Ухвала від 09.03.2026 по справі 592/794/26

Справа № 592/794/26

Провадження №1-кп/592/414/26

УХВАЛА

про закінчення підготовчого провадження

і призначення судового розгляду

09.03.2026 м.Суми

Ковпаківський районний суд м.Суми у складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілої ОСОБА_4 , потерпілої ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , обвинуваченої ОСОБА_7 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №12025200480002850 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.11.2025 року щодо ОСОБА_7 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.128 КК України,

УСТАНОВИВ:

До Ковпаківського районного суду м.Суми від Окружної прокуратури м.Суми надійшло кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.128 КК України.

Прокурор висловив думку про можливість призначення кримінального провадження до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом учасників кримінального провадження. Заперечує проти клопотання представника потерпілої щодо повернення обвинувального акту прокурору, оскільки прокурор має право змінити обвинувачення відповідно до ст.338 КПК України.

Представником потерпілої ОСОБА_4 заявлено клопотання про повернення обвинувального акту щодо ОСОБА_7 прокурору, оскільки вважають, що фактичні обставини справи перекручені, кримінальне правопорушення було вчинено умисно, а не з обережності, а також допущені технічні помилки як «домашнє насильство» та вказано «ч.1 ст.128», а дана стаття частин немає. Також потерпілою стороною подано позовну заяву про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

Потерпіла ОСОБА_5 підтримала клопотання свого представника.

Обвинувачена та її захисник проти задоволення клопотання сторони потерпілого не заперечували.

Інших заяв і клопотань від учасників кримінального провадження до суду не надійшло.

Вислухавши думку учасників кримінального провадження, вивчивши обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, суд приходить до наступних висновків.

Суд не вбачає достатніх підстав, на які посилається представник потерпілої ОСОБА_4 , для повернення прокурору вказаного обвинувального акту.

Відповідно до ч.1 ст.338 КПК України, з метою зміни правової кваліфікації та/або обсягу обвинувачення прокурор має право змінити обвинувачення, якщо під час судового розгляду встановлені нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа. Не допускається зміна обвинувачення прокурором з кримінального проступку на злочин будь-якої тяжкості під час судового розгляду.

Кримінальне провадження підсудне Ковпаківському районному суду м. Суми. Угода в кримінальному провадженні станом на день проведення підготовчого судового засідання, не укладалась.

Підстав для закриття або зупинення кримінального провадження не має.

Обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону.

Підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1 - 4 частини 3 ст. 314 КПК України - не встановлено, а тому є достатні підстави для призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта. Підстав для здійснення судового розгляду кримінального провадження в закритому судовому засіданні не встановлено.

З'ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.

Керуючись ст. 314 - 316 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовитти у задоволенні клопотання представника потерпілої ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту щодо ОСОБА_7 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.128 КК України, прокурору.

Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні №12025200480002850 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.11.2025 року щодо ОСОБА_7 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.128 КК України у відкритому судовому засіданні на 15:00 годин 17 березня 2026 року в приміщенні Ковпаківського районного суду м. Суми.

Визнати цивільним позивачем ОСОБА_5 та цивільним відповідачем ОСОБА_7 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_7 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

Про час і місце судового засідання повідомити учасників кримінального провадження.

Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_8

Попередній документ
134677137
Наступний документ
134677139
Інформація про рішення:
№ рішення: 134677138
№ справи: 592/794/26
Дата рішення: 09.03.2026
Дата публікації: 11.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ковпаківський районний суд м. Суми
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (09.03.2026)
Дата надходження: 19.01.2026
Розклад засідань:
26.01.2026 13:30 Ковпаківський районний суд м.Сум
04.02.2026 10:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
23.02.2026 14:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
09.03.2026 13:30 Ковпаківський районний суд м.Сум
17.03.2026 15:00 Ковпаківський районний суд м.Сум