Справа № 206/1810/25
Провадження № 1-кс/206/336/26
10 березня 2026 року Самарський районний суд міста Дніпра в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретареві ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження №12018130510000013 від 10.01.2018, відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України,
за участю:
прокурора (в режимі ВКЗ) - ОСОБА_4 ,
До Самарського районного суду міста Дніпра надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 .
Клопотання обґрунтовано тим, що на початку квітня 2014 року, більш точну дату встановити в ході досудового розслідування не надалося можливим, ОСОБА_6 , що мав організаторські здібності, будучи головою Союзу ветеранів повітряно-десантних військ Луганської області, маючи намір до відкритого протистояння з державною владою України, розробив план по створенню не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування «Народне Ополчення Луганщини», з метою вчинення тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, а саме: заволодіння окремими територіями та їх утримання, адміністративних будівель, заволодіння автотранспортом, скоєння розбійних нападів, депортацію населення з регіону знаходження даного збройного формування, знищення живої сили супротивника та його матеріальних коштів, з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та іншої зброї, блокування доріг та інших транспортних комунікації, захоплення тощо.
Усвідомлюючи, що створення не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування, пов'язане з виконанням протягом тривалого часу великого обсягу різних дій на території м. Луганська та Луганської області, ОСОБА_6 прийняв рішення про необхідність створення ієрархічного, стійкого і організованого об'єднання декількох осіб, члени якого повинні зорганізуватися під його керівництвом, для реалізації плану, з розподілом функцій, виконуваних кожним з учасників такого об'єднання, у зв'язку з чим у ОСОБА_6 виник злочинний умисел спрямований на створення не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування «Народне Ополчення Луганщини», керівництво такою організацією, участь у ній, а також участь у злочинах, вчинюваних такою організацією.
Так, на початку квітня 2014 року, більш точну дату встановити у ході досудового розслідування не надалося можливим, ОСОБА_6 , здійснюючи створення не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування, присвятив у розроблений ним план злочинної діяльності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , і запропонував їм спільну реалізацію злочинного умислу, спрямованого на створення збройного воєнізованого формування, керівництво таким формуванням, участь у ньому, а також участь у злочинах, вчинюваних таким формуванням, на що отримав від ОСОБА_7 та ОСОБА_8 згоду. Після чого, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 вступили між собою в злочинну змову, приступили до спільної реалізації умислу, спрямованого на створення не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування «Народне Ополчення Луганщини».
Реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , діючи спільно, розробили загальний план злочинних дій до якого входило проведення мітингів на території міста Луганська та Луганської області, спрямовані на протистояння державній владі України, а також агітацію до вступу у «Народне Ополчення Луганщини», з подальшим захопленням адміністративної будівлі Служби Безпеки України та заволодіння вогнепальною зброєю, яка знаходиться у зазначеній будівлі.
Так, 06 квітня 2014 року, приблизно об 15 годині, реалізуючи злочинний умисел, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також група осіб, які виступали проти київської влади, здійснили захоплення адміністративної будівлі Служби безпеки України, заволоділи автоматичною зброєю, яка знаходилась у приміщенні будівлі, з метою її подальшого використання у діяльності збройного воєнізованого формування. Після захоплення адміністративної будівлі Служби безпеки України ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 проголосили себе «Армією Юго-Востока», таким чином створили не передбачене законами України збройне воєнізоване формування «Армія Юго-Востока», штаб якого базувався у захопленій будівлі СБУ, з метою заволодіння окремими територіями та їх утримання, захоплення адміністративних будівель, заволодіння автотранспортом, скоєння розбійних нападів, депортацію населення з регіону знаходження даного збройного формування, знищення живої сили супротивника та його матеріальних коштів, з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та іншої зброї, блокування доріг та інших транспортних комунікації, тощо, та прийняли на себе керівництво збройним формуванням.
З метою належного керівництва збройним формуванням «Армія Юго- Востока», ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 були створені структурні підрозділи, які входили до «Армії Юго-Востока», а саме батальйон «Призрак», під керівництвом ОСОБА_8 , підпорядкований ОСОБА_6 батальйон « ІНФОРМАЦІЯ_4 », командиром якого було призначено ОСОБА_9 , та підрозділ «Прапор», керівником якого був ОСОБА_7 .
З початку створення не передбаченого законами України збройного воєнізованого формування «Армія Юго-Востока», ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у підконтрольних їм містах Луганської області почали проводити роботу, пов'язану з набором особового складу воєнізованого збройного формування, проводити навчально-тренувальну підготовку з особовим складом, та визначати функції та дії кожної особи, яка входила до структурного підрозділу «Армії Юго-Востока», з метою подальшого вчинення тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, а саме: заволодіння окремими територіями та їх утримання, силової підтримки окремих владних структур формування, захоплення адміністративних будівель, заволодіння автотранспортом, скоєння розбійних нападів, депортацію населення з регіону знаходження даного збройного формування, знищення живої сили супротивника та його матеріальних коштів, з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та іншої зброї, блокування доріг та інших транспортних комунікації, тощо.
Приблизно на початку 2017 року, більш точного часу та дати встановити не надалось можливим, в структурний підрозділ збройного формування не передбаченого законами України, а саме до комендатури ЛНР, діючого на території міста Красний Луч, Луганської області, на добровільній основі увійшов ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мав умисел приймати активну участь в діяльності даного збройного формування, при цьому розуміючи, що діяльність зазначеного збройного формування спрямована на: заволодіння окремими територіями та їх утримання, силову підтримку окремих владних структур, депортацію населення з регіону знаходження даного збройного формування, знищення живої сили супротивника та його матеріальних коштів, з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та іншої зброї.
Вступивши в зазначене збройне формування, ОСОБА_5 , діючи з прямим умислом, розуміючи незаконність діяльності формування, став приймати активну участь в збройному формуванні, а саме виконував вказівки осіб, які були рангом вище.
З початку 2017 року по вересень 2017 року, більш точного часу та дати встановити не надалось можливим, ОСОБА_5 , діючи в складі незаконного збройного формування, керуючись прямим умислом, здійснював патрулювання вулиць м. Хрустальний (Красний Луч), Луганської області.
02.04.2018 з урахуванням отриманих у даному кримінальному провадженні доказів ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, однак останній, маючи на меті уникнути кримінальної відповідальності 02.11.2014 року, перетнувши державний кордон України вибув на територію м. Хрустальний (м. Красний Луч), що є непідконтрольною органам влади України де переховується від органів досудового розслідування та приймає участь в НЗФ.
17.12.2025 у розділі оголошень офіційного друкованого видання - газети Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» за № 257 від 17.12.2025, розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_5 від 02.04.2018 у вчинені ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.
17.12.2025 повний текст повідомлення про підозру ОСОБА_5
від 02.04.2018 у вчинені ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, розміщено на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора України.
Крім того, 17.12.2025 в газеті «Урядовий кур'єр» № 257, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області, за фактичним місцем розташування за адресою: вул. Гайова (Рощинська), 78, м. Дніпро (каб.3) на 22.12.2025, 23.12.2025, 24.12.2025 о 10:00 год., для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Також вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
У вказаний час та місце підозрюваний ОСОБА_5 не прибув, про причини неявки не повідомив.
25.05.2018 підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук та заведено оперативно-розшукову страву № 3217/18 з метою його розшуку.
03 квітня 2025 року слідчим суддею Самарського районного суду
м. Дніпропетровська надано дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_5 для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, строк якого сплив.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, повністю підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме:
- показами свідка ОСОБА_10 , який повідомив, що особисто знає ОСОБА_5 , у 2014 році свідку стало відомо, що ОСОБА_5 покинув місце свого проживання у смт Іванівка Антрацитівського району Луганської області та відправився до РФ, де певний проміжок часу проживав та працював за наймом. Приблизно на початку 2017 року свідку на мобільний телефон подзвонив ОСОБА_5 з мобільного номеру телефону ( НОМЕР_1 ) та повідомив, що його було депортовано з території РФ і в зв'язку з нестачею грошових коштів останній влаштувався в одне з угрупувань «ЛНР», яке діє на території м. Красний Луч;
- показами свідка ОСОБА_11 , який повідомив, що особисто не знає ОСОБА_5 , так як вчилися з ним в одній школі. Під час відвідування своїх батьків у смт Іванівка Антрацитівського району Луганської області особисто бачив ОСОБА_5 . Останній був одягнений у камуфльовану форму зі знаками розрізнення «Новоросия» та «ЛНР», мав при собі вогнепальну зброю, разом з іншими озброєними особами патрулювали місто ОСОБА_12
- показами свідка ОСОБА_13 , який пояснив, що особисто знає ОСОБА_5 з раннього дитинства. Свідку під час відвідування свого домоволодіння, яке залишилось на окупованій території, стало відомо, що ОСОБА_5 приймає участь у незаконних збройних формуваннях, носить камуфляжний одяг зі знаками розрізнення «Новоросия» та «ЛНР». Патрулює вулиці м. Красний Луч разом з іншими учасниками незаконного збройного формування з автоматичною зброєю в руках.
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками, під час якого свідок ОСОБА_14 впізнав ОСОБА_5 на фотознімку №3. Саме цю особу він бачив на тимчасово окупованій території у камуфльованому одязі зі знаками розрізнення «Новоросия» та «ЛНР» та з автоматичною зброєю в руках.
Таким чином встановлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років, та який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів.
Під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Про існування ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України,
а саме: можливості ОСОБА_5 переховуватися від органів досудового слідства та суду, свідчать такі обставини, як вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що їй загрожує у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, відсутність постійного джерела доходу та міцних соціальних зв'язків за місцем мешкання, а також те, що місцезнаходження останнього на теперішній час не встановлено та органом досудового розслідування ОСОБА_5 оголошено в розшук, як особу яка переховується від органу досудового розслідування.
В обґрунтування ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливості ОСОБА_5 незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, свідчать такі обставини, як те, що в цьому провадженні свідки ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 ,
ОСОБА_11 дали показання щодо протиправної діяльності підозрюваного ОСОБА_5 , останній з метою ухилення від кримінальної відповідальності, перебуваючи на волі, маючи досвід відповідної діяльності у складі не передбачених законом збройних формувань, може чинити тиск на свідків шляхом погроз, шантажу, залякування, з метою спонукання надати хибні свідчення та, відповідно, уникнення ним кримінальної відповідальності.
В обгрунтування ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливості ОСОБА_5 вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальні правопорушення, в якому він підозрюється, свідчать ті обставини, що підозрюваний ОСОБА_5 на теперішній час перебуває на тимчасово окупованої території України, що надає їй можливість продовжувати вчинення кримінального правопорушення, у якому останній підозрюється, або скоїти інше кримінальне правопорушення за відсутності контролю з боку державних органів України. Також про наявність даного ризику свідчить тривалість вже вчиненого ним кримінального правопорушення, адже не передбачене законом збройне формування продовжує свою діяльність на тимчасово окупованій території України і дотепер.
Ураховуючи викладене, запобігти вищезазначеним ризикам шляхом застосування більш м'яких запобіжних заходів неможливо.
Враховуючи вищевикладене, слідчий просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 , підтримала клопотання, просила його задовольнити.
Вислухавши доводи прокурора, дослідивши подане клопотання та надані письмові матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Луганській області знаходиться кримінальне провадження № 12018130510000013 від 10.01.2018, відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.
02.04.2018 з урахуванням отриманих у даному кримінальному провадженні доказів ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, однак останній, маючи на меті уникнути кримінальної відповідальності 02.11.2014 року, перетнувши державний кордон України вибув на територію м. Хрустальний (м. Красний Луч), що є непідконтрольною органам влади України де переховується від органів досудового розслідування та приймає участь в НЗФ.
17.12.2025 у розділі оголошень офіційного друкованого видання - газети Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» за № 257 від 17.12.2025, розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_5 від 02.04.2018 у вчинені ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.
17.12.2025 повний текст повідомлення про підозру ОСОБА_5
від 02.04.2018 у вчинені ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, розміщено на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора України.
Крім того, 17.12.2025 в газеті «Урядовий кур'єр» № 257, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області, за фактичним місцем розташування за адресою: вул. Гайова (Рощинська), 78, м. Дніпро (каб.3) на 22.12.2025, 23.12.2025, 24.12.2025 о 10:00 год., для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Також вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
25.05.2018 підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук та заведено оперативно-розшукову страву № 3217/18 з метою його розшуку.
03 квітня 2025 року слідчим суддею Самарського районного суду
м. Дніпропетровська надано дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_5 для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, строк якого сплив.
Про наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний
ОСОБА_5 виїхав, або перебуває на тимчасово окупованій території України, підтверджується:
- показами свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які повідомили, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованої території, а саме у м. Красний Луч Луганської області;
- повідомленням Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України на запит прокурора від 10.12.2025, відповідно до якого ОСОБА_5 станом на 10.12.2025 як такий, що перетнув державний кордон України та виїхала до тимчасово окупованої території України, в базі даних не значиться;
- повідомленням УКР ГУНП в Луганській області (оперативний підрозділ яким здійснюється розшук підозрюваного ОСОБА_5 ) від 18.12.2025, відповідно до якого місцезнаходження підозрюваного ОСОБА_5 на підконтрольній українській владі території не встановлено, державний кордон України не перетинав, як внутрішньо переміщена особа не зареєстрований.
Отже, оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слід прийти до висновку, що в своїй сукупності вони доводять наявність обґрунтованої підозри у вчинені ОСОБА_5 , кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.
Слідчий суддя, при вирішенні даного клопотання, враховує, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України, бере до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Згідно зі ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Оскільки чинне законодавство не розкриває поняття обґрунтованої підозри, враховуючи ст.ст. 8, 9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182). При чому факти, які викликали підозру, не обов'язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред'явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі "Murray v.United Kingdom", 14310/88, 28.10.94, п. 55).
Уявлення про «обґрунтовану підозру» має ґрунтуватися поміж інших факторів, на двох ключових критеріях: суб'єктивному та об'єктивному.
Перший критерій означає, що підозра має бути добросовісною, тобто особа, яка оголосила про підозру, має щиро підозрювати особу у вчиненні такого кримінального правопорушення, другий - що об'єктивно існують дані про скоєне кримінальне правопорушення і причетність особи до вчинення правопорушення. Такими даними можуть бути дії самого підозрюваного, наявні документи, речові докази, показання очевидців тощо.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними у ході досудового розслідування належними та допустимими доказами у їх сукупності.
Слідчий суддя вважає доведеними вказані ризики, передбачені п.п.1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Той факт, що підозрюваний ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується вищезазначеними доказами, зібраними під час досудового розслідування.
З огляду на те, що у судовому засіданні знайшли своє підтвердження ті обставини, що ОСОБА_5 набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, підозра є обґрунтованою, доведення органом досудового розслідування наявності ризиків, передбаченіх статтею 177 КПК України, а також факт того, що сукупність доказів у своєму зв'язку вказують слідчому судді на достатність підстав вважати, що підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчим суддею встановлено достатні підстави для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу за відсутності підозрюваного, відповідно до приписів ч. 6 ст. 193 КПК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризику, зазначеного у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 176 КПК України запобіжним заходом є тримання під вартою.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке входять до вищевказаного переліку, підозра є обґрунтованою, доведення органом досудового розслідування наявності ризику, передбаченого статтею 177 КПК України, до нього може бути обрано виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до обґрунтованого висновку, що в даному випадку прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 дійсно перебуває на тимчасово окупованій території України, а тому клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України підлягає задоволенню та за відсутності підозрюваного слід обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Керуючись ст. ст. 176-178, 183, 193-194, 196, 205-206, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області капітана поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Обрати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
На підставі ч. 6 ст. 193 КПК України розглянути питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою після затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше як через сорок вісім годин з часу його доставки до місця кримінального провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено 11 березня 2026 року.
Слідчий суддя: ОСОБА_1