Україна
Донецький окружний адміністративний суд
11 березня 2026 року Справа№200/6461/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 через свого представника, адвоката Ревчука Назара Петровича, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення нарахування та виплати позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб»;
- зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», починаючи з 1 липня 2025 року.
Ухвалою суду від 27 серпня 2025 року відкрито провадження у справі за даним позовом; призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); запропоновано відповідачу надати суду відзив на позовну заяву, а також зобов'язано надати суду додаткові докази по справі.
17 вересня та 17 жовтня 2025 року судом отримано від відповідача копію пенсійної справи позивача.
В обґрунтування позовних вимог у позові зазначено наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві як отримувач пенсії за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
16 липня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 713, якою установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року, щомісячну доплату до пенсії в сумі 2000,00 грн, що враховується під час подальших підвищень розмірі пенсій, визначених відповідно до ст.ст. 13, 21 і 36 Закону.
З 1 липня 2021 року до пенсії позивача встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000,00 грн.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 5 березня 2025 року по справі № 320/51258/24 зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії на підставі нової довідки про грошове забезпечення.
На виконання цього рішення відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивача, в наслідок якого скасовано нарахування щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 .
Позивач звертався до відповідача із проханням відновити доплату з 1 липня 2025 року доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн, але листом від 11 серпня 2025 року (вих. № 36263-36789/Є-02/8-2600/25) відповідач відмовив у поновленні нарахування та виплати зазначеної доплати, обґрунтувавши відмову тим, що за результатом здійсненого на виконання рішення суду перерахунку пенсії позивача її розмір підвищився більш ніж на 2000,00 грн.
Позивач вважає відмову відповідача відновити нарахування та виплату доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713, протиправною та просить позов задовольнити (а.с. 1-12).
Відповідач правом надати відзив на позов не скористався.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи зобов'язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи.
Згідно з ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Враховуючи наведене нормативно-правові приписи, суд вирішує справу на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України, паспорт серії НОМЕР_2 від 24 травня 2002 року, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо пере6міщеної особи від 22 листопада 2019 року № 3009-5000231792 фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ; згідно із копією посвідчення № НОМЕР_1 серії НОМЕР_3 від 25 грудня 2007 року є пенсіонером МВС України довічно (а.с. 20-24, 66).
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), код ЄДРПОУ 420-2698368, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, є суб'єктом владних повноважень та належним відповідачем у справі (а.с. 25, 55).
Як встановлено судом, позивач перебуває на обліку у відповідача та є одержувачем пенсії за вислугу років (МВС), призначеної йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (пенсійна справа № 2603025122 (МВС) (а.с. 56-117).
Відповідно до протоколів за пенсійною справою 2603025122 (МВС) від 1 листопада 2014 року, від 1 травня 2016 року, від 1 червня 2016 року, від 1 травня 2018 року, від 11 квітня 2024 року, від 18 червня 2025 року пенсія позивачу розраховується виходячи із розміру 55% грошового забезпечення; вислуга років - 30 (календарна - 15); розмір пенсії - 3242,81 грн (а.с. 56, 58-62, 69, 71).
Згідно із протоколом від 11 квітня 2024 року та пояснень відповідача, наведених у листах від 15 липня 2025 року (вих. № 2600-0202-8/17031) та від 11 серпня 2025 року (вих. № 36263-36789/Є-0/8-2600/25), позивачу з 1 липня 2021 року нараховувалась та виплачувалась щомісячна доплата до пенсії, передбачена постанова Кабінету Міністрів України № 713 (від суми ОСНП 4204,29 на 1 березня 2018 року) в розмірі 2000,00 грн (а.с. 33-34, 42-43, 69).
Станом на квітень 2024 року розмір пенсії позивача разом із доплатою склав 8 193,76 грн; при цьому основний розмір пенсії встановлений у розмірі 4204,29 грн (55% грошового забезпечення, складовими якого: посадовий оклад 3100,00 грн, оклад за військове звання 2200,00 грн, надбавка за вислугу років 35% - 1855,00 грн, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень - 310,00 грн, премія - 179,16 грн, грошове забезпечення всього: 7644,16 грн) (а.с. 69).
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 5 березня 2025 року по справі № 320/51258/24 визнано протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 1 грудня 2019 року на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) від 12 вересня 2024 року № 446, виданої станом на листопад 2019 року; зобов'язано ГУ ПФУ в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) від 12 вересня 2024 року № 446, виданої станом на листопад 2019 року, починаючи з 1 грудня 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум (https://reyestr.court.gov.ua/Review/125649568) (а.с. 27-30).
На виконання зазначеного судового рішення розпорядженням від 18 червня 2025 року відповідачем здійснено перерахунок призначеної позивачу пенсії за період з грудня 2019 року по червень 2025 року, внаслідок якого позивачу нараховано доплату до пенсії (заборгованість) на загальну суму 271 680,37 грн; з 1 липня 2025 року поточну пенсію позивачу встановлено в розмірі 8 910,04 грн. Перерахунок пенсії здійснювався виходячи наступного: основний розмір пенсії позивача в розмірі 8 910,04 грн розраховувався виходячи 56% грошового забезпечення (складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 2 600,00 грн, оклад за військове звання 2 200,00 грн, надбавка за вислугу років 35% - 1 680,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 9 720,08 грн (надбавка за умови режимних обмежень, надбавка за специфічні умови проходження служби, премія 51,67%); грошове забезпечення всього: 16 200,08 грн); загальний розмір пенсії позивача склав 8 910,04 грн (а.с. 34, 71).
Як вбачається з вказаного розпорядження, з 1 липня 2025 року позивачу припинено нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн, призначеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713.
Відповідно до розрахунку від 15 вересня 2025 року доплата до пенсії в розмірі 2000,00 грн, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713, позивачу не нараховується (а.с. 73).
8 липня 2025 року представник позивача, адвокат Ревчук Н.П., звернувся до відповідача із адвокатським запитом, в якому просив повідомити результати виконання рішення суду у справі № 320/51258/24 від 5 березня 2025 року та зазначити - який розмір складає розмір доплати за період з 1 грудня 2019 року та чи нараховується позивачу доплата до пенсії, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 (а.с. 31-32).
Листом від 15 липня 2025 року (вих. № 2600-0202-8/17031) ГУ ПФУ в м. Києві повідомило адвокатові, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 713 позивачу встановлено щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн з 1 липня 2021 року. На виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 5 березня 2025 року по справі № 320/51258/24 в червні 2025 року проведено перерахунок пенсії та нараховано пенсію у сумі 271 680,37 грн. З 1 липня 2025 року пенсія нарахована в сумі 14 032,70 грн. Оскільки розмір пенсійної виплати збільшився більш ніж на 2000,00 грн, виплату щомісячної доплати по постанові Кабінету Міністрів України № 713 з 1 липня 2025 року було припинено (а.с. 33-35).
22 липня 2025 року представник позивача, адвокат Ревчук Н.П., звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити з 1 липня 2025 року нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 713 (а.с. 39-41).
Листом від 11 серпня 2025 року (вих. № 36263-36789/Є-0/8-2600/25) ГУ ПФУ в м. Києві відмовило у здійснені нарахування та виплати ОСОБА_1 доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 713, у зв'язку із тим, що після виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 5 березня 2025 року по справі № 320/51258/24 розмір пенсії з 1 липня 2025 року збільшився більш ніж на 2000,00 грн (а.с. 42-43).
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати йому пенсії з 1 липня 2025 року без встановленої раніше доплати в розмірі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713, позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, а також по втраті годувальника - особи, яка мала право на пенсію за цим Законом, - є Закон України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
За приписами частин 2 та 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з п. 7 постанови Кабінету Міністрів України 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років», призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії, підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із зазначеним Законом, на умовах, у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов, порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для перерахунку.
Аналогічний висновок міститься в рішенні Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.
Кабінет Міністрів України з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб Кабінет Міністрів України 14 липня 2021 року прийняв постанову № 713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова № 713), пунктом 1 якої установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до ст.ст. 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 року, щомісячну доплату в сумі 2 000 грн, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до ст.ст. 13, 21 і 36 Закону. […]
У разі, коли пенсія особам, зазначеним в абзацах 1 і 2 цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 грн, щомісячна доплата, передбачена абз. 1 цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до такого розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом.
Пунктом 6 Постанови № 713 визначено, що ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування, та застосовується з липня 2021 року.
Аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Кабінетом Міністрів України вказаної постанови, свідчать про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абз. 3 п. 1 цієї постанови є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2 000 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до ст.ст. 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови № 713, а саме: зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах.
Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 1 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом в постанові від 8 листопада 2022 року по справі № 420/2473/22 року, в якій суд касаційної інстанції зазначив:
«...44. Відповідно до пояснювальної записки до проекту постанови № 713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 1 березня 2018 року, які мають місце після перерахунку пенсії.
Прийняття постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 1 липня 2021 року зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00 - 2700 грн.
45. Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 1 липня 2021 року колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року було установлено щомісячну доплату в сумі 2000 грн виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р.
46. Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абз. 3 п. 1 постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2 000 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до ст.ст. 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови № 713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 1 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
47. У зв'язку із чим колегія суддів не може погодитись із висновком суду апеляційної інстанції про те, що проведений на виконання судового рішення по справі № 420/18380/21 перерахунок пенсії позивача відбувся не з метою відновлення порушеного права позивача, а фактично внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду по справі № 826/12704/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.
48. Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений Головним Управлінням Пенсійного фонду України 6 січня 2022 року на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 1 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку зі зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 1 березня 2018 р.»
Також зазначена правова позиція підтримана і у постановах Верховного Суду від 26 квітня 2023 року по справі 380/14122/22, від 26 вересня 2023 року по справі № 320/3106/22, від 11 червня 2024 року у справі № 320/11742/22, від 4 лютого 2025 року у справі № 620/4999/24.
Враховуючи наведене, беручи до уваги, що перерахунок призначеної позивачу пенсії на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 5 березня 2025 року по справі № 320/51258/24 відбувався не у зв'язку зі зміною складових грошового забезпечення, суд висновує, що припинення нарахування та виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії з 1 липня 2025 року є протиправним.
Керуючись приписами ч. 2 ст. 9 КАС України, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача шляхом визнання протиправними дій відповідача з припинення нарахування та виплати позивачу з 1 липня 2025 року щомісячної до пенсії в розмірі 2000,00 грн, встановленої відповідно до постанови № 713, та зобов'язання відповідача поновити нарахування та виплату позивачу зазначеної доплати в розмірі 2000,00 грн з дати припинення її нарахування та виплати.
Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1 211,20 грн, що підтверджено квитанцією ID: 3296-2704-5035-6988 від 18 серпня 2025 року та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (а.с. 44, 47), суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача витрати останнього зі сплати судового збору в повному обсязі, тобто в розмірі 1 211,20 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 12, 72-77, 94, 132, 139, 192-193, 242-246, 255-258, 262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 1 липня 2025 року щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14 липня 2021 року № 713.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві поновити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 1 липня 2025 року щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14 липня 2021 року № 713, в щомісячному розмірі 2000,00 грн.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, зареєстроване місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.П. Волгіна