Ухвала від 10.03.2026 по справі 588/245/26

Справа № 588/245/26

провадження № 1-кс/588/78/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2026 року м. Тростянець

Слідчий суддя Тростянецького районного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026200540000044 від 13.02.2026, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 286 КК України,

про надання тимчасового доступу до речей і документів,

УСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ відділення поліції № 1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 02.03.2026 звернувся до суду із вказаним клопотанням, яке було погоджено з начальником Глухівського відділу Шостинської окружної прокуратури Сумської області ОСОБА_4 мотивуючи вимоги тим, що у проваджені СВ ВП №1 (м. Тростянець) Охтирського РВП ГУНП в Сумській області перебуває кримінальне провадження №12026200540000044 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.02.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 286 КК України.

13.02.2026 близько 18.20 год. в районі буд АДРЕСА_1 , на ділянці автодороги Н-12 «Суми-Полтава» (на 60км+700м.), трапилась дорожньо-транспортна пригода за участі водія автомобіля марки «HONDA CR-V», з іноземним реєстраційним номером " НОМЕР_1 » - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що вчинив наїзд на пішохода, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , працівника першого ДПРЗ ГУ ДСН України в Сумській області. Внаслідок ДТП пішохід ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження з якими госпіталізований до ортопедичного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , та знаходився в умовах стаціонарного лікування в період часу з 13.02.2026 по 20.02.2026 р.

Вжитими заходами по кримінальному провадженню установлено, що місце виникнення дорожньо-транспортної пригоди, знаходиться в районі буд АДРЕСА_1 , де розташоване відділення № НОМЕР_2 АТКБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Також установлено, що на вказаному відділенні банківської установи встановлена камера відеоспостереження що спрямована в межі проїзної частини, та відповідно могла здійснювати фото-відеофіксацію обставин та умов виниклої дорожньо-транспортної пригоди, може становити для кримінального провадження інтерес.

Старший слідчий посилався на те, що вказані відомості, що мають значення для встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні, неможливо отримати в інший спосіб, як шляхом отримання тимчасового доступу до речей і документів інформації, що становить таємницю, отримана як доказ інформація самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину, встановлення додаткових свідків або встановлення причетних до його вчинення осіб, зокрема механізму наближення транспортного засобу до моменту наїзду на потерпілого, та темп і напрямок руху останнього.

Посилаючись на зазначені обставини, та те, що у досудового слідства є підстави вважати, що зі спливом часу існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації старший слідчий просить надати йому та групі слідчих тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити, які знаходиться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), з можливістю їх вилучення у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за адресою: АДРЕСА_3 , які містять інформацію у друкованому та електронному вигляді щодо наступного: наявних фото-відеоматеріалів зафіксованих камерою зовнішнього спостереження що встановлена на відділенні № НОМЕР_2 АТКБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованому по АДРЕСА_1 , 13.02.2026 за період часу з 18.00 год. по 18.30 год. із відображенням обставин та умов виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

У судове засідання старший слідчий СВ відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 не з'явився, але подав заяву, в якій просить клопотання розглянути без його участі та задовольнити (а.с.14).

Представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у судове засідання не з'явився, про розгляд клопотання був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, його неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (а.с.16).

Дослідивши матеріали провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з таких мотивів.

З матеріалів, доданих до клопотання слідчого, установлено, що Відділенням поліції № 1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції ГУ НП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у виділеному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026200540000044 від 13.02.2026, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 286 КК України.

Досудове розслідування було розпочато за повідомленням про те, що 13.02.2026 о 18:20 годин навпроти будівлі по АДРЕСА_1 , на ділянці автодороги Н-12 «Суми-Полтава» (на 60км+700м.) водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець в/ч НОМЕР_3 , мешканець АДРЕСА_4 , керуючи автомобілем марки «HONDA CR-V», з іноземним реєстраційним номером " НОМЕР_4 », рухався в напрямку м. Охтирка, коли допустив наїзд на пішохода, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , працівника ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканця АДРЕСА_5 , який на неосвітленій (у зв'язку з вимкнутим електропостачанням) ділянці дороги з розділювальною смугою раптово вийшов на проїзну частину дороги, маючи намір її перейти справа на ліво по ходу руху транспортного засобу. Внаслідок ДТП пішохід ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді: закритого перелому горизонтальної та низ вхідної кісток та правої ломної кістки, ЗЧМТ, СГМ, з якими госпіталізований до ортопедичного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 . До складу групи слідчих у цьому кримінальному провадженні входять: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 (а.с. 3, 4, 5).

АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » листом від 18.02.2026 повідомив СВ відділення поліції № 1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції ГУ НП в Сумській області про неможливість надання відеоматеріалів з камер спостереження з фасаду відділення (а.с.13).

Відповідно з положеннями статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до частини 5 та 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до частини 6 статті 163 КПК України стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

З огляду на зазначені обставини, вважаю, що є підстави для задоволення клопотання старшого слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення слідчими.

На підставі викладеного та керуючись вимогами статей 162, 163, 164, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Тростянець) Охтирського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати групі слідчих СВ відділення поліції №1 (м. Тростянець) Охтирського районного відділу поліції ГУ НП в Сумській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити, які знаходиться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), з можливістю їх вилучення у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за адресою: АДРЕСА_3 , які містять інформацію у друкованому та електронному вигляді щодо наступного:

- наявних фото-відеоматеріалів зафіксованих камерою зовнішнього спостереження, що встановлена на відділенні № НОМЕР_2 АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованому по АДРЕСА_1 13.02.2026 за період часу з 18 год 00 хв. по 18 год 30 хв. із відображенням обставин та умов виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

Ухвала набирає законної сили негайно та діє до 10 квітня 2026 року включно.

Роз'яснити АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що відповідно до статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134715844
Наступний документ
134715847
Інформація про рішення:
№ рішення: 134715846
№ справи: 588/245/26
Дата рішення: 10.03.2026
Дата публікації: 12.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тростянецький районний суд Сумської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (11.03.2026)
Дата надходження: 02.03.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
19.02.2026 11:40 Тростянецький районний суд Сумської області
09.03.2026 14:00 Тростянецький районний суд Сумської області
10.03.2026 11:00 Тростянецький районний суд Сумської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛЕБЕДЬ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛЕБЕДЬ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ