№ 755/2797/26
№ 3/755/1466/26
"09" березня 2026 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., за участю: секретаря судових засідань Бараненко Ю.С., прокурора Лавренюк Т.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, що надійшла з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Тернопільської обл., м. Чортків, українця, громадянина України, працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Відповідно до постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 24.02.2026 року було об'єднано в одне провадження справи за номерами 755/2797/26 та 755/2798/26 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши єдиний номер 755/2797/26 (провадження номер 3/755/1466/26).
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи з 03.02.2025 року на посаді головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 08.01.2026 року о 07 годині 24 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 30.09.2025 року діяльність на посаді головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісїї управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом, згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 11.11.2025 року о 22 годині 34 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно із ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону, правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Так, наказом ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 27.01.2025 року № 55/кт, ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, з 03.02.2025 року.
Наказом ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 10.03.2025 року № 151/кт ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця, з 08.03.2025 року.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Відповідно до ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.
Таким чином, головний спеціаліст відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Паньків М.1. є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, та суб'єктом відповідальності, відповідно до Примітки до ст. 172-6 КУпАП, і він зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі, зазначені у ст. 45 вказаного Закону.
Відповідно до пункту 15 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до наказу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 18.09.2025 року № 577/кт, ОСОБА_1 звільнено, відповідно до частини другої статті 86 Закону України «Про державну службу», з припиненням державної служби, з 30.09.2025 року.
Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)», Питання 1 «Які види декларацій існують, коли їх слід подавати і який звітний період вони охоплюють?», встановлено, що якщо подана декларація кандидата на посаду охоплювала попередній звітний рік, а в особи виник обов'язок подати щорічну декларацію за той самий звітний період, то особа зобов'язана подати щорічну декларацію (приклад: Декларація кандидата на посаду була подана у січні 2024 року й охоплювала попередній звітний рік (2023 рік). Особу було призначено на посаду до 31 березня 2024 року включно. Така особа має обов'язок подати щорічну декларацію (продовжується діяльність) за 2023 рік.
Відповідно до Роз'яснень, питання 12 «Станом на яку дату зазначається інформація в декларації про суб'єкта декларування?»: Приклад 2. Особа була визначена на посаду у період з 01 січня до 31 березня включно і повинна подати першу щорічну декларацію за попередній рік до 01 квітня.
У цьому випадку, особа повинна зазначати назву її місця роботи, посади та тип і категорію посади, яку вона обіймає на момент подання першої щорічної декларації. Тому, всі інші перелічені у запитанні статуси вказуються нею, зважаючи на посаду, яку особа обіймає на момент подання такої декларації.
Відповідно до листа НАЗК від 22.05.2025 року № 200-03/44772-25, встановлено, що хоча щорічна декларація та декларація кандидата на посаду подаються за минулий рік, вони відрізняються за обсягом інформації, що зазначаються в них. Так, у декларації кандидата на посаду не зазначаються відомості про видатки, а також будь-які інші правочини суб'єкта декларування. Якщо обов'язок подання декларації кандидата на посаду за минулий рік та обов'язок подання щорічної декларації з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» виник у період з 01 січня до 31 березня включно поточного року, то особа зобов'язана подати обидві декларації.
На виконання вищезазначених вимог, головний спеціаліст відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Паньків М.І., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік не пізніше 31.03.2025 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, у порушення ч. 1 ст. 45 Закону, подав відповідну декларацію лише 08.01.2026 року о 07 годині 24 хвилини, що встановлено, відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надав пояснення, в яких вказав, що вважає, що в 2024 році він не був суб'єктом декларування та згідно з роз'ясненнями працівників ЦМУ ДМС, обов'язку подавати щорічну декларацію за 2024 рік у нього не було. Інших причин, які б перешкодили своєчасному поданню декларації не було. Декларацію ОСОБА_1 подав 08.01.2026 року.
Крім того, згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, до декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду.
Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі, перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.
Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності
Частина перша статті 241-1 КЗпП України «Обчислення строків, передбачених цим Кодексом» визначає, що строки виникнення і припинення трудових прав та обов'язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями. Частина п'ята вказаної статті встановлює, що коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк.
Таким чином, строком перебування особи в часі, як такої що «припиняє діяльність», зазначеного в абзаці першому ч. 2 ст. 45 Закону, є останній день перебування працівника в трудових правах та обов'язках визначених у наказі про звільнення, а з наступного дня особа вважається звільненою, тобто такою що припинила трудові права та обов'язки.
На виконання вищезазначених вимог, головний спеціаліст відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Паньків М.І., як особа, яка припиняє 30.09.2025 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності, тобто, не пізніше 30.10.2025 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, подав відповідну декларацію лише 11.11.2025 року о 22 годині 34 хвилини, що встановлено, відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надав пояснення, в яких вказав, що несвоєчасно подав декларацію у зв'язку із сімейними обставинами. Інших причин, які б перешкодили своєчасному поданню декларації не було. Декларацію ОСОБА_1 подав 11.11.2025 року.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею застає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, у п: в доваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідних декларацій встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі декларацій ОСОБА_1 не встановлені.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції», несвоєчасно 08.01.2026 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а також, несвоєчасно 11.11.2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), чим порушив вимоги абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто, вчинив правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 року № 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП, місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. ч. 1, 2 ст. 45 Закону, які виникли у нього, як у головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, тобто, місцем вчинення є ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області, яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 4-А.
Датою і часом вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 є фактичний час і дата несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тобто 08.01.2026 року о 07 годині 24 хвилини.
Зокрема, датою і часом вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 , є фактичний час і дата несвоєчасної подачі декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), тобто 11.11.2025 року о 22 годині 34 хвилини.
Датою виявлення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративних правопорушень та складання протоколів за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 18.02.2026 року.
Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Зокрема, юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні).
Наказом Національної поліції України від 05.04.2024 року № 363 «Про деякі питання складання уповноваженими особами Національної поліції України протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією», на ДВБ НПУ покладено повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 1724 - 1729 (за винятком правопорушень, учинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище) та 1729-1, 1729-2 КУпАП, стосовно працівників апарату Міністерства внутрішніх справ України, органів, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, військовослужбовців та працівників Національної гвардії України, поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, які перебувають на посадах, передбачених статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», а також осіб, яких звільнено зі служби (роботи) в апараті Міністерства внутрішніх справ України, органів, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, та Національній гвардії України, за умови, що вчинене такими особами адміністративне правопорушення було пов'язане з проходженням служби (роботою) вказаних органах державної влади, органах, закладах, установах та підприємствах, що належать до сфери їх управління, і застосування передбачених Законом заходів забезпечення провадження в цих справах.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, з протоколами про адміністративне правопорушення погодився.
Прокурор у судовому засіданні зазначила, що протоколи складені правомірно, у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прохала накласти на останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно із ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон № 1700-VII), державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно зі статтею першою вказаного Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслава Гузя від 27.01.2025 року № 55/кт, ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, з 03.02.2025 року.
Згідно з наказом начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслава Гузя від 10.03.2025 року № 151/кт, ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця з 08.03.2025 року.
Відповідно до посадової інструкції державного службовця, затвердженої начальником Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеславом Гузем, з якою ОСОБА_1 ознайомлений, посада головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції відноситься до категорії «В» посад державної служби, тобто, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону.
Відповідно до наказу начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслава Гузя від 18.09.2025 року № 577/кт, ОСОБА_1 звільнено, відповідно до частини другої статті 86 Закону України «Про державну службу», з припиненням державної служби з 30.09.2025 року.
Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Натомість, така декларація була подана ОСОБА_1 за 2024 рік лише 08.01.2026 року, тобто несвоєчасно, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Зокрема, абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Натомість, така декларація була подана ОСОБА_1 лише 11.11.2025 року, тобто несвоєчасно, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи з 03.02.2025 року на посаді головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісії управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 08.01.2026 року о 07 годині 24 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 30.09.2025 року діяльність на посаді головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції, забезпечення видворення та реадмісїї управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, маючи 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб'єктом, згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 11.11.2025 року о 22 годині 34 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення № 127 від 18.02.2026 року та № 126 від 18.02.2026 року; рапортами працівника поліції; інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; письмовими поясненнями; Наказами Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області № 55/кт від 27.01.2025 року, № 151/кт від 10.03.2025 року та № 577/кт від 18.09.2025 року; посадовою інструкцією державного службовця, затвердженою начальником Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеславом Гузем, а також, повним визнанням вини ОСОБА_1 у судовому засіданні.
За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 24, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір»,-
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 гривень 60 копійок.
Роз'яснюється, що в разі несплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя