Справа № 286/4593/25
Провадження № 2-с/286/2/26
09.03.2026 м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Гришковець А.Л., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд судового наказу Овруцького районного суду від 23.01.2026 по справі №286/4593/25 за нововиявленими обставинами , -
Заявник - ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про перегляд судового наказу про стягнення аліментів за нововиявленими обставинами в порядку ч. 8 ст. 170 та глави 3 розділу V ЦПК України на підставі п. 1 ч. 2 ст. 423 ЦПК України у справі №286/4593/25.
02.03.2026 від представника заявника - адвоката Карпенко Альони Андріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , надійшла заява, в якій вона просить усі судові засідання у справі №286/4593/25 проводити в режимі відеоконференції за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою електронного кабінету.
Згідно ч.1 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.212 ЦПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Згідно ч. 4 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
В ч.5 ст. 212 ЦПК України зазначено, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
При цьому, суддя відмічає, що Верховний Суд у своїй постанові від 23.03.2023 по справі №905/2371/21 дійшов правового висновку, що процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.
Представник заявника - адвокат Карпенко А.А. зареєстрована в електронному суді, її електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 тел. НОМЕР_1 .
Оскільки, наявна технічна можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції, клопотання адвоката Карпенко А.А. підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,-
Клопотання адвоката задовольнити.
Судові засідання по справі №286/4593/25 проводити в режимі відеоконференції, з використанням власних технічних засобів, за участю адвоката Карпенко Альони Андріївни за її електронною ідентифікацією як користувача електронного суду (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 ).
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя А. Л. Гришковець