Рішення від 11.03.2026 по справі 460/1718/26

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2026 року м. Рівне№460/1718/26

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді О.Р. Греська, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії з 28.08.2025 по втраті годувальника на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно;

зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 28.08.2025 на підставі довідки військової НОМЕР_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно, враховуючи такі види грошового забезпечення: посадовий оклад - 2730,00 грн.; оклад за військове звання - 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 17 254 грн. 25 коп., а всього: 21 329,25 грн.., з урахуванням фактично виплачених сум без обмеження максимальним розміром.

На обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, що отримує пенсію по втраті годувальника. Вказує, що відповідно до довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 3 розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування становить 414102,00 грн. А отже, середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії становить 414102,00 грн./24=17254,25 грн. При розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії не застосована середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії в розмірі 17254,25 грн. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 09.02.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); відповідачу встановлено строк на подання відзиву.

Натомість, відповідач відзиву на позовну заяву не подав, про причини неподання відзиву суд не повідомив. Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин кваліфікується як визнання позову.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та з 28.08.2025 отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Пенсію отримує у зв'язку з загибеллю сина ОСОБА_2 , який рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 30.04.2025 у справі №556/674/25 оголошений померлим (набрало законної сили 03.06.2025). Дата смерті в свідоцтві про смерть зазначена ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Після оголошення ОСОБА_2 померлим та отримання свідоцтва про смерть на підставі рішення суду, 20.06.2025 родиною отримано сповіщення про його смерть (загибель) №2550 у зв'язку з ідентифікацію трупа.

Наказом командира Військової частини НОМЕР_2 від 26.06.2025 №177 солдата ОСОБА_2 виключено зі списків особового складу частини.

Відповідно до довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 виданих Військовою частиною НОМЕР_1 розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування становить 414102,00 грн. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії становить 414102,00 грн./24 = 17254,25 грн.

В листопаді 2025 року позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок, в якій просила здійснити перерахунок та подальше нарахування і виплату пенсії з дати її призначення 28.08.2025, без обмеження максимальним розміром, з розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 , з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад - 2730,00 грн.; оклад за військове звання - 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 17254,25 грн. Всього: 21329,25 грн.

Листом від 05.01.2026 №1700-0307-8/814 відповідачем повідомлено, що ОСОБА_2 проходив військову службу по мобілізації з 25.02.2022 по 07.03.2023, відповідно в розрахунок пенсії можуть бути включені додаткові види грошового забезпечення за період з 01.03.2022 по 28.02.2023. Однак, грошовим атестатом від 18.07.2025 №442 та довідками про додаткові види грошового забезпечення, вказаний період не обумовлений. Відповідно для обчислення розміру пенсії застосовано посадовий оклад 2730,00 грн.; оклад за військове звання 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815,50 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 4075,01 грн.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.

Вирішуючи адміністративний спір по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 29 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ) пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім'ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

Відповідно до пункту а) частини першої статті 36 Закону України №2262-ХІІ пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах: членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, а саме батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові), іншому непрацездатному члену сім'ї загиблого (померлого) годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім'ї, - у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів країни «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» від 17.07.1992 № 393 (далі - Постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідного окладу за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), окладу/доплати за військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки/доплати за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Судом встановлено, що до оголошення ОСОБА_2 померлим, згідно сповіщення №697 від 05.03.2023 солдат ОСОБА_2 визнаний безвісти зниклим з 07.03.2023.

Наказом командира Військової частини НОМЕР_2 від 26.06.2025 №177 солдата ОСОБА_2 виключено зі списків особового складу частини.

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» за особою, зниклою безвісти за особливих обставин, зберігаються місце роботи та займана посада, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до частини шостої статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігається виплата грошового забезпечення.

Механізм виплати грошового забезпечення, в тому числі додаткових та інших видів грошового забезпечення, сім'ям військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби та Держспецзв'язку, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх визначає Порядок виплати грошового забезпечення сім'ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 884 (далі - постанова №884).

Відповідно до пункту 3 Порядку №884 за військовослужбовцями зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення (далі грошове забезпечення) з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім'я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації) (пункт 4 Порядку №884).

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, їх інтернування або звільнення, або визнання їх в установленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини (установи, організації).

У зв'язку з цим Військовою частиною НОМЕР_1 надана довідка про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії за період з червня 2023 по травень 2025, тобто включно по місяць, в якому ОСОБА_2 оголошено померлим, оскільки грошове забезпечення нараховувалося та виплачувалося, з нього було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування, що підтверджується наказом командира військової частини НОМЕР_2 від 26.06.2025 №177, яким солдата ОСОБА_2 виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення у зв'язку з загибеллю.

Так, відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025, розмір грошового забезпечення для призначення пенсії, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, становить: посадовий оклад - 2730,00 грн.; оклад за військове звання - 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 17254,25 грн. Всього: 21329,25 грн.

Виходячи з вищевикладеного, позивачу пенсія по втраті годувальника мала бути призначена з розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 , з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з червня 2023 по травень 2025 року включно з урахуванням таких його видів: посадовий оклад - 2730,00 грн.; оклад за військове звання - 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 17254,25 грн., а всього: 21 29,25 грн.

Відповідач у листі від 05.01.2026 №1700-0307-8/814 зазначив, що ОСОБА_2 проходив військову службу по мобілізації з 25.02.2022 по 07.03.2023, відповідно в розрахунок пенсії можуть бути включені додаткові види грошового забезпечення за період з 01.03.2022 по 28.02.2023.

Однак, грошовим атестатом від 18.07.2025 №442 та довідками про додаткові види грошового забезпечення, вказаний період не обумовлений.

Таким чином, у відповідача відсутні підстави для застосування при визначенні розміру пенсії розміру грошового забезпечення ОСОБА_2 за період 01.03.2022 по 28.02.2023, та застосуванню підлягає розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 за період з червня 2023 року по травень 2025 року включно відповідно до довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025.

За таких обставин, відмовляючи позивачу у перерахунку пенсії відповідач діяв не у відповідності до вимог чинного законодавства.

Щодо позовних вимог про виплату пенсії без обмеження максимальним розміром, суд зазначає наступне.

Право на захист - це суб'єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: «Права і свободи людини і громадянина захищаються судом» (ст. 55 Конституції України).

Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.

Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин, а не можливість їх порушення в майбутньому.

Крім того, згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Здійснюючи судочинство Європейський суд неодноразово аналізував наявність, межі, спосіб та законність застосування дискреційних повноважень національними органами, їх посадовими особами. Зокрема, в рішенні Європейського суду з прав людини від 17 грудня 2004 року у справі Педерсен і Бодсгор проти Данії зазначено, що здійснюючи наглядову юрисдикцію, суд, не ставлячи своїм завданням підміняти компетентні національні органи, перевіряє, чи відповідають рішення національних держаних органів, які їх винесли з використанням свого дискреційного права, положенням Конвенції та Протоколів до неї. Суд є правозастосовчим органом та не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 02.06.2006 у справі Волохи проти України (заява № 23543/02) при наданні оцінки повноваженням державних органів суд виходив з декількох ознак, зокрема щодо наявності дискреції. Так, суд вказав, що норма права є передбачуваною, якщо вона сформульована з достатньою чіткістю, що дає змогу кожній особі - у разі потреби за допомогою відповідної консультації - регулювати свою поведінку. …надання правової дискреції органам виконавчої влади у вигляді необмежених повноважень було б несумісним з принципом верховенства права. Отже, закон має з достатньою чіткістю визначати межі такої дискреції, наданої компетентним органам, і порядок її здійснення, з урахуванням законної мети даного заходу, щоб забезпечити особі належний захист від свавільного втручання.

Тобто, під дискреційним повноваженням слід розуміти компетенцію суб'єкта владних повноважень на прийняття самостійного рішення в межах, визначених законодавством, та з урахуванням принципу верховенства права.

Зміст компетенції органу виконавчої влади складають його повноваження - певні права та обов'язки органу діяти, вирішуючи коло справ, визначених цією компетенцією. В одних випадках це зміст прав та обов'язків (право діяти чи утримуватися від певних дій). В інших випадках органу виконавчої влади надається свобода діяти на свій розсуд, тобто оцінюючи ситуацію, вибирати один із кількох варіантів дій (або утримуватися від дій) чи один з варіантів можливих рішень.

У даній правовій ситуації позивачем при зверненні до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії не було заявлено вимог про виплату пенсії без обмеження максимальним розміром. Більше того, перерахунок пенсії взагалі позивачу не був здійснений.

Крім того, з наявних в матеріалах справи доказів судом не встановлено, що виплата пенсії позивачу обмежується максимальним розміром.

За наведених обставин такі вимоги, є передчасними, адже спору в цій частині фактично не існує та відповідні права позивача ще не порушені.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача підлягає стягненню судовий збір пропорційно до задоволених вимог.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплати пенсії з 28.08.2025 по втраті годувальника на підставі довідки військової частини НОМЕР_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 28.08.2025 на підставі довідки військової НОМЕР_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії №792 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно та довідки військової частини НОМЕР_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії №793 від 21.07.2025 за період з червня 2023 по травень 2025 включно, враховуючи такі види грошового забезпечення: посадовий оклад - 2730,00 грн.; оклад за військове звання - 530,00 грн.; надбавка за вислугу років 25% - 815 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. премія % - 17254,25 грн., а всього: 21329,25 грн., з урахуванням фактично виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судовий збір у розмірі 665,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_3 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028. ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Повний текст рішення складений 11.03.2026.

Суддя Олег ГРЕСЬКО