Справа № 420/40119/25
09 березня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області при обрахунку пенсії ОСОБА_1 по втраті годувальника за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262- ХІІ за померлого чоловіка ОСОБА_2 з 01.07.2024 року, а саме не проведення перерахування пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 № ЮО 79609 від 24.01.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019р.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 № ЮО 79609 від 24.01.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019р. починаючи з 01.07.2024 року (з урахуванням виплаченої пенсії по день проведення перерахунку).
3.У зв'язку з тим, що відповідач по аналогічним рішенням суду за позовами пенсіонер всіляко затягує їх виконання, відповідно до ст. 382 КАС України, прошу встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом покладення обов'язку на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати у встановлений судом термін з моменту набрання законної сили звіт про виконання рішення суду у цій справі.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивачка зазначила, що отримує пенсію в разі втрати годувальника, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІ1 (надалі - Закон №2262).
З 05.03.2019, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-Х11, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, відтак з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 відповідності до вимог ст.43 і 63 Закону № 2262-ХП та ст. 9 Закону № 2011-ХІІ, з урахуванням також додаткових видів грошового забезпечення.
За доводами позивачки, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45 повідомляють орган ПФУ. Тож, з моменту отримання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області належної оновленої довідки від ІНФОРМАЦІЯ_2 про розмір грошового забезпечення померлого годувальника з грошового забезпечення якого позивачка отримує пенсію, у відповідача виник обов'язок з перерахунку її пенсії з моменту призначення. А оскільки ГУ ПФУ протиправно не виконало свого обов'язку, та безпідставно відмовило у здійсненні відповідного перерахунку пенсії позивачки, вона вважає наявними підстави для зобов'язання відповідача судом здійснити відповідні дії щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 24.01.2023 №ЮО79609 з урахуванням також додаткових видів грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 04.12.2025 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, у якому вказуючи на хибність та необґрунтованість позовних вимог, просить відмовити у задоволенні позову.
Також, ГУ ПФУ у відзиві відзначає, що незважаючи на надходження від ІНФОРМАЦІЯ_2 оновленої довідки від 24.01.2023 №ЮО79609 про розмір грошового забезпечення померлого ОСОБА_2 , після визнання протиправним та скасування пунктів Постанови №103 відповідними судовими рішеннями, інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось. Отже, відсутні підстави для вчинення дій щодо здійснення перерахунку пенсії позивача. Довідка Головному управлінню надана з порушенням вимог порядку, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданою довідкою, що також підтверджується як вважає відповідач, листом Мінсоцполітики України від 21.08.2019 №15308/0/2-19/54.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Одеській області та з 28.06.2024 отримує пенсію по втраті годувальника ОСОБА_2 відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (надалі - Закон №2262-ХІІ).
Отже, розмір пенсії позивачки залежить від розміру грошового забезпечення померлого годувальника - ОСОБА_2 .
З урахуванням висновків ВП ВСУ від 24.06.2020 №160/8324/19 та заяви пенсіонера, ІНФОРМАЦІЯ_3 склав на ім'я ОСОБА_2 довідку №ЮО79609 від 24.01.2023 про розмір його грошового забезпечення.
За даними указаної довідки, розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 встановленого відповідно до постанови КМ України від 30.08.2017 №704 за нормами чинними на 05.03.2019 за посадою - заст нач з мтз - нач відділення мтз 9 спортивного клубу становить УСЬОГО для обчислення пенсії - 15337,30 грн., та розраховане виходячи з наступних складових: - посадовий оклад - 3520,00 грн., - оклад за військове (майор) - 1340,00 грн., - відсоткова надбавка за вислугу років (50%) - 2430,00 грн., - надбавка за особливості проходження служби (65%) - 4378,50 грн.,- надбавка за таємність (10%) - 352,00 грн., - премія (84%) - 2956,80 грн.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2023 у справі № 420/3653/23, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.04.19 перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення № ЮО 79609 від 24.01.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 , та провести доплату різниці в пенсії між нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01.04.19 по день проведення перерахунку.
Представник позивача також звернувся до Головного управління ПФУ в Одеській області із адвокатським запитом від 16.07.2025 для з'ясування розміру пенсії позивача.
На указану заяву позивача, Головне управління ПФУ в Одеській області листом від 23.07.2025 №1500-0220-8/127280 повідомив про те, що ОСОБА_1 з 28.06.2024 призначено пенсію в разі втрати годувальника. Відповідач зазначив, що перерахунок пенсії з 01.05.2025 не проводився.
Враховуючи бездіяльність відповідача у проведенні перерахунку своєї пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, вважаючи наявним у себе право на проведення такого перерахунку, позивач звернулася до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.
Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Частинами 1, 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 (далі Закон №2011-XII), визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія) та одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (надалі Закон № 2262-ХІІ).
Згідно з частиною третьою статті 1 Закону №2262-ХІІ члени сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.
Відповідно до ч.1 ст.30 названого Закону право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).
Статтею 36 Закону №2262-ХІІ визначено розміри пенсії в разі втрати годувальника, яка обчислюється з грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника.
Виходячи з приписів ч.3, ч.18 ст.43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні основні та додаткові види грошового забезпечення.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, частинами 1, 2, 4 якої встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затвердженого Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), який безпосередньо визначає механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XIІ.
У пункті 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону №2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку.
Суд наголошує на тому, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом.
Перерахунок пенсії здійснюється Головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.
30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №704), якою, зокрема, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу та схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського та начальницького складу.
Пунктом 2 вказаної Постанови встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21 лютого 2018 року КМ України прийнято Постанову №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі- Постанова №103), пунктом 1 якої було постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Також, указаною Постановою №103 було внесено ряд змін до постанов КМУ, зокрема до Постанови №704, Порядку №45, тощо.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45, після змін, внесених Постановою №103, визначалось, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
У Додатку 2 до Порядку №45 (у редакції Постанови №103) містилась форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Однак у подальшому Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року по справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45.
Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції зазначив, зокрема, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатка 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатка 2 до Порядку №45 до зазначених змін.
Таким чином, з 05 березня 2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.
Як свідчать матеріали справи, та було встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_4 було видано довідку про розмір грошового забезпечення померлого ОСОБА_2 за нормами, чинними станом на 05.03.2019, яка була надана до Головного управління ПФУ в Одеській області для перерахунку пенсії.
За життя ОСОБА_2 , рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2023 у справі № 420/3653/23 було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.04.19 перерахунок пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення № ЮО 79609 від 24.01.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відтак, розмір пенсії позивача повинен обраховуватися із розміру пенсії померлого годувальника, яка в свою чергу була перерахована за рішенням суду на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО 79609 від 24.01.2023.
Таким чином, розмір пенсії позивача повинен обраховуватися із складових грошового забезпечення, визначеного довідкою про розмір грошового забезпечення № ЮО 79609 від 24.01.2023.
Бездіяльність відповідача щодо перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 № ЮО 79609 від 24.01.2023 суд вважає протиправною.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву обставини не доводять правомірності поведінки відповідача у спірних правовідносинах, не позбавляють права позивача на перерахунок його пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
З урахуванням викладеного вище у сукупності, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позивачем позовних вимог у вказаній частині та наявність підстав для їх задоволення.
Щодо заявленого позивачем клопотання про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по даній справі суд зазначає, що частиною 2 статті 381-1 КАС України визначено, що суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
Відповідно до частини 5 статті 382 КАС України, за письмовою заявою заявника суд під час ухвалення рішення суду може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене таке рішення, подати звіт про його виконання. Перебіг строку для подання звіту починається з дня набрання законної сили рішенням суду.
Згідно наведених положень, встановлення судового контролю шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення під час його ухвалення є правом суду, яким суд може скористуватися у разі наявності підстав вважати, що суб'єкт владних повноважень буде ухилятися від його виконання.
Втім, наразі, у суду відсутні достатні підстави вважати, що постановлене у даній справі на користь позивача судове рішення не буде відповідачем виконане без здійснення судового контролю за його виконанням.
Тому, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні такого клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу адміністративного судочинства України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
З огляду на викладене, оскільки судом прийнято рішення про задоволення вимог позивача, суд вважає за доцільне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати у вигляді сплаченого за подання цього позову судового збору у сумі 1211 грн, 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області що полягає у не проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з 01.07.2024 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО79609 від 24.01.2023 виданої на ім'я померлого ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.07.2024 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №ЮО79609 від 24.01.2023 виданої на ім'я померлого ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, з урахуванням вже проведених виплат.
У встановленні судового контролю за виконанням судового рішення відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області 1211 грн., 20 коп. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА