Рішення від 05.02.2026 по справі 175/21984/25

Справа № 175/21984/25

Провадження № 2-о/175/296/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2026 року Дніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючої судді Озерянської Ж.М.,

за участю секретаря Рожкової Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у с-щі Слобожанське цивільну справу за заявою в.о. керівника Краматорської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Краматорської міської ради про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність,-

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2025 року заявник звернувся до суду з заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади, в якій просив суд постановити рішення яким передати безхазяйне нерухоме майно, а саме: гідротехнічну споруду (ГТС 1), яка знаходиться за адресою: Донецька область, Краматорський р-н, Краматорська територіальна громада с. Василівська Пустош у комунальну власність Краматорської міської територіальної громади в особі Краматорської міської ради, повноваження якої здійснює Краматорська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Представник заявника надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, заяву про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади підтримала в повному обсязі та просила задовольнити.

Представник Краматорської міської ради в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу до ЕС.

Всебічно з'ясувавши обставини справи, вивчивши її матеріали, дослідивши надані у справі докази у сукупності, суд дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 293 ЦПК України).

В силу п. 7 ч. 1 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо управляння в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Краматорською окружною прокуратурою Донецької області в ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді, яка передбачена ст. 131 Конституції України, виявлено факт спливу більше 1 року із дня взяття на облік безхазяйного нерухомого майна гідротехнічної споруди, проте без вжиття заходів щодо передачі його у комунальну власність.

Частинами 1, 2 ст. 335 ЦК України передбачено, що безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Встановлено, що 07 серпня 2023 року комісією, створеною на підставі розпорядження Краматорського міського голови від 28 лютого 2020 року № 18 (зі змінами, внесеними (розпорядженням начальника Краматорської міської військової адміністрації № 315-р від 10 травня 2023 року), проведено обстеження безхазяйного нерухомого майна гідротехнічної споруди, що знаходиться в с. Василівська Пустош (48.767902, 37.702270) та перебуває в задовільному стані, про що складено акт обстеження.

Розпорядженням начальника Краматорської міської військової адміністрації від 14 вересня 2023 року № 642-р, з метою упорядкування нерухомого майна (гідротехнічних споруд), що знаходяться на території Краматорської міської територіальної громади, визначено адресу розташування гідротехнічної споруди (ГТС1) за межами населеного пункту с. Василівська Пустош Краматорської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області.

Відповідно до технічного паспорту гідротехнічна споруда розташована в Донецькій області, Краматорський район, с. Василівська Пустош, 48.767902, 37.702270, гідрографічний зв'язок: ставок р. Казенний Торець р. Сіверський Донець Азовське море, власника не визначено, гребля є земляною, глухою, насипною, водовипуск донний, водоскид шахтний автоматичний комбінований. Довжина 194 м, ширина по гребню 3,0...5,18 м, максимальна висота 14,65 м, закладення низового укосу 2,90...4,35м; закладення верхового укосу 4,85... 5,15 м. На період обстеження встановлено, що гребля знаходиться в непридатному до нормальної експлуатації стані (на гребні колійність, поперечний та поздовжній профілі відсутні, заростання травою гребня та міжплитних швів).

Відповідно до довідки про оціночну вартість об'єкта нерухомості від 30 вересня 2024 року, вартість зазначеної гідротехнічної споруди становить 7 260 744,38 грн.

Згідно заяви уповноваженої особи Краматорської міської військової адміністрації (на виконання пунктів 82-86 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127) реєстратором Виконавчого комітету Дружківської міської ради прийнято рішення № 69294829 від 14 вересня 2023 року щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна ГТС 1, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна № 346585646 від 14 вересня 2023 року.

Краматорською міською військовою адміністрацією 29 вересня 2023 року розміщено на вебсайті «Краматорська міська рада» за посиланням https://krm.gov.ua/ogoloshennya-pro-vzyattya-na-oblik- bezhazyajnogo-neruhomogo-majna-gidrotehnichnyh-sporud/оголошення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна гідротехнічної споруди, яка розташована за адресою: с. Василівська Пустош, площею водного дзеркала 29 га.

Також, до заяви додано роздруківки оголошень про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, які знаходяться в публічному доступі на веб-сайті «Краматорська міська рада» за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 та веб- сайті посиланням інтернет-видання газети «Краматорськ-пост» за https://www.kramatorskpost.com/kramatorska-administraciya-vzyala-na-oblik-kilka-bezxazyainix-gidrotexnicnix-sporud. Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Після чого, Краматорською міською військовою адміністрацією, у зв'язку з відсутністю діючих друкованих засобів масової інформації у м. Краматорську з початку широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України, 02 жовтня 2023 року опубліковано в інтернет-виданні газети «Краматорськ-пост» оголошення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна ГТС 1.

Як вказує заявник, згідно з інформацією Краматорської міської військової адміністрації з моменту подання оголошення до теперішнього часу до Краматорської міської військової адміністрації з приводу права власності на вказане майно ніхто не звертався.

Тому, зважаючи на те, що гідротехнічна споруда ГТС 1 взята на облік як безхазяйна нерухома річ та сплинув один рік з дня взяття її на облік, остання може бути передана у комунальну власність Краматорської міської територіальної громади за рішенням суду.

Статтею 13 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють від імені Українського народу права власника в межах, визначених Конституцією.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131 Конституції України в Україні діє прокуратура. яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 56 ЦПК України, у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обгрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до позиції Верховного Суду від 26.07.2018, викладеній у справі № 926/1111/15, ч. 2 ст. 2 ЦК України передбачено, що одним із учасників цивільних відносин є держава, яка відповідно до ст. ст. 167, 170 ЦК України набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади у межах їхньої компетенції, встановленої законом, та діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин.

Одним із таких органів є прокуратура, на яку покладено функції представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Так, відповідно до частини 1, абзацу 1 частини 3 та абзацу 1 частини 4 статті 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною 4 цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Аналіз наведених законодавчих приписів дає підстави для висновку, що прокурор має право звернутися до суду з позовом в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або в інтересах держави з позовом, в якому зазначено про відсутність органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або з позовом в інтересах держави, зазначивши про відсутність у відповідного органу повноважень щодо звернення до господарського суду. При цьому у будь-якому разі наявність підстав для представництва інтересів держави має бути обґрунтована прокурором у позовній заяві відповідно до приписів наведених норм.

Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 806/1000/17 нездійснення захисту виявляється в усвідомленій пасивній поведінці уповноваженого суб'єкта владних повноважень він усвідомлює порушення інтересів держави, має відповідні повноваження для їх захисту, але всупереч цим інтересам за захистом до суду не звертається. Здійснення захисту неналежним чином виявляється в активній поведінці (сукупності дій та рішень), спрямованій на захист інтересів держави, але яка є неналежною Захищати інтереси держави повинні насамперед відповідні суб'єкти владних повноважень, а не прокурор. Щоб інтереси держави не залишилися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль, замінює у судовому провадженні відповідного суб'єкта владних повноважень, який всупереч вимогам закону не здійснює захисту або робить це неналежно. У кожному такому випадку прокурор повинен навести причини, які перешкоджають захисту інтересів держави належним суб'єктом, і які с підставами для звернення прокурора до суду.

Виходячи із змісту рішення Конституційного Суду України у справі від 08.04.1999 № 1-1/99, поняття «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах» означає орган, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом, відповідно до ст. ст. 6, 7, 13 та ст. 143 Конституції України, може виступати орган державної влади чи місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Частиною 1 ст. 142 Конституції України передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Згідно з ч. 1 ст. 143 Конституції України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності, встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону, а також вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Статтею 145 Конституції України гарантовано захист прав місцевого самоврядування в судовому порядку.

За ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Право комунальної власності право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста (ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч. 3 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування», матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальної громади села.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про місцеве самоврядування», орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечити виконання функцій місцевого самоврядування.

3 аналізу вказаних норм законодавства вбачається, що державою гарантується належне функціонування місцевого самоврядування, матеріальною основою якого є, у тому числі, нерухоме майно, правомочності власника щодо якого від імені територіальної громади виконує відповідна рада.

Законом України № 2102-1Х «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 85 Конституції України та ст. 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, яким у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України вирішено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, дію якого у подальшому неодноразово продовжено.

Указом Президента України від 02.06.2022 № 469/2022 створено Краматорську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області.

Частиною 2 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» встановлено, що військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік).

В подальшому Верховною Радою України прийнято постанову від 30 серпня 2022року № 2542-ІХ, відповідно до якої у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування начальник Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району, крім повноважень, віднесених до його компетенції Законом України «Про правовий режим воєнного стану», здійснює повноваження відповідної міської ради.

Тому з 30 серпня 2022 року Краматорська міська військова адміністрація фактично здійснює повноваження Краматорської міської ради, в тому числі щодо управління об'єктами нерухомості, які перебувають у комунальній власності Краматорської міської територіальної громади.

Відтак, у Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області наявні контрольні повноваження щодо звернення до суду із заявою про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність.

Як вказує заявник, підставою для представництва інтересів держави та безпосередньо інтересів Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області та Краматорської міської ради (до утворення військової адміністрації) є об'єктивна обставина порушення інтересів держави у зв'язку з відсутністю активних дій (підготовки проєкту заяви, сплати судового збору тощо), спрямованих на звернення до суду із заявою про передачу нерухомого майна гідротехнічної споруди, як безхазяйного майна, у комунальну власність Краматорської міської територіальної громади в особі Краматорської міської ради.

Для реалізації наданих повноважень, органи місцевого самоврядування можуть звертатись до суду з позовом. У зв'язку з цим Краматорською окружною прокуратурою Донецької області спрямовано на адресу міської військової адміністрації лист щодо наявності достатніх підстав для вжиття Краматорською міською військовою адміністрацією цивільно-правових заходів в судовому порядку, спрямованих на звернення до суду із заявою про передачу безхазяйного нерухомого майна гідротехнічної споруди у комунальну власність в судовому порядку.

Однак, Краматорською міською військовою адміністрацією цивільно-правові заходи в судовому порядку не вживались, що підтверджується листами військової адміністрації у яких зазначено, що останньою жодних заходів в інтересах Краматорської міської територіальної громади не вживались, у зв'язку із відсутністю у кошторисі Краматорської міської військової адміністрації видатків для сплати судового збору, передбаченого Законом України «Про судовий збір».

Таким чином, Краматорська міська військова адміністрація, попри поінформованість щодо встановленого прокуратурою порушення у сфері управління об'єктами державної та комунальної власності та наявність повноважень на звернення до суду із відповідною заявою, через обмеженість бюджетних асигнувань на сплату судового збору фактично до теперішнього часу не вжила та не планує в майбутньому вживати заходи щодо звернення до суду із заявою про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність.

Вказане свідчить про те, що з боку Краматорської міської військової адміністрації має місце пасивна поведінка, результатом чого є не здійснення саме суб'єктом владних повноважень захисту інтересів держави.

Сам факт не звернення до суду, який би відповідав вимогам процесуального законодавства та відповідно мав змогу захистити інтереси жителів територіальної громади, свідчить про те, що указаний орган місцевого самоврядування неналежно виконує свої повноваження щодо передачі майна у комунальну власність, у зв'язку із чим у прокурора виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів значної кількості громадян членів Краматорської міської територіальної громади та звернення до суду з такою заявою, що відповідає нормам національного законодавства та практиці Європейського суду з прав людини.

Вказана правова позиція викладена у постанові Великої палати Верховного Суду від 15.10.2019 у справі № 903/129/18.

Вищезазначені порушення інтересів держави та інтересів Краматорської міської територіальної громади свідчать про неналежне виконання своїх повноважень Краматорською міською військовою адміністрацією та у розумінні ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» надає право прокурору здійснювати представництво інтересів держави в суді.

Таким чином, Краматорська окружна прокуратура Донецької області звертається з даною заявою до суду на захист інтересів держави в особі органу. уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах в порядку ст. 56 ЦПК України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» у зв'язку з неналежним здійсненням сільською радою інтересів держави в суді, як суб'єктом, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Відповідно до ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйна нерухома річ за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Згідно зі ст. 333 Цивільного процесуального кодексу України суд встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Статтею 1 Закону України «Про аквакультуру» передбачено 2 види гідротехнічних споруд, на які поширюються дія норм цього Закону: гідротехнічні споруди для цілей аквакультури, гідротехнічні споруди рибогосподарської технологічної водойми.

Обидва ці види є об'єктами нерухомого майна.

Відповідно до ст. 334 Цивільного кодексу України, права на нерухоме майно, в тому числі право комунальної власності на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації.

У той же час, Закон України «Про аквакультуру» прямо не передбачає процедури набуття права комунальної власності на безхазяйні гідротехнічні споруди.

У ст. 141 Закону визначено лише особливості надання гідротехнічних споруд для цілей аквакультури у користування на умовах оренди. Зокрема, для цілей цієї статті під безхазяйними гідротехнічними спорудами для цілей аквакультури розуміються гідротехнічні споруди для цілей аквакультури, власник яких відсутній або його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів.

Так, якщо власник гідротехнічної споруди для цілей аквакультури невідомий або його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів, фізичні та юридичні особи подають заяву довільної форми у письмовій або електронній формі до органу державної влади та/або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого віднесено прийняття рішення про передачу у користування на умовах оренди гідротехнічної споруди для цілей аквакультури.

У громаді ці повноваження здійснює виконавчий орган місцевого самоврядування, уповноважений відповідною радою. Якщо такого органу не визначено, рішення приймає сама рада.

Передача гідротехнічних споруд здійснюється тим органом, який відповідно до Земельного кодексу України має повноваження щодо розпорядження земельними ділянками під водою, на яких розміщено водний об'єкт (виключно сесією ради).

Наразі згідно з пунктом 24-1 Перехідних положень Земельного кодексу України, усі водні об'єкти загальнодержавного значення є землями державної власності, тому рішення щодо розпорядження гідроспорудами на таких об'єктах ухвалює уповноважений державний орган. Для водних об'єктів місцевого значення рішення приймається органом місцевого самоврядування.

Після встановлення статусу безхазяйної споруди орган проводить інвентаризацію, яка включає огляд, фіксацію технічного стану, опис конструктивних елементів та складання акту опису, оцінки і передачі майна.

У той же час, враховуючи, що процес набуття в комунальну власність безхазяйної гідротехнічної споруди не врегульований відповідним профільним Законом «Про аквакультуру» застосуванню підлягають загальні норми ст. 335 Цивільного кодексу України, які частково збігаються з нормами ст. 141 Закону «Про аквакультуру», але й містять низку додаткових кроків і зобов'язань.

Досліджені докази вказують на те, що з дня взяття безхазяйної нерухомої речі на облік сплив один рік, власника вказаного майна не виявлено, а тому дана безхазяйна нерухома річ підлягає передачі у комунальну власність територіальної громади.

Оскільки, нерухоме майно гідротехнічна споруда знаходиться на території с. Василівська Пустош Краматорського району Донецької області, органом, до компетенції якого віднесено повноваження на звернення до суду із заявою про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність, є Краматорська міська рада.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно ст. 89 ЦПК України, виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи викладене вищевикладене, заява в.о. керівника Краматорської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Краматорської міської ради про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 13, 259, 263-265, 268, 333 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву в.о. керівника Краматорської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Краматорської міської ради про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність - задовольнити.

Визнати нерухоме майно а саме: гідротехнічну споруду (ГТС 1), яка знаходиться за адресою: Донецька область, Краматорський р-н, Краматорська територіальна громада с. Василівська Пустош - безхазяйним.

Передати у комунальну власність Краматорської міської територіальної громади в особі Краматорської міської ради безхазяйне нерухоме майно, а саме: гідротехнічну споруду (ГТС 1), яка знаходиться за адресою: Донецька область, Краматорський р-н, Краматорська територіальна громада с. Василівська Пустош.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Озерянська Ж.М.