Ухвала від 11.03.2026 по справі 548/2880/23

Справа № 548/2880/23

Провадження №1-кс/548/97/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2026 м. Хорол

Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000234 від 06.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

дізнавач СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 (далі - дізнавач) звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000234 від 06.12.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 КК України.

У клопотанні вказує, що в провадженні СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2023 за № 12023175590000234 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 23.11.2023 невідомі особи, зловживаючи довірою потерпілого ОСОБА_4 , жителя смт. Оржиця Лубенського району Полтавської області, заволоділи грошовими коштами в сумі 7140 грн, які потерпілий перерахував на банківську картку № НОМЕР_1 , як оплату за купівлю 54 мішків цементу. Зловмисники користувалися абонентськими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .

Допитаний потерпілий ОСОБА_4 розповів, що перерахував грошові в сумі 7144 грн на банківські рахунки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 ; зазначив, що з особами, які ввели його в оману, він спілкувалася через абонентські номери НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .

Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні інформації про рух коштів банківських рахунків (карток) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за № НОМЕР_1 , на який потерпілим перераховано грошові кошти.

З метою встановлення особи, яка вчинила вказаний злочин, необхідно перевірити номери телефону НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , як номери можливого клієнта ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою встановлення інформації про його власника.

Дізнавач зазначає, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначеною вище інформацією володіє ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ; вказана інформація містить охоронювану законом таємницю, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому необхідним є отримання тимчасового доступу до вказаних даних з можливістю їх вилучення.

У судове засідання дізнавач не з'явився, у клопотанні прохав про розгляд справи за його відсутності.

Представник відділу ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого перебувають документи, про тимчасовий доступ до яких прохає дізнавач, у судове засідання у зв'язку із поданням дізнавачем відповідного клопотання відповідно до частини другої статті 163 КПК України не викликався, оскільки існує ризик внесення виправлення, доповнення або приховання необхідних документів, з твердженням про що погоджується слідчий суддя.

Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до висновків.

Відповідно до частини першої статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Згідно із пунктом п'ятим частини другої статті 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів. Частиною третьою статті 132 КПК України встановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, дізнавач, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до частини п'ятої цієї статті, сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на вони посилаються під час розгляду питання про застосування заходів кримінального провадження.

Згідно з частинами першою, другою статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2023 за № 12023175590000234 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 23.11.2023 невідомі особи, зловживаючи довірою потерпілого ОСОБА_4 , жителя смт. Оржиця Лубенського району Полтавської області, заволоділи грошовими коштами в сумі 7140 грн, які потерпілий перерахував на банківську картку № НОМЕР_1 , як оплату за купівлю 54 мішків цементу. Зловмисники користувалися абонентськими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .

Під час допиту потерпілий ОСОБА_4 розповів, що перерахував грошові в сумі 7144 грн на банківські рахунки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 ; з особами, які ввели його в оману, він спілкувалася через абонентські номери НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .

Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню виникла необхідність в отриманні інформації про рух коштів банківських рахунків (карток) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за № НОМЕР_1 , на який потерпілим перераховано грошові кошти.

З метою встановлення особи, яка вчинила вказаний злочин, необхідно перевірити номери телефону НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , як номери можливого клієнта ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою встановлення інформації про його власника.

Згідно із статтею 60 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (із змінами) інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Також, інформація про клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю.

Відповідно до положень статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (із змінами) інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.

Згідно із частиною п'ятою статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Разом з цим, у відповідності до вимог частини шість статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Дослідивши у своєму взаємозв'язку всю сукупність доказів та даних, що надані дізнавачем на обґрунтування внесеного клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з урахуванням вимог статтей 98, 131-132, 159, 163 КПК України та статтей 60, 62 України "Про банки і банківську діяльність" (із змінами), слідчий суддя приходить до висновку, що документи, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », містять відомості, які можуть становити банківську таємницю. У поданому клопотанні та доданих до нього документах дізнавачем обґрунтовано доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, що вказують на особу, що вчинила кримінальне правопорушення, а іншим способом довести вказані обставини не є можливим.

З метою досягнення дієвості кримінального провадження клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до документів, у тому числі електронних, що перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись статтями 98, 131, 132, 159, 163 - 166, 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ

клопотання дізнавача СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000234 від 06.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 190 КК України, задовольнити.

Надати дізнавачу СД ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , дізнавачу СД ВП № 2 ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до інформації та документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення такої інформації чи документів у паперовому та електронному вигляді у філії - Полтавське обласне управління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в АДРЕСА_2 , а саме:

- інформації по банківським карткам ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 в період часу з 00 год. 00 хв. 23.11.2023 по 11.03.2026, а саме: персональні дані власника рахунку та зазначеної банківської картки (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання та реєстрації, контактний телефон, наявні фотозображення вказаної особи), а також інформацію про здійснені фінансові операції по даній картці із зазначенням операцій, які проводилися у вказаний період, призначення платежу, контрагентів та їх розрахункових рахунків, місця проведення відповідних операцій, місце проведення зняття коштів, отримання готівки, фото, відео, що підтверджує рух грошових коштів за вказаний період, підстави перерахунку грошових коштів на інший рахунок, номер вказаного рахунку, місце та час отримання (зняття) готівкових коштів;

- інформацію щодо реєстрації за ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » абонентських номерів НОМЕР_2 та НОМЕР_3 із наданням завірених копій підтверджуючих документів (відповідного договору, укладеного із оператором зв'язку), а також інформацію щодо особи, за якою закріплений зазначений номер (повні анкетні дані).

Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов'язковому виконанню.

У випадку невиконання ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134769369
Наступний документ
134769371
Інформація про рішення:
№ рішення: 134769370
№ справи: 548/2880/23
Дата рішення: 11.03.2026
Дата публікації: 16.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (12.03.2026)
Дата надходження: 10.03.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
11.03.2026 13:00 Хорольський районний суд Полтавської області
11.03.2026 15:15 Хорольський районний суд Полтавської області
12.03.2026 09:00 Хорольський районний суд Полтавської області