Справа № 420/33813/25
09 березня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Радчука А.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Херсонській області (вул. Лютеранська, 4, м. Херсон, 73003, код ЄДРПОУ 40108782) про визнання протиправною бездіяльності зобов'язання вчинити дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, у якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, яка полягає у не виплаті ОСОБА_2 індексації за період з 07.11.2015 року по 31.10.2017 року;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області нарахувати та доплатити ОСОБА_2 індексацію грошового забезпечення за період 07.11.2015 року по 31.10.2017 року;
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, яка полягає у не застосуванні при нарахуванні ОСОБА_2 індексації за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 року коефіцієнтів індексу споживчих цін обчислених наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області перерахувати та доплатити ОСОБА_2 індексацію грошового забезпечення за період 01.01.2024 року по 11.07.2024 року обчисливши таку індексацію із застосуванням коефіцієнтів індексу споживчих цін обчислених наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено про те, що позивач з 07.11.2015 року проходив службу у Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області. Наказом від 10.07.2024 року № 308 о/с переведений до нового місця служби та виключений зі списків особового складу з 11.07.2024 року.
Проте, як зазначено у позові, у період служби з 07.11.2015 року по 31.10.2017 року відповідач не виплачував позивачу індексацію, а у період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 року невірно виплачував індексацію. З метою з'ясування питання щодо повноти виплачених йому за час проходження служби сум грошового забезпечення, в інтересах позивача у вересні 2025 року поданий адвокатський запит з проханням доплатити належні позивачу суми індексації. Проте, відповідач листом від 29.09.2025 року № 1355/10/01-2025 відмовив у виплаті індексації.
Вважаючи протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Щодо індексації за період з 07.11.2015 року по 31.10.2017 року позивач посилався на те, що право на індексацію грошового забезпечення позивача передбачене Законами України «Про індексацію грошових доходів населення» та «Про Національну поліцію», а тому відмова відповідача є протиправною.
Щодо індексації за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 року позивач зазначив, що посадові оклади поліцейських останній раз збільшувались з 01.11.2015 року у зв'язку із прийняттям Постанови КМУ "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 р. № 988. Отже, після 01.11.2015 року індексація має обчислюватись із застосуванням індексів споживчих цін обчислених наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року. Саме із застосуванням коефіцієнтів індексації обчислених наростаючим підсумком з листопада 2015 року відповідач нараховував індексацію до 01.01.2023 року. Однак, з 01.01.2024 року для обчислення індексації безпідставно застосував коефіцієнти індексу споживчих цін обчислені наростаючим підсумком, починаючи з грудня 2023 року. Проте, оскільки посадові оклади та грошове забезпечення поліцейських в грудні 2023 року не підвищувалось, у період з 01.01.2024 року для обчислення поліцейським індексації застосуванню підлягають коефіцієнти індексу споживчих цін обчислені наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року.
Ухвалою суду від 13.10.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України.
24.10.2025 року відповідачем подано відзив на позовну заяву.
Відповідно до відзиву відповідач проти задоволення позову заперечує, з позовними вимогами не погоджується, з огляду на наступне.
Щодо застосування при нарахуванні індексації за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 року коефіцієнтів індексу споживчих цін обчислених наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року відповідач зазначив, що відповідно до статті 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення у 2024 році здійснюється наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року. Відповідно до офіційних даних Державної служби статистики України, індекс споживчих цін до липня 2024 не перевищував поріг індексації у 103 %, встановлений пунктом 5 Порядку № 1078, що свідчить про відсутність об'єктивних підстав для проведення індексації грошового забезпечення у період з січня по липень 2024 року. Таким чином, дії Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо не нарахування індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 11.07.2024 року є законними, обґрунтованими та повністю відповідають вимогам чинного законодавства України.
Щодо індексації за період з 07.11.2015 року по 31.10.2017 року відповідач зазначив, що відповідно до постанови КМУ від 18 жовтня 2017 року № 782 внесені зміни до пункту 2 Порядку №1078, доповнивши абзац п'ятий після слова «військовослужбовців» словом «поліцейських». На підставі вищевикладеного виплата індексації поліцейським проводиться з 01 листопада 2017 року.
Також у відзиві зазначено, що у квітні місяці 2016 року індекс споживчих цін перевищив поріг індексації понад 103% та склав 105,79%, відтак право на індексацію в місяці, що настає за місяцем, у якому опубліковано цей індекс - в червні 2016 року. Тому позивач і в цьому випадку не мав права на індексацію.
Таким чином відповідач вважає, що підстави для задоволення позову відсутні.
27.10.2025 року відповідачем подано заяву про повернення позовної заяви у частині позовних вимог щодо проведення індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Ухвалою суду від 09.03.2026 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про застосування наслідків пропуску строку звернення до суду.
Інші заяви по суті справи учасниками справи не надавались, додаткові докази не надходили.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд вирішує справу за наявними у ній матеріалами в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами у заявах по суті справи, позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 07.11.2015 року проходив службу у Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області, призначений наказом №7 о/с від 07.11.2025 року.
Згідно витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Херсонській області від 10.07.2024 року № 308 о/с, капітан поліції ОСОБА_1 був переведений для подальшого проходження служби до Головного управління Національної поліції в Київській області з 11 липня 2024 року.
Звернення позивача до суду з даним позовом обумовлено тим, що за період проходження служби з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. йому не виплачено індексацію грошового забезпечення у т.ч. із застосуванням листопада 2015 року як базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку, а за період 01.01.2024 року по 11.07.2024 року при нарахуванні індексації не застосовані коефіцієнти індексу споживчих цін обчислені наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року.
15.09.2025 року в інтересах позивача його представником поданий адвокатський запит до Головного управління Національної поліції в Херсонській області з проханням здійснити перерахунок та доплату спірної індексації.
Листом Головного управління Національної поліції в Херсонській області від 29.09.2025 року вих. №1355/10/01-2025 надано відповідь на адвокатський запит, де повідомлено, що за період з 01.01.2024 по 31.07.2024 року індекс споживчих цін не перевищував 103 відсотка, тому підстав для нарахування індексації грошового забезпечення за вказаний період не було.
Разом з листом позивачу надіслано довідку №266 від 26.09.2025 року про нараховану та виплачену індексацію грошового забезпечення за період з листопада 2015 року по липень 2024 року.
Згідно довідки №266 від 26.09.2025 року, нарахування та виплата індексації здійснювалась протягом січня 2018 по грудень 2022 з урахуванням базового місяця листопад 2015; протягом 2023 нарахування індексації не здійснювалось; у період з січня по липень 2024 року базовий місяць грудень 2023 року, проте індексація не виникла.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 та за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII “Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VІІІ) Національна поліція України (далі - поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно по частин 1, 2 та 5 статті 94 Закону № 580-VІІІ, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України. Грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Пунктом 4 ч.10 ст.62 Закону № 580-VІІІ, передбачено, що поліцейський своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України
02 грудня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988).
Пунктом 1 Постанови, установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно статті 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 3 липня 1991 року № 1282-XII (далі - Закон № 1282-XII), індексація грошових доходів населення-встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; поріг індексації-це величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Статтею 2 вказаного Закону № 1282-XII визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
У частині 5 ст. 2 Закону № 1282-XII закріплено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
За змістом ст. 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (до 01 січня 2016 року - 101 відсоток).
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Частинами 1 та 2 ст.5 Закону № 1282-XII підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів.
Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
За правилами ч.2 ст.6 Закону № 1282-XII порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статей 16, 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 5 жовтня 2000 року №2017-III держава гарантує забезпечення основних потреб громадян на рівні встановлених законом державних соціальних стандартів і нормативів.
Законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії щодо, зокрема індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (частина друга статті 18 вказаного Закону).
З метою реалізації цих положень Закону Кабінет Міністрів України постановою від 17 липня 2003 року № 1078 затвердив Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок №1078).
Згідно з пунктом 1-1 Порядку 1078, підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 року №491-IV «Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення».
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Відповідно до пункту 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців.
У разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян проводиться їх компенсація відповідно до законодавства (абз. 8 п. 4 Порядку №1078).
Відповідно до п.6 Порядку №1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.
Аналіз вищезазначених правових норм дає суду підстави для висновку, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення поліцейських, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті. Через вимоги законодавства проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язком для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, механізм індексації має універсальний характер. У свою чергу, правове регулювання виплати індексації визначає умови (коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють наступне виникнення права на отримання індексації.
Наведений висновок викладений у пунктах 43-44 постанови Верховного Суду від 27 квітня 2021 року у справі №380/1513/20.
Таким чином, індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення поліцейських, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.
При цьому обмежене фінансування державного органу чи установи, де особа проходила службу, жодним чином не впливає на право особи отримати індексацію грошового забезпечення.
У подальшому постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 782 до Порядку № 1078 внесено зміни та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
Так, починаючи з листопада 2015 внаслідок прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 посадовий оклад поліцейських не збільшувався, з огляду на що саме листопад 2015 є базовим місяцем для визначення індексації.
Матеріали справи свідчать, що позивачу індексація грошового забезпечення за спірний період з 07.11.2015 по 31.10.2017 не нараховувалась та не виплачувалась.
Згідно довідки №266 від 26.09.2025 року, нарахування та виплата індексації здійснювалась протягом січня 2018 по грудень 2022 з урахуванням базового місяця листопад 2015.
У свою чергу, нарахування позивачу індексації його грошового забезпечення щодо спірного періоду з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. повинно проводитися із застосуванням базового місяця листопад 2015 року.
Що стосується доводів відповідача про те, що індексація грошового забезпечення позивачу повинна здійснюватися з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №782, суд вважає помилковими, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України "Про Національну поліцію" та Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постанові від 16 липня 2020 року у справі № 2140/1763/18 (адміністративне провадження № К/9901/12469/19).
За таких обставин, суд дійшов висновку, що підлягають задоволенню позовні вимоги щодо нарахування та виплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. із застосуванням базового місяця листопад 2015 року.
Отже, з метою повного та ефективного захисту прав позивача, суд вважає доцільним:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. із застосуванням базового місяця листопад 2015 року;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. включно із застосуванням базового місяця листопад 2015 року.
Щодо позовних вимог в частині перерахунку індексації грошового забезпечення за період 01.01.2024 року по 11.07.2024 року із застосуванням коефіцієнтів індексу споживчих цін обчислених наростаючим підсумком починаючи з листопада 2015 року.
Законом України від 03.11.2022 № 2710-ХІ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» була зупинена на 2023 рік дія Закону № 1282-ХІІ, у зв'язку з чим з 01.01.2023 по 31.12.2023 індексація не нараховувалась та не виплачувалася.
З 01.01.2024 дія Закону № 1282-ХІІ була поновлена.
З огляду на вказані обставини, на думку відповідача, відбулась зміна базового місяця для нарахування індексації грошового забезпечення, та з 01.01.2024 підлягає застосуванню грудень 2023 як базовий місяць.
Разом з тим, відповідно до пунктів 2, 5 Порядку № 1078 для визначення базового місяця для проведення індексації доходів необхідно обрати місяць, у якому заробітна плата працівника зросла за рахунок її постійних складових.
Таким чином, підставою для встановлення базового місяця індексації є підвищення посадових окладів особи. Тобто, початок відліку для обчислення індексу споживчих цін є місяць підвищення посадового окладу. З цього місяця значення індексу споживчих цін приймають за 1 або 100 відсотків, а приріст індексу розраховується з наступного місяця. При цьому, нарахування індексації проводиться в місяці, наступному за місяцем, у якому був офіційно опублікований індекс інфляції.
При цьому, приписи ст. 39 Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» стосовно того, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024, не змінює встановленого Порядком № 1078 порядку визначення базового місяця для проведення індексації грошового забезпечення.
Враховуючи, що з листопада 2015 після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 посадовий оклад позивача не збільшувався, базовим місяцем для визначення індексації є саме листопад 2015.
Згідно довідки №266 від 26.09.2025 року, нарахування та виплата позивачу індексації протягом 2023 не здійснювалось; у період з січня по липень 2024 року базовий місяць грудень 2023 року, тому індексація не виникла. Проте як вже було зазначено вище, відповідачем помилково встановлено базовий місяць грудень 2023, внаслідок чого нарахування та виплата індексації здійснювалась в неповному обсязі.
На підставі викладеного, суд вважає, що наявні підстави для задоволення позовних вимог щодо нарахування та виплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 року по 11.07.2024 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - листопад 2015 року.
Отже, з метою повного та ефективного захисту прав позивача, суд вважає доцільним:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 11.07.2024 рр. включно, з встановленням базового місяця - листопад 2015 року;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 11.07.2024 рр. включно із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - листопад 2015 року, відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, з урахуванням виплачених сум.
Інші доводи сторін встановлених обставин справи та висновків суду не спростовують.
При цьому, згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010 року, заява №4909/04, відповідно до п. 58 якого Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі"Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torijav.Spain) від 09.12.1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За вимогами ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов слід задовольнити.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, позивач звільнений від сплати судового збору, відповідно, підстави для розподілу судових витрат в порядку, передбаченому ст. 139 КАС України, відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74-77, 90, 139, 242-246, 255, 262, 291, 295, 297, 382 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Херсонській області (вул. Лютеранська, 4, м. Херсон, 73003, код ЄДРПОУ 40108782) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. із застосуванням базового місяця листопад 2015 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 рр. включно із застосуванням базового місяця листопад 2015 року.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 11.07.2024 рр. включно, з встановленням базового місяця - листопад 2015 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Херсонській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 11.07.2024 рр. включно із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - листопад 2015 року, відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, з урахуванням виплачених сум.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку і строки, встановлені ст.ст. 293, 295 КАС України.
Суддя А.А. Радчук