Ухвала від 10.03.2026 по справі 560/5710/25

УХВАЛА

10 березня 2026 року

м. Київ

справа №560/5710/25

адміністративне провадження №К/990/45572/25

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Мацедонської В.Е.,

суддів -Білак М.В., Желєзного І. В.,

розглянувши клопотання Державної служби України з безпеки на транспорті про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги

на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 травня 2025 року

та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2025 року

у справі № 560/5710/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділ державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "ЮА-БУС" про визнання протиправною та скасування постанови,-

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 26 листопада 2025 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 травня 2025 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2025 року у справі № 560/5710/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділ державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "ЮА-БУС" про визнання протиправною та скасування постанови.

02 грудня 2025 року до касаційного суду надійшло клопотання скаржника про повернення судового збору.

Перевіривши клопотання Державної служби України з безпеки на транспорті про повернення судового збору, Суд зазначає наступне.

У силу частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

За правилами пункту 3 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Зважаючи на викладене, зазначене клопотання підлягає задоволенню, а сплачений за подання касаційної скарги судовий збір - поверненню.

Керуючись статтею 132 КАС України, статтею 7 Закону України "Про судовий збір", -

УХВАЛИВ:

Клопотання Державної служби України з безпеки на транспорті про повернення судового збору - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у місті Києві повернути Державній службі України з безпеки на транспорті сплачені нею кошти на оплату судового збору у розмірі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 (сорок) копійок згідно із платіжною інструкцією про сплату судового збору № 3634 від 29 жовтня 2025 року за подання касаційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач В. Е. Мацедонська

Судді М. В. Білак

І. В. Желєзний

Попередній документ
134699596
Наступний документ
134699598
Інформація про рішення:
№ рішення: 134699597
№ справи: 560/5710/25
Дата рішення: 10.03.2026
Дата публікації: 11.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; транспорту та перевезення пасажирів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (26.11.2025)
Дата надходження: 06.11.2025
Предмет позову: про визнання протиправною та скасування постанови
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАЦЕДОНСЬКА В Е
ШИДЛОВСЬКИЙ В Б
суддя-доповідач:
БОЖУК Д А
МАЦЕДОНСЬКА В Е
ШИДЛОВСЬКИЙ В Б
3-я особа позивача:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮА-БУС"
відповідач (боржник):
Державна служба України з безпеки на транспорті
Державна служба України з безпеки на транспорті Відділ державного нагляду(контролю) у Хмельницькій області
відповідач в особі:
Відділ державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті
заявник апеляційної інстанції:
Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області
Державна служба України з безпеки на транспорті Відділ державного нагляду(контролю) у Хмельницькій області
заявник касаційної інстанції:
Державна служба України з безпеки на транспорті
позивач (заявник):
Мостовий Олександр Йосипович
Мостовой Олександр Йосипович
представник позивача:
Адвокат Богач Анатолій Анатолійович
суддя-учасник колегії:
БІЛАК М В
ЖЕЛЄЗНИЙ І В
КАПУСТИНСЬКИЙ М М
САПАЛЬОВА Т В
третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮА-БУС»