Ухвала від 09.03.2026 по справі 727/3063/26

Справа № 727/3063/26

Провадження № 6/727/36/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2026 року місто Чернівці

Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Танасійчук Н.М., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Фінансова компанія «Позика» звернулося до суду з заявою про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні № 66945471, відкритому 24.09.2021 року на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса № 73586 щодо стягнення заборгованості з ОСОБА_1

Суд, дослідивши вказану заяву та додані до неї документи, приходить до висновку про відсутність підстав для розгляду справи Шевченківським районним судом м. Чернівці, та приходить до висновку про передачу справи за підсудністю до Чернівецького районного суду м. Чернівці, виходячи з наступного.

Відповідно до матеріалів заяви предметом спору є вимога про заміну стягувача у виконавчому написі приватного нотаріуса.

Згідно матеріалів справи боржник за виконавчим написом - ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що на території Чернівецького районного суду м. Чернівці.

При цьому, визначаючи підсудність Шевченківського районного суду м. Чернівці, жодних доказів виконання виконавчого напису на території Шевченківського району м.Чернівці заявником до заяви не додано.

Згідно положень п. 3 ч. 1ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих документів - виконавчих написів нотаріусів.

За змістом ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження", яка має назву "Місце виконання рішення", виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Тобто законодавець пов'язує місце виконання рішення не з місцем знаходження кабінету/офісу приватного виконавця/нотаріуса, а з місцем вчинення виконавчих дій.

Отже, законодавець пов'язує місце виконання рішення з місцем вчинення виконавчих дій щодо конкретного боржника, яким може бути його місце проживання, місцем роботи, місцем отримання пенсії та/або місцем знаходження його майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).

Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).

За таких обставин, враховуючи те, що доказів того, що виконавче провадження з виконання виконавчого напису відбувається на території Шевченківського району м.Чернівці не надано, суд приходить до висновку, що заяву подано з порушенням правил підсудності.

За такого вказану заяву згідно положень п. 1 ч. 1ст.31ЦПК України слід передати на розгляд Чернівецького районного суду м.Чернівці.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.27, ст.31 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні №66945471, відкритому на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса передати за підсудністю до Чернівецького районного суду м.Чернівці.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.

Суддя: Танасійчук Н.М.

Попередній документ
134663534
Наступний документ
134663536
Інформація про рішення:
№ рішення: 134663535
№ справи: 727/3063/26
Дата рішення: 09.03.2026
Дата публікації: 11.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про заміну сторони виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (12.05.2026)
Дата надходження: 30.03.2026
Розклад засідань:
30.04.2026 11:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців
14.05.2026 11:30 Першотравневий районний суд м.Чернівців
04.06.2026 10:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців