П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
11 березня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/21779/25
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Яковлєва О.В.,
суддів Дегтярьової С.В., Крусяна А.В.
розглянувши питання про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2026 року, у справі № 420/21779/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2026 року задоволено позовні вимоги.
Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідачем подано до суду апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2026 року вказана апеляційна скарга залишена без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме надання доказів сплати судового збору.
Між тим, згідно ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Крім того, згідно ч. 10 ст. 169 КАС України, заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
В даному випадку, апелянтом подано заяву про усунення недоліків апеляційної скарги та надано суду платіжну інструкцію №1392 від 23 лютого 2026 року, на суму 1453,44 грн.
В свою чергу, колегія суддів зазначає, що в графі призначення платежу у відповідній платіжній інструкції зазначено інший номер справи та прізвище позивача, а саме справа № 420/33501/25, за позовом ОСОБА_2 .
З іншого боку, як вбачається з інформації з КП "ДСС", зазначену платіжну інструкцію також долучено до матеріалів адміністративної справи № 420/33501/25.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що апелянтом не виконано вимог ухвали суду щодо надання підтверджень сплати судового збору, що є підставою для повернення апеляційної скарги.
Тому, керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 328 КАС України, суд,-
Повернути апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2026 року, у справі № 420/21779/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів.
Суддя-доповідач О.В. Яковлєв
Судді С.В. Дегтярьова А.В. Крусян