Ухвала від 09.03.2026 по справі 420/7132/24

УХВАЛА

09 березня 2026 року

м. Київ

справа №420/7132/24

провадження №К/990/2933/26

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Смоковича М. І.,

суддів: Мацедонської В. Е., Радишевської О. Р.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2026 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

15 січня 2026 року зазначену скаргу подано засобами поштового зв'язку.

19 січня 2026 року скарга надійшла до суду касаційної інстанції.

Верховний Суд ухвалою від 09 лютого 2026 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишив без руху з підстав її невідповідності вимогам статті 330 КАС України, надавши заявнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення її недоліків шляхом надання до суду касаційної інстанції: - уточненої касаційної скарги з належним обґрунтуванням підстав, на яких подається касаційна скарга, із визначенням передбачених статтею 328 КАС України підстав з урахуванням висновків, наведених у цій ухвалі; - документу про сплату судового збору в установленому законом розмірі.

Недоліки скарги усунуто в установлений судом строк.

За правилами частини першої статті 334 КАС України за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

Касаційну скаргу подано з підстав, передбачених пунктом 4 частини четвертої статті 328 КАС України, а саме: предметом касаційного оскарження є ухвала суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті апеляційного провадження, підставою касаційного оскарження є порушення цим судом норм процесуального права.

Аналіз матеріалів касаційної скарги свідчить про її відповідність вимогам статті 330 КАС України та відсутність підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження.

Проаналізувавши підстави, на яких подана касаційна скарга у цій справі, Верховний Суд погоджується з необхідністю здійснити касаційний перегляд ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2026 року у цій справі з підстав, передбачених абзацом 2 частини четвертої статті 328 КАС України.

Керуючись статтями 328 - 332, 334, 335, 338 КАС України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити касаційне провадження за скаргою ОСОБА_1 на ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2026 року у справі № 420/7132/24 за позовом ОСОБА_2 до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

2. Витребувати з Одеського окружного адміністративного суду матеріали адміністративної справи № 420/7132/24.

3. Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

4. Установити десятиденний строк із дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

5. Роз'яснити, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін чи доповнень. У разі доповнення чи зміни касаційної скарги особа, яка подала касаційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до касаційної скарги іншим учасникам справи, інакше суд не враховує такі доповнення чи зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не оскаржується.

Суддя-доповідач М. І. Смокович

Судді В. Е. Мацедонська

О. Р. Радишевська

Попередній документ
134661900
Наступний документ
134661902
Інформація про рішення:
№ рішення: 134661901
№ справи: 420/7132/24
Дата рішення: 09.03.2026
Дата публікації: 10.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (18.03.2026)
Дата надходження: 22.01.2026
Предмет позову: звіт
Розклад засідань:
06.11.2025 00:00 П'ятий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СМОКОВИЧ М І
ФЕДУСИК А Г
суддя-доповідач:
СКУПІНСЬКА О В
СМОКОВИЧ М І
ФЕДУСИК А Г
відповідач (боржник):
Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції
за участю:
помічник судді
Самойленко Ганна Олександрівна
заявник:
Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції
Явтушенко Андрій Михайлович
заявник апеляційної інстанції:
Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції
позивач (заявник):
Мастицький Володимир Валентинович
представник позивача:
КОМПАНІЄЦЬ АНАСТАСІЯ ВІКТОРІВНА
секретар судового засідання:
Пальона Ірина Миколаївна
суддя-учасник колегії:
МАЦЕДОНСЬКА В Е
РАДИШЕВСЬКА О Р
СЕМЕНЮК Г В
ШЛЯХТИЦЬКИЙ О І