Постанова від 10.03.2026 по справі 495/1765/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2026 рокуСправа № 495/1765/26

Номер провадження 3/495/668/2026

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Волкова Ю.Ф.,

розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі-Кодексу),

встановила:

05.03.2026 до суду надійшли вищезазначені адміністративні матеріали.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 757697 від 03.03.2026 ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 187 із таким формулюванням: 20.02.2026 в період часу з 09:00-11:00 год. ОСОБА_1 , який знаходиться під гласним адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 Кодексу.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце слухання справи повідомляв при складанні протоколу, що підтверджується підписом, про поважність причин неявки суду не заявив, клопотань або заперечень на адресу суду не надав.

У силу дії статті 268 Кодексу при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.

Крім того, недотримання строків розгляду справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист і негативно впливає на ефективність та авторитет судової влади.

Таким чином, будучи достеменно обізнаним про час та дату розгляду справи, відомості які були прописані при складані адміністративного протоколу, про що у протоколі наявний підпис ОСОБА_1 , який жодних доказів та заперечень для спростування складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.

Відтак, розгляд справи здійснений судом на підставі наявних у матеріалах доказів.

Відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення

Вина правопорушника підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 757697 від 03.03.2026; рапортом; поясненнями особи,яка притягається до адміністративної відповідальності; копією ухвали від 24.04.2025; довідкою про звільнення; довідкою виданою капітаном поліції ПОГ ВП Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області Гуцул І. про повторність вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 187 Кодексу.

Відповідно до санкції ч.2 ст.187 Кодексу за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до ст.40-1 Кодексу, ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 665 грн 60 коп.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 27, 33-35,187, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

постановила:

визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн (сто сімдесят грн).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 665 грн 60 коп. (шістсотшістдесят п'ять грн 60 коп.).

Згідно із ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

Згідно із ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.

Суддя Ю.Ф. Волкова