Справа № 127/943/26
Провадження № 3/127/227/26
10 березня 2026 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іщук Т. П., за участю представника Вінницької митниці Цибко А. В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Вінницької митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності
громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.483 МК України,
19 липня 2022 року гр. ОСОБА_1 переміщено через митний кордон України «шрот соняшниковий, гранульований, вироблений з насіння врожаю 2021 року» з приховуванням від митного контролю, з поданням митному органу як підстави для переміщення товару підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, а саме: зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу від 01 липня 2022 року №SFM22-2.
В судове засідання гр. України ОСОБА_1 вкотре не з'явилась, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином, що підтверджується поштовим відправленням, яке повернулося до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою», що є належним повідомлення, на що вказував Верховний Суд в постанові від 13 травня 2024 року в справі №755/4829/23.
У судовому засіданні представник Вінницької митниці Цибко А.В. підтримала протокол про порушення митних правил №0370/UA401000/2025 від 3 грудня 2025 року.
Вислухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов наступного.
Як установлено судом та слідує з протоколу про порушення митних правил №0370/UA401000/2025 від 03 грудня 2025 року, на адресу Вінницької митниці надійшов лист Державної митної служби України від 29 вересня 2025 року №26/26-04/7/2198 щодо відповіді митних органів Чеської Республіки на запит, ініційований Одеською митницею, стосовно надання взаємної адміністративної допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства України з питань митної справи, під час вивезення за межі митної території України сільськогосподарської продукції на підставі зовнішньоекономічних відносин між чеською компанією «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» (Orebitska, 66/6, 13000 Прага, Чеська Республіка) та ТОВ «ЛЕОПАНС» (ЄДРПОУ 43214282).
За результатом опрацювання відповіді митних органів Чеської Республіки та інформації з Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби (далі АСМО «Інспектор») встановлено, що до відділу митного оформлення №1 митного поста «Вінниця» Вінницької митниці у митному режимі «експорт», на підставі договору про надання послуг митного брокера від 18 липня 2022 року №б/н, ФОП « ОСОБА_2 » (код РНОКПП НОМЕР_2 ) громадянином України ОСОБА_2 подано до митного оформлення товар «шрот соняшниковий, гранульований, вироблений з насіння врожаю 2021 року», фактурною вартістю 4201,98 доларів США (станом на дату митного оформлення 122928,50 грн.) який оформлено за електронною митною декларацією від 19 липня 2022 року №UA401020/2022/031668 (далі - ЕМД).
Відповідно до поданих до ЕМД товаросупровідних документів відправником/продавцем є ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282), покупцем - чеське підприємство «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» (Orebitska, 66/6 13000 Prague, Czech Republic).
Зазначена експортна операція здійснювалась на підставі зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу від 01 липня 2022 №SFM22-2, укладеного між ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282), в особі директора ОСОБА_3 та чеським підприємством «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» (Orebitska, 66/6 13000 Prague, Czech Republic), в особі директора ОСОБА_4 .
Згідно з відповіддю митних органів Чеської Республіки, підприємство «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» було ліквідовано у 2024 році, останнім власником та керівником компанії зареєстровано особу ОСОБА_5 . Також вказано, що ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) мав відношення у якості компаньйона компанії (дата реєстрації: 1 липня 2016 року, дата видалення запису: 5 грудня 2018 року), відповідно він не міг діяти в інтересах чеського підприємства «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» та підписувати зазначений зовнішньоекономічний договір. Також, банківський рахунок чеського підприємства «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.», реквізити якого вказано у вищезазначеному договорі, на момент підписання вже був закритим (відкритий 24 травня 2017 року та закритий 7 вересня 2018 року), що унеможливлювало здійснення валютних розрахунків між продавцем ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282) та покупцем «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.», за товар, що експортувався на підставі вищевказаного зовнішньоекономічного контракту.
Митницею на встановлену адресу реєстрації місця проживання громадянки України ОСОБА_1 направлено лист від 10 листопада 2025 року №7.12-5/20- 03/10/7093 з метою отримання пояснень по вищезазначеному митному оформленню. Станом на 3 грудня 2025 року, громадянка України ОСОБА_1 до митниці не прибула, про причини неприбуття митницю не повідомила, письмових пояснень на адресу митниці не надходило.
Отже, товар «шрот соняшниковий, гранульований, вироблений з насіння врожаю 2021 року», митне оформлення якого здійснено за вищезазначеною ЕМД, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з поданням митному органу як підстави для переміщення товару підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, а саме: зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу від 01 липня 2022 року №SFM22-2.
Відповідно до частини першої статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Диспозиція частини першої статті 483 МК України передбачає відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Основним безпосереднім об'єктом правопорушення за даною нормою закону є встановлений національним законодавством порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Об'єктивна сторона характеризується діями, спрямованими на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України. Під дією мається на увазі активна поведінка (вчинок) особи, в якій відображена зовні її воля і що спрямована на спричинення певних негативних наслідків.
Суб'єктом правопорушення є осудна особа, яка досягла 16-річного віку, а також посадова особа підприємства.
Суб'єктивна сторона характеризується умисною формою вини. Для кваліфікації дій за статтею 483 МК України не мають значення мотив і мета їх учинення, а також те, чи настали від цього шкідливі наслідки.
Відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16 квітня 1991 року, №959-ХІІ зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, а також діяльність державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами. Також, даним Законом визначено поняття зовнішньоекономічного договору (контракту). Відповідно, зовнішньоекономічним договором (контрактом), є домовленість двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності. Іноземними суб'єктами господарської діяльності є суб'єкти господарської діяльності, що мають постійне місцезнаходження або постійне місце проживання за межами України.
Згідно з ст. 6 вищевказаного Закону суб'єкти, які є сторонами зовнішньоекономічного договору (контракту), мають бути здатними до укладання договору (контракту) відповідно до цього та інших законів України та/або закону місця укладання договору (контракту). Зовнішньоекономічний договір (контракт) складається відповідно до цього та інших законів України з урахуванням міжнародних договорів України. Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.
Згідно з п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 3 червня 2005 року № 8 судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Зокрема, відповідно до п. 6 вказаної Постанови підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесені неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів. Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються не відповідають дійсності.
Відповідно до ч. 3 ст. 75 Митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: подати митному органу, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари; виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 3.2. Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року №651, відомості, заявлені у митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою, є відомостями, необхідними для митних цілей.
Підпунктом г, п. 1 ч. 1 ст. 335 Митного кодексу України визначено, що під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: комерційні документи на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів.
Статтею 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
19 липня 2022 року до відділу митного оформлення №1 митного поста «Вінниця» Вінницької митниці у митному режимі «експорт», ОСОБА_2 подано до митного оформлення товар «шрот соняшниковий, гранульований, вироблений з насіння врожаю 2021 року», фактурною вартістю 4201,98 доларів США, який оформлено за електронною митною декларацією від 19 липня 2022 року №UA401020/2022/031668.
Експортна операція здійснювала на підставі зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу від 01 липня 2022 №SFM22-2, укладеного між ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282), в особі директора ОСОБА_3 , та чеським підприємством «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» (Orebitska, 66/6 13000 Prague, Czech Republic), в особі директора ОСОБА_4 , який є додатком до митної декларації.
Разом з тим, з листа Генеральної дирекції митниці Праги, Чеська Республіка від 12 серпня 2025 року слідує, що «NIKOMAXSTOR GROUP_s.r.o.», Jiинnskб 226/17, Ћiћkov, 130 00 Praha 3 ( АДРЕСА_2 ), ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 - було припинено на підставі рішення Міського суду у Празі у 2024 році та виключено з Торговельного реєстру Чеської Республіки. Компанію було припинено у зв'язку з неподанням фінансової звітності за 2016-2021 роки та відсутністю можливості зв'язатися з компанією з боку державних органів Чеської Республіки. Останнім власником та керівником був ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_3 . Митною адміністрацією було перевірено банківський рахунок, зазначений у наданих договорах, який раніше був відкритий у Raiffeisenbank a.s. (AT "Райффайзенбанк"), Hvмzdova 1716/2b, 140 00 Prague 4 - Nusle (Гвєздова 1716/2b, 140 00 Прага 4 - Нусле), номер платника ПДВ: 49240901. Згідно з інформацією компанії, банківський рахунок НОМЕР_4 (у валютах CZK, EUR та USD) було відкрито 24 травня 2017 року та закрито 7 вересня 2018 року без залишку коштів. Таким чином, рахунок компанії не був активним на момент укладення договору. «NIKOMAXSTOR GROUP s.r.o.» не має і ніколи не мала номера EORI, а отже не могла бути безпосереднім учасником митних проваджень у межах ЄС. У базах даних Митної адміністрації Чеської Республіки відсутні будь-які записи щодо імпорту/експорту, здійснених цією компанією.
Дана відповідь уповноваженого митного органу Чеської Республіки здобута у передбаченому МК України порядку, є офіційним документом, який складений та виданий службовою особою від імені органу державної влади іноземної країни та посвідчує важливі факти, які мають правове значення, а тому є належним і допустимим доказом по справі в розумінні ст.495 МК України, і цей доказ нічим не спростований.
Зазначені у вищевказаній відповіді обставини також підтверджуються ухвалою Міського суду у Празі від 22 листопада 2024 року та повним витягом з торговельного реєстру, що ведеться Міським судом у Празі, розділ С, реєстрова справа 260134.
Отже банківські рахунки чеської компанії «NIKOMAXSTOR GROUP s.r.o.» були закриті 07 вересня 2018 року, тобто не були активними на момент укладення договору, жодних трансакцій через банківські рахунки, які вказували б на перерахунок коштів за придбаний товар не здійснено. Крім того, слід звернути увагу, що компанія «NIKOMAXSTOR GROUP s.r.o.» не має номера ЕОRІ, а тому дана компанія не могла здійснювати імпортні операції чи операції вільного обігу на території Чеської Республіки та бути безпосереднім учасником митних проваджень у межах ЄС. У базах даних Митної адміністрації Чеської Республіки відсутні будь-які записи щодо імпорту/експорту, здійснених цією компанією, а отже, вона не могла бути покупцем товарів та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність шляхом укладання зовнішньоекономічних контрактів.
ОСОБА_8 - це унікальний ідентифікаційний номер, який використовують митні органи в Європейському Союзі (ЄС) та Великій Британії для ідентифікації суб'єктів (підприємств, фізичних осіб-підприємців), що беруть участь у митних операціях, таких як імпорт, експорт або транзит товарів. Цей номер є обов'язковим для ведення зовнішньоекономічної діяльності з країнами ЄС та забезпечує прозорість і прискорення митних процедур.
Аналіз наведеного свідчить про відсутність в компанії «NIKOMAXSTOR GROUP s.r.o.» статусу суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності. Зазначене беззаперечно свідчить про відсутність між ТОВ «ЛЕОПАНС» та компанією «NIKOMAXSTOR GROUP s.r.o.» зовнішньоекономічних відносин в розумінні Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
Отже, зазначені в контракті та в рахунку-фактури (інвойс) відомості про покупця товару є такими, що не відповідають дійсності.
Разом з тим, відповідно до зазначеної вище митної декларацій та поданих товаросупровідних документів ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282) є відправником/продавцем, вищевказаної сільськогосподарської продукції, а покупцем - чеське підприємство «NIKOMAXSTOR GROUP S.R.O.» (Orebitska, 66/6 13000 Prague, Czech Republic), підставою - контракт купівлі-продажу від 01 липня 2022 №SFM22-2.
З інформації про платників податків №43214282 з податкових баз даних слідує, що станом на дату укладання зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу №SFM22-2 від 01 липня 2022 року та оформлення електронної митної декларації №UA401020/2022/031668 від 19 липня 2022 року, керівником ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282) значиться громадянка ОСОБА_3 , яка організовує, визначає, формулює, планує, здійснює і координує діяльність підприємства та в розумінні п. 43 ст. 4 МК України є посадовою особою цього підприємства. Перебуваючи на посаді керівника підприємства, остання відповідає за фінансово-господарську діяльність підприємства і зобов'язана забезпечити надання до митного контролю і оформлення документи з достовірною та правдивою інформацією.
З листа Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України від №7.5-01/20-02/8.10/5737 від 02 жовтня 2025 року слідує, що за даними відомчої інформаційної системи ДМС, на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , Шевченківським відділом у м. Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області 2 листопада 2022 року оформлено паспорт громадянина України № НОМЕР_5 у зв'язку із обміном паспорта громадянина України серії НОМЕР_6 (у зв'язку із зміною прізвища з ОСОБА_9 ). Паспорт громадянина України серії НОМЕР_6 оформлено Бабушкінським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області 15 червня 2004 року на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Отже, керівник ТОВ «ЛЕОПАНС» (код ЄДРПОУ 43214282), громадянка ОСОБА_1 , вчинила дії, спрямовані на переміщення сільськогосподарської продукції «шрот соняшниковий, гранульований, вироблений з насіння врожаю 2021 року», фактурною вартістю 4201,98 доларів США через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів (зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу від 01 липня 2022 року №SFM22-2), що містять неправдиві відомості щодо одержувача (покупця) товарів.
Вчиненні громадянкою України ОСОБА_1 вищевказаних дій охоплюються складом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.
Вина громадянки України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами: протоколом про порушення митних правил №0370/UA401000/2025 від 03 грудня 2025 року, копією листа Державної митної служби України №26/26-04/7/2198 від 29 вересня 2025 року з додатками та офіційним перекладом, відповіддю митних органів Чеської Республіки з додатками та офіційним перекладом, копією витягу з торговельного реєстру, що ведеться Міським судому Празі, розділ С, реєстрова справа 260134, копією ухвали Міського суду у Празі від 22 листопада 2024 року, копією зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу №SFM22-2 від 01 липня 2022 року, рахунком-фактурою №1807-2 від 18 липня 2022 року, копією електронної митної декларації №UA401020/2022/031668 від 19 липня 2022 року, копією міжнародної товарно-транспортної накладної А№425291 від 18 липня 2022 року; копією якісного посвідчення ТОВ «Інтегра Трейд» №1007/1 від 10 липня 2022 року, копією ЕМД, витягом з курсу валют станом на 19 липня 2022 року, інформацією про платника податків №43214282 з податкових баз даних, витягом з АСМО «Інспектор», доповідною запискою головного державного інспектора ІНФОРМАЦІЯ_3 , копією листа Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України від №7.5-01/20-02/8.10/5737 від 2 жовтня 2025 року.
Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Вирішуючи питання щодо виду та міри адміністративного стягнення, необхідного і достатнього для виправлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та попередження вчинення нею нових порушень митних правил, суд враховує обставини справи, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на гр. України ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті, у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару.
Суд зазначає, що санкцією ч. 1 ст. 483 МК України передбачено накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Така конфіскація, відповідно до ст. 465 МК України, може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються цим Кодексом та іншими законами України.
Наразі вказаний товар не вилучався, місце знаходження його не відоме.
Відповідно до ч. 2 ст.541 МК України, у разі неможливості конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів.
Отже, з урахуванням викладеного та відповідно до ч. 2 ст. 541 МК України, з ОСОБА_1 також підлягає 100% вартості товару в розмірі 122928,50 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з гр. ОСОБА_1 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.483, 527, 528, 541 Митного Кодексу України, ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 122928,50 грн ( сто двадцять дві тисячі дев'ятсот двадцять вісім гривень 50 коп).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь держави 100% вартості товарів в розмірі 122928,50 грн (сто двадцять дві тисячі дев'ятсот двадцять вісім гривень 50 коп).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: