Справа № 560/3299/25
09 березня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Комісії з питань надання відстрочок військовозобов'язаним від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період у ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення комісіі ІНФОРМАЦІЯ_1 з розгляду заяв громадян України стосовно надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, оформлене протоколом від 14.02.2025 №6, про відмову ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 у складі комісії з розгляду заяв громадян України стосовно надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, прийняти рішення про надання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Відповідач на адресу суду подав пояснення, в яких відповідач стверджує, що 19.11.2025 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 через центр надання адміністративних послуг для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 8 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 20.11.2025 згідно протоколу засідання комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо розгляду заяв громадян України стосовно надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації від 20.11.2025 №50.
Відповідно до положень чинного законодавства, не передбачено надання декількох відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, а тому справа підлягає закриттю.
Відповідно до частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Частиною 1 статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частинами 6-8 статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку про зобов'язання позивача надати пояснення щодо поданих позивачем доказів.
Керуючись статтями 248, 256 КАС України, суд
Зобов'язати ОСОБА_1 надати пояснення щодо поданих відповідачем пояснень в адміністративній справі №560/3299/25.
Витребувані пояснення надати суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяВ.В. Матущак