Ухвала від 10.03.2026 по справі 439/490/26

справа № 439/490/26

провадження № 1-в/439/10/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2026 року місто Броди

Бродівський районний суд Львівської області

у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

із участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання фахівця Золочівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про звільнення від покарання засудженого:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Броди Львівської області, військовослужбовця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, засудженого 10 лютого 2025 року Личаківським районним судом Львівської області за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 309 Кримінального кодексу України до покарання у виді одного року позбавлення волі та на підставі статті 75 КК України звільненого від призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю один рік: на підставі частини 1 статті 76 КК України на засудженого покладені судом обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання,

ВСТАНОВИВ:

27 лютого 2026 року фахівець ІІ категорії Золочівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_5 звернулася до Бродівського районного суду Львівської області з поданням про звільнення засудженого ОСОБА_4 від призначеного судом покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку.

Дане клопотання суб'єкт подання мотивує тим, що засуджений за час відбуття іспитового строку зарекомендував з посередньої сторони, в повному обсязі виконав покладені на нього судом обов'язки. Позитивно характеризується по місцю проживання.

Відтак суб'єкт подання вважає, що засуджений довів, що став на шлях виправлення.

Начальник Бродівського відділу Золочівської окружної прокуратури ОСОБА_6 у судове засідання не з'явився. Подав заяву про розгляд справи без його участі щодо задоволення даного клопотання не заперечує. Вважає за можливе звільнити засудженого від відбування покарання.

Фахівець Золочівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася надала заяву про слухання клопотання у її відсутність, на задоволенні наполягає.

Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з"явився надав заяву про слухання клопотання у його відсутність, не заперечує щодо звільнення його від відбування покарання.

За правилами частини 5 статті 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Всебічно та повно дослідивши обставини клопотання, суд приходить до переконання про доцільність його задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений 10 лютого 2025 року Лтчаківським районним судом Львівської області за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначено покарання у виді одного року позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування призначеного покарання, якщо він протягом одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

Також, на підставі ч. 1 п. 1, 2 ст. 76 КК України зобов'язано ОСОБА_4 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

У свою чергу доказами у справі підтверджено, що за період іспитового строку засуджений нових кримінальних правопорушень не вчиняв.

За нормативними правилами статті 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що випробувальний строк встановлений судом закінчився, засуджений протягом іспитового строку нового кримінального правопорушення не вчинив, суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_4 від призначеного йому покарання.

Враховуючи статтю 78 КК України, керуючись статтею 539 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання фахівця Золочівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про звільнення ОСОБА_4 від покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 від покарання у виді одного року позбавлення волі, призначеного вироком Личаківського районного суду Львівської області від 10 лютого 2026 року, у зв'язку із закінченням іспитового строку.

Копії ухвали вручити ОСОБА_4 , прокурору та представнику персоналу органу пробації.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134679885
Наступний документ
134679887
Інформація про рішення:
№ рішення: 134679886
№ справи: 439/490/26
Дата рішення: 10.03.2026
Дата публікації: 11.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Бродівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.03.2026)
Дата надходження: 27.02.2026
Розклад засідань:
10.03.2026 09:30 Бродівський районний суд Львівської області