вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
03 березня 2026 рокуСправа № 912/2945/25
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. за участю секретаря судового засідання Проскурні О.О. розглянув у відкритому судовому засіданні справу №912/2945/25
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут", вул. Сковороди Григорія, буд. 2А, м. Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, 27500
до відповідача: Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, вул. Героїв України, 4, м. Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, 27500
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Світловодської міської ради Кіровоградської області, вул. Героїв України, 14, м. Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, 27501
про стягнення 483 331,12 грн,
Представники:
від позивача - Солдатенко Е.С., ордер серії ВІ № 1305426 від 29.05.2025 (відеоконференція);
від відповідача - Самоляк В.А., керівник, самопредставництво (відеоконференція);
від третьої особи - участі не брали.
В засіданні суду оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (далі - ТОВ "Світловодськпобут", позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою з вимогами до Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (далі - Управління ЖКГ, відповідач) про стягнення 483 331,12 грн, з яких: заборгованість за надання послуги з постачання теплової енергії за період листопад 2022 - березень 2023, листопад 2023 - березень 2024, листопад 2024 - березень 2025 у приміщенні, розташованому в буд. № 3 по вул. Чорноморівська, м. Світловодськ в сумі 237 574,26 грн основного боргу, 36 802,93 грн інфляційних втрат, 11 856,40 грн 3 % річних, 13 153,81 грн пені та заборгованість за надання послуги з постачання теплової енергії за періоди листопад 2022 - березень 2023, листопад 2023 - березень 2024, листопад 2024 - березень 2025 у приміщенні, розташованому в буд. № 5А по вул. Чорноморівська, м. Світловодськ в сумі 146 092, 21 грн основного боргу, 22 618,64 грн інфляційних втрат, 7 182,11 грн - 3 % річних, 8 050,76 грн пені.
В обґрунтування підстав позову вказано про відсутність оплати послуг з постачання теплової енергії у відповідні приміщення.
Ухвалою суду (суддя Бестаченко О.Л.) від 24.11.2025 за поданим позовом відкрито провадження у справі № 912/2945/25. До участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Світловодську міську раду Кіровоградської області (далі - Світловодська міська рада, третя особа). Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, у справі призначено підготовче засідання, учасникам справи встановлено строк для подання заяв по суті справи
Ухвалою від 30.12.2025 справу №912/2945/25 прийнято до провадження суддею Тимошевською В.В., позивачу надано можливим подати додаткові письмові пояснення з питання щодо дати приєднання відповідача до договору про надання послуги з постачання теплової енергії та щодо строку виконання зобов'язань з оплати послуг.
23.01.2026 позивач подав відповідні письмові пояснення.
23.01.2026 відповідач подав письмові пояснення щодо позову, до яких додав докази.
27.01.2026 суд розпочав підготовче засідання, в якому залишив без розгляду пояснення відповідача від 23.01.2026 та прийняв докази відповідача, про що постановлено ухвалу.
Ухвалою від 27.01.2026 підготовче провадження закрито та справу призначено до судового розгляду по суті на 12.02.2026.
12.02.2026 суд відкрив судове засідання з розгляду справи по суті, в якому оголосив перерву до 03.03.2026.
03.03.2026 суд продовжив судове засідання з розгляду справи по суті.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач заперечив позовні вимоги в частині нарахувань за листопад-грудень 2022 року, посилаючись на те, що відповідні приміщення фактично передані на баланс відповідача 27.12.2022.
Третя особа подала заяву від 27.11.2025 про розгляд справи без участі представника Світловодської міської ради.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши в судовому засіданні докази у справі, суд встановив такі обставини, які є предметом доказування.
ТОВ "Світловодськпобут" є виконавцем комунальної послуги з постачання теплової енергії у м. Світловодську, що слідує зі змісту рішень виконавчого комітету Світловодської міської ради від 14.10.2022 №590 "Про початок опалювального періоду 2022-2023 року", від 10.03.2023 № 109 "Про закінчення опалювального періоду 2022-2023 року", від 13.10.2023 №687 "Про початок опалювального періоду 2023-2024 років", від 22.03.2024 № 286 "Про закінчення опалювального періоду 2023-2024 року", від 11.10.2024 № 1035 "Про початок опалювального періоду 2024-2025 років", від 14.03.2025 №194 "Про закінчення опалювального періоду 2024-2025 років" (а.с. 14-20).
Рішеннями виконавчого комітету Світловодської міської ради від 26.10.2022 №607, від 13.10.2023 №691, від 11.10.2024 №1051, від 27.01.2025 №51 встановлено ТОВ "Світловодськпобут" тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання (а.с 51-60).
За наказами ТОВ "Світловодськпобут" вирішено вважати:
31.10.2022 початком опалювального періоду 2022-2023 (наказ № 41 від 31.10.2022) та його закінчення - 31.03.2023 (наказ № 11 від 31.03.2023);
01.11.2020 початком опалюваного періоду 2023-2024 (наказ №52 від 01.11.2023 та його закінчення 30.03.2024 (наказ №9 від 29.03.2024);
02.11.2024 початком опалюваного періоду 2024-2025 (наказ № 49 від 02.11.2024) та його закінченням 26.03.2025 (наказ №8 від 26.03.2025 (а.с. 47-52).
Рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради від 22.09.2020 №2198 затверджено перелік об'єктів комунальної власності, серед яких нежитлові приміщення за адресою м. Світловодськ вул. Чорноморівська № 3 площею 116,5 кв.м. та вул. Чорноморівська № 5А площею 114,7 кв.м (а.с. 21-25).
Рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради від 09.09.2022 № 477 передано безоплатно з балансу КП "Житлосвіт 2021" на баланс Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради нежитлові приміщення згідно додатку, серед яких приміщення за адресою м. Світловодськ вул. Чорноморівська №3 та вул. Чорноморівська № 5А (а.с. 27-31).
Акт приймання-передачі вказаних приміщень від КП "Житлосвіт 2012" до Управління ЖКГ Світловодської міської ради складено 27.12.2022 (а.с. 129, 130).
Згідно Акта приймання-передачі комунального майна від 01.07.2022 приміщення за адресою по вул. Чорноморівська № 3 площею 116,5 кв.м повернуто з оренди орендодавця Виконавчому комітету Світловодської міської ради (а.с. 26).
ТОВ "Світловодськпобут" стверджує, що здійснюючи повноваження виконавця послуг з централізованого опалення, постачав теплову енергію у нежитлові приміщення комунальної форми власності по вул. Чорноморівська №3 та по вул. Чорноморівська № 5А в опалювальні періоди листопад 2022 - березень 2023, листопад 2023 - березень 2024, листопад 2024 - березень 2025, вартість якої не сплачена.
По вказаним об'єктам складено акти готовності до опалювального періоду від 24 і 25.09.2024 з гарантійним листом Приватного підприємства "Керуюча компанія "Борисфен" (а.с. 32-38).
30.07.2025 та 01.08.2025 ТОВ "Світловодськпобут" за супровідними листами надав Управлінню ЖКГ Світловодської міської ради для підписання проект договору про надання послуг з постачання теплової енергії за вищевказаними адресами, акти здавання-приймання послуг та довідки про нарахування за послугу з постачання теплової енергії (а.с. 61-68).
Відсутність розрахунку стало підставою для звернення до суду з позовом у даній справі.
Норми права, застосовані судом, та оцінка доводів і доказів сторін.
1. Щодо сплати вартості теплової енергії.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об'єктами нерухомого майна; нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом нерухомого майна.
Згідно ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону, власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.
З 01.05.2019 введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги", яким визначено, що постачання теплової енергії є житлово-комунальною послугою, споживачем якої є індивідуальний або колективний споживач (ст.ст. 1, 5 Закону).
Згідно визначень, наведених у ст. 1 вказаного Закону, індивідуальний споживач - це фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги; колективний споживач - юридична особа, що об'єднує споживачів у будівлі та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги.
За приписами ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
01.05.2021 року набрав чинності Закон України від 03.12.2020 № 1060 "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг".
Вказаним Законом внесені зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", зокрема, до статті 13, якими передбачено запровадження публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.
Так, за ч. 5 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 затверджено у новій редакції Правила надання послуги з постачання теплової енергії, які було затверджено постановою вказаного органу від 21.08.2019 № 830.
Згідно зазначеної постанови також затверджено в новій редакції типові договори у тому числі, типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (далі - Типовий договір). Редакція вказаного договору передбачає, що такий договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення або на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення та приготування гарячої води (далі - послуга) індивідуальному споживачу (далі - споживач). Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України.
Відповідно до абзацу 6 п. 13 зазначених Правил, фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги або надсилання через Єдину платформу електронного повідомлення про прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепт), наданої відповідно до вимог статей 10 та 11 Закону України “Про електронну комерцію» (за наявності електронних кабінетів у споживача та виконавця).
Комерційний облік послуги здійснюється вузлом (вузлами) комерційного обліку; до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії обсяг споживання теплової енергії у будівлі визначається відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22.11.2018 № 315 (п.п. 19,20 Правил).
Вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію для споживача; у разі зміни (коригування) тарифу протягом строку дії договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію та не потребує внесення сторонами додаткових змін до договору (п. 31 Правил).
Умови типового договору, Правила та Закон України "Про житлово-комунальні послуги" передбачають обов'язок споживача укладати договори про надання житлово-комунальні послуги у порядку і випадках, визначених законом та оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Як встановлено матеріалами справи, багатоквартирні будинки № 3 та № 5А по вулиці Чорноморівській в місті Світловодськ забезпечуються тепловою енергією від системи централізованого теплопостачання, що підтверджується довідкою технічною характеристикою на будівлі, які знаходяться на ЖЕК №1, та теплопостачання яких здійснюється від системи централізованого теплопостачання СП ТОВ "Світловодськпобут" станом на 01.09.2011 р., актами готовності до опалювального періоду № 8 від 25.09.2024, № 10 від 25.09.2024, гарантійними листами від 23.10.2023, від 24.09.2024.
У вказаних багатоквартирних будинках наявні нежитлові приміщення, які належать до комунальної власності Світловодської міської ради, згідно рішення ради №2198 від 22.09.2020 (з урахуванням подальших змін) та які передані в господарське відання Управлінню ЖКГ, згідно рішення ради №477 від 09.09.2022.
Стаття 136 Господарського кодексу України, який діяв в період нарахування оплати за послуги з постачання теплової енергії, визначала, що право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
З викладеної норми слідує, що витрати по утриманню майна, яке перебуває на праві господарського відання, несе юридична особа, яка має таке право, оскільки така особа володіє та користується майном.
Суд констатує, що рішення Світловодської міської ради, за яким майно передавалось у господарське відання Управління ЖКГ, не передбачає іншого порядку розподілу витрат на утримання відповідного майна.
Суд також звертає увагу, що під час розгляду справи ані власником майна Світловодською міською радою, ані Управлінням ЖКГ не заперечено статус відповідача як споживача комунальних послуг по відношенню до відповідних об'єктів.
За вказаних обставин, є ґрунтовними доводи позивача щодо обов'язку Управління ЖКГ оплачувати надані житлово-комунальні послуги за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Як зазначено, з набранням 01.05.2021 чинності Законом України від 03.12.2020 № 1060 запроваджено укладення публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг. Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору, зокрема, на зокрема, веб-сайті виконавця послуги, співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.
Позивач стверджує, що станом фізичними, юридичними особами, у тому числі, які є власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках № 3 та № 5А по вулиці Чорноморівський, не прийнято рішення про модель організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги з постачання теплової енергії.
Відповідач та Світловодська міська рада наведених обставин не спростовують.
Типовий договір, текст якого розміщено на веб-сайті ТОВ "Світловодськпобут" та який відповідає змісту затвердженого Типового договору згідно постанови Кабінету Міністрів України, передбачає, що фактом приєднання споживача до умов договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема, факт отримання послуги.
Аналогічні положення містить також пункт 13 Правил № 830.
Виходячи з викладеного, наявні підстави для висновку про укладення між сторонами договору про надання послуги з постачання теплової енергії шляхом приєднання Управління ЖКГ до умов договору (акцептування договору) за фактом отримання послуг по відповідним об'єктам нерухомого майна.
Щодо періоду нарахування, суд враховує, що рішення про закріплення майна на праві господарського відання за Управлінням ЖКГ прийнято власником майна 09.09.2022. Таке рішення за своїм змістом передбачає безпосередньо закріплення майна та не містить посилання на будь-яку іншу дату чи подію такого закріплення. Крім того, пункт 4 рішення ради позбавляє право господарського відання попереднього користувача КП "Житлосвіт 2012" з дати прийняття такого рішення.
Щодо розрахунку позивача, суд констатує, що вартість послуг визначена у відповідності до затверджених тарифів. Площа приміщень відповідає рішенню Світловодської міської ради №2198 від 22.09.2020, яким затверджено перелік об'єктів комунальної власності. Нарахування здійснено розрахунковим методом за нормою споживання теплової енергії у будинку.
У відповідності до вищевикладеного, суд дійшов висновку по обґрунтованість позовних вимог ТОВ "Світловодськпобут" в частині стягнення з Управління ЖКГ заборгованості за наданні послуги з постачання теплової енергії у нарахованій позивачем сумі та періоді.
2. Щодо стягнення пені та нарахувань згідно ст. 625 Цивільного кодексу України.
Стаття 625 Цивільного кодексу України передбачає відповідальність за порушення грошового зобов'язання, яка полягає у тому, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача сума таких нарахувань становить 36 802,93 грн інфляційних втрат і 11 856,40 грн 3 % річних за об'єктом по вул. Чорноморівська, 3 та 22 618,64 грн інфляційних втрат і 7 182,11 грн 3 % річних за об'єктом по вул. Чорноморівська, 5А.
Загальний період нарахування по 10.11.2025. Початок періоду нарахування визначено по кожному місяцю окремо у відповідності до встановленого Типовим договором кінцевого строку розрахунку та що відповідає пункту 35 Правил № 830 - не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.
З огляду на викладене та враховуючи обставини прострочення виконання Управлінням ЖКГ виконання грошового зобов'язання з оплати послуг постачання теплової енергії і правильність здійсненого розрахунку, суд вважає наявними підстави для стягнення зазначених сум.
Приписами ч. 1 ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Аналогічні положення містить пункт 45 Типового договору.
Отже, прострочення відповідачем строку оплати вартості наданих послуг з теплопостачання передбачає застосування відповідальності у вигляді пені в розмірі, передбаченого Типовим договором, та який не перевищує законодавчо визначний розмір.
Таким чином, нарахування позивачем пені з розрахунку 0,01% є правомірним. Однак, у даному випадку позивач не врахував шестимісячний строк для нарахування згідно правил ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, які діяли в період нарахованої пені.
При визначені строку періоду нарахування пені в межах періоду позивача та з урахуванням вимог законодавства, суд враховує таке.
За пунктом 7 Прикінцевих положень Господарського кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 232, 269, 322, 324 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.
Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 № 651 відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 р. на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Отже, нарахування пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги здійснюється з 31.07.2023 (понеділок).
Відповідно до ст. 67 Кодексу України про працю загальним вихідним днем є неділя.
З урахуванням викладеного та в межах періоду розрахунку позивача суд наводить наступний розрахунок пені в межах шестимісячного строку від дня, коли зобов'язання мало бути виконано:
1. Вул. Червономорівська, 5А:
за зобов'язаннями листопада 2022 - березня 2023;
з 01.08.2023 по 31.01.2024 на суму боргу 46 800,56 грн - 861,13 грн;
за зобов'язаннями листопада 2023 - з 01.01.2024 по 01.07.2024 на суму боргу 7 309,16 грн - 133,76 грн;
за зобов'язаннями грудня 2023 - з 01.02.2024 по 01.08.2024 на суму боргу 9 484,59 грн - 173,57 грн;
за зобов'язаннями січня 2024 - з 01.03.2024 по 01.09.2024 на суму боргу 10 935,11 грн - 202,30 грн;
за зобов'язаннями лютого 2024 - з 01.04.2024 по 01.10.2024 на суму боргу 8 348,04 грн - 153,60 грн;
за зобов'язаннями березня 2024 - з 01.05.2024 по 01.11.2024 на суму боргу 9 563,52 грн - 176,93 грн;
за зобов'язаннями листопада 2024 - з 01.01.2025 по 01.07.2025 на суму боргу 6 783,28 грн - 123,46 грн
за зобов'язаннями грудня 2024 - з 03.02.2025 по 01.08.2025 на суму боргу 12 524,69 грн - 225,44 грн;
за зобов'язаннями січня 2025 - з 03.03.2025 по 01.09.2025 на суму боргу 10 184,91 грн - 186,38 грн;
за зобов'язаннями лютого 2025 - з 01.04.2025 по 01.10.2025 на суму боргу 14 714,18 грн - 270,74 грн;
за зобов'язаннями березня 2025 - з 01.05.2024 по 01.11.2025 на суму боргу 9 444,17 грн - 174,72 грн;
Всього пеня становить - 2 682,03 грн
2. Вул. Червономорівська, 3
За зобов'язаннями листопада 2022 - березня 2023
з 01.08.2023 по 31.01.2024 на суму боргу 84 549,99 грн пеня становить 1 555,72 грн;
за зобов'язаннями листопада 2023 - з 01.01.2024 по 01.07.2024 на суму боргу 9 858,41 грн - 180,41 грн;
за зобов'язаннями грудня 2023 - з 01.02.2024 по 01.08.2024 на суму боргу 13 525,65 грн - 247,52 грн;
за зобов'язаннями січня 2024 - з 01.03.2024 по 01.09.2024 на суму боргу 14 644,41 грн - 270,92 грн;
за зобов'язаннями лютого 2024 - з 01.04.2024 по 01.10.2024 на суму боргу 11 135,11 грн - 204,89 грн;
за зобов'язаннями березня 2024 - з 01.05.2024 по 01.11.2024 на суму боргу 12 783,37 грн - 236,49 грн;
за зобов'язаннями листопада 2024 - з 01.01.2025 по 01.07.2025 на суму боргу 13 700,41 грн - 249,35 грн;
за зобов'язаннями грудня 2024 - з 03.02.2025 по 01.08.2025 на суму боргу 20 860,33 грн - 375,49 грн;
за зобов'язаннями січня 2025 - з 03.03.2025 по 01.09.2025 на суму боргу 16 667,14 грн - 305,01 грн;
за зобов'язаннями лютого 2025 - з 01.04.2025 по 01.10.2025 на суму боргу 24 363,81 грн - 448,29 грн;
за зобов'язаннями березня 2025 - з 01.05.2024 по 01.11.2025 на суму боргу 15 485,63 грн - 286,48 грн;
Всього пеня становить - 4 360,57 грн.
Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення пені підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати.
За правилами п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивач за текстом позову включив до попереднього розрахунку судових витрат оплату послуг на професійну правничу допомогу, щодо яких заявив заяву про подання доказів протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду.
Відповідач будь-яких судових витрат не заявив.
Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради (ідентифікаційний код 26240718, вул. Героїв України, 4, м. Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, 27501) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (ідентифікаційний код 31678853, вул. Сковороди Григорія, 2А, м. Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, 27500) заборгованість за надання послуги з постачання теплової енергії за періоди - листопад 2022 року - березень 2023 року, листопад 2023 року - березень 2024 року, листопад 2024 - березень 2025 року у приміщення, розташоване в будинку № 3 по вулиці Чорноморівська, місто Світловодськ в сумі 237 574,26 грн основного боргу, 36 802,93 грн інфляційних втрат, 3 % річних в сумі 11 856,40 грн, пені в сумі 4 360,57 грн, заборгованість за надання послуги з постачання теплової енергії за періоди - листопад 2022 року - березень 2023 року, листопад 2023 року - березень 2024 року, листопад 2024 - березень 2025 року у приміщення, розташоване в будинку № 5А по вулиці Чорноморівська, місто Світловодськ в сумі 146 092,21 грн основного боргу, 22 618,64 грн інфляційних втрат, 3 % річних в сумі 7 182,11 грн та пені в сумі 2 682,03 грн, а також 5 630,03 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
У задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення направити сторонам до електронних кабінетів.
Повне рішення складено 13.03.2026.
Суддя В.В.Тимошевська