Справа № 357/2089/26
3/357/1300/26
11.03.2026 суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Руслан Озадовський, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Київській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, серія ЕПР1 № 581173 від 02.02.2026, вбачається, що ОСОБА_1 , 15.12.2025 о 13:07 год. за адресою: Київська область, м. Біла Церква, проспект Незалежності, 130, видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01619-01689-25 на транспортний засіб ВАЗ, номерний знак НОМЕР_1 , з порушенням вимоги абзацу 7 пункту 18 Порядку проведення ОТК, а саме: на транспортному засобі відсутній додатковий сигнал гальмування червоного кольору, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Судове засідання було призначено на 25.02.2026, однак особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою проживання, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення, причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 04.03.2026.
Однак у судове засідання 04.03.2026 ОСОБА_1 повторно не з'явився, у зв'язку з чим судом було постановлено викликати працівника поліції Науменка Андрія Петровича, який складав протокол, та відкласти розгляд справи на 11.03.2026, проте у вказане судове засідання не з'явилися ні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ні викликаний працівник поліції.
Враховуючи відсутність імперативної заборони розгляду справ про адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за можливим здійснити розгляд справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суддя, розглядувши протокол про адміністративне правопорушеня та додані до нього матеріали дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП настає за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу та тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Об'єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Об'єктивною стороною зазначеного складу адміністративного правопорушення є видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується наявністю вини, у формі прямого чи непрямого умислу.
Суб'єктом адміністративного правопорушення є посадові особи.
За змістом ст.14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 додано лише картку обліку адміністративного правопорушення, лист регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях (філії ГСЦ МВС) (РСЦ ГСМ МВС в Київській та Чернігівській областях), висновок про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним від 25.12.2025, довідку про перевірку технічного стану транспортного засобу, фототаблиці, диск.
Суд звертає увагу, що долучена до матеріалів справи довідка про перевірку технічного стану транспортного засобу не містить реєстраційного номера, що унеможливлює її належну ідентифікацію та перевірку походження, у зв'язку з чим суд критично оцінює зазначений документ та не може покласти його в основу висновків щодо обставин справи.
З доданої довідки також вбачається, що керівником пункту технічного контролю, а саме випробувальної лабораторії ТОВ «ТЕХОГЛЯД БЦ», що розташована за адресою: Київська область, м. Біла Церква, проспект Незалежності, 130, який видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01619-01689-25 на транспортний засіб ВАЗ 210990, номерний знак НОМЕР_1 , є - ОСОБА_1 .
При цьому, у протоколі відсутні відомості, а в матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_1 є працівником випробувальної лабораторії ТОВ «ТЕХОГЛЯД БЦ», що розташована за адресою: Київська область, м. Біла Церква, проспект Незалежності, 130.
Крім того, в матеріалах, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, відсутні будь-які докази, зокрема наказ про призначення на посаду, посадова інструкція або інші документи, які б свідчили про наявність у ОСОБА_1 статусу посадової особи та виконання ним організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій у межах відповідної випробувальної лабораторії. За таких обставин не підтверджено, що ОСОБА_1 є суб'єктом адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Відсутність хоча б однієї із складових складу правопорушення, свідчить про відсутність в діях особи складу правопорушення
Відповідно до ст. 62 Конституції України вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Орган, який розглядає справу не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.
Виходячи з положень Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст.1 цього Кодексу), вимог ст. 62 Конституції України та ст.6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, вина особи у вчиненні правопорушення має бути доведена належними, достовірними доказами, а будь-які сумніви і протиріччя повинні трактуватися на користь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що матеріали справи не містять належних, достатніх та достовірних доказів на підтвердження наявності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, відповідно, судовий збір стягненню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись статтями 127, 247, 280, 283- 284 КУпАП, суддя,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП - закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяРуслан ОЗАДОВСЬКИЙ