Ухвала від 09.03.2026 по справі 460/3902/26

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

09 березня 2026 року м. Рівне№460/3902/26

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М. розглянувши адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.

Позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у відновленні ОСОБА_1 з 01.01.2026 виплати пенсії в повному розмірі без обмеження будь-яким максимальним розміром та без застосування обмежувальних коефіцієнтів до відповідних сум перевищення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відновити з 01.01.2026 ОСОБА_1 виплату пенсії в повному розмірі без обмеження максимальним розміром та без застосування обмежувальних коефіцієнтів до відповідних сум перевищення, установлених постановою Кабінету Міністрів від 30.12.2026 №1778 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2026 році у період воєнного стану", з урахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою суду від 06.03.2026 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

В подальшому до суду надійшла заява позивача про відкликання позовної заяви, в якій просить повернути поданий адміністративний позов.

Вирішуючи вказане клопотання суд зазначає наступне.

За приписами ч.1 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Частиною 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено диспозитивний принцип адміністративного судочинства, відповідно до якого кожна особа, яка звернулась за захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 44 Кодексу адміністративного судочинства України визначено права та обов'язки сторін.

Згідно з ч.1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Оскільки заява про відкликання позовної заяви надійшла після відкриття провадження у справі, то фактично позивач просить залишити позовну заяву без розгляду.

За змістом наведених норм, право на розпорядження своїм позовом є виключним правом позивача, яке процесуальний закон не пов'язує з будь-якими умовами та обов'язком позивача обґрунтувати своє рішення про відмову від позову.

Ураховуючи наведені процесуальні приписи Кодексу адміністративного судочинства, суд вважає за необхідне задовольнити заяву позивача про відкликання позовної заяви та залишити її без розгляду.

В силу вимог ч.3 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст.ст.240, 241, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Ухвалу складено 09 березня 2026 року

Суддя О.М. Дудар

Попередній документ
134653935
Наступний документ
134653937
Інформація про рішення:
№ рішення: 134653936
№ справи: 460/3902/26
Дата рішення: 09.03.2026
Дата публікації: 11.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (09.03.2026)
Дата надходження: 04.03.2026
Предмет позову: про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій