06 березня 2026 рокусправа № 380/11614/25
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) (далі - позивачка) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: вул. Бульварно-Кудрявська 16 м. Київ 04053) (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати Рішення № 134450017531 від 16.05.2025 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 » Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (Відділу перерахунків пенсій № 3 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, надання житлових субсидій та пільг), яким відмовлено ОСОБА_1 у переведенні із пенсії по віку на загальних підставах на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VІІІ та ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 XII у зв'язку з відсутністю законних підстав та необхідного стажу на посадах державної служби;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві зарахувати до мого стажу роботи, який дає право на призначення пенсії державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 XII, Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-УІІІ мій стаж роботи - ОСОБА_1 на посадах спеціалістів у органах податкової служби (інспекції, адміністрації) ДПС, ДФС, Міндоходів України за період з 12.02.1998 по 27.05.2025 (по день подання позову) а саме з:
12.02.1998 на посаді оператора ЕОМ відділу організації обробки даних в ДПА у Львівській області;
09.06.1998 на посаді державного податкового інспектора відділу приймання звітності в ДПІ у м. Львові;
01.09.1999 на посаді державного податкового інспектора відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб;
14.10.1999 на посаді державного податкового інспектора управління справляння податків з юридичних осіб відділу приймання звітності юридичних осіб ДПІ у м. Львові;
14.10.1999 на посаді державного податкового інспектора відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб;
03.07.2000 на посаді державного податкового інспектора у відділі приймання та обробки податкових документів юридичних осіб;
16.10.2000 на посаді державного податкового інспектора відділу приймання звітності;
15.07.2002 на посаді державного податкового інспектора відділу обробки та ведення податкових документів групи приймання звітності управління інформатизації та обліку;
17.10.2005 на посаді державного податкового інспектора сектору приймання звітності відділу обробки та ведення податкових документів платників податків ДПІ у м. Львові;
23.02.2007 на посаді старшого державного податкового інспектора відділу обробки податкової звітності управління обліку та звітності прийнята в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова;
14.09.2007 на посаді старшого державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування;
07.12.2009 на посаді головного державного податкового інспектора відділу інформатизацій процесів оподаткування;
16.03.2012 на посаді головного державного податкового інспектора відділу супроводження інформаційних систем та адміністрування баз даних управління інформатизації та обліку платників податків зв'язку Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Львівської області ДПС;
01.07.2013 на посаді головного державного інспектора відділу ІТ та обліку платників податків Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області;
05.02.2015 на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області;
02.02.2016 на посаді головного державного інспектора відділу обслуговування платників;
29.04.2016 на посаді головного державного інспектора відділу обслуговування платників у Шевченківському відділенні Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області;
14.12.2016 на посаді заступника начальника відділу обслуговування платників Галицької ОДШ ГУ ДФС у Львівській області;
14.02.2018 на посаді головного державного інспектора відділу організації роботи ЦОП і надання адміністративних послуг, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління обслуговування платників Головного управління ДФС у Львівській області;
20.03.2018 на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, електронних сервісів та звітності управління обслуговування платників;
28.08.2018 на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників;
03.09.2019 на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників Головного управління ДПС у Львівській області;
13.01.2020 на посаді головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління податкових сервісів ГУ ДПС у Львівській області;
04.09.2020 на посаді головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Львівській області;
12.01.2021 на посаді головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів в Головному управлінні ДПС у Львівській області як відокремленому підрозділі ДПС;
01.08.2022 на посаді головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Львівській області по час подання даного позову;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві перевести ОСОБА_1 з пенсії по віку на загальних підставах на пенсію державного службовця за віком відповідно доп. 10 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VІІІ та ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 з 09.05.2025 р. на підставі поданої позивачкою заяви зареєстрованої за № 3889 та доданими до неї документами в тому числі і довідками виданими позивачці ГУ ДПС у Львівській області 09.05.2025 № 233/13-01-10-00-11; № 234/13-01-10-00-11; № 73/13-01-10-21.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що звернулась до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про перерведення з пенсії за віком на пенсію згідно ст. 37 Закону України "Про державну службу". Зазначила, що її заяву розглянуло ГУ ПФУ у м. Києві та відмовило в задоволенні такої заяви, покликаючись на те, що у неї відсутній необхідний стаж.
Ухвалою суду від 16.06.2025 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі від 16.06.2025 надіслано відповідачу у його електронний кабінет підсистеми «Електронний суд» 18.06.2025, що підтверджується довідкою про доставку електрооного листа, наявною у матеріалах справи.
Відповідач заяви про визнання позову чи відзиву на позовну заяву в строки, передбачені ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до суду не надав, про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін був повідомлений належним чином шляхом направлення ухвали про відкриття провадження рекомендованою кореспонденцією за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відповідно до приписів ч. 8 ст. 126 КАС України.
Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Суд всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та встановив таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком.
Позивачка 09.05.2025 звернулась до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про перехід на пенсію за Законом України "Про державну службу" з урахуванням довідок про складові заробітньої плати державного службовця.
Згідно трудової книжки серії НОМЕР_1 позивачка працювала:
- з 12.02.1998 зарахована на посаду оператора ЕОМ відділу організації обробки даних по 30 червня 1998 року згідно підписаного котракту;
- звільнена з займаної посади в порядку переводу в ДПІ у м. Львові, п. 5 ст. 36 КзпП України;
- з 09.06.1998 прийнята у зв'язку з переведенням із ДПА у Львівській області за конкурсом на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності на час відпустки по вагітності та пологах ОСОБА_2 ;
- прийняла присягу державного службовця 09.06.1998;
- з 31.08.1998 продовжено термін дії строкового договору на час відпустки ОСОБА_2 по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- присвоєно спеціальне звання інспектора податкової служби ІІ рангу 04.05.1999;
- з 01.09.1999 переведена у зв'язку із зміною штатного розпису на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб на час відпустки ОСОБА_3 по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- з 14.10.1999 переведена на постійну посаду державного податкового інспектора управління справляння податків з юридичних осіб відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб;
- 03.07.2000 відділ приймання звітності юридичних осіб перейменовано у відділ приймання та обробки податкових документів юридичних осіб;
- з 16.10.2000 переведена у зв'язку із зміною штатного розпису на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності;
- з 15.07.2002 у зв'язку із змінами в організаційній структурі та на конкурсній основі переведена на посаду державного податкового інспектора відділу обробки та ведення податкових документів групи приймання звітності управління інформатизації та обліку;
- з 17.10.2005 у зв'язку із змінами в організаційній структурі та затвердженням нового штатного розпису переведена на посаду державного податкового інспектора сектору приймання звітності відділу обробки та ведення податкових документів платників податків;
- звільнена 22.07.2007 в порядку переведення в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 23.02.2007 прийнята у порядку переведення із ДПІ у м. Львові у зв'язку із змінами у структурі та штатному розписі на посаду старшого державного податкового інспектора відділу обробки податкової звітності управління обліку та звітності;
- з 14.09.2007 переведена у зв'язку із змінами в організаційній структурі та штатному розписі на посаду старшого державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування;
- з 07.12.2009 переведена за результатами стажування на посаду головного державного податкового інспектора відділу інформатизацій процесів оподаткування;
- 18.06.2010 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової служби І рангу;
- з 16.03.2012 у зв'язку із реорганізацією в порядку перертворення державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова та утвореннням Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби переведена на посаду головного державного податкового інспектора відділу супроводження інформаційних систем та адміністрування баз даних управління інформатизації та обліку платників податків;
- з 01.07.2013 у зв'язку із реорганізацією ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби (шляхом приєднання) переведена на посаду головного державного інспектора відділу ІТ та обліку платників податків Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області;
- 01.01.2014 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу;
- з 05.02.2015 у зв'язку із реорганізацією ДПІ у Шевченківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області шляхом приєднання, переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області;
- з 02.02.2016 у зв'язку із змінами у структурі та штатному розписі переведена на посаду головного державного інспектора відділу обслуговування платників;
- з 29.04.2016 у зв'язку із реорганізацією ДФС у Шевченківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області шляхом приєднання ддо Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу обслуговування платників у Шевченківському відділенні Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області;
- звільнена 13.12.2016 із займаної посади у порядку переведення в Галицьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області, п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 14.12.2016 прийнята в порядку переведення із Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ, як така що успішно пройшла конкурсний відбір, на посаду заступника начальника відділу обслуговування платників, ч. 1 ст. 41 ЗУ "Про державну службу", п. 5 ст. 36 КЗпП;
- звільнена 13.02.2018 із займаної посади у порядку переведення в ГУ ДФС у Львівській області, ч. 1 ст. 41 ЗУ "Про державну службу" та п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 14.02.2018 прийнята в порядку переведення на посаду головного державного інспектора відділу організації роботи ЦОП і надання адміністративних послуг, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління обслуговування платників Головного управління ДФС у Львівській області;
- з 20.03.2018 переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, електронних сервісів та звітності управління обслуговування платників;
- 04.05.2018 присвоєно спеціальне звання "Радник" податкової та митної справи ІІІ рангу;
- з 28.08.2018 у зв'язку зі зміною організаційної структури ГУ ДФС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників;
- звільнена 02.09.2019 відповідно до п. 2 ч. 1 с. 41 Закону України "Про державну службу" з посади у порядку переведення для подальної роботи в Головному управлінні ДПС у Львівській області, п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України;
- з 03.09.2019 призначена у порядку переведення на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників Головного управління ДПС у Львівській області;
- 03.09.2019 присовєно 6 ранг державного службовця;
- з 13.01.2020 у зв'язку із зміною організаційної структури Головного управління ДПС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління податкових сервісів ГУ ДПС у Львівській області;
- з 04.09.2020 у зв'язку іх введенням в дію організаційної структури та штатного розпису переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Львівській області;
- звільнена 11.01.2021 відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України "Про державну службу" з займаної посади у порядку переведення для подальшої роботи в Головному управління ДПС у Львівській області як відокремленому підрозділі ДПС України, п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України;
- з 12.01.2021 призначена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Львівській області;
- з 01.08.2022 у зв'язку із веденням в дію організаційної структури та штатного розпису переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Львівській області по час подання даного позову.
За принципом екстериторіальності заяву позивачки розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві. За результатами розгляду заяви прийнято рішення від 16.05.2025 № 134450017531, яким відмовлено позивачці у задоволенні заяви та зазначено, що з 1 травня 2016 року набув чинності Закон України “Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), яким передбачено новий порядок та умови призначення пенсії державним службовцям.
Статтею 90 Закону № 889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому, пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII визначено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-Х1І) для осіб, які на день набрання чинності Законом № 889-VIII (на 01.05.2016 року) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, або які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу, на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723- XII та актами Кабінету Міністрів України не залежно від факту роботи.
Відповідач у рішенні вказав, що статтею 25 Закону № 3723-ХІІ визначено категорії посад державних службовців, в залежності від яких, встановлювались ранги державних службовців. Основним критерієм, який визначає підстави для зарахування періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3 723-ХІІ, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. Згідно статті 343.1 Податкового Кодексу України посадовим особам контролюючих органів присвоюються спеціальні звання, тому ці посади не належать до посад, віднесених до категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-Х1.
В обґрунтування відмови у задоволенні заяви позивачки вказав, що згідно записів трудової книжки, стаж державної служби станом на 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом № 889-VІІІ) складає 10 місяців 25 днів., тому позивачці слід відмовити у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Позивачка вважає, що має достатній стаж для переведення на пенсію державного службовця, вважає дії відповідача протиправними, тому звернулась до суду з цим позовом.
Суд при вирішенні спору по суті керується таким.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 90 Закону України «Про державну службу» 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Закон № 889 набрав чинності 01.05.2016, одночасно втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, що передбачав особливості пенсійного забезпечення державних службовців.
Разом з тим, пп. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 передбачено переживаючу дію статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, тобто законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у особи є право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Отже, Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII визначали, що за наявності в особи станом на 01.05.2016 (день набрання чинності Законом № 889-VIII) певного стажу держслужби (10 років для осіб, що станом на цю дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 2 цього Закону визначає структуру заробітної плати, до якої входять: - основна заробітна плата (встановлюється у вигляді посадових окладів для службовців); - додаткова заробітна плата (включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій); - інші заохочувальні та компенсаційні виплати (до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми). Відповідно до статті 33 Закону № 3723-ХІІ заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 41 Закону №1058-ІV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно до статті 341 Податкового кодексу України (далі - ПК України) служба в контролюючих органах є професійною діяльністю придатних до неї за станом здоров'я, освітнім рівнем та віком громадян України, що пов'язана з формуванням державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків, зборів, платежів, реалізацією податкової та митної політики, політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також із здійсненням контролю за додержанням податкового, митного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Пунктом 342.4 статті 342 ПК України визначено, що посадові особи контролюючих органів є державними службовцями (пункт 342.4.). Приписами пункту 344.1 статті 344 ПК України визначено, що пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу". При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.
Суд встановив, що спірним у цій справі є наявність/відсутність в заявниці станом на 01.05.2016 стажу державної служби, достатнього для призначення на пенсію на підставі Закону № 3723-ХІІ.
Оцінюючи аргументи відповідача на обґрунтування правомірності його рішення, суд зазначає таке.
Закон № 889-VIII, котрий набрав чинності 01.05.2016, визначає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII визначали, що за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.
Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України суд при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Верховний Суд в постанові від 29.04.2020 у справі № 539/1855/17 вказав таке: «Верховний Суд України раніше сформулював правовий висновок щодо застосування норм матеріального права у спорах цієї категорії у подібних правовідносинах. Зокрема, у постанові від 08 жовтня 2013 року (справа № 21-275а13) виснував, що аналіз положень статті 37 Закону № 3723-XII, Закону № 509-ХІІ дає підстави вважати, що посадові особи державної податкової служби, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження такої служби в податкових органах має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.»
Отже, посадові особи державної податкової служби, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження такої служби в податкових органах має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця.
Враховуючи викладені правові позиції Верховного Суду, суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ в м. Києві безпідставно не зарахувало до стажу державної служби період роботи позивачки в органах державної податкової служби, за які позивачці присвоєно спеціальні звання.
Як встановлено судом, відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 позивачка працювала:
- з 12.02.1998 зарахована на посаду оператора ЕОМ відділу організації обробки даних по 30 червня 1998 року згідно підписаного котракту;
- звільнена з займаної посади в порядку переводу в ДПІ у м. Львові, п. 5 ст. 36 КзпП України;
- з 09.06.1998 прийнята у зв'язку з переведенням із ДПА у Львівській області за конкурсом на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності на час відпустки по вагітності та пологах Сусуловської Л.О.;
- прийняла присягу державного службовця 09.06.1998;
- з 31.08.1998 продовжено термін дії строкового договору на час відпустки ОСОБА_2 по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- присвоєно спеціальне звання інспектора податкової служби ІІ рангу 04.05.1999;
- з 01.09.1999 переведена у зв'язку із зміною штатного розпису на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб на час відпустки ОСОБА_2 по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- з 14.10.1999 переведена на постійну посаду державного податкового інспектора управління справляння податків з юридичних осіб відділу приймання звітності юридичних осіб управління організації справляння податків з юридичних осіб;
- 03.07.2000 відділ приймання звітності юридичних осіб перейменовано у відділ приймання та обробки податкових документів юридичних осіб;
- з 16.10.2000 переведена у зв'язку із зміною штатного розпису на посаду державного податкового інспектора відділу приймання звітності;
- з 15.07.2002 у зв'язку із змінами в організаційній структурі та на конкурсній основі переведена на посаду державного податкового інспектора відділу обробки та ведення податкових документів групи приймання звітності управління інформатизації та обліку;
- з 17.10.2005 у зв'язку із змінами в організаційній структурі та затвердженням нового штатного розпису переведена на посаду державного податкового інспектора сектору приймання звітності відділу обробки та ведення податкових документів платників податків;
- звільнена 22.07.2007 в порядку переведення в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 23.02.2007 прийнята у порядку переведення із ДПІ у м. Львові у зв'язку із змінами у структурі та штатному розписі на посаду старшого державного податкового інспектора відділу обробки податкової звітності управління обліку та звітності;
- з 14.09.2007 переведена у зв'язку із змінами в організаційній структурі та штатному розписі на посаду старшого державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування;
- з 07.12.2009 переведена за результатами стажування на посаду головного державного податкового інспектора відділу інформатизацій процесів оподаткування;
- 18.06.2010 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової служби І рангу;
- з 16.03.2012 у зв'язку із реорганізацією в порядку перертворення державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова та утвореннням Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби переведена на посаду головного державного податкового інспектора відділу супроводження інформаційних систем та адміністрування баз даних управління інформатизації та обліку платників податків;
- з 01.07.2013 у зв'язку із реорганізацією ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби (шляхом приєднання) переведена на посаду головного державного інспектора відділу ІТ та обліку платників податків Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області;
- 01.01.2014 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу;
- з 05.02.2015 у зв'язку із реорганізацією ДПІ у Шевченківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області шляхом приєднання, переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області;
- з 02.02.2016 у зв'язку із змінами у структурі та штатному розписі переведена на посаду головного державного інспектора відділу обслуговування платників;
- з 29.04.2016 у зв'язку із реорганізацією ДФС у Шевченківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області шляхом приєднання ддо Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу обслуговування платників у Шевченківському відділенні Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області;
- звільнена 13.12.2016 із займаної посади у порядку переведення в Галицьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області, п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 14.12.2016 прийнята в порядку переведення із Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ, як така що успішно пройшла конкурсний відбір, на посаду заступника начальника відділу обслуговування платників, ч. 1 ст. 41 ЗУ "Про державну службу", п. 5 ст. 36 КЗпП;
- звільнена 13.02.2018 із займаної посади у порядку переведення в ГУ ДФС у Львівській області, ч. 1 ст. 41 ЗУ "Про державну службу" та п. 5 ст. 36 КЗпП України;
- з 14.02.2018 прийнята в порядку переведення на посаду головного державного інспектора відділу організації роботи ЦОП і надання адміністративних послуг, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління обслуговування платників Головного управління ДФС у Львівській області;
- з 20.03.2018 переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, електронних сервісів та звітності управління обслуговування платників;
- 04.05.2018 присвоєно спеціальне звання "Радник" податкової та митної справи ІІІ рангу;
- з 28.08.2018 у зв'язку зі зміною організаційної структури ГУ ДФС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників;
- звільнена 02.09.2019 відповідно до п. 2 ч. 1 с. 41 Закону України "Про державну службу" з посади у порядку переведення для подальної роботи в Головному управлінні ДПС у Львівській області, п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України;
- з 03.09.2019 призначена у порядку переведення на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління обслуговування платників Головного управління ДПС у Львівській області;
- 03.09.2019 присовєно 6 ранг державного службовця;
- з 13.01.2020 у зв'язку із зміною організаційної структури Головного управління ДПС у Львівській області переведена на посаду головного державного інспектора відділу реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів, електронних сервісів та електронного документообігу управління податкових сервісів ГУ ДПС у Львівській області;
- з 04.09.2020 у зв'язку іх введенням в дію організаційної структури та штатного розпису переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Львівській області;
- звільнена 11.01.2021 відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України "Про державну службу" з займаної посади у порядку переведення для подальшої роботи в Головному управління ДПС у Львівській області як відокремленому підрозділі ДПС України, п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України;
- з 12.01.2021 призначена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Львівській області;
- з 01.08.2022 у зв'язку із веденням в дію організаційної структури та штатного розпису переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку об'єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Львівській області по час подання даного позову.
Отже, враховуючи наведене суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві № 134450017531 від 16.05.2025 є необґрунтованим та незаконним, тому - таке слід скасувати як протиправне.
Статтею 83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) визначено, що пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку. Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14.09.2016 № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права. З урахуванням наведених норм пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» підлягає призначенню позивачці з дати звернення про призначення пенсії, тобто з 04.04.2025.
Щодо вимог про зобов'язання зарахувати до стажу державної служби позивачки періоди роботи на державній службі та перевести з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, згідно із яким, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
У справі, яка розглядається, для прийняття рішення за результатами поданої позивачкою заяви за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначено ГУ ПФУ у м. Києві, яке прийняло рішення про відмову у перерахунку пенсії. Тому дії щодо переведення з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та пп. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ з 09.08.2024 (з дати подання заяви про переведення на інший вид пенсії) має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що прийняв оскаржуване рішення, у цій справі - ГУ ПФУ у м. Києві.
Для забезпечення ефективного відновлення прав позивачки та з метою виконання цього рішення суду ГУ ПФУ у м. Києві зобов'язане зарахувати до стажу державної служби період роботи в органах державної податкової служби ГУ ПФУ у м. Києві.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
З огляду на встановлені КАС України правила розподілу судових витрат понесені позивачкою витрати на сплату судового збору стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, що прийняв протиправне рішення пропорційно до задоволених позовних вимог.
Відповідно до норм статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати, на професійну правничу допомогу.
Представниця позивачки в позовній заяві просить стягнути з відповідача на користь позивачки судові витрати, а саме витрати на правову допомогу в сумі 2000 грн.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат на правничу допомогу, суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 134 КАС України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
За правилами частини третьої цієї статті, для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Частиною 7 статті 139 КАС України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Нормами статті 30 цього Закону визначено, що формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту є гонорар. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Як визначено в частині п'ятій статті 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до частини 4 статті 134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
На підтвердження підстав, факту понесення та розміру витрат, пов'язаних з розглядом справи, представниця позивачки надала суду копії таких документів:
1) договір про надання правничих послуг № 23/25 від 16.05.2025, укладений між адвокатським об'єднанням «Правовий центр «Професіонал» в особі керівника голови об'єднання Гордієнко Оксани Юріївни та ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 3.1 Договору за надання правничих послуг встановлюється оплата в розмірі 2000 грн. Відповідно до пункту 3.2 оплата здійснюється шляхом перерахунку суми визначеної п. 3.1 даного договору на розрахунковий рахунок виконавця або готівкою у касу у сумі 2000 грн. в якості попередньої оплати;
2) ордер серії ВС № 1371668 та свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №259.
Аналізуючи надані представницею позивачки докази на підтвердження понесених витрат на правничу допомогу, суд зазначає, що представниця позивачки надала лише договір про надання правничої допомоги, проте не надала жодного документу із зазначенням детального опису виконаних адвокатом робіт (наданих послуг) як передбачає частина 4 статті 134 КАС України.
Суд звертає увагу, що договір це лише домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору. Договір не містить відомостей щодо наданих послуг у конкретній справі. У свою чергу, детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, визначається у акті виконаних робіт (наданих послуг), якого представниця позивачки не долучила до матеріалів справи.
Крім того, у пункті 3.1 Договору зазначено, що оплата здійснюється шляхом перерахунку суми визначеної п. 3.1 даного договору на розрахунковий рахунок виконавця або готівкою у касу у сумі 2000 грн. в якості попередньої оплати. Проте, представниця позивача не надала суду жодного доказу на підтвердження факту оплати послуг.
Суд звертає увагу, що аргументи представниці позивачки про те, що витрати на правничу допомогу підлягають розподілу незалежно від того, чи їх вже сплачено, чи тільки має бути сплачено, були б доцільними у тому випадку, якщо б положення договору не передбачали вимоги сплатити кошти в якості попередньої оплати.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що документи, які надала представниця позивачки на підтвердження понесених витрат на правничу допомогу, не підтверджують ані факту надання правничої допомоги, ані факту понесення таких витрат. Тому суд відмовляє у відшкодуванні витрат на правничу допомогу.
Відповідно до статті 139 КАС України в разі задоволення позову, судові витрати слід стягнути на користь позивачки за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2025 встановлено у розмірі 3028,00 грн.
Позивачкою заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Отже, за подання цього позову слід було сплатити 2622,20 грн (3028,00 грн + 3028,00 грн * 0,4).
Оскільки при зверненні до суду позивачкою сплачено судовий збір у розмірі 3633,00 грн, що підтверджується квитанцією № ПН315 від 27.05.2025, то надміру сплачений судовий збір у розмірі 1210,60 грн може бути повернуто позивачці за її клопотанням.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 256, 293, 295 КАС України, суд-
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві № 134450017531 від 16.05.2025 про відмову ОСОБА_1 про перехід на пенсію за Законом України «Про державну службу» відповідно до заяви від 09.05.2025.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 період роботи з 12.02.1998 по 27.05.2025 на посадах спеціалістів у органах податкової служби (інспекції, адміністрації) ДПС, ДФС, Міндоходів України, який дає право на призначення пенсії державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 XII, Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на підставі пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII та пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ на підставі поданої нею заяви, зареєстрованої за № 3889 та доданих до неї довідок ГУ ДПС у Львівській області 09.05.2025 № 233/13-01-10-00-11; № 234/13-01-10-00-11; № 73/13-01-10-21.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві сплачений судовий збір у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп.
6. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Позивачка: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду у м. Києві (04053 місто Київ вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368)
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.П. Качур