Постанова від 10.03.2026 по справі 490/1579/26

490/1579/26

нп 3/490/843/2026

УКРАЇНА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА

вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08

e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ 02892528

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2026 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Демінська О.І., секретар судового засідання Поштаренко М.В., за участю прокурора Чернявського Я.А. особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Бобринець Кіровоградської області, громадянку України, з вищою освітою, заміжню, працюючу провідним фахівцем відділу бухгалтерського обліку та звітності ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , яка займала посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язане з корупцією, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи звільненою з вказаної посади 26.09.2024 р., несвоєчасно, без поважних причин, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями в строк до 26.10.2024 року, подавши її 11.11.2024 року.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала. Пояснила, що дійсно будучи звільненою з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області 26.09.2024 року та призначеною на іншу посаду, яка не є посадою державного службовця, маючи велику завантаженість на новому місці роботи, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 11.11.2024 року, тобто з незначним пропуском строку. Також вказала, що порушення допустила ненавмисно, наміру приховувати свої надто маленькі доходи не мала.

Прокурор в судовому засіданні вказав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що свідчать докази, наявні в матеріалах справи, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні вказаного правопорушення.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена дослідженими у судовому засіданні доказами.

Так, згідно до наказу № 652-к від 17.09.2024 року ОСОБА_1 було призначено на посаду державної служби - головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та звітності управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області у період дії воєнного стану без конкурсного відбору з 18.09.2024 року.

Окрім того, у вказаному наказі зазначено, що ОСОБА_1 склала присягу державного службовця 31.12.2023 року.

18.09.2024 року ОСОБА_1 , під підпис була попереджена та ознайомлена з відповідальністю щодо порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наказу № 681-к від 25.09.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та звітності управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області з 26.09.2024 року за угодою сторін.

Відповідно до частини першої, пункту 1 підпункту «в» ст. 3 Закону, суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є державні службовці.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету та встановлені повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно зі ст. 1 вказаного Закону, державний орган - орган державної влади, в тому державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 частини другої статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «а» і «б», віднесено до посад категорії «в» державної служби.

Відповідно до підпункту «в», пункту 1, частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону - особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

ОСОБА_1 , яка 26.09.2024 року припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, була зобов'язана подати електронну декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ("при звільненні" за період, не охоплений раніше поданими деклараціями) в строк до 26.10.2024 року.

Згідно з відомостями веб-сайту НАЗК (Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію при звільненні (за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), 11.11.2024 року.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , яка відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 45 вказаного Закону, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ("при звільненні" за період, не охоплений раніше поданими деклараціями) .

Проте, враховуючи особу винної, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, щиро кається у вчиненому, характер вчиненого правопорушення, незначний термін, на який порушено строк подання декларації, приймаючи до уваги відсутність негативних наслідків скоєння вказаного адміністративного правопорушення, що свідчить про малозначність правопорушення, суд вважає, що вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є малозначним та приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням на підставі ст. 22 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.І. Демінська