Справа № 758/1050/26 Слідчий суддя в суді першої інстанції - ОСОБА_1
Провадження № 11-сс/824/2272/2026 Суддя-доповідач у суді апеляційної інстанції - ОСОБА_2
26 лютого 2026 року Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді: ОСОБА_2 ,
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали провадження за апеляційною скаргою з доповненнями захисника ОСОБА_6 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 , та апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року про відмову у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Темір Кандалацького району республіки Казахстан, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України,
за участю:
прокурора ОСОБА_8 ,
підозрюваного ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_6 ,
Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_9 , погодженого прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано щодо підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. із забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 , строком до 20.03.2026 року включно.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покладено на підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені КПК України, а саме:
- прибувати за першим викликом до слідчого, прокурора або суду у визначений час;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- не відлучатися з м. Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснено підозрюваному ОСОБА_7 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.
Встановлено строк дії даної ухвали до 20.03.2026 включно.
Не погоджуючись з вказаним рішенням слідчого судді, захисник ОСОБА_6 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 , подав апеляційну скаргу, яку в подальшому доповнив, в якій просить скасувати ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року та постановити нову ухвалу, якою обрати підозрюваному ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Сторона захисту не погоджується з ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 26 січня 2026 року та вважає її необґрунтованою через неповноту судового розгляду.
Захисник стверджує, що ОСОБА_7 ні до якої злочинної організації не вступав, ніякі злочинні накази не виконував та ніяких намірів не мав щодо розтрати коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, як заявляє сторона обвинувачення, а працюючи на посаді головного інженера КП «ШЕУ Подільського району м. Києва», ОСОБА_7 діяв виключно в межах повноважень, наданих посадовою інструкцією у відповідності до своїх посадових обов'язків, і його дії жодним чином не порушували діюче законодавство.
Зазначає, що жодних доказів щодо існування домовленостей про розроблення спільного злочинного плану, спрямованого на внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу сторона обвинувачення не надає, зазначає лише, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_11 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.
При цьому, до повноважень ОСОБА_7 , як головного інженера КП «ШЕУ Подільського району м. Києва», не входило затвердження та перевірка табелів обліку використання робочого часу працівниками, які працювали у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року за сумісництвом на території Подільського району м. Києва.
Табелі обліку використання робочого часу надавалися начальниками дільниць, ОСОБА_7 лише погоджував табелі обліку використання робочого часу працівниками, які працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва разом із відділом кадрів та економічним відділом. Після погодження вищезазначені табелі затверджувалися начальником КП «ШЕУ Подільського району м. Києва».
Захисник також вказує, що ОСОБА_7 , відповідно до посадової інструкції головного інженера КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва, при візуванні актів приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) і Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3) не уповноважений на перевірку достовірності вищевказаної інформації, внесеної до згаданих раніше документів, так як це не входило до його службових обов'язків, а вказані дії проводяться відповідними працівниками КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва у відповідності до їх посадових обов'язків.
Апелянт наголошує, що Головний інженер ОСОБА_7 діяв виключно в межах повноважень, наданих посадовою інструкцією та статутом, та його дії жодним чином не порушували діюче законодавство.
Вищевикладені обставини, на переконання захисника, підтверджують той факт, що слідчим суддею належним чином не досліджувались та не перевірялись обставини, які підлягають встановленню слідчим суддею під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Крім цього, адвокат посилається на те, що у повідомленні про підозру, у клопотанні про обрання запобіжного заходу та у додатках, наданих органом досудового розслідування до вказаного вище клопотання, жодних обґрунтованих допустимих та належних доказів, які б безпосередньо підтверджували причетність ОСОБА_7 до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, не надано.
Фактично слідчий суддя посилається на долучені стороною обвинувачення докази до клопотання про обрання запобіжного заходу, як на доведений факт, при цьому не дослідивши та не оцінивши їх з точки зору допустимості та належності, а лише припускає, що можливо ОСОБА_7 причетний до подій кримінального правопорушення.
Все вищенаведене, на думку апелянта, свідчить про те, що повідомлення про підозру, яке було вручено ОСОБА_7 22.01.2026 року, є незаконним та необґрунтованим.
Також захисник посилається на недоведеність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, на які посилався слідчий у клопотанні.
Зокрема зазначає, що з моменту проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 у кримінальному провадженні № 12024100070000969 від 01.05.2024 року і до розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, ОСОБА_7 не вчинено жодних дій, які свідчили про намір переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, так як останній вже знав про факт існування даного кримінального провадження.
До того ж, повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_7 вручено 22.01.2026 року, потрібно врахувати той факт, що з моменту вручення підозри, вже покладено на підозрюваного ОСОБА_7 обов'язки, а саме: «Підозрюваний зобов'язаний: 1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб; 2) виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів кримінального провадження; 3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням слідчого, прокурора, слідчого судді, суду».
Захисник вважає, що фактично, вручення підозри є рівнозначним заходом із заходом про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, яким на підозрюваного теж покладаються обов'язки відповідно до ст. 194 КПК України. З моменту вручення підозри ОСОБА_7 22.01.2026 року та до моменту розгляду судом клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою минуло немало часу, але ОСОБА_7 не змінив місце проживання та не переховується від слідства, а навпаки з'являється за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду.
Щодо ризику знищити, сховати чи спотворити речі та документи, які мають значення для кримінального провадження, адвокат зазначає, що з моменту начебто вчинення кримінального правопорушення пройшло майже два роки, за цей час орган досудового розслідування мав більш, ніж достатньо часу для вилучення всіх необхідних речей та документів, які мають значення для справи.
Також апелянт вказує на те, що до вказаного клопотання не долучено жодних доказів на предмет того, що ОСОБА_7 намагався вплинути на слідчих із групи слідчих, які проводять досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні або на прокурора із числа групи прокурорів.
Проаналізувавши вищезазначене, сторона захисту вважає, що доцільним обраним запобіжним заходом підозрюваному ОСОБА_7 буде обраний запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладанням на підозрюваного обов'язків, передбачених частиною 5 статті 194 КПК України, що необхідно з метою забезпечення дієвості запобіжного заходу, запобігання ризикам, які побудовані на припущеннях, без надання органом досудового розслідування жодних допустимих та належних доказів та ефективності здійснення кримінального провадження.?
Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 також подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання слідчого, та постановити ухвалу, якою клопотання слідчого СВ Подільського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_9 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із визначенням застави в розмірі 12 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб щодо підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12024100070000969 від 01.05.2024 задовольнити.
В апеляційній скарзі прокурор посилається на те, що зазначена ухвала слідчого судді є незаконною і необґрунтованою та підлягає скасуванню у зв'язку із невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження.
Вказує, що звертаючись із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного, органом досудового розслідування на підставі зібраних матеріалів кримінального провадження враховано вагомість наявних доказів про вчинення ОСОБА_7 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також тяжкість покарання, що йому загрожує у разі визнання винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення.
Викладені вище обставини, на переконання прокурора, вказують на наявність підстав для застосування щодо підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Прокурор стверджує, що зазначені у клопотанні слідчого докази доводять наявність обґрунтованої підозри щодо скоєння ОСОБА_7 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а наявність ризиків в сукупності з обґрунтованою підозрою, в силу ч. 2 ст. 177 КПК України є підставою для застосування до ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Таким чином, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з яким звернувся слідчий за погодженням із прокурором, є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи підозрюваного ОСОБА_7 та його захисника ОСОБА_6 , які підтримали апеляційну скаргу захисника та заперечували проти задоволення апеляційної скарги прокурора, пояснення прокурора ОСОБА_8 , який підтримав подану ним апеляційну скаргу і заперечував проти задоволення апеляційної скарги захисника, вивчивши матеріали судового провадження, обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги захисника ОСОБА_6 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 , та прокурора ОСОБА_8 не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з представлених в апеляційний суд матеріалів, у провадженні Подільського УП ГУ НП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 12024100070000969, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2024 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Згідно даних клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що наказом № 45К від 08.04.2013 ОСОБА_7 призначено на посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району».
Відповідно до посадової інструкції головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», ОСОБА_7 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 2 347 218 4028 грн. загального фонду.
Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02.03.2023 року № 6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.11.2023 року № 7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_10 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 2 347 218 4028 грн. загального фонду, діючи з метою особистого збагачення, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області), керуючись корисливими мотивами і прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, розробив план вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними на потреби та виконання завдань Департаменту транспортної інфраструктури, зокрема на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі міста Києва, який передбачав залучення в якості співучасників низки осіб, зокрема керівників та працівників підконтрольних приватних і комунальних підприємств, які мали взаємодіяти між собою відповідно до визначеної ієрархічної структури при вчиненні кримінальних правопорушень.
Так, ОСОБА_10 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та з ціллю незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_12 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі. В свою чергу ОСОБА_12 , повідомив ОСОБА_10 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_10 , відкинув доводи ОСОБА_12 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.
В подальшому, ОСОБА_10 , 30.01.2024, затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 грн.
Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 - затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 грн. було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_12 .
Так, ОСОБА_10 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2024, керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, усвідомлюючи, нелояльність в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_12 , залучив до своєї злочинної діяльності головного інженера КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району» ОСОБА_13 . Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_10 довів до його відома злочинний план та наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.
У подальшому, ОСОБА_10 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_13 з 12.04.2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови № 319 від 11.04.2024 року та видачу наказу № 115-к від 11.04.2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_13 з 12.04.2024 року». Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_10 довів до його відома злочинний план та наміри розтрати грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.
У подальшому, ОСОБА_10 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_13 з 12.04.2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови № 319 від 11.04.2024 року та видачу наказу № 115-к від 11.04.2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_13 з 12.04.2024 року».
Водночас, ОСОБА_13 на виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_10 плану злочинних дій, постійно контролював хід його виконання, особисто приймав участь у виїзних нарадах, зокрема 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025, 12.09.2024. У період з травня по грудень 2024 року приймав на роботу за сумісництвом працівників інших районних ШЕУ м. Києва. 18.07.2024, 15.08.2024, 25.12.2024, забезпечив перерахування грошових коштів на рахунок ТОВ «КП «ШЛЯХБУД ІНВЕСТ» НОМЕР_1, на суми 1 213 185.34 грн, 1 893 839.42 грн та 2 918 346.83 підписавши платіжні доручення №598, №726, №1339.
Крім того, ОСОБА_13 , діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_10 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_10 вказівок, у невстановлений досудовим розслідуванням час, шляхом здійснення адміністративного впливу, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_7 , призначеного наказом начальника КП «ШЕУ Подільського району» № 45к від 08.04.2013 на посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та визначеного наказом в.о. начальника КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва № 50 від 10.04.2024 відповідальним за проведення ремонтних робіт власними силами підприємства та із залученням підрядних організацій, забезпечення відповідними матеріалами та технікою при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, та, переконавшись у готовності останнього виконувати вказівки, довів до його відома злочинний план та наміри розтрати коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_7 діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_13 та ОСОБА_10 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_10 вказівок, 08.05.2025 підписав договір з ТОВ "КП "ШЛЯХБУД ІНВЕСТ" №73, 30.06.2024, 08.08.2024 та 24.12.2024 прийняв виконані будівельні роботи та підписав Акти КБ2в №1, №2, №3, прийняв виконані будівельні роботи та підписав Акти КБ2в, №108-2 за серпень 2024, № 108-3 за серпень 2024, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13 за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024. Організовував виконання робіт сумісниками, зокрема на нарадах в кабінеті ОСОБА_13 18.11.2024, 19.11.2024, 25.11.2024, 29.11.2024.
Крім того, ОСОБА_10 , будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мета незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів згідно із заздалегідь розробленим планом, що полягав у розтраті грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час але не пізніше 01.01.2024, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_14 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01.01.2024 на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_10 довів до його відома злочинний план.
Так, ОСОБА_10 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на розтрату грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, вирішив створити стійке об'єднання декількох осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
З цією метою, ОСОБА_10 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року, маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_14 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близько 07:30 години.
В подальшому, 17.04.2024 ОСОБА_10 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, достовірно знаючи, що районні ШЕУ м. Києва окрім ШЕУ Подільського району не були визначені наказом від 30.01.2024 № Н-21, як виконавці робіт з поточного ремонту вул. Кирилівська у м. Києві, зловживаючи своїми посадовими повноваженнями надав вказівку створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.
В подальшому, 08.05.2024 ОСОБА_10 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_14 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_14 , 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2024, 12.09.2024 надає вказівки, керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу. Матеріали кримінального провадження щодо вказаних осіб виділено в окреме провадження.
Таким чином, реалізуючи свій злочинний умисел, зокрема завдяки досвіду в будівельній сфері, особистим організаторським здібностям, соціальним зв'язкам та наявному адміністративному ресурсу, ОСОБА_10 у період із січня 2024 року по початок травня 2024 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, створив організовану групу з метою вчинення кримінальних правопорушень, до складу якої увійшли: начальник управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_14 ; в.о. начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_13 , головний інженер КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_7 .
Вказані особи зорганізувалися у внутрішньо та зовнішньо стійке об'єднання, мали на меті спільне вчинення кримінальних правопорушень, діяли умисно й добровільно, усвідомлювали наслідки своїх спільних злочинних дій, були обізнані зі злочинним планом, розробленим ОСОБА_10 , знали власні функції з його реалізації у відповідних частинах, координували свої злочинні дії між собою, підкоряючись ОСОБА_10 , виконували його вказівки та отримували поради, вживали заходів для збереження діяльності організованої групи в таємниці.
Стійкість організованої групи була забезпечена стабільністю складу її членів, забезпеченням безпечності та постійності її функціонування, міцними внутрішніми зв'язками між членами організації, тривалістю діяльності (понад один рік), чітким визначенням функцій кожного з її членів, високим рівнем узгодженості дій, постійною ефективною комунікацією, звітністю та контролем всередині організації, а також єдиним планом злочинної діяльності.
До організованої групи, створеної ОСОБА_10 , входив ОСОБА_7 , який обіймаючи посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та будучи визначеним відповідальним за проведення ремонтних робіт власними силами підприємства та із залученням підрядних організацій, забезпечення відповідними матеріалами та технікою при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, діючи в складі організованої групи, виконував визначені йому злочинні функції, а саме:
- добровільно вступив до складу організованої групи з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння бюджетними коштами шляхом завищення вартості робіт;
- безпосередньо координував хід виконання робіт при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, діючи в складі організованої групи;
- здійснював формальний контроль і перевірку фактично виконаних будівельних робіт ТОВ «КП «Шляхбуд Інвест», після чого приймати їх шляхом підписання Актів приймання виконаних будівельних робіт КБ-2в, достовірно знаючи про те, що ціна матеріалів, що використовувались під час виконання робіт, а також обсяги використаних матеріалів значно завищені та виконані роботи не відповідають вимогам ДСТУ;
- забезпечував наявність та розподіл робіт працівниками інших ШЕУ, які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва»;
- забезпечував внесення завідомо недостовірних відомостей до актів КБ-2в, достовірно знаючи про те, що ціна матеріалів, що використовувались під час виконання робіт, а також обсяги використаних матеріалів значно завищені та виконані роботи не відповідають вимогам ДСТУ які, у свою чергу, приймав ОСОБА_15 шляхом підписання зазначених актів.
Таким чином, ОСОБА_10 не пізніше січня 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, з метою вчинення кримінальних правопорушень - розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, створив та здійснював керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою, до якої залучив осіб, які добровільно вступили до складу вказаної організованої групи та надали згоду на участь у вчинюваних нею злочинах: ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інших невстановлених осіб, якими було схвалено єдиний план вчинення кримінальних правопорушень та надано свою добровільну згоду на участь у злочинному угрупованні.
Так, ОСОБА_10 , керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_14 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01.01.2024 на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_10 довів до його відома злочинний план і наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_10 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на заволодіння грошовими коштами, виділеними з бюджету міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та що йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, ОСОБА_10 вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання декількох осіб (три і більше), члени якого або його структурні частини за попередньою змовою зорганізуються для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів членами цієї організації - організовану групу.
З цією метою, ОСОБА_10 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_14 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близько 07:30 години.
В подальшому, 17.04.2024 ОСОБА_10 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, надав вказівку керівникам районних ШЕУ м. Києва, які входили в сферу управління Департаменту, і які мали забезпечити виконання робіт із поточного ремонту по вулиці Кирилівській у строки, визначені ОСОБА_10 створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.
В подальшому, 08.05.2024 ОСОБА_10 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_14 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська, довів до відома учасників, наради частину злочинного плану, який полягав у необхідності оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» мотивуючи їх умисно завищеною заробітною платою, шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Таким чином, ОСОБА_10 , очоливши організовану групу, з метою реалізації розробленого ним плану, направленого на розтрату грошових коштів, виділеними з місцевого бюджету на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі м. Києва, а саме: в період часу з січня 2024 року до листопада 2024 року, діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, вчинив кримінальні правопорушення при наступних обставинах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. На даний час воєнний стан продовжено у порядку визначеному законом.
Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , узгодили спільний злочинний план, спрямований на внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу при наступних обставинах.
Крім того встановлено, що 08.05.2024, між КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» та ТОВ «КП «Шляхбуд інвест» підписаний договір № 73.
Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується надати на свій ризик власними силами і засобами Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва (ДК 021:2015 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг) для експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах, на основі Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» затверджених Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 N?281, відповідно затвердженої кошторисної документації, діючих норм і стандартів.
Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.
Крім того, відповідно до п.6.3. наказу комунальної корпорації «Київавтодор» №12 від 31.01.2024 начальники КП ШЕУ відповідно до статутних повноважень та обов'язків несуть персональну відповідальність за розцінки та нормування часу, розрахунок заробітної плати, показники прибутку, загальновиробничих та адміністративних витрат, вартість матеріалів, виробів та конструкцій і механізмів при складанні форм «КБ-2в.
При цьому встановлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано «Табель обліку використання робочого часу» №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».
Відповідно до розпорядження Київського міського голови № 662 від 26.07.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28.07.2023 ОСОБА_16 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Святошинського району», керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_16 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_16 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22.12.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29.12.2023 на ОСОБА_22 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.
ОСОБА_22 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_22 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_22 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_22 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10.07.2015 та наказу КК «Київавтодор» № 147-к від 10.07.2015 ОСОБА_29 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва».
ОСОБА_29 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_29 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_29 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_29 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_33 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , та ОСОБА_42 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31.10.2018 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31.10.2018 ОСОБА_43 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».
ОСОБА_44 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_44 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_43 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_44 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.
Крім того, відповідно наказу № 162п від 05.07.2023 КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_53 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».
ОСОБА_54 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_54 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_54 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_60 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.
ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 ; згідно з Наказом №162-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 ; згідно з Наказом №164-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_75 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 ; згідно з Наказом №165-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; згідно з Наказом №166-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №167-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 ; згідно з Наказом №168-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 ; згідно з Наказом №169-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 ; згідно з Наказом №189-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 ; згідно з Наказом №190-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_91 , ОСОБА_65 , ОСОБА_92 ; згідно з Наказом №191-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 ; згідно з Наказом №193-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №194-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_99 , ОСОБА_100 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №581-к від 30.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 ; згідно з Наказом №584-к від 31.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_104 , ОСОБА_98 , ОСОБА_105 , ОСОБА_99 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 ; згідно з Наказом №291-к від 21.06.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_106 , ОСОБА_99 , ОСОБА_104 , ОСОБА_100 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №328-к від 08.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_71 ; згідно з Наказом №368-к від 23.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 ; згідно з Наказом №382-к від 30.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_67 , ОСОБА_107 ; згідно з Наказом №552-к від 11.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_108 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_18 ; згідно з Наказом №575-к від 28.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_69 , ОСОБА_68 , ОСОБА_107 , ОСОБА_109 , ОСОБА_67 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_95 , ОСОБА_88 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_75 , ОСОБА_114 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_92 , ОСОБА_91 , ОСОБА_115 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_116 , ОСОБА_81 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 .
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_10 злочинний план.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_13 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_79 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_84 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_48 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_56 , ОСОБА_55 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_136 , ОСОБА_97 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_100 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_26 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_30 , ОСОБА_68 , ОСОБА_36 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_58 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.
Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_11 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_79 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_84 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_48 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_56 , ОСОБА_55 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_136 , ОСОБА_97 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_100 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_26 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_30 , ОСОБА_68 , ОСОБА_36 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_58 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.
Водночас, 08.05.2024 ОСОБА_10 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_14 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу на що останні погодилися.
Крім того, для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_14 , 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025, 12.09.2024 надав вказівки, керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Таким чином, ОСОБА_10 в період з січня по листопад 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував та забезпечив внесення завідомо неправдивих відомостей до табелів обліку робочого часу про кількість відпрацьованого робочого часу працівниками КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03334894), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва (ЄДРПОУ 04590234), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03359090), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва (ЄДРПОУ 31806946), за період з травня 2024 по листопад 2024, водночас організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам, які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Таким чином ОСОБА_7 , підозрюється у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.
Установлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано "Табель обліку використання робочого часу" №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».
Відповідно до розпорядження Київського міського голови № 662 від 26.07.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28.07.2023 ОСОБА_16 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_16 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_16 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_16 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.
Отже, ОСОБА_10 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва на загальну суму 195 798,31 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22.12.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29.12.2023 на ОСОБА_22 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_22 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_22 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_22 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_22 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.
Отже, ОСОБА_10 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва на загальну суму 386 327,00 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10.07.2015 та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10.07.2015 ОСОБА_29 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.11.2024 № 1097 (нова редакція).
ОСОБА_29 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_29 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_29 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, ОСОБА_29 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_33 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , та ОСОБА_42 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.
Отже, ОСОБА_10 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва на загальну суму 485 295,86 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31.10.2018 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31.10.2018 ОСОБА_43 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_44 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_44 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_14 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_43 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_44 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.
Отже, ОСОБА_10 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва на загальну суму 233 953,67 грн.
Крім того, відповідно наказу № 162п від 05.07.2023 КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_53 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_54 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_54 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_54 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_60 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.
Отже, ОСОБА_10 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818) на загальну суму 308 497,21 грн.
Разом із тим, ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 ; згідно з Наказом №162-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 ; згідно з Наказом №164-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_75 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 ; згідно з Наказом №165-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ; згідно з Наказом №166-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №167-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 ; згідно з Наказом №168-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 ; згідно з Наказом №169-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 ; згідно з Наказом №189-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 ; згідно з Наказом №190-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_91 , ОСОБА_65 , ОСОБА_92 ; згідно з Наказом №191-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 ; згідно з Наказом №193-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №194-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_99 , ОСОБА_100 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №581-к від 30.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 ; згідно з Наказом №584-к від 31.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_104 , ОСОБА_98 , ОСОБА_105 , ОСОБА_99 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 ; згідно з Наказом №291-к від 21.06.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_106 , ОСОБА_99 , ОСОБА_104 , ОСОБА_100 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №328-к від 08.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_71 ; згідно з Наказом №368-к від 23.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 ; згідно з Наказом №382-к від 30.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_67 , ОСОБА_107 ; згідно з Наказом №552-к від 11.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_108 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_18 ; згідно з Наказом №575-к від 28.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_69 , ОСОБА_68 , ОСОБА_107 , ОСОБА_109 , ОСОБА_67 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_95 , ОСОБА_88 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_75 , ОСОБА_114 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_92 , ОСОБА_91 , ОСОБА_115 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_116 , ОСОБА_81 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 .
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_10 злочинний план.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_11 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_79 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_84 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_48 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_56 , ОСОБА_55 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_136 , ОСОБА_97 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_100 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_26 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_30 , ОСОБА_68 , ОСОБА_36 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_58 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.
Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_11 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_79 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_84 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_48 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_56 , ОСОБА_55 , ОСОБА_57 , ОСОБА_47 , ОСОБА_136 , ОСОБА_97 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_100 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_26 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_30 , ОСОБА_68 , ОСОБА_36 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_58 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.
Таким чином ОСОБА_7 підозрюється в розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Крім того, згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду.
Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02.03.2023 року № 6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.11.2023 року № 7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_10 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області) з метою утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, розробив злочинний план, направлений на розтрату коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_10 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, переслідуючи мету утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані, потребують капітального ремонту, однак виділення бюджетних асигнувань на проведення капітального ремонту рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» не передбачено, надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_12 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі однак фактично провести роботи які відповідають критеріям капітального ремонту, зокрема із суцільною заміною конструктивних елементів дороги, таких як: трамвайне полотно, дорожнє покриття, споруди дорожнього водовідводу, тротуари, пішохідні, майданчики для паркування примикання та заїзди.
В свою чергу, ОСОБА_12 , повідомив ОСОБА_10 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_10 , відкинув доводи ОСОБА_12 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.
В подальшому, ОСОБА_10 , 30.01.2024, затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.
Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 - затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_12 .
З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_7 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_10 , у складі ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.
Таким чином, ОСОБА_10 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді збитків територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.
Таким чином ОСОБА_7 , підозрюється у внесенні до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_10 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.
З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_7 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_10 , у складі ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_10 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.
Внаслідок реалізації спільного, єдиного злочинного умислу направленого на розтрату бюджетних коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва згідно розробленого ОСОБА_10 плану злочинних дій територіальній громаді м. Києва завдано збитків на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ.
Таким чином, ОСОБА_10 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим спричинив збитки територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.
Таким чином ОСОБА_7 , підозрюється у розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
22.01.2026 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
23.01.2026 року старший слідчий СВ Подільського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_9 , за погодження з прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 , звернувся до слідчого судді Подільського районного суду міста Києва з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12024100070000969 від 01.05.2024, строком на 60 днів із визначенням застави в розмірі 12 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
В обґрунтування клопотання слідчий посилався на те, що відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України, зокрема, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 віднесено до категорії особливо тяжких злочинів.
Також слідчий вказав, що повідомлена ОСОБА_7 підозра підтверджується наявними в матеріалах кримінального провадження доказами в їх сукупності.
Орган досудового слідства вважає, що з метою забезпечення нормальної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання процесуальних рішень у справі, необхідно застосувати відносно нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки більш м'які запобіжні заходи не зможуть забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також не зможуть запобігти спробам: переховуватись від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні; знищити, сховати чи спотворити документи і речі які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином
Слідчий зазначив, що звертаючись із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного органом досудового розслідування на підставі зібраних матеріалів кримінального провадження враховано вагомість наявних доказів про вчинення останнім кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також тяжкість покарання, що йому загрожує у разі визнання винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення.
Посилаючись на те, що саме такий запобіжний захід як тримання під вартою зможе забезпечити виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов'язків і запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, слідчий просив клопотання задовольнити, застосувати до ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 12 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 20 000 000 грн.
Викладені вище обставини на переконання органу досудового розслідування, вказують на наявність підстав для застосування відносно підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_9 , погодженого прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано щодо підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. із забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 , строком до 20.03.2026 року включно.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покладено на підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені КПК України, а саме:
- прибувати за першим викликом до слідчого, прокурора або суду у визначений час;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- не відлучатися з м. Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснено підозрюваному ОСОБА_7 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.
Встановлено строк дії даної ухвали до 20.03.2026 включно.
Колегія суддів погоджується з такими висновками слідчого судді, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 КПК України основним завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Як убачається з ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, тобто з метою запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Застосовуючи щодо підозрюваного ОСОБА_7 запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний час доби, слідчим суддею встановлено, що матеріали провадження містять достатні дані, які підтверджують існування обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_7 вказаних кримінальних правопорушень підтверджується наявними у матеріалах судового провадження доказами у їх сукупності, зокрема: повідомленням УСР в місті Києві ДСР НП України про виявлення ознак кримінального правопорушення від 29.04.2024; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме візуального спостереження за місцем проведення робіт, у ході яких отримано відомості про спілкування між учасниками злочинної організації, де під час виїзних нарад ОСОБА_10 надавав вказівки ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_157 , ОСОБА_29 , ОСОБА_22 , ОСОБА_54 , ОСОБА_16 , ОСОБА_7 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 ; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме аудіо/відео контролю особи, ОСОБА_10 , ОСОБА_160 , у ході яких отримано аудіо, відео та фотозображення, які підтверджують злочинну діяльність учасників злочинної організації та причетність до інкримінованих кримінальних правопорушень; матеріалами тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні операторів мобільного зв'язку: ПрАТ «ВФ України», ТОВ «Лайфселл», ПрАТ «Київстар»; матеріалами тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Пенсійного фонду України; висновками почеркознавчих експертиз щодо автентичності підписів щодо виконаних у договорах, актах приймання виконаних будівельних робіт КБ2в, довідках КБЗ, табелях обліку використання робочого часу; протоколами допитів свідків ОСОБА_12 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 ; висновками експертів за результатами проведення: судової економічної експертизи від 24.03.2025, судової комп'ютерно-технічної експертизи від 14.07.2025, судової комп'ютерно-технічної експертизи від 05.06.2025, судової товарознавчої експертизи від 15.09.2025, судової економічної експертизи від 02.10.2025, судової економічної експертизи від 02.12.2025, судової дорожно-технічної експертизи від 15.09.2025; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Крім того, слідчим суддею визнано доведеними вказані у клопотанні слідчого ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_7 , характер та обставини інкримінованих йому дій, дані про особу підозрюваного, слідчий суддя дійшов правильного висновку про доведеність слідчим у клопотанні існування у кримінальному провадженні ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 ст. 177 КПК України, а саме можливості підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
На переконання колегії суддів, з урахуванням наявних у справі матеріалів, вищевказані висновки слідчого судді є правильними.
Зокрема, оцінюючи доведеність наявності ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України (переховування від органів досудового розслідування та/або суду), колегія суддів виходить із того, що ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема, ч. 5 ст. 191 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України, згідно примітки до ст. 45 КК України, відноситься до корупційних, що виключає можливість застосування до підозрюваного статтю 75 КК України. Зазначена обставина сама по собі може бути мотивом та підставою для підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування чи суду.
Таким чином, ОСОБА_7 , усвідомлюючи тяжкість покарання, яке йому загрожує у разі визнання винним у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, з метою уникнення відповідальності за вчинені ним злочини, може переховуватись від органу досудового розслідування та, в подальшому, від суду.
Ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України (знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення) обґрунтовується тим, що підозрюваний ОСОБА_7 перебуває на посаді головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», тобто обіймаючи керівну посаду в установі, де мало місце вчинення злочину, будучи уповноваженим на підпис та роботу з документами, що стосуються інших підозрюваних та обставин, що встановлюються під час досудового розслідування, може знищити або сховати відповідні документи, з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України (ризик незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні), вбачається із того, що ОСОБА_7 перебуває на посаді головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та в його безпосередньому підпорядкуванні перебуває значна частина свідків у вказаному кримінальному провадженні, які надають викривальні показання відносно підозрюваного, тому останній може чинити на них тиск та незаконно впливати з метою зміни свідками показань.
Крім того, під час досудового розслідування наразі встановлюються інші особи, яким можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження.
При встановленні наявності ризику впливу на свідків та потерпілих, слід враховувати встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками у кримінальному провадженні, а саме: спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (ч.ч. 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). При цьому, суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них (ч. 4 ст. 95 КПК України).
За таких обставин ризик впливу на свідків, експертів, спеціалістів існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Доведеним є й ризик, передбачений п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України (перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином), так як підозрюваний, перебуваючи на волі, з метою ухилення від кримінальної відповідальності за злочини, в яких він підозрюється, розуміючи ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, маючи певну підтримку серед своїх підлеглих та інших працівників, може будь-яким чином перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом неявки до органу досудового розслідування, прокуратури та суду.
При цьому, як вірно встановлено слідчим суддею, під час розгляду клопотання про застосування щодо ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, стороною обвинувачення не доведено обставин, які дають підстави для висновків, що з урахуванням даних про особу підозрюваного та конкретних обставин інкримінованих йому кримінальних правопорушень, інші запобіжні заходи, окрім тримання під вартою, не зможуть запобігти ризикам, наведеним слідчим у клопотанні, не забезпечать виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, та які б виправдовували обмеження права підозрюваного на свободу.
З такими висновками погоджується колегія суддів та звертає увагу на недоведеність слідчим у клопотанні та прокурором під час апеляційного розгляду тих обставин, що заявлені органом досудового розслідування ризики мають такий ступінь небезпеки, якому зможе запобігти лише винятковий запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Враховуючи конкретні обставини кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_7 , тяжкість покарання, яке загрожує останньому у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованих злочинів, дані про особу підозрюваного, який раніше не судимий, його вік, процесуальну поведінку, враховуючи, що підозрюваний проживає у м. Києві, офіційно працевлаштований, а також інші обставини, передбачені ст. 178 КПК України, слідчий суддя дійшов обґрунтованого висновку, що пропорційним тому ступеню небезпеки, ризики якого існують у кримінальному провадженні, а також тим завданням, які має досягти орган досудового розслідування, є запобіжний захід у виді домашнього арешту у певний період доби, із покладенням на підозрюваного обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що слідчий суддя дослідив всі обставини, з'ясування яких може мати істотне значення для ухвалення законного, обґрунтованого та вмотивованого рішення, в повній мірі врахував вимоги статті 194 КПК України та за відсутністю доведених обставин щодо неможливості застосування до підозрюваного більш м'якого запобіжного заходу, ніж винятковий запобіжний захід у виді тримання під вартою, обґрунтовано застосував щодо підозрюваного більш м'який запобіжний захід у виді домашнього арешту у певний період доби.
На переконання колегії суддів, такий запобіжний захід є пропорційним тим завданням, які має досягти орган досудового розслідування, співрозмірним із тяжкістю інкримінованих підозрюваному кримінальних правопорушень, у повній мірі зможе забезпечити належну процесуальну поведінку ОСОБА_7 та запобігти встановленим в ході апеляційного розгляду ризикам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків ті інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
З наведених підстав, колегія суддів погоджується із вказаними висновками слідчого судді та не убачає підстав для застосування щодо підозрюваного іншого запобіжного заходу, оскільки, на переконання колегії суддів, станом на день розгляду слідчим суддею клопотання саме такий запобіжний захід був достатнім стримуючим засобом, та здатен забезпечити гарантії належної процесуальної поведінки підозрюваного.
Доводи сторони захисту про необґрунтованість повідомленої ОСОБА_7 підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки наведені у клопотанні дані, виклад яких зроблено з посиланням на матеріали кримінального провадження, свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_7 зазначених злочинів.
Такий висновок слідчого судді ґрунтується на доданих слідчим до клопотання матеріалах. Останні містять дані, які вказують на ймовірну причетність підозрюваного до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень.
Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх належності і допустимості, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на вищенаведені дані, у колегії суддів наявні підстави для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_7 інкримінованих йому кримінальних правопорушень.
Для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення винуватості чи її відсутності у особи за вчинення злочину, доведення чи не доведення винуватості особи, з метою досягнення таких висновків, які необхідні суду при постановленні вироку, а з тією метою, щоб визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
У розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського Суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» №42310/04 від 21.04.2011, «Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства» №№12244/86,12245/86, 12383/86 від 30.08.1990, «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 28.10.1994 та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити це правопорушення.
Більш того, у п. 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» № 35615/06 від 13.11.07- Європейський Суд з прав людини зазначив «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 & 1 (с), поліція не зобов'язана мати докази, достатні для пред'явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов'язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред'явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».
Крім того, колегія суддів враховує правову позицію Європейського Суду з прав людини, викладену у рішенні за скаргою «Ферарі-Браво проти Італії», відповідно до якої затримання та тримання особи під вартою, безумовно, можливе не лише у випадку доведеності факту вчинення злочину та його характеру, оскільки така доведеність сама по собі і є метою досудового розслідування, досягненню цілей якого і є тримання під вартою.
У відповідності до змісту ст. 368 КПК України, питання щодо наявності чи відсутності складу кримінального правопорушення в діянні, винуватості особи в його вчиненні, оцінки належності та допустимості доказів вирішуються судом під час ухвалення вироку, тобто на стадії судового провадження.
Обставини здійснення підозрюваним конкретних дій, доведеність його винуватості, у тому числі правильність кваліфікації його дій та наявність або відсутність у його діях складу інкримінованого злочину, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, а дослідження та оцінка доказів, встановлення наявності або відсутності події та складу кримінального правопорушення, та достатності доказів для доведеності винуватості особи, відноситься до стадії судового розгляду по суті, та не вирішується на стадії досудового розслідування.
Сукупність матеріалів судового провадження, на даному етапі кримінального провадження до моменту з'ясування істини у справі, є достатньою для застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу, оскільки обґрунтованість підозри - це не акт притягнення особи до відповідальності, а сукупність даних, які переконують об'єктивного спостерігача, що особа могла бути причетною до вчинення конкретного злочину.
З наведених підстав, доводи апеляційної скарги захисника про те, що надані стороною обвинувачення на даному етапі досудового розслідування відомості не містять об'єктивного підтвердження участі ОСОБА_7 у злочинній організації, отримання ним вказівок від ОСОБА_10 та ОСОБА_13 , а також про те, що до повноважень ОСОБА_7 , як головного інженера КП «ШЕУ Подільського району м. Києва», не входило затвердження та перевірка табелів обліку використання робочого часу працівниками, та ОСОБА_7 діяв виключно в межах повноважень, наданих посадовою інструкцією та статутом, а його дії жодним чином не порушували діюче законодавство, є передчасними та такими, що підлягають вирішенню під час розгляду кримінального провадження по суті.
Викладені в апеляційній скарзі з доповненнями захисника доводи про недоведеність наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, є безпідставними, оскільки слідчий суддя прийняв рішення на основі всебічно з'ясованих обставин, з якими закон пов'язує можливість застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту, при цьому дослідив належним чином всі матеріали провадження та навів в ухвалі мотиви, з яких прийняв відповідне рішення.
Так, ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству.
При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що підозрюваний однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу або в майбутньому.
Отже ризики, які дають достатні підстави суду вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формі або формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення вірогідності їх здійснення.
Як обов'язковий критерій застосування запобіжного заходу, ризик у кримінальному провадженні має прогностичний характер, його визначення у конкретний проміжок часу спрямоване на усунення негативного впливу на кримінальне провадження в майбутньому. Безумовно, наявність заявлених ризиків має обґрунтовуватися. Однак, в переважній більшості випадків, враховуючи їх вірогідний характер, класичні категорії доказування, притаманні судовому процесу, при їх обґрунтуванні не застосовуються. При встановленні ризиків кримінального провадження суд застосовує стандарт достатності підстав вважати, що підозрюваний може вдатися до дій на шкоду кримінальному провадженню.
Оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, суд має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності вчинення ним дій, передбачених у ч. 1 ст. 177 КПК України.
Враховуючи характер, тяжкість та конкретні обставини кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_7 , характер, специфіку та обставини інкримінованих йому дій, дані про особу підозрюваного у сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що слідчий суддя обґрунтовано визнав доведеним наявність у кримінальному провадженні ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, та дійшов правильного висновку про застосування щодо ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді домашнього арешту в певний період доби.
Інші доводи апеляційної скарги з доповненнями захисника висновків слідчого судді не спростовують.
Доводи, на які посилається прокурор в поданій ним апеляційній скарзі стосовно обґрунтованості підозри у вчиненні ОСОБА_7 інкримінованих йому кримінальних правопорушень та наявності ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, повторюють доводи клопотання слідчого та враховані слідчим суддею при прийнятті рішення про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у виді домашнього арешту в певний період доби, який, на думку колегії суддів співмірний з існуючими ризиками, особою підозрюваного, тяжкістю кримінальних правопорушень, та підстав вважати його занадто м'яким колегія суддів не убачає.
При цьому, апеляційна скарга прокурора не містить та прокурором не наведено обставин, які дають підстави для висновків, що з урахуванням конкретних обставин кримінального правопорушення та особи підозрюваного, запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний період доби не зможе запобігти встановленим у кримінальному провадженні ризикам.
При цьому, слідчим суддею були також враховані і дані про особу підозрюваного, який раніше не судимий, має постійне місце проживання, сталі соціальні зв'язки, що у сукупності із процесуальною поведінкою підозрюваного, стало підставою для обґрунтованого висновку слідчого судді про можливість застосування підозрюваному більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, - у виді домашнього арешту в певний період доби.
Всі інші обставини, на які посилалась сторона обвинувачення під час апеляційного розгляду, не є безумовними підставами для скасування оскаржуваного рішення та висновків слідчого судді не спростовують.
Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які перешкодили чи могли перешкодити слідчому судді постановити законну та обґрунтовану ухвалу, колегією суддів апеляційної інстанції не встановлено.
За таких обставин, ухвала слідчого судді суду першої інстанції відповідно до вимог статті 370 КПК України є законною, обґрунтованою і вмотивованою, а тому колегія суддів не вбачає підстав для її скасування та задоволення апеляційних скарг захисника та прокурора.
Керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 183, 194, 199, 376, 407, 418, 422 КПК України, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду,
Апеляційну скаргу з доповненнями захисника ОСОБА_6 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 , та апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_8 - залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду відповідно до правил, визначених ч. 4 ст. 424 КПК України, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
______________ ________________ _______________
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4