Справа № 420/4444/25
10 березня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), в якій позивач просив:
Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_2 щодо неналежного розгляду рапорту ОСОБА_1 від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", у зв'язку 3 наявними сімейними обставинами наявність матері з числа осіб з інвалідністю II групи..
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 повторно розглянути рапорт ОСОБА_1 від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", у зв'язку з наявними сімейними обставинами наявність матері з числа осіб з інвалідністю II групи та прийняти рішення за наслідком такого розгляду про звільнення ОСОБА_1 зі служби за сімейними обставинами.
Ухвалою від 26 лютого 2025 року після усунення недоліків у позовній заяві, позивачу поновлено строк звернення до суду та позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходить службу за мобілізацією у військовій частині НОМЕР_4 .
18.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся з рапортом до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", у зв'язку з наявними сімейними обставинами наявність матері з числа осіб з інвалідністю 11 групи.
Разом з цим листом В/Ч НОМЕР_2 від 18.12.2024 року вих № 1808/1/21171 повідомлено командиру військової частини НОМЕР_4 , що командування не прийняло позитивного рішення щодо звільнення з військової служби старшого лейтенанта медичної служби ОСОБА_1 , оскільки у довідці медико соціальної експертної комісії серії 12 ААГ №952639 від 01.05.2024 видана ОСОБА_3 рекомендаційні заходи щодо відновлення працездатності не містить відомостей щодо необхідності здійснення постійного догляду.
На думку позивача, додані до рапорту документи є доказами того, що саме він зобов'язаний здійснювати постійний догляд за рідною матір'ю як особою з інвалідності II групи, а тому вважає таку відмову протиправною.
Позивач зазначає, що підстави звільнення з військової служби передбачено статтею 26 Закону №2232-ХІІ.
Так, згідно з положень пп. «г» п. 2 ч. 4ст. 26 та абз.12 п.З ч.12 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю І чи II групи, за умови відсутності інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.
Позивач вважає, що командування виходило з того, що необхідність постійного стороннього догляду за хворою матір'ю підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії, тому не прийняло до уваги висновок лікарсько- консультативної комісії (форма 080-4/о) від 27.05.2024 року, за яким ОСОБА_3 потребує постійного стороннього догляду на час активного лікування.
До суду 13 березня 2025 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача позовні вимоги не визнає та просить відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що відповідно до відповідно до п. 3 ч. 12 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (далі - Закон № 2232-ХІІ) під час дії воєнного стану військовослужбовці можуть звільнитися з військової служби через сімейні обставини, серед необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю І чи II групи, за умови відсутності інших членів сім 'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров 'я.
З наведеного переліку видно, що необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків, який є особою з інвалідністю І чи II групи, на даний час може бути підставою для звільнення військовослужбовця лише за умови відсутності інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.
Представник відповідача звертає увагу, що як видно з матеріалів справи та не заперечується позивачем у його матері ОСОБА_3 (особа з інвалідністю II групи) є чоловік - ОСОБА_6 . При цьому шлюб відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_5 розірваний 25.09.2024 року, а вже через 23 дні військовослужбовець звернувся з рапортом про звільнення з військової служби у запас за сімейними обставинами у зв'язку з тим, що йому необхідно здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків.
Також ОСОБА_3 має іншого сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2. (особа з інвалідністю II група - термін встановлення інвалідності до 01.06.2024 р.), який 22.09.2023 перетнув держаний кордон України.
Отже, ОСОБА_6 та є особою першого ступеня споріднення матері позивача - ОСОБА_3 .
Таким чином, відповідач констатує, що у матері позивача, крім самого позивача, є інші особи першого ступеня споріднення.
Також представник відповідача зазначає, що оскільки матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_3 потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, відповідач вважає, що розглядаючи рапорт позивача про звільнення з військової служби разом із доданими документами, відповідач дійшов правильного висновку, що позивачем не було надано документів, які підтверджують те, що інші члени сім'ї першого ступеня споріднення ОСОБА_3 самі потребують постійного догляду за висновком медико- соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.
Своєю чергою, до суду 18 березня 2025 року від позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої позивач наполягав на задоволенні позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією паспорта громадянина України.
Сторони не заперечують, що позивач проходить службу за мобілізацією у військовій частині НОМЕР_4 , що підтверджено записами у посвідченні офіцера НОМЕР_6 .
Сторони також не заперечують, що 18.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся з рапортом до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", у зв'язку з наявними сімейними обставинами наявність матері з числа осіб з інвалідністю ІІ групи.
До рапорту ОСОБА_1 надано такі документи:
копія паспорту ОСОБА_1 ;
копія карти фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ;
копія посвідчення офіцера НОМЕР_7 ОСОБА_1 ;
копія паспорту ОСОБА_3 ;
копія карти фізичної особи - платника податків ОСОБА_3 ;
копія свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_3 серія НОМЕР_8 ;
копія Свідоцтва про народження ОСОБА_1 серія НОМЕР_9 ;
копія довідки до акту огляду медико- соціальною експертною комісією серія 12 ААГ №952639 від 01.05.2024 року ОСОБА_3 ;
копія пенсійного посвідченням № НОМЕР_10 від 22.05.2024 року ОСОБА_3 ;
копія довідки ЛКК (форма 080-4/о) від 27.05.2024, про наявність порушення функції організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі;
копія довідки Головного центру обробки інформації Державної прикордонної служби України;
копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 12 ААГ №453066 від 10.05.2024 року ОСОБА_6 .
Суд встановив, що листом військова частина НОМЕР_2 від 18.12.2024 року вих № 1808/1/21171 повідомлено командиру військової частини НОМЕР_4 , що командування не прийняло позитивного рішення щодо звільнення з військової служби старшого лейтенанта медичної служби ОСОБА_1 , оскільки у довідці медико- соціальної експертної комісії серії 12 ААГ №952639 від 01.05.2024 видана ОСОБА_3 рекомендаційні заходи щодо відновлення працездатності не містить відомостей щодо необхідності здійснення постійного догляду.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан, який діє до теперішнього часу.
Статтею 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» №2232-XII (далі - Закон № 2232-ХІІ) визначені підстави для звільнення з військової служби.
Так, відповідно до пп. «г» п. 3 ч. 5 цієї статті Закону контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах: під час проведення мобілізації та дії воєнного стану: г) через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
Відповідно до абз.13 п. 3 до ч. 12 ст. 26 Закону № 2232-ХІІ військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах: під час дії воєнного стану: необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
Наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 р. № 170 затверджено Інструкцію про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі, - Інструкція).
Відповідно до п. 12.11. Інструкції перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби, зазначено у додатку 19 до Інструкції.
Відповідно до п. 5 додатку 19 до Інструкції через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», подаються:
копія аркуша бесіди;
копія рапорту військовослужбовця;
копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років);
документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин, а саме:
26) у разі необхідності здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я:
документи, які підтверджують відповідні родинні зв'язки з цією особою (особами);
один із документів, що підтверджує відсутність в особи інших членів сім'ї першого ступеня споріднення (батьків, її чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених) чи другого ступеня споріднення (рідних братів, сестер та онуків): один із документів, що підтверджує інвалідність особи першого чи другого ступеня споріднення, її потребу у постійному догляді та акт обстеження сімейного стану військовослужбовця із зазначенням інформація про наявність чи відсутність інших осіб, які здійснюють або можуть здійснювати такий догляд, затвердженого керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або копія посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або копія пенсійного посвідчення чи копія посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді.
Так, суд встановив, що 18.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся з рапортом до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", у зв'язку з наявними сімейними обставинами наявність матері з числа осіб з інвалідністю ІІ групи.
До рапорту ОСОБА_1 надано такі документи:
копія паспорту ОСОБА_1 ;
копія карти фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ;
копія посвідчення офіцера НОМЕР_7 ОСОБА_1 ;
копія паспорту ОСОБА_3 ;
копія карти фізичної особи - платника податків ОСОБА_3 ;
копія свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_3 серія НОМЕР_8 ;
копія Свідоцтва про народження ОСОБА_1 серія НОМЕР_9 ;
копія довідки до акту огляду медико- соціальною експертною комісією серія 12 ААГ №952639 від 01.05.2024 року ОСОБА_3 ;
копія пенсійного посвідченням № НОМЕР_10 від 22.05.2024 року ОСОБА_3 ;
копія довідки ЛКК (форма 080-4/о) від 27.05.2024, про наявність порушення функції організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі;
копія довідки Головного центру обробки інформації Державної прикордонної служби України;
копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 12 ААГ №453066 від 10.05.2024 року ОСОБА_6 .
Суд встановив, що листом військова частина НОМЕР_2 від 18.12.2024 року вих № 1808/1/21171 повідомлено командиру військової частини НОМЕР_4 , що командування не прийняло позитивного рішення щодо звільнення з військової служби старшого лейтенанта медичної служби ОСОБА_1 , оскільки у довідці медико- соціальної експертної комісії серії 12 ААГ №952639 від 01.05.2024 видана ОСОБА_3 рекомендаційні заходи щодо відновлення працездатності не містить відомостей щодо необхідності здійснення постійного догляду.
Надаючи оцінку доводам позивача, та запереченням відповідача, та оцінюючи надані позивачем докази, суд доходить такого висновку.
Так, відповідно до п.1 розділу III Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 №189 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 01.06.2021 №1066), при лікувально-профілактичних закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, утворюються ЛКК.
Згідно з п. розділу ІІІ цього Порядку, до основних завдань ЛКК належить:
1) видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність особи, відповідно до вимог пункту 4 розділу IV цього Порядку;
2) здійснення направлення хворих на огляд та обстеження до МСЕК для встановлення інвалідності;
3) надання до МСЕК документів хворого, направленого на огляд та обстеження;
4) вжиття заходів щодо перевірки та усунення недоліків у суб'єкта господарювання, що були виявлені за результатом перевірки уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням Пенсійного фонду України, обґрунтованості медичних висновків про тимчасову непрацездатність (у разі звернення керівника суб'єкта господарювання).
Пунктом 4 розділу IV Порядку передбачено, що ЛКК видає такі документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність особи: 1) форму рішення для встановлення причинно-наслідкового зв'язку захворювання з умовами праці, відповідно до вимог, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»; 2) висновки або рекомендації щодо догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, а в разі, коли дитина хвора на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), - до досягнення дитиною 16-річного віку.
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.03.2021 №407 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я» затверджено Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації №080-2/о «Висновок про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі». Згідно з пунктами 3, 4 цієї Інструкції такий висновок надається закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги; висновок заповнюється членами лікарської комісії на підставі форми первинної облікової документації №027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2012 №110, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 28.04.2012 за №661/20974.
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.03.2021 №407 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я» затверджено Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації №080-4/о «Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі».
Суд встановив, що висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі форми № 080-4/о стосовно ОСОБА_3 від 27.05.2024 року був наданий позивачем разом із рапортом.
За таких обставин, суд доходить висновку, що посилання відповідача на відсутність відомостей щодо необхідності стороннього догляду за ОСОБА_3 , є безпідставними та відхиляються судом.
Щодо наявності у ОСОБА_3 інших осіб, які могли б здійснювати догляд, суд зазначає таке.
Так, матеріалами справи підтверджено, що батько позивача - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3, є колишнім чоловіком ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу ОСОБА_3 з ОСОБА_6 , серія НОМЕР_8 . Позивач наполягає на тому, що вони не проживають однією сім'єю, не ведуть спільне домогосподарство, не мають дружніх стосунків.
Стосовно брата позивача - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2., позивач зазначив, що він є особа з інвалідністю II група - термін встановлення інвалідності до 01.06.2024 р.), та повідомив, що 22.09.2023 року, на законних підставах, він перетнув держаний кордон України, і по теперішній час знаходиться за межами України, що підтверджується Довідкою Головного центру обробки інформації Державної прикордонної служби України, проживає з своєю сім'єю (дружина і неповнолітня дитина) в Королівстві Норвегія, повертатись в Україну не планує.
За таких обставин, суд доходить висновку, що позивачем доведено відсутність інших осіб, які могли здійснювати догляд ОСОБА_3 .
Відповідно до висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 27.02.2025 року у справі № 380/16966/24, «відсутність інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи» означає реальну відсутність таких осіб, які фактично могли б здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю, яка цього потребує. У випадку ж «юридичної наявності» інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи, які, при цьому, реально не можуть здійснювати постійний догляд за такою особою з об'єктивних причин (перебування у полоні, відбування покарання у місцях позбавлення волі, проходження військової служби, тощо), то така особа відсутня у розумінні приписів абзацу 13 пункту 3 частини дванадцятою статті 26 Закону № 2122-IX.
Крім того, суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 172 Сімейного кодексу України дитина, повнолітні дочка, син зобов'язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу.
За таких обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та належать задоволенню шляхом визнання протиправними дії Військової частини НОМЕР_2 щодо неналежного розгляду рапорту ОСОБА_1 від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", та зобов'язання Військову частину НОМЕР_2 повторно розглянути рапорт ОСОБА_1 від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи викладені та встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що позовні вимоги є недоведеними, а тому належать задоволенню.
У зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, жодні судові витрати не належать стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) щодо неналежного розгляду рапорту ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу".
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) повторно розглянути рапорт ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 18.10.2024 року до командира танкового батальйону військової частини НОМЕР_4 щодо звільнення його з військової служби на підставі п.п. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко