Справа № 206/3817/23
Провадження № 1-кс/206/206/26
05.03.2026 Слідчий суддя Самарського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпро, клопотання старшого слідчого в особливо важких справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю по матеріалам кримінального провадження під №42023132610000268 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 364, ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України,-
Старший слідчий в особливо важких справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Луганській області майор поліції ОСОБА_3 звернулася із клопотанням, погодженим прокурором, про дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що Слідчими Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023132610000268 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Відповідно до листа начальника ГУНП в Луганській області № 833/111/18/01-2023 від 17 квітня 2023 року, у зв'язку із проведенням активних бойових дій на території області Головне управління тимчасово передислоковано до м. Дніпра, а в свою чергу органи досудового розслідування ГУНП в Луганській області з 18 квітня 2023 року дислокуються та виконують свої функції, відповідно вимог діючого законодавства України, за адресою: вул. Гайова (Рощинська), буд. 78, м. Дніпро. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон) зняттю з військового обліку військовозобов'язаних у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, в тому числі, за рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів ІНФОРМАЦІЯ_2 - у Центральному управлінні або регіональних органах ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовозобов'язаних та резервістів ІНФОРМАЦІЯ_3 - у відповідному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Відповідно до п. 60 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (Постанова КМ України від 30 грудня 2022 р. № 1487) медико-соціальні експертні комісії повідомляють у семиденний строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам ІНФОРМАЦІЯ_4 , підрозділам ІНФОРМАЦІЯ_3 про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності.
Таким чином, згідно розробленої злочинної схеми, службові особи Луганського комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та підпорядкованих йому підрозділів, зловживаючи своїми службовими становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, діючи всупереч інтересам служби, складають, видають завідомо неправдиві офіційні документи щодо наявності у військово зобов'язаних осіб групи інвалідності.
У подальшому зазначені документи спрямовуються до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та слугують підставою для визнання військовозобов'язаних осіб непридатними до військової служби та виключення із військового обліку, що у свою чергу завдає істотної шкоди державним інтересам в умовах воєнного стану. Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 30 липня 2012 року № 577 «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях», затверджено форми №157/о «Акт огляду медико-соціальною експертною комісією» та №157-5/о «Журнал протоколів засідань медико-соціальної експертної комісії», у яких відображаються перебіг засідань комісії.
Разом з цим, на виконання Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про оборону України», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних», Наказу ІНФОРМАЦІЯ_7 від 14.08.2008 року № 402 «Про Затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», та з метою якісного проведення медичних оглядів військовозобов'язаних, за відповідним рішенням можуть створюватися позаштатні військово-лікарські комісії. Так, при ІНФОРМАЦІЯ_8 створено позаштатну військово-лікарську комісію яка фактично реалізує свої повноваження в одному приміщенні із службові особи Луганського комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 », в сусідніх кабінетах.
22.08.2023 на підставі ухвали слідчого судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська, у приміщенні Луганського комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за адресою: АДРЕСА_1 проведено обшук, під час якого вилучено медичну документацію на 152 особи, які у період часу з 24.02.2022 комісією МСЕК визнані інвалідами 1-3 груп.
Аналізом проведеної медичної документації, описані в особових справах симптоми, перебіг захворювань зазначених громадян та інші встановлені під час досудового розслідування обставини визивають сумніви щодо наявності достатніх підстав для встановлення їм інвалідності.
Окрім того, під час досудового розслідування у операторів мобільного зв'язку отримано тимчасовий доступ до телефонних з'єднань осіб, які отримали групи інвалідності у Луганському комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за результатами аналізу яких встановлено, що деякі особи, які проходили лікування в медичних закладах Луганської області, розташованих у м. Дніпро, на період лікування фактично перебували за межами міста.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено непоодинокі випадки, що інформація щодо проходження лікування пацієнтами у медичних закладах не ведеться, оскільки дані про прийом та лікування пацієнтів вноситься до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я України.
Також в ході досудового розслідування 03.10.2024 на підставі ухвали слідчого судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська у приміщенні Луганського комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » проведено тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, під час якого вилучено медичну документацію на , які комісією МСЕК визнані інвалідами 1-3 груп у період часу з 25.01.2024 по 03.10.2024.
Аналізом проведеної медичної документації, описані в особових справах симптоми, перебіг захворювань зазначених громадян та інші встановлені під час досудового розслідування обставини визивають сумніви щодо наявності достатніх підстав для встановлення їм інвалідності.
На підставі наданих зазначеними громадянами даних щодо звернень до лікарів, результатів обстежень та проходження стаціонарних лікувань, комісією Луганського комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » прийняті рішення про встановлення інвалідності, які з урахуванням встановлених обставин, викликають сумніви щодо їх об'єктивності.
У зв'язку з викладеними обставинами, з метою встановлення даних щодо проходження лікування особами, які в подальшому отримали групу інвалідності на підставі наданих за результатами лікування документами на теперішній час існує необхідність в проведенні перевірки щодо звернень, проходження обстежень та стаціонарного лікування 113 осіб а саме:
1. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (РНОКПП НОМЕР_1 )
2. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (РНОКПП НОМЕР_2 ),
3. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (РНОКПП НОМЕР_3 ),
4. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (РНОКПП НОМЕР_4 ),
5. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_13 (РНОКПП НОМЕР_5 ),
6. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_14 (РНОКПП НОМЕР_6 ),
7. ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (РНОКПП НОМЕР_7 ),
8. ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (РНОКПП НОМЕР_8 ),
9. ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_17 (РНОКПП НОМЕР_9 ),
10. ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ),
11. ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (РНОКПП НОМЕР_11 ),
12. ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (РНОКПП НОМЕР_12 ),
13. ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_13 ),
14. ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_21 (РНОКПП НОМЕР_14 ),
15. ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_22 (РНОКПП НОМЕР_15 ),
16. ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_23 (РНОКПП НОМЕР_16 ),
17. ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_24 (РНОКПП НОМЕР_17 ),
18. ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_25 (РНОКПП НОМЕР_18 ),
19. ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_26 (РНОКПП НОМЕР_19 ),
20. ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (РНОКПП НОМЕР_20 ),
21. ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_21 ),
22. ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_27 (РНОКПП НОМЕР_22 ),
23. ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_28 (РНОКПП НОМЕР_23 ),
24. ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_29 (РНОКПП НОМЕР_24 ),
25. ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_30 (РНОКПП НОМЕР_25 ),
26. ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_31 (РНОКПП НОМЕР_26 ),
27. ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_32 (РНОКПП НОМЕР_27 ),
28. ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_33 (РНОКПП НОМЕР_28 ),
29. ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_34 (РНОКПП НОМЕР_29 ),
30. ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_35 (РНОКПП НОМЕР_30 ),
31. ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_36 (РНОКПП НОМЕР_31 ),
32. ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_37 (РНОКПП НОМЕР_32 ),
33. ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_14 (РНОКПП НОМЕР_33 ),
34. ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_38 (РНОКПП НОМЕР_34 ),
35. ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_39 (РНОКПП НОМЕР_35 ),
36. ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_40 (РНОКПП НОМЕР_36 ),
37. ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_41 (РНОКПП НОМЕР_37 ),
38. ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ( НОМЕР_38 ),
39. ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_43 (РНОКПП НОМЕР_39 ),
40. ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_44 (РНОКПП НОМЕР_40 ),
41. ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_45 (РНОКПП НОМЕР_41 ),
42. ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_46 (РНОКПП НОМЕР_42 ),
43. ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_43 ),
44. ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_47 (РНОКПП НОМЕР_44 ),
45. ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_48 (РНОКПП НОМЕР_45 ),
46. ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_49 (РНОКПП НОМЕР_46 ),
47. ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_50 (РНОКПП НОМЕР_47 ),
48. ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_51 (РНОКПП НОМЕР_48 ),
49. ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_52 (РНОКПП НОМЕР_49 ),
50. ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_53 (РНОКПП НОМЕР_50 ),
51. ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_54 (РНОКПП НОМЕР_51 ),
52. ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_55 (РНОКПП НОМЕР_52 ),
53. ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_56 (РНОКПП НОМЕР_53 ),
54. ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_57 (РНОКПП НОМЕР_54 ),
55. ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_25 (РНОКПП НОМЕР_55 ),
56. ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_58 (РНОКПП НОМЕР_56 ),
57. ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_59 (РНОКПП НОМЕР_57 ),
58. ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_60 (РНОКПП НОМЕР_58 ),
59. ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_61 (РНОКПП НОМЕР_59 ),
60. ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_62 (РНОКПП НОМЕР_60 ),
61. ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (РНОКПП НОМЕР_61 ),
62. ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_63 (РНОКПП НОМЕР_62 ),
63. ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_64 (РНОКПП НОМЕР_63 ),
64. ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_65 (РНОКПП НОМЕР_64 ),
65. ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_66 (РНОКПП НОМЕР_65 ),
66. ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_67 (РНОКПП НОМЕР_66 ),
67. ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_68 (РНОКПП НОМЕР_67 ),
68. ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_69 (РНОКПП НОМЕР_68 ),
69. ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_20 (РНОКПП НОМЕР_69 ),
70. ОСОБА_74 , ІНФОРМАЦІЯ_70 (РНОКПП НОМЕР_70 ),
71. ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_71 (РНОКПП НОМЕР_71 ),
72. ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_72 (РНОКПП НОМЕР_72 ),
73. ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_73 (РНОКПП НОМЕР_73 ),
74. ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_74 (РНОКПП НОМЕР_74 ),
75. ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_75 (РНОКПП НОМЕР_75 ),
76. ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_76 (РНОКПП НОМЕР_76 ),
77. ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_77 (РНОКПП НОМЕР_77 ),
78. ОСОБА_82 , ІНФОРМАЦІЯ_78 (РНОКПП НОМЕР_78 ),
79. ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_79 (РНОКПП НОМЕР_79 ),
80. ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_80 (РНОКПП НОМЕР_80 ),
81. ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_81 (РНОКПП НОМЕР_81 ),
82. ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_82 (РНОКПП НОМЕР_82 ),
83. ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_83 (РНОКПП НОМЕР_83 ),
84. ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_84 (РНОКПП НОМЕР_84 ),
85. ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_26 (РНОКПП НОМЕР_85 ),
86. ОСОБА_90 , ІНФОРМАЦІЯ_85 (РНОКПП НОМЕР_86 ),
87. ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_86 (РНОКПП НОМЕР_87 ),
88. ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_87 (РНОКПП НОМЕР_88 ),
89. ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_88 (РНОКПП НОМЕР_89 ),
90. ОСОБА_94 , ІНФОРМАЦІЯ_89 (РНОКПП НОМЕР_90 ),
91. ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_90 (РНОКПП НОМЕР_91 ),
92. ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_91 (РНОКПП НОМЕР_92 ),
93. ОСОБА_97 , ІНФОРМАЦІЯ_92 (РНОКПП НОМЕР_93 ),
94. ОСОБА_98 , ІНФОРМАЦІЯ_93 (РНОКПП НОМЕР_94 ),
95. ОСОБА_99 , ІНФОРМАЦІЯ_94 (РНОКПП НОМЕР_95 ),
96. ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_24 (РНОКПП НОМЕР_96 ),
97. ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_95 (РНОКПП НОМЕР_97 ),
98. ОСОБА_102 , ІНФОРМАЦІЯ_96 (РНОКПП НОМЕР_98 )
99. ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_97 (РНОКПП НОМЕР_99 ),
100. ОСОБА_104 , ІНФОРМАЦІЯ_98 (РНОКПП НОМЕР_100 ),
101. ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_99 (РНОКПП НОМЕР_101 ),
102. ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_100 (РНОКПП НОМЕР_102 ),
103. ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_101 (РНОКПП НОМЕР_103 ),
104. ОСОБА_108 , ІНФОРМАЦІЯ_102 (РНОКПП НОМЕР_104 ),
105. ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_103 (РНОКПП НОМЕР_105 ),
106. ОСОБА_110 , ІНФОРМАЦІЯ_104 (РНОКПП НОМЕР_106 ),
107. ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_105 (РНОКПП НОМЕР_107 ),
108. ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_106 (РНОКПП НОМЕР_108 ),
109. ОСОБА_113 , ІНФОРМАЦІЯ_107 (РНОКПП НОМЕР_109 ),
110. ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_108 (РНОКПП НОМЕР_110 ),
111. ОСОБА_115 , ІНФОРМАЦІЯ_109 (РНОКПП НОМЕР_111 ),
112. ОСОБА_116 , ІНФОРМАЦІЯ_110 (РНОКПП НОМЕР_112 ),
113. ОСОБА_117 , ІНФОРМАЦІЯ_111 (РНОКПП НОМЕР_113 ) за період часу з 24.02.2022 по 03.10.2024.
Вказане клопотання просить розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані у клопотанні документи, з метою уникнення їх можливої зміни або знищення.
Старший слідчий в особливо важких справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Луганській області майор поліції ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала клопотання та просила його задовольнити.
Розглянувши матеріали клопотання, вислухавши думку слідчого, дослідивши подані матеріали в їх сукупності, вважаю, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що відповідає ч. 2 ст. 131 КПК України.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Слідчий суддя вважає за необхідне, також, послатися на приписи п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, згідно з якими до повноважень слідчого судді належить здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до правових позицій Європейського Суду з прав людини будь-яка інформація, що стосується існуючого наміру вчинити злочин або вчинюваного злочину, має бути такою, що може бути перевіреною, та державне обвинувачення повинно мати змогу продемонструвати на будь-якій стадії, що в його розпорядженні наявні достатні підстави для проведення оперативного заходу (див. серед інших §§ 38 - 42 рішення у справі Баннікова проти Росії; § 90 рішення у справі Веселов та інші проти Росії; § 49 рішення у справі Ванян проти Росії; § 134 рішення у справі Ванян проти Росії; § 36 рішення у справі Малінінос проти Литви).
Частиною 5 ст. 132 КПК України встановлено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
У межах кримінального провадження за відомостями, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023132610000268 від 17.08.2023, органом досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій, що підтверджується матеріалами, доданими до клопотання, а саме: протоколом обшуку від 22.08.2023 року, протоколом огляду від 27.11.2023 року, протоколом огляду від 30.11.2023 року, а також протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 03.10.2024 року.
Як вбачається з наданих матеріалів, зазначені слідчі дії проводилися щодо визначеного кола осіб та охоплювали період 2022-2023 років.
Водночас із поданого до суду клопотання вбачається, що орган досудового розслідування просить надати дозвіл на тима вий доступдо інформації, яка містит юва законом таємницю, зокрема до медичної документації, щодо інших 113 осіб та за інший період, а саме 2023-2024 роки.
Разом з тим у клопотанні не наведено належного обґрунтування необхідності отримання такої інформації, не зазначено обставин кримінального правопорушення, для встановлення яких необхідне отримання відповідних документів, а також не надано доказів, які б свідчили про наявність зв?язку між запитуваною інформацією та предметом доказування у даному кримінальному провадженні.
3 матеріалів клопотання також не вбачається, яке саме значення для досудового розслідування має вилучення медичної документації інших осіб та яким чином така інформація може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
Крім того, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, досудове розслідування здійснюється з серпня 2023 року, при цьому стороною обвинувачення не наведено переконливих доводів щодо необхідності такого ступеня втручання у права та свободи осіб, який передбачає доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю.
Таким чином, слідчим не доведено необхідність надання дозволу на тимчасовий доступ до зазначеної інформації, а також не надано достатніх і належних доказів на підтвердження обґрунтованості заявленого клопотання.
Дослідивши подане клопотання та матеріали, долучені до нього, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною обвинувачення не доведено наявність підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів, а також не обґрунтовано необхідність такого ступеня втручання у права і свободи осіб, про який ідеться у клопотанні.
За таких обставин клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 159, 160-165, 300, 309, ч. 2 ст. 376 КПК України слідчий суддя,-
В задоволені клопотання старшого слідчого в особливо важких справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_4 про дозвіл на тичасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю по матеріалам кримінального провадження під №42023132610000268 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 364, ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України - відмовити у повному обсязі.
Повний текст ухвали проголошений 09.03.2026 о 13 год. 20 хв.
Ухвала слідчого судді є остаточною і відповідно до КПК України оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1