Справа № 481/1650/23
Провадж.№ 2-о/481/44/2026
про відкриття провадження в справі та призначення до розгляду
11.03.26 року м. Новий Буг
Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Вжещ С.І., вивчивши матеріали клопотання ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 ), заінтересована особа: орган опіки та піклування Горохівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (адреса місцезнаходження: 57356, Миколаївська область, Баштанський район, с. Горохівське, вул. Поштова, 8) про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,
10.03.2026 року ОСОБА_1 , звернулась до Новобузького районного суду Миколаївської області з заявою, зазначивши заінтересованою особою: орган опіки та піклування Горохівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, у якій просила продовжити строк дії рішення Снігурівського районного суду Миколаївської області від 06.09.2021 року про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новий Шлях, Баштанського (Снігурівського) району, Миколаївської області, недієздатним, строком на два роки.
В силу вимог ст. 14 ЦПК України автоматизованою системою документообігу суду 10.03.2026 року визначено головуючу по цій справі суддю Вжещ С.І.
Згідно протоколу автоматизованого визначення присяжних від 10.03.2026 року по справі відібрані основні присяжні: Логінов Є.Б. та Матюшина О.О.
Відповідно до частини третьої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заява подана з додержанням вимог, передбачених статями 175-177, 295 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Новобузького районного суду Миколаївської області.
Підстави для повернення заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Перевіривши виконання вимог, викладених у статтях 175-177, 295, 300 ЦПК України, вважаю, що є підстави для прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Крім того, як встановлено ч. 5 ст. 293 ЦПК України у випадках, встановлених пунктами 1, 9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов'язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження зокрема справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Таким чином в такій категорії справ як визнання фізичної особи недієздатною участь у справі адвоката особи, стосовно якої розглядається справа, є обов'язковою.
З огляду на викладене, а також на те, що норма ч. 5 ст. 293 ЦПК України є імперативною, суд вважає за необхідне доручити директору Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвоката, оплату праці якого провести за рахунок держави.
Керуючись статями 187, 293, 294, 295, 300 ЦПК України, суддя
Відкрити провадження у цивільній справі за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Горохівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною.
Призначити справу до розгляду у порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні на 06.04.2026 року о 09:30 год. в залі судових засідань № 3 (вул. Ярослава Мудрого, 8, м. Новий Буг) на який викликати сторони.
Ухвалу суду негайно надіслати директору Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги (поштова скринька для постанов і ухвал про залучення захисника: order@legalaid.od.ua) для вирішення питання щодо призначення особі, відносно якої вирішується питання про визнання її недієздатною, адвоката.
Викликати для участі в судовому засіданні заявника, представника заінтересованої особи та присяжних.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі. Заінтересованій особі одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копію клопотання з копіями доданих до нього документів.
Роз'яснити заінтересованій особі про право на подачу протягом десяти днів письмових пояснень на заяву з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Повідомити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України, а саме: https://court.gov.ua/sud1418/.
Ухвала суду оскарженню не підлягає, але заперечення на неї можуть включатися до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.І. Вжещ