Справа № 132/563/26
3/132/447/26
Іменем України
09.03.2026 м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Аліменко Ю.О. розглянувши матеріали, які надійшли від БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.124 КУпАП,
23.02.2026 року до Калинівського районного суду Вінницької області надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 594074 від 17.02.2026 місцем вчинення правопорушення є с.Уладівка Хмільницького району Вінницької області.
Місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, яке вказано в протоколі про адміністративне правопорушення - АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Так, відповідно до прийнятої 17 липня 2020 року Верховною Радою України постанови № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» визначено новий адміністративно-територіальний устрій, за яким у Вінницькій області ліквідовано існуючі 27 адміністративних районів та створено шість нових, зокрема Хмільницький район (з адміністративним центром у місті Хмільник) у складі територій Глуховецької селищної, Жданівської сільської, Іванівської сільської, Калинівської міської, Козятинської міської, Махнівської сільської, Самгородоцької сільської, Уланівської сільської, Хмільницької міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України (розпорядження від 12 червня 2020 р. № 707-р).
Проте, зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичну зміну системи судоустрою, в розумінні положень ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Тобто до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою. Аналогічні роз'яснення містяться у листі Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих.
Враховуючи наведене і те, що до зміни адміністративного устрою Вінницької області населений пункт с. Уладівка перебував у складі Літинського району Вінницької області, відповідно за правилами ч.1 ст. 27 ЦПК України, територіальна підсудність розгляду справи відноситься до Літинського районного суду Вінницької області.
Дотримання судами процесуальних норм інституту підсудності є вимогоюстатті шостої Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке гарантує, що кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов'язків або при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
З огляду на те, що місце вчинення правопорушення, не відноситься до підсудності Калинівського районного суду Вінницької області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області, для подальшого спрямування до належного суду.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду за належною підсудністю.
Керуючись ст.125 Конституції України, ст.17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст.ст.256, 268, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 283-285 КУпАП, -
Адміністративний матеріал №132/563/26 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП - повернути до БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області, для подальшого спрямування до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Аліменко Ю.О.