вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про відкриття апеляційного провадження
"12" березня 2026 р. Справа№ 911/3849/25
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гончарова С.А.
суддів: Мальченко А.О.
Тищенко О.В.
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром»
на ухвалу Господарського суду Київської області від 05.03.2026
у справі № 911/3849/25 (суддя - Рябцева О.О.)
за позовом Державного підприємства «Медичні закупівлі України»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром»
про стягнення 4 639 036, 69 грн
Ухвалою Господарського суду Київської області від 05.03.2026 відмовлено в задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоспецпром" про поновлення пропущеного процесуального строку. Зустрічну позовну заяву та додані до неї документи повернуто заявнику.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, 12.03.2026 (згідно дати звернення до системи “Електронний суд») Товариство з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром» звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду Київської області від 05.03.2026 у справі № 911/3849/25, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Київської області від 05.03.2026 у справі № 911/3849/25 та передати зустрічну позовну заяву ТОВ «АВТОСПЕЦПРОМ» від 23.02.2026 на розгляд до Господарського суду Київської області.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.03.2026, апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Гончаров С.А., судді Тищенко О.В., Мальченко А.О.
12.03.2026 (згідно дати звернення до системи “Електронний суд») від Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром» до Північного апеляційного господарського суду надійшла заява про долучення доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на суму 3 328, 00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №3960 від 11.03.2026.
Північний апеляційний господарський суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Згідно з ч. 2 ст. 271 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції, зазначені в пунктах 1, 5, 6, 8, 9, 12, 18,31, 32, 33, 34 частини першої статті 255 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
За правилами п. 6 ч. 1 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про повернення заяви позивачеві (заявникові).
Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Виходячи із зазначених правових норм, перегляд оскаржуваної ухвали підлягає здійсненню без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.
На підставі ч. 4 ст. 262 ГПК України слід витребувати матеріали справи у суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 8, 234, 251, 252, 255, 262, 263, 267, ч. 2 ст. 271 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром» на ухвалу Господарського суду Київської області від 05.03.2026 у справі № 911/3849/25.
2. Призначити до розгляду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоспецпром» на ухвалу Господарського суду Київської області від 05.03.2026 у справі № 911/3849/25 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників.
3. Витребувати матеріали справи № 911/3849/25 у Господарського суду Київської області.
4. Роз'яснити позивачу по справі право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, заперечення, пояснення щодо апеляційної скарги в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно.
Звернути увагу позивача, що згідно вимог ст. 263 ГПК України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Роз'яснити апелянту право подати до Північного апеляційного господарського суду заперечення на відзив (в разі його надання) в письмовій формі протягом 10 днів з дня його отримання (в разі надання - надати суду докази надсилання (надання) їх іншим учасникам справи).
6. Роз'яснити учасникам справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо) в електронній формі на електронну адресу суду inbox@anec.court.gov.ua з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України “Про електронні довірчі послуги».
7. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв та клопотань в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали (в разі подання, надати суду докази їх направлення іншим учасникам по справі).
8. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя С.А. Гончаров
Судді А.О. Мальченко
О.В. Тищенко