Справа № 175/1523/26
Провадження № 3/175/654/26
2026 рік
26 лютого 2026 року с-ще Слобожанське
Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов до суду з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , працює начальником інженерної служби Військової частини НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Начальник інженерної служби Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 , будучи відповідно до положень п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, несвоєчасно, а саме 01 квітня 2024 року, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Під час розгляду адміністративного матеріалу ОСОБА_1 повністю визнав свою провину, розкаявся у скоєному, просить суворо його не карати. Також просить врахувати той факт, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності і зобов'язується у подальшому подібної поведінки не допускати.
Під час розгляду адміністративного матеріалу прокурор Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону Баклан В.В. зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому на ньому має бути накладено відповідне адміністративне стягнення.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», інформацією військової частини, витягами з наказів військової частини, декларацією, письмовими поясненнями.
Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Разом із цим, відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, зокрема те, що це правопорушення не призвело до настання тяжких наслідків, особистість особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема те, що він є військовослужбовцем, вперше притягується до адміністративної відповідальності і зобов'язується у подальшому жодних порушень не допускати, обставини вчинення правопорушення, зокрема те, що період прострочення подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, склав лише один день, оскільки декларація була подана наступного дня після закінчення відповідного періоду для подачі такої декларації, обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини у справі, зокрема те, що ОСОБА_1 як військовослужбовець у період з 01 січня по 31 березня 2024 року виконував бойові (спеціальні) завдання у складі ОУВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », суд приходить до висновку, що є всі підстави вважати, що ОСОБА_1 усвідомив протиправність своєї поведінки і не буде більше допускати такої поведінки, тому вважає можливим в цьому випадку досягти виховних та попереджувальних заходів без застосування до порушниці заходів адміністративного впливу, звільнивши його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 173, 283, 284, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: