29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
"13" березня 2026 р. Справа № 924/199/26
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладюка Ю.В., розглянувши в порядку наказного провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" про скасування судового наказу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" , м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БАР АВТО", Хустський р-н, Закарпатська обл., с. Білки
про стягнення заборгованості
встановив:
27.02.2026 Господарським судом Хмельницької області видано наказ по справі 924/199/26 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня берегова, буд. 2/2, корпус Г, офіс 22 П, код 42351828) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "БАР АВТО" (90132, Закарпатська область, Хустський район, с. Білки, вул. П.Ороса, 20, код 40452533) 50000,00 грн. (п'ятдесят тисяч гривень 00 коп.) заборгованості та 332,80 грн. (триста тридцять дві гривні 80 коп.) витрат зі сплати судового збору.
11.03.2026 до суду через систему "Електронний суд" надійшла заява від ТОВ "ФЕРМ Є", в якій просить суд скасувати судовий наказ від 27.02.2026 у справі №924/199/26. Боржник вважає, що не прострочив виконання грошового зобов'язання за надані послуги з перевезення по договору, що свідчить про відсутність спору між сторонами.
Судом враховується, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
При цьому положення Господарського процесуального кодексу України не ставлять в залежність скасування судового наказу за заявою боржника від обґрунтованості його доводів, викладених у такій заяві, а лише передбачають необхідність зазначення в ній про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача (п. 5 ч. 3 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 158 Господарського процесуального кодексу України заява про скасування судового наказу не пізніше наступного дня передається судді, визначеному у порядку, встановленому статтею 32 цього Кодексу. У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Подана боржником заява відповідає вимогам ст.157 ГПК України, підстав для повернення заяви про скасування судового наказу судом не встановлено.
Враховуючи зазначене, суд доходить висновку про необхідність задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" про скасування судового наказу від 27.02.2026 у справі №924/199/26.
При цьому в порядку ч. 3 ст. 158 ГПК України суд роз'яснює Товариство з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" про те, що воно не позбавлене права звернутись до суду із тими самими вимогами в порядку позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 157, 158, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" про скасування судового наказу від 27.02.2026 у справі №924/199/26 задовольнити.
Скасувати судовий наказ Господарського суду Хмельницької області № 924/199/26 від 27.02.2026р. про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРМ Є" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня берегова, буд. 2/2, корпус Г, офіс 22 П, код 42351828) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "БАР АВТО" (90132, Закарпатська область, Хустський район, с. Білки, вул. П.Ороса, 20, код 40452533) 50000,00 грн. (п'ятдесят тисяч гривень 00 коп.) заборгованості та 332,80 грн. (триста тридцять дві гривні 80 коп.) витрат зі сплати судового збору.
Ухвала набирає законної сили 13.01.2026р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Гладюк
Віддрук. 1 примірник - до справи
Заявнику та боржнику надіслати до електронного кабінету ЕС.