов'язане з корупцією від 29 січня 2026 року, складеним відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2022 рік 23 листопада 2025 року за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-протоколом про адміністративне правопорушення № 198/2026, пов'язане з корупцією від 29 січня 2026 року, складеним відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2023 рік 23 листопада 2025 року за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-протоколом про адміністративне правопорушення № 199/2026, пов'язане з корупцією від 29 січня 2026 року, складеним відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2024 рік 23 листопада 2025 року за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-іншими матеріалами, долученими до справи.
Водночас, 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено обов'язок подання декларації суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Пунктом 2-7 розділу ХІІІ Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Частина 1 статті 45 Закону визначає, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За встановлених обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Диспозиція частини другої статті 36 КУпАП регламентує, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі викладеного, врахувавши особу порушниці, ступінь її вини, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами, суд дійшов висновку про накладення на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом із цим, Закон України «Про судовий збір» встановлює, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 665,60 гривень.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 283, 284, 307- 308 КУпАП, суд, -
Об'єднати справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , зокрема:
-511/424/26 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-511/425/26 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-511/426/26 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
-511/427/26 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП - в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи № 511/424/26.
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081100
ЄДРПОУ отримувача: 37607526
Номер рахунку: UA848999980313000106000015710
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку МФО: 899998
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Роз'яснити, що згідно зі статтею 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (стаття 308 КУпАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , депутата VIII скликання Роздільнянської районної ради Одеської області, РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 665,60 гривень на користь держави.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя: І. В. Бобровська
Постанова набрала законної сили "______" ____________20___р.
Строк пред'явлення до виконання постанови 3 місяці.
Повний текст постанови виготовлено - 12 березня 2026 року.