10 березня 2026 рокуЛьвівСправа № 260/1498/25 пров. № А/857/26100/25
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
судді-доповідача - Качмара В.Я.,
суддів - Гудима Л.Я., Кузьмича Т.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, провадження в якій відкрито за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року (суддя Плеханова З.Б., м.Ужгород), -
У березні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУПФ), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - ГУПФ-1) в якому просив:
визнати протиправним та скасувати рішення ГУПФ від 03.02.2025 №072150011375 про відмову у призначенні ОСОБА_1 дострокової пенсії по віку (далі - Рішення);
зобов'язати відповідача зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації з 29.07.2022 по 31.12.2022; з 03.03.2023 по 15.03.2023; з 31.03.2023 по 20.05.2023; з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024 та з 09.10.2024 по 17.11.2024 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби та призначити пенсію з 27.01.2025.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року позов задоволено.
Не погодившись із ухваленим судовим рішенням, його оскаржив відповідач, який із покликанням на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, та порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити.
В апеляційній скарзі вказує, що судом першої інстанції помилково не враховано те, що Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV) не передбачає зарахування часу проходження військової служби в особливий період в кратному розмірі (на відміну від Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-XII), який і передбачає застосування кратності з розрахунку один місяць служби за три місяці). Зазначає, що позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком саме згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону №1058-IV, а не Закону №2262-XII.
Позивач відзиву на апеляційну скаргу не подав.
У відповідності до частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС), суд апеляційної інстанції вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, так як апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, що ухвалене в порядку письмового провадження (без повідомлення сторін) за наявними у справі матеріалами.
Переглянувши справу за наявними у ній матеріалами, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем протиправно не зараховано до страхового стажу позивача періоди його безпосередньої участі особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Такі висновки суду першої інстанції відповідають встановленим обставинам справи, однак вказане рішення суду не може бути залишено без змін, з таких міркувань.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи те, що ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії № НОМЕР_1 виданого 06.10.2023.
Згідно Довідки військової частини НОМЕР_2 (далі - в/ч) від 05.01.2024 №41, про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення га інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, виданою молодшому сержанту ОСОБА_1 , про те що він (вона) дійсно в період з « 29.07.2022 по 31.12.2022» з « 03.03.2023 по 15.03.2023» « 31.03.2023 по 20.05.2023» брав (брала) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п Грем'ячка Шосткинського району Сумської області; в н.п. Привілля, Бахмутського району Донецької області; в н.п. Часів Яр Бахмутського району Донецької області.
Підстава:
- Журнали бойових дій в/ч №20т від 11.03.2022, №63т від 20.02.2023;
- Витяг з наказу командира в/ч від 29.07.2022 №157;
- Витяг з наказу командира в/ч від 03.03.2023 №63;
- Витяг з наказу командира в/ч від 16.03.2023 №76;
- Витяг з наказу командира в/ч від 31.03.2023 №91;
- Витяг з наказу командира в/ч від 20.05.2023 №141.
Відповідно до військового квитка НОМЕР_3 виданого на ім'я ОСОБА_1 вбачається, що в період часу з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024; з 09.10.2024 по 17.11.2024 ОСОБА_1 , брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у н.п. Торецьк, Русин Яр, Констянтинівка, Кліщіївка Донецькій області у складі в/ч на посаді водія.
27.01.2025 ОСОБА_1 звернувся до ГУПФ-1 із заявою про призначення пенсії за віком.
До заяви було подано документи для призначення пенсії за віком, зазначених у переліку, зокрема:
- довідку №41 від 05.01.2024 про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України; - архівну довідку про стаж роботи №130/07-01 від 08.02.2024; - довідку про роботу на підприємстві №5 від 02.02.2024; - архівну довідку про стаж роботи №132/07-01 від 08.02.2024; -довідку №511 від 23.12.20241 року видану ТОВ «ЗОЛОТИ Й КОЛОС»; - довідку №212 від 23.12.2024 видану ТОВ «ЗОЛОТИ Й КОЛОС»; - довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру; - заява про призначення/перерахунок пенсії; - архівну довідку про стаж роботи №133/07-01 від 08.02.2024; - наказ №15 від 01.03.1998 виданий СП РЕВАЙВЕЛ ЄКСПРЕСС; - наказ №37 від 05.05.1999 року виданий СП РЕВАЙВЕЛ ЄКСПРЕСС; -військовий квиток серія НОМЕР_3 ; - диплом про навчання; - паспорт громадянина України; - довідку №210 від 23.12.2024 видану ТОВ «ЗОЛОТИ Й КОЛОС»; - посвідчення серія НОМЕР_4 ; - довідку №213 від 23.12.2024 видану ТОВ «ЗОЛОТИ Й КОЛОС»; - трудову книжку серії НОМЕР_5 ; - довідку №6 від 05.02.2024;
На підставі розгляду заяви ОСОБА_1 , та доданих до неї документів, Рішенням ГУПФ (структурний підрозділ, що розглядав вказану заяву за принципом екстериторіальності) позивачу відмовлено у призначенні дострокової пенсії по віку, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.
Згідно вказаного рішення зазначено: дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України: 27.01.2025; пенсійний вік згідно пункту 4 частини першої статті 115 Закону №1058-IV становить 55 років; вік заявника становить 57 років; необхідний страховий стаж згідно пункту 4 частини першої статті 115 Закону №1058-IV становить - 25 років.
Страховий стаж особи становить 22 роки 07 місяців 24 дні. Результати розгляду документів, доданих до заяви:
За доданими документами до страхового стажу зараховані всі періоди роботи згідно наданих документів.
Заявник - військовослужбовець.
За наведених обставин, ГУПФ прийнято рішення відмовити заявнику в призначенні дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV у зв'язку з відсутності необхідного страхового стажу - 25 років.
На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує.
Особа матиме право на пенсійну виплату при набутті необхідного страхового стажу.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон № 1058-IV.
Періоди, з яких складається страховий стаж визначені в статті 24 Закону №1058-IV, відповідно до якої страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (частина перша статті 24 Закону №1058-IV).
Водночас, статтею 115 цього ж Закону визначено пенсійне забезпечення окремих категорій громадян.
Пунктом 4 частини першої статті 115 Закону №1058- IV передбачено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають:
військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20, 21статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12, 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті101 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 101 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Статтею 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.
Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною четвертою вказаної статті Закону передбачено види військової служби, до яких, і зокрема, віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначено Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII), відповідно до статті 1-2 якого військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Абзацом 2 пункту 1 статті 8 Закону № 2011-XII визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Крім того, статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії, та встановлює, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
Пунктом 2.3 розділу 2 «Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей», затвердженого наказом Міністерства оборони України 14.08.2014 №530 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за № 1294/26071) передбачено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що зазначена військова служба підлягає зарахуванню до стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Як вже було зазначено вище, позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_4 , виданим 06.10.2023.
У відповідності до довідки, виданої в/ч від 05.01.2024 №41 про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, позивач дійсно в період з 29.07.2022 по 31.12.2022, з 03.03.2023 по 15.03.2023 та з 31.03.2023 по 20.05.2023 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п Грем'ячка Шосткинського району Сумської області; в н.п. Привілля, Бахмутського району Донецької області; в н.п. Часів Яр Бахмутського району Донецької області.
Також, відповідно до військового квитка НОМЕР_3 виданого на ім'я ОСОБА_1 вбачається, що в період часу з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024; з 09.10.2024 по 17.11.2024 ОСОБА_1 , брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у н.п. Торецьк, Русин Яр, Констянтинівка, Кліщіївка Донецькій області у складі в/ч НОМЕР_6 на посаді водія.
Так, підставою для звернення до суду з даним позовом слугувало те, що позивач вважає відмову у призначенні дострокової пенсії протиправною, оскільки ГУПФ не зараховано у пільговому обчисленні страховий стаж позивача в розрахунку один місяць служби за три місяці, періоди з 29.07.2022 по 31.12.2022; з 03.03.2023 по 15.03.2023; з 31.03.2023 по 20.05.2023; з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024 та з 09.10.2024 по 17.11.2024.
Таким чином, є вірними висновки суду першої інстанції, що час проходження служби, протягом якого позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України підлягає зарахуванню до стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три.
При цьому, апеляційний суд відхиляє доводи скаржника, що пенсія військовослужбовцям призначається лише на умовах визначених Законом №2262-XII, так як Законом №1058-IV, і Законом №2262-XII надано право особам, які мають право на різні державні пенсії, обирати один вид пенсії на їх розсуд.
Законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Разом з тим, у приписах пункту 4 частини першої статті 115 Закону №1058-IV законодавцем запроваджені відмінні від загальних умови реалізації громадянином України права на пенсійне забезпечення, а саме: 1) зменшений віковий ценз - 55 років; 2) зменшений ценз страхового стажу - 25 років.
Водночас, апеляційний суд погоджується з доводами скаржника про те, що задоволення позову шляхом одночасного зобов'язання ГУПФ зарахувати спірний стаж до страхового стажу, повторно розглянути заяву про призначення дострокової пенсії за віком із зарахуванням спірних періодів служби до страхового стажу та призначенням пенсії з 27.01.2025 є виключно дискреційними повноваженнями скаржника у відповідній частині.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Тобто, судом за результатами розгляду справи може бути задоволено будь-яку з цих вимог, у тому числі й вимогу про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 245 КАС у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
А згідно з частиною четвертою статті 245 КАС у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 27 лютого 2018 року у справі № 816/591/15-а, 18 жовтня 2018 року у справі № 818/1976/17, 11 вересня 2018 року по справі № 816/318/18.
При цьому в постанові від 11 вересня 2018 року у справі № 816/318/18 Верховний Суд зазначив, що втручання у дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень може бути прийняття судом рішення не про зобов'язання вчинити певні дії, а саме прийняття ним рішення за клопотанням заявника замість суб'єкта владних повноважень.
Виходячи з наведеного вище та встановлених обставин справи, апеляційний суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання ГУПФ зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації з 29.07.2022 по 31.12.2022; з 03.03.2023 по 15.03.2023; з 31.03.2023 по 20.05.2023; з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024 та з 09.10.2024 по 17.11.2024 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби та зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.01.2025 року про призначення дострокової пенсії за віком, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Відтак, розглядуваний позов слід задовольнити частково.
Відповідно до частини першої статті 317 КАС підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на зазначене, враховуючи вимоги наведених правових норм, при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про необхідність задоволення позову у повному обсязі, зокрема в частині зобов'язання ГУПФ вчинення відповідних дій.
Керуючись статтями 308, 311, 315-317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області задовольнити частково.
Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року в частині задоволення позову ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області вчинити відповідні дії, скасувати та в цій частині ухвалити постанову, якою позов задовольнити частково.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації з 29.07.2022 по 31.12.2022; з 03.03.2023 по 15.03.2023; з 31.03.2023 по 20.05.2023; з 04.07.2024 по 18.07.2024; з 14.08.2024 по 20.09.2024 та з 09.10.2024 по 17.11.2024 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.01.2025 про призначення дострокової пенсії за віком, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
В задоволенні решти позову в цій частині відмовити.
В решті рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС.
Суддя-доповідач В. Я. Качмар
судді Л. Я. Гудим
С. М. Кузьмич