ЄУН: 336/1037/26
Провадження №: 2/336/1837/2026
09 березня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Звєздова Н.С., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредитування, -
Представник позивача -Кудіна А.В., яка діє на підставі довіреності б/н від 09.01.2026, через підсистему (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» звернулась до суду з означеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором № 8791604 від 22.02.2025 у розмірі 26 670,00 гривень, а також витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 662,40 гривень.
Вивчивши надані суду матеріали, та дослідивши їх у сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Згідно Листа Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради, який надійшов до суду 25.02.2026 інформація щодо реєстрації місця проживання відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в реєстрі територіальної громади м. Запоріжжя - відсутня.
Ухвалою суду від 02.03.2026 позов залишено без руху, представником позивача надано клопотання в порядку ст. 84 ЦПК України про витребування інформації з Міністерства соціальної політики щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
Відповідно до ст. 43 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи.
Згідно з ч. 2 ст. 294 ЦПК України, з метою з'ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 646 затверджено Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (далі - Порядок), у п. 2 якого визначено, що база даних - автоматизований банк відомостей, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які є внутрішньо переміщеними. Відповідальним за забезпечення формування та ведення бази даних є Мінсоцполітики.
Згідно з п.11 вказаного Порядку органи державної влади мають право на безоплатній основі одержати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Частиною 7 ст. 187 ЦПК України передбачено, що інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідного звернення суду відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи.
Крім того, стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.
Згідно ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
При цьому слід зазначити, що надмірно формальне, бюрократичне застосування правових норм і вчинення дій, що мають юридичне значення, безвідносне врахування їх доцільності, зважаючи на обставини конкретної справи, і необхідності забезпечення ефективного захисту прав, свобод та інтересів у цивільному судочинстві може призвести до порушення права на справедливий судовий розгляд.
З огляду на викладене, вважаю необхідним витребувати у Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, щодо відповідача, з метою забезпечення учасників процесу конституційною гарантією змагальності та правом на доведення суду переконливості своїх доводів, а також для дотримання вимог процесуального законодавства щодо належного повідомлення сторін про дату, час та місце розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 187, 258-260 ЦПК України, суддя,-
З метою забезпечення участі учасників справи у судовому засіданні та їх належного повідомлення про судові засідання вищезазначеної цивільної справи,
зобов'язати Міністерство соціальної політики надати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб щодо:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити до Мінсоцполітики (м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601) на електронну адресу: infozapit@mlsp.gov.ua.
Вищезазначену інформацію просимо надати на e-mail: inbox@sh.zp.court.gov.ua та поштою.
Витребувані судом докази надати безпосередньо до суду у п'ятнадцятиденний термін з дня отримання ухвали.
Попередити осіб, на яких цією ухвалою покладено обов'язок подати докази, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Особи, які не мають можливості подати витребувані докази взагалі або у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.С. Звєздова