11 березня 2026 року м. Житомир справа № 240/12360/20
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про залишення без розгляду заяви про зміну способу виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) із заявою про зміну способу виконання судового рішення.
Заяву призначено до розгляду в судове засідання.
21.01.2026 від Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України на адресу суду надійшло клопотання про залишення заяви без розгляду, в якій просить залишити без розгляду заяву про зміну способу виконання судового рішення у справі №240/12360/20.
Розглянувши дане клопотання, суд дійшов висновку, що таке підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд врахував, що положення статті 378 КАС України, яка регулює питання встановлення чи зміну способу або порядку виконання рішення суду, не передбачають процесуальних наслідків подання заявником заяви/клопотання про залишення без розгляду відповідної заяви.
Так, у відповідності до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Тому суд вирішив застосувати за аналогією норми пункту 5 частини першої статті 240 КАС України, яким встановлений обов'язок суду залишити позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Отже, суд дійшов висновку про задоволення даного клопотання заявника та залишення заяви про зміну способу та порядку виконання рішення суду без розгляду.
Керуючись статтями 7, 9, 240, 295, 378 КАС України, суд
ухвалив:
Клопотання Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про залишення без розгляду заяви про зміну способу виконання судового рішення у справі №240/12360/20 - задовольнити.
Заяву Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про зміну способу виконання судового рішення від 01.03.2021 у справі №240/12360/20 залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя В.А. Липа