Справа № 420/853/26
10 березня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стефанова С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду 13 січня 2026 року надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, яка полягає у неврахуванні, під час нарахування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні, розміру премії, який встановлено в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 станом на час звільнення з лав Національної поліції;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням встановлених ОСОБА_1 на час звільнення: посадового окладу 2400 грн., окладу за званням 1800 грн., надбавки за стаж 1260 грн., надбавки за специфічні умови проходження служби 2184 грн. та премії, встановленої в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 на час звільнення лав Національної поліції та вчинити виплату перерахованої одноразової грошової допомоги при звільненні за вирахуванням раніше отриманих сум.
Позиція позивачки обґрунтовується наступним
Позивач зазначає, що ОСОБА_1 (надалі - позивач) проходив службу в Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області (надалі - відповідач), звідки звільнений наказом від 08.10.2025 року № 448 о/с з 08.10.2025 за власним бажанням. На час звільнення мав вислугу повних 15 років. При звільненні позивачу нараховано одноразову грошову допомогу у сумі 28665 грн. та, у подальшому сплачено після оподаткування. Позивач фактично рахувався за ГУ Нацполіції в Херсонській області до 08.10.2025, однак з липня 2025 фактичну службу проходив у Військовій частині НОМЕР_1 яка і проводила йому виплату грошового забезпечення. Зазначене підтверджено довідкою про доходи, з якої вбачається, що останнім повним місяцем проходження позивача служби у ГУ Нацполіції в Херсонській області був червень 2025. За червень 2025 позивач отримав : посадовий оклад: 2400 грн., оклад за званням 1800 грн., надбавка за стаж 1260 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби 2184 грн., премія 18928,30 грн. За липень 2025 позивач отримав грошового забезпечення у ГУ Нацполіції в Херсонській області пропорційно дням його проходження служби, решту місяця липня 2025 позивач, рахуючись за у ГУ Нацполіції в Херсонській області юридично, службу проходив вже фактично у в/ч НОМЕР_1 де і отримував грошове забезпечення. За вказаного, саме у відповідача у подальшому - серпень 2025, вересень 2025, жовтень 2025 до дня звільнення 08.10.2025 позивач грошове забезпечення не отримував, оскільки отримував його у в/ч НОМЕР_1 .
Позивач акцентує увагу, що в листі від 09.12.2025 відповідач чітко констатував, що одноразова грошова допомога обраховується з місячного грошового забезпечення, ураховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, процентну надбавку за стаж служби в поліції, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії установлені наказами на день звільнення. Тобто, премія станом на час звільнення обов'язково включається при обрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні. Така премія позивачу на день звільнення відповідачем не встановлювалась у конкретному відсотку, позаяк конкретний відсоток премії встановлюється індивідуально за особистими вкладами та досягненнями особи на службі, а таку службу фактично позивач з липня 2025 проходив у в/ч НОМЕР_1 , рахуючись у списках особового складу ГУ Нацполіції в Херсонській області, отже, премію, станом на час звільнення позивача з лав Нацполу встановлено в/ч НОМЕР_1 і таку премію, за вказаного, відповідач повинен був врахувати під час нарахувань позивачу вихідної допомоги про звільненні, однак, не врахував, чим обумовлена потреба судового захисту.
Позиція відповідача обґрунтовується наступним
Відповідач не погоджується з заявленими позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та зазначає, що ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції, відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 ЗУ «Про Національну поліцію України» за власним бажанням вислуга років складає: 15 років 08 місяць 29 днів. Відповідно до довідки УФЗБО ГУНП в Херсонській області №1679/10/01 від 09.12.2025, станом на день звільнення ОСОБА_1 встановлено такі складові місячного грошового забезпечення: - посадовий оклад - 2400,00 грн; - оклад за спеціальним званням - 1800,00 грн; - надбавка за стаж служби в поліції (30%) - 1260,00 грн; - специфічні умови проходження служби (40%) - 2184,00 грн. Враховуючи вищевикладене, розмір одноразової грошової допомоги при звільненні із служби складає: (2400,00 (посадовий оклад) + 1800,00 (оклад за спеціальним званням) + 1260,00 (надбавка за стаж служби 30%) + 2184,00 (спец. ум. проходження служби 40%)) * 15 років * 25% = 28665,00 грн. Згідно банківської виписки від 28.10.2025, після відрахування обов'язкових податків та зборів на картковий рахунок ОСОБА_1 було зараховано 27231,75 грн.
Відповідач вважає, що ст. 119 КзПП України не врегульовує спірні правовідносини, оскільки зазначеною статтею передбачені гарантії і пільги працівникам на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час. Згідно статті 60 Закону №580 відносини, що виникають у зв'язку зі вступом, проходженням та припиненням служби в поліції, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань проходження служби в поліції. Нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні із служби в поліції ОСОБА_1 здійснено з урахуванням встановлених складових грошового забезпечення на час звільнення з поліції, а саме окладу за посадою, спеціальним званням, надбавку за стаж служби в поліції на підставі Порядку № 260, яким врегульовано спірні правовідносини.
Процесуальні дії та клопотання учасників справи
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16 січня 2026 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі. Розгляд справи вирішено проводити в порядку ст.262 КАС України без повідомлення (виклику) сторін.
23 січня 2026 року від позивача до суду надійшла заява про долучення доказів до матеріалів справи.
30 січня 2026 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, який було направлено позивачу в порядку передбаченому ч.3 ст. 162 КАС України.
Станом на 10 березня 2026 року, будь-яких інших заяв по суті справи з боку сторін на адресу суду не надходило.
Відповідно до ч.2 ст.262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позиції позивачка та відповідача, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Обставини справи встановлені судом
ОСОБА_1 проходив службу на посаді інспектора відділення безпілотних літальних апаратів батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Херсонській області.
08.07.2025 року інспектором відділення БПЛА РР та РБ БПОП (стрілецький) капітаном поліції Часником Олександром подано рапорт про звільнення зі служби в поліції за власним бажанням з 08.07.2025 року або за дозволом у більш короткий строк.
Одночасно у вказаному рапорті ОСОБА_1 повідомив про прийняття його на військову службу та початок проходження військової служби з 04.07.2025 року, у зв'язку з чим просив увільнити його від виконання його службових обов'язків за посадою інспектора відділення БПЛАБПОП (стрілецький) в Херсонській області зі збереженням місця роботи і посади з 08.07.2025 року до фактичного звільнення зі служби в Національній поліції.
Начальником ГУНП в Херсонській області відмовлено у задоволенні рапорту про звільнення у більш короткий строк, про що 11.07.2025 року проставлено резолюцію «Заперечую».
Наказом ГУНП в Херсонській області від 12.09.2025 року № 403 о/с капітана поліції ОСОБА_1 увільнено від роботи з 04.07.2025 року у зв'язку з призовом на військову службу.
Позивач фактично рахувався за ГУ Нацполіції в Херсонській області до 08.10.2025 року, однак з липня 2025 фактичну службу проходив у Військовій частині НОМЕР_1 яка і проводила йому виплату грошового забезпечення.
Зазначене підтверджено довідкою про доходи, з якої вбачається, що останнім повним місяцем проходження позивача служби у ГУ Нацполіції в Херсонській області був червень 2025.
За червень 2025 позивач отримав: посадовий оклад: 2400 грн., оклад за званням 1800 грн., надбавка за стаж 1260 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби 2184 грн., премія 18928,30 грн.
За липень 2025 позивач отримав грошове забезпечення у ГУ Нацполіції в Херсонській області пропорційно дням його проходження служби, решту місяця липня 2025 позивач, рахуючись за у ГУ Нацполіції в Херсонській області юридично, службу проходив вже фактично у в/ч НОМЕР_1 де і отримував грошове забезпечення.
За вказаного, саме у відповідача у подальшому - серпень 2025, вересень 2025, жовтень 2025 до дня звільнення 08.10.2025 року позивач грошове забезпечення не отримував, оскільки отримував його у в/ч НОМЕР_1 .
Наказом ГУНП в Херсонській області від 10.08.2025 року № 488 о/с ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням з 08 жовтня 2025 року згідно з пунктом 7 частини першої статті 77 ЗУ «Про Національну поліцію».
Відповідно до наказу ГУНП в Херсонській області від 08.10.2025 року № 448 о/с, яким ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції, відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 ЗУ «Про Національну поліцію України» за власним бажанням вислуга років складає: 15 років 08 місяць 29 днів.
Відповідно до довідки УФЗБО ГУНП в Херсонській області №1679/10/01 від 09.12.2025 року, станом на день звільнення ОСОБА_1 встановлено такі складові місячного грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн; оклад за спеціальним званням - 1800,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції (30%) - 1260,00 грн; специфічні умови проходження служби (40%) - 2184,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, розмір одноразової грошової допомоги при звільненні із служби складав: (2400,00 (посадовий оклад) + 1800,00 (оклад за спеціальним званням) + 1260,00 (надбавка за стаж служби 30%) + 2184,00 (спец. ум. проходження служби 40%)) * 15 років * 25% = 28665,00 грн.
Згідно банківської виписки від 28.10.2025 року, після відрахування обов'язкових податків та зборів на картковий рахунок ОСОБА_1 було зараховано 27231,75 грн.
Як зазначив позивач, премія позивачу на день звільнення відповідачем не встановлювалась у конкретному відсотку, позаяк конкретний відсоток премії встановлюється індивідуально за особистими вкладами та досягненнями особи на службі, а таку службу фактично позивач з липня 2025 проходив у в/ч НОМЕР_1 , рахуючись у списках особового складу ГУ Нацполіції в Херсонській області, отже, премію, станом на час звільнення позивача з лав Нацполіції встановлено в/ч НОМЕР_1 і таку премію, за вказаного, позивач вважає, відповідач повинен був врахувати під час нарахувань позивачу вихідної допомоги про звільненні, однак, не врахував.
Опікуючись питанням правильності нарахувань відповідачам одноразової грошової допомоги про звільненні позивач через адвоката ініціював відповідне звернення.
На звернення отримано лист від 09.12.2025 року, яким повідомлено, що станом на день звільнення позивачу встановлено такі складові місячного грошового забезпечення: посадовий оклад 2400 грн., оклад за званням 1800 грн., надбавка за стаж 1260 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби 2184 грн.
Вважаючи протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, яка полягає у неврахуванні, під час нарахування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні, розміру премії, який встановлено в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 станом на час звільнення з лав Національної поліції, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Джерела права та висновки суду
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Закон України від 2 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII) визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Відповідно до п. 4 розділу ХІ «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону № 580-VIII до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 3, ч. 1, 2, 5 ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію» у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Пунктами 4, 5 ч. 10 ст. 62 Закону № 580-VIII встановлено, що поліцейський своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України; у повному обсязі користується гарантіями соціального та правового захисту, передбаченими цим Законом та іншими актами законодавства.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 94 Закону № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров'я, працівникам міліції (особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), які на момент опублікування Закону України «Про Національну поліцію» проходили службу в органах внутрішніх справ, мали календарну вислугу не менше п'яти років і до 07 листопада 2015 року були звільнені із служби в органах внутрішніх справ незалежно від підстав звільнення та продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ або Національній поліції (їхніх територіальних органах, закладах і установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України «Про державну службу», а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах на будь-яких посадах, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
В абзаці 2 п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» вказано, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби: які звільняються із служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799, затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260, тут і надалі в редакції, чинній на момент спірних правовідносин).
В п. 3 розділу І Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до п. 1 Розділу VI Порядку № 260 поліцейським, які звільняються із служби через хворобу (за станом здоров'я), виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Згідно з п. 6 Розділу VI Порядку № 260 нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні із служби здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення, ураховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, процентну надбавку за стаж служби в поліції, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, установлених наказами на день звільнення.
Як встановлено судом, відповідно до наказу ГУНП в Херсонській області від 08.10.2025 року № 448 о/с, яким ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції, відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 ЗУ «Про Національну поліцію України» за власним бажанням вислуга років складає: 15 років 08 місяць 29 днів.
Відповідно до довідки УФЗБО ГУНП в Херсонській області №1679/10/01 від 09.12.2025 року, станом на день звільнення ОСОБА_1 встановлено такі складові місячного грошового забезпечення: - посадовий оклад - 2400,00 грн; - оклад за спеціальним званням - 1800,00 грн; - надбавка за стаж служби в поліції (30%) - 1260,00 грн; - специфічні умови проходження служби (40%) - 2184,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, розмір одноразової грошової допомоги при звільненні із служби складає: (2400,00 (посадовий оклад) + 1800,00 (оклад за спеціальним званням) + 1260,00 (надбавка за стаж служби 30%) + 2184,00 (спец. ум. проходження служби 40%)) * 15 років * 25% = 28665,00 грн. Згідно банківської виписки від 28.10.2025, після відрахування обов'язкових податків та зборів на картковий рахунок ОСОБА_1 було зараховано 27231,75 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП України (в редакції станом на дату наказу про увільнення від виконання службових обов'язків на час проходження військової служби) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Позивач фактично вважає, що в даному випадку має бути застосована аналогія закону, а саме застосовані приписи пункту 5 розділу XXXII Наказу № 260 від 07.06.2018 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» військовослужбовцям, які після прибуття для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України з державних органів, установ, організацій зараховані у розпорядження та звільняються зі служби, розмір одноразової грошової допомоги в разі звільнення з військової служби обчислюється виходячи з окладів за посадами, які вони обіймали в цих органах, установах, організаціях, та інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій.
Проте суд зауважує, що в даному випадку дана норма застосовується у випадку звільнення з військової служби та розрахунку одноразової допомоги. Втім, в даному випадку, позивач звільнений саме з основного місця роботи.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що аналогія закону та аналогія права допускається для застосування адміністративним судом виключно з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень та лише у випадку взагалі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини. Втім, порядок нарахування одноразової допомоги при звільненні регламентований п. 6 Розділу VI Порядку № 260, а тому відсутні підстави для застосування аналогії закону. Поряд з цим, суд звертає увагу, що аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні із служби в поліції ОСОБА_1 здійснено з урахуванням встановлених складових грошового забезпечення на час звільнення з поліції, а саме окладу за посадою, спеціальним званням, надбавку за стаж служби в поліції на підставі Порядку № 260, яким врегульовано спірні правовідносини.
Отже, в даному випадку відсутні правові підстави для перерахунку одноразової допомоги при звільненні.
Частиною 1 та 2 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
З огляду на наведене, відповідачем доведено, що Головне управління Національної поліції в Херсонській області при розрахунку і виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні діяло на підставі закону, в межах повноважень та у спосіб передбачений спеціальним законом, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
Розподіл судових витрат
Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору та у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат у відповідності до вимог ст.139 КАС України судом не здійснюється.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 242-246 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 та п.15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржено, згідно ст.295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Національної поліції в Херсонській області (Херсонська обл., м. Херсон, вул. Лютеранська, буд. 4, ЄДРПОУ 40108782).
Суддя С.О. Cтефанов
.