Рішення від 12.03.2026 по справі 320/49896/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2026 року м. Київ справа №320/49896/24

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить суд:

визнати протиправним рішення №104650010996 Києво-Святошинського об'єднаного управління ПФУ Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 06.05.2024 в частині внесення в розрахунок заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробітку, Розрахунок № ОСОБА_1 , Алгоритм розрахунку Пенсія за віком (ЗУ №1058), розрахунок заробітку для обчислення;

визнати протиправним рішення №104650010996 Києво-Святошинського об'єднаного управління ПФУ Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 06.05.2024 в частині виключення з розрахунку (оптимізація) заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 30.06.2002 включно;

визнати протиправним рішення №104650010996 Києво-Святошинського об'єднаного управління ПФУ Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 06.05.2024 в частині виключення з розрахунку стажу періоди страхового стажу з 03.12.2001 по 08.02.2002 та з 27.06.2002 по 31.12.2003 включно;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення у зв'язку з зміною прожиткового мінімуму 2024 року та рішенням суду у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та виключити з розрахунку заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробіток;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення у зв'язку з зміною прожиткового мінімуму 2024 року та рішенням суду у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та включити до розрахунку стажу, періоди страхового стажу з 03.12.2001 по 08.02.2002 та з 27.06.2002 по 31.12.2003 відповідно до даних довідок ОК-5;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення у зв'язку з зміною прожиткового мінімуму 2024 року та рішенням суду у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та застосувати при розрахунку (оптимізації) заробітної плати виключення 52 місяців в межах 10% та 28 місяців понад 10%, починаючи з 01.08.2016 по 31.07.2022 включно;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення у зв'язку з зміною прожиткового мінімуму 2024 року та рішенням суду у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 застосувавши наступні значення в розрахунку заробітку для обчислення: Середній заробіток за три (2019-2021р.р.) попередні роки - 10846,37грн., Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення (після оптимізації) - 1,88569; Середньомісячний заробіток для обчислення = 20452,89грн.; загальний страховий стаж в одинарному розмірі = років - 43; місяців - 11; днів - 11; 527 місяців; Кількість місяців виключених оптимізацією = 52 - в межах 10%; Кількість місяців виключених додатково = 28 - понад 10%.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він з 13.08.2022 отримує пенсію за віком на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». На виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22 та у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму 2024 року відповідач здійснюючи перерахунок пенсії позивачу протиправно вніс у розрахунок заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробітку; виключив з розрахунку (оптимізація) заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 30.06.2002 та виключив з розрахунку стажу періоди страхового стажу з 03.12.2001 по 08.02.2002 та з 27.06.2002 по 31.12.2003, що стало підставою зменшення позивачу розміру пенсії.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.11.2024 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Даною ухвалою запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Згідно з довідкою про направлення електронного листа на адресу відповідача в системі «Електронний суд», вищезазначену ухвалу суду отримано відповідачем.

На час прийняття рішення у даній справі відзив на позовну заяву або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області та отримує з 13.08.2022 пенсію за віком на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоду навчання з 30.11.1984 року по 31.08.1985 року на підготовчому відділенні МВТУ ім. М.Е. Баумана, періоду зайняття підприємницькою діяльністю на спрощеній системі оподаткування з 01.07.2000 року по 31.12.2003 рік та здійснити перерахунок пенсії за віком з часу її призначення.

Листом від 07.05.2024 №1000-0307-8/77472 Головне управління повідомило позивача, що після перерахунку пенсії на підставі рішення суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22, страховий стаж позивача становить 43 роки 11 місяців 11 днів, коефіцієнт стажу складає - 0,43917. Стаж враховано по 28.07.2022. Пенсія обчислена як середній показник за 2019-2021 роки - 10846,37грн. Коефіцієнт заробітної плати становить 1,74991. Середньомісячний заробіток для обчислення розміру пенсії за віком складає 18980,17грн. (10846,37*1,74991), заробітну плату враховано з 01.07.2000 по 31.07.2022 за 265 місяців. Розмір пенсії за віком згідно рішення суду з надбавками становить 8724,40грн. Відповідно до розрахунку пенсії згідно рішення суду було встановлено зменшення пенсії та її переплату.

Листом від 28.06.2024 №1000-0202-8/113955 Головне управління повідомило, що заробітну плату при перерахунку пенсії на підставі вказаного вище судового рішення враховано за період з 01.07.2000 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 31.05.2002 без сум заробітної плати, за відсутності інформації в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до перерахунку пенсії позивача, яка оформлена рішенням №104650010996 від 06.05.2024, розмір пенсії позивача складає 8724,40грн.

Позивач, вважаючи оскаржуване рішення відповідача протиправним, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Спірні правовідносини врегульовано Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ), Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1788-ХІІ громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Статтею 5 Закону № 1058-IV передбачено, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, визначених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Частиною 1 статті 9 Закону № 1058-IV визначено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до статті 10 Закону № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Згідно частини першої статті 47 Закону № 1058-IV пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 3-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

Відповідно до частини першої статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9, 14, 15 і 16 статті 11 цього Закону та періоди страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення, періоди страхового стажу під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", з місяця введення воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

З розрахунку та алгоритму розрахунку пенсії ОСОБА_1 за віком вбачається, що після проведення у 2024 році перерахунку пенсії позивача на підставі рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22 та у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму було внесено в розрахунок заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробітку, Розрахунок № ОСОБА_1 , Алгоритм розрахунку Пенсія за віком (ЗУ №1058), розрахунок заробітку для обчислення, що стало підставою для зменшення позивачу коефіцієнту заробітної плати для обчислення пенсії - 1,74991 та зменшення розміру середньомісячного заробітку, який склав 18980,17грн.

З наданої позивачем копії рішення №104650010996 від 24.08.2022 про призначення пенсії, коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії складав 1,88569, а середньомісячний заробіток ОСОБА_1 - 20452,89грн.

Таким чином, судом встановлено, що після здійснення позивачу перерахунку пенсії на підставі рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22, та як стверджує позивач, що не спростовано відповідачем, у зв'язку із зміною прожиткового мінімуму 2024 році, розмір його пенсії зменшився з 8795,45грн. та став складати 8724,40грн.

Однак, суд зазначає, що включення до алгоритму розрахунку заробітку нульових значень та врахування їх до страхового стажу протирічить вимогам пункту 3-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV.

Крім того, відповідно до довідки з електронної пенсійної справи по зарплаті, що врахована при призначенні/перерахунку пенсії ОСОБА_1 :

до проведення основної оптимізації в межах 10% кількість місяців заробітної плати - 265;

після проведення оптимізації в межах 10% кількість місяців, виключених оптимізацією - 52. Кількість місяців виключених додатково, понад 10% - 0;

після оптимізації в межах 10% кількість місяців заробітної плати - 213.

У даному розрахунку заробітку від 06.05.2024 застосовано 24 місяці на початку розрахунку (з 01.07.2000 по 30.06.2002 включно) і 28 місяців в кінці розрахунку (з 01.04.2020 по 01.07.2022 включно), що разом складає 52 місяці.

Однак, таке проведення оптимізації в межах 10% від загальної кількості місяців страхового стажу не відповідає вимогам ст. 40 Закону № 1058-IV.

Застосування виключення вказаних періодів в розрахунку заробітку (оптимізації) для обчислення з 01.08.2016 по 31.07.2022 було застосовано у рішенні ГУ ПФУ у Київській області від 24.08.2022 при призначенні пенсії позивачу, що відповідало вимогам ст. 40 Закону № 1058-IV.

Відтак, на переконання суду, відповідач, виключаючи (оптимізовуючи) з періоду заробітної плати позивача період з 01.07.2000 по 30.06.2022 включно, діяв самовільно всупереч вимогам чинного пенсійного законодавства.

Крім того, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 у справі №320/9476/22 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоду навчання з 30.11.1984 року по 31.08.1985 року на підготовчому відділенні МВТУ ім. М.Е. Баумана, періоду зайняття підприємницькою діяльністю на спрощеній системі оподаткування з 01.07.2000 року по 31.12.2003 рік та здійснити перерахунок пенсії за віком з часу її призначення.

Здійснюючи перерахунок пенсії позивачу на підставі вказаного рішення суду відповідачем протиправно при внесені в розрахунок стажу підприємницької діяльності на спрощені системі оподаткування (Форма РС-право) з 01.07.2000 по 31.12.2003 видалено стаж за період з 03.12.2001 по 08.02.2002 та період з 27.06.2002 по 31.12.2003, який відображений в довідці ОК-5 та який враховується до страхового стажу і повинен бути включений в розрахунок стажу при перерахунку пенсії.

На переконання суду є обґрунтованими твердження позивача про застосування при перерахунку його пенсії наступних значень в розрахунку заробітку для обчислення пенсії: середній заробіток за три (2019-2021р.р.) попередні роки - 10846,37грн., індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення (після оптимізації) - 1,88569; середньомісячний заробіток для обчислення = 20452,89грн.; загальний страховий стаж в одинарному розмірі = років - 43; місяців - 11; днів - 11; 527 місяців; кількість місяців виключених оптимізацією = 52 - в межах 10%; кількість місяців виключених додатково = 28 - понад 10%, оскільки здійснюючи перерахунок пенсії у 2024 році її розмір не може бути менший від розміру призначеної 13.08.2022 позивачу пенсії.

У той же час, відповідач заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не надав.

Виходячи з викладеного, заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з частиною другою другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду доказів правомірності прийняття оскаржуваного рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

До позовної заяви позивачем додано докази сплати судового збору у сумі 968,96грн. (квитанція від 28.10.2024 №7941-8273-6037-2962).

Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області підлягає судовий збір у розмірі 968,96грн.

Керуючись статтями 9, 14, 72-78, 90, 139, 143, 242-246, 251, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 №104650010996 від 06.05.2024 в частині внесення в розрахунок заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробітку, Розрахунок № ОСОБА_1 , Алгоритм розрахунку Пенсія за віком (ЗУ №1058), розрахунок заробітку для обчислення; в частині виключення з розрахунку (оптимізація) заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 30.06.2002 включно та в частині виключення з розрахунку стажу періоди страхового стажу з 03.12.2001 по 08.02.2002 та з 27.06.2002 по 31.12.2003 включно.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму 2024 року та судовим рішенням у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та виключити з розрахунку заробітку для обчислення періоди з 01.07.2000 по 31.07.2001, з 01.09.2001 по 30.11.2001, з 01.03.2002 по 30.06.2002 з нульовими значеннями в стовпчику Заробіток.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму 2024 року та судовим рішенням у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та включити до розрахунку стажу, періоди страхового стажу з 03.12.2001 по 08.02.2002 та з 27.06.2002 по 31.12.2003 відповідно до даних довідок ОК-5.

5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму 2024 року та судовим рішенням у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 та застосувати при розрахунку (оптимізації) заробітної плати виключення 52 місяців в межах 10% та 28 місяців понад 10%, починаючи з 01.08.2016 по 31.07.2022 включно.

6. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму 2024 року та судовим рішенням у справі №320/9476/22 від 22.12.2022 застосувавши наступні значення в розрахунку заробітку для обчислення: Середній заробіток за три (2019-2021р.р.) попередні роки - 10846,37грн., Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення (після оптимізації) - 1,88569; Середньомісячний заробіток для обчислення = 20452,89грн.; загальний страховий стаж в одинарному розмірі = років - 43; місяців - 11; днів - 11; 527 місяців; Кількість місяців виключених оптимізацією = 52 - в межах 10%; Кількість місяців виключених додатково = 28 - понад 10%.

7. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області судовий збір у сумі 968,96грн. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень, 96 копійок)

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Щавінський В.Р.