вул. Солом'янська, 2-а, м. Київ, 03110, тел./факс 0 (44) 284 15 77
e-mail: inbox@kas.gov.ua, inbox@kia.court.gov.ua, web: kas.gov.ua, код ЄДРПОУ 42258617
Унікальний номер справи № 382/1199/25 Головуючий у суді першої інстанції - Нарольський М.М.
Апеляційне провадження № 33/824/1624/2026 Доповідач у суді апеляційної інстанції - Нежура В.А.
10 березня 2026 року суддя Київського апеляційного суду Нежура В.А. розглянув матеріали справи про адміністративне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Яготинського районного суду Київської області від 12 січня 2026 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Постановою Яготинського районного суду Київської області від 12.01.2026 ОСОБА_1 визнано винним у вчинені правопорушення, ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч), 00 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Не погоджуючись із вказаною постановою, ОСОБА_1 оскаржив її в апеляційному порядку.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала з таких підстав.
Згідно із частиною другою статті 294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не регламентовані вимоги щодо оформлення апеляційної скарги. Разом з тим, відповідно до вимог ч. 5 ст 396 КПК України, який за своєю правовою природою є найбільш наближеним до провадження у справі про адміністративні правопорушення, чітко визначено, що апеляційна скарга має бути підписана особою, яка її подає.
Також, за загальним правилом судочинства апеляційна скарга подається в письмовій формі й підписується особою, яка її подає.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 через засоби поштового зв'язку подав до суду першої інстанції копію апеляційної скарги замість оригіналу, яка не містить власноручного підпису особи, а містить копію підпису ОСОБА_1 .
Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об'єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов'язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.
Отже, оскільки до суду першої інстанції було подано копію апеляційної скарги замість оригіналу, яка не містить власноручного підпису, то така апеляційна скарга вважається такою, що оформлена з порушенням зазначених вище вимог до її оформлення.
Таким чином, допущенні недоліки унеможливлюють ідентифікувати особу, яка подала апеляційну скаргу та встановити, чи звертається до суду особа, яка має право на подання апеляційної скарги відповідно до статті 294 КУпАП.
Суд звертає увагу на те, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 294 КУпАП,
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Яготинського районного суду Київської області від 12 січня 2026 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути особі, яка її подала.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя
Київського апеляційного суду