Постанова від 28.01.2026 по справі 757/16900/25-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16900/25-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2026 року м. Київ

суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., за участю секретаря Звонарьової В.О., прокурора Шкурпела Р.В., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припиняючи з 15.02.2023 діяльність на посаді головного спеціаліста відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС, маючи 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45, п. 2 розділу XIII Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 26.02.2024 о 12 годині 28 хвилин шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що була декларація була подана із запізненням, однак, перед поданням з НАЗК були пояснення, щоб декларація була подана в кінці місяця. На дату складання протоколу вже було порушено строк притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені у протоколі обставини та просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення та закрити провадження у справі у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.

Протокол № 36 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 07.04.2025 року старшим оперуповноваженим в ОВС відділу документування адміністративних корупційних правопорушень управління запобігання адміністративній корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Гладун В.С., відповідає вимогам ст. 255 КУпАП.

Відповідно до матеріалів справи, згідно з наказом Головного сервісного центру МВС від 01.1 1.2022 № 349 о/с ОСОБА_2 призначено головним спеціалістом відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС з 03.1 1.2022.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Таким чином, головний спеціаліст відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідальності відповідно до Примітки до ci. 172-6 КУпАП, і вона зобов'язана виконувати вимоги Закону.

У відповідності до пункту 15 статті І Закону, суб'єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 13.02.2023 № 61-кп ОСОБА_1 , головного спеціаліста відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС звільнено відповідно до частини другої статті 86, статті 89 Закону України «Про державну службу» та статті 24 Закону України «Про відпустки», із 15.02.2023.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті і, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом ЗО календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно Закону України № 3384-1Х від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та п.п. 2 розділу ХНІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022- 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану , подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди.

На виконання зазначених вимог, головний спеціаліст відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС Євтушенко А.С., як особа, яка припиняє 15.02.2023 діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) не пізніше 31.01.2024.

Згідно з листом Головного сервісного центру МВС від 10.03.2025 № 31/6898-5643-2025 встановлено, що ОСОБА_1 була ознайомлена під особистий підпис з вимогами чинного антикорупційного законодавства, а саме: форма інструктажу з основних положень Закону України «Про запобігання корупції» від 03.11.2022, пам'ятка для працівників Головного сервісного центру МВС щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 03.1 1.2022.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45, п. 2 розділу XIII Закону, подала відповідну декларацію, лише 26.02.2024 о 12 годині 28 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на .виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , припиняючи з 15.02.2023 діяльність на посаді головного спеціаліста відділу представництва в судах управління юридичного забезпечення Головного сервісного центру МВС, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45, п. 2' розділу ХНІ Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 26.02.202.4 о і2 годині 28 хвилин шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань, запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функція держави або місцевого самоврядування, за період, .не охоплений раніше поданими-деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.

За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена повністю.

Пункт 7 ч.1 ст.247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення.

Враховуючи, що строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився, провадження по справі підлягає закриттю.

Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Суддя О.А. Білоцерківець