Справа № 161/11921/25
Провадження № 1-кп/161/193/26
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
м. Луцьк 11 березня 2026 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання свідка ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,
В провадженні Луцького міськрайонного суду перебуває обвинувальний акт в кримінальному провадженні №12025030580000794 відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.369-2, ч.3 ст.358 КК України.
11 березня 2026 року до суду надійшло клопотання свідка ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку про його задоволення.
Так, відповідно до п.п.1,4 та 5 ч.1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження) у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин, а також у випадку необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Згідно з ч.2 ст.336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Таким чином, законом передбачено можливість, в тому числі за клопотанням інших учасників кримінального провадження, вирішити питання про проведення процесуальних дій з учасниками кримінального провадження у режимі відеоконференції під час судового провадження.
З матеріалів клопотання вбачається, що свідок ОСОБА_2 не матиме можливості прибути до суду у зв'язку із проживанням та працевлаштуванням за межами Волинської області, просить проводити судове засідання по розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні в режимі відеоконференції в системі «EASYCON», а тому з метою оперативного проведення судового розгляду, в розумні строки, з врахуванням наявної технічної можливості у Луцькому міськрайонному суді Волинської області провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення «EASYCON»), наявні підставі для задоволення клопотання свідка ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні по розгляду обвинувального акту в кримінальному провадженні №12025030580000794 відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.369-2, ч.3 ст.358 КК України, в режимі відеоконференції поза межами суду.
Керуючись ст.ст. 336 КПК України, слідчий суд,
Клопотання свідка ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні по розгляду обвинувального акту в кримінальному провадженні №12025030580000794 відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.369-2, ч.3 ст.358 КК України, в режимі відеоконференції- задовольнити.
Допустити до участі свідка ОСОБА_2 в судовому засіданні о 10.00 год. 11 березня 2026 року в режимі відеоконференції поза межами суду, з використанням власних технічних засобів - за допомогою системи «EASYCON».
Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення Луцького міськрайонного суду Волинської області, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтеренет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Судове засідання проводити в режимі відеоконференції з свідком ОСОБА_2 , який знаходиться поза межами приміщення суду, через програмно-апаратний комплекс фіксування судового засідання (судового процесу) EASYCON https://vkz.court.gov.ua/.
Учасники справи можуть отримати інформацію у даній справі на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою http://court.gov.ua з зазначенням індивідуального номеру провадження.
Копію ухвали направити для відому свідку ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1