06 березня 2026 рокусправа № 380/16643/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Ритуальна служба "Меморіал" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Комунальне підприємство "Ритуальна служба "Меморіал" (далі - позивач, КП "Ритуальна служба "Меморіал") звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 01.08.2025 № 35468/13-01-07-04 в частині застосування штрафу у сумі 330460 (триста тридцять тисяч чотириста шістдесят) грн 00 коп., за порушення КП "РС"Меморіал" вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування відповідно до пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу та загальну суму 6609200 грн (загальна сума штрафних санкцій 330460 грн).
Ухвалою від 15.08.2025 суддя відкрила провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Ухвалою від 16.01.2026 суд ухвалив перейти із спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін до розгляду справи № 380/16643/25 за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що враховуючи акт перевірки від 11.07.2025 № 31878/13-01-07-04/38056814, за її результатами складене податкове повідомлення-рішення від 01.08.2025 № 35468/13-01-07-04. Так, згідно з ПК України (пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197) операції з надання ритуальних послуг комунальним підприємством звільнені від оподаткування податком на додану вартість. Відповідно Комунальне підприємство «Ритуальна служба «Меморіал» не має обов'язку зі сплати цього податку і, відповідно, виходячи з норм ст. 15 Кодексу, не може визнаватись платником цього податку. Згідно з пп. 14.1.186 п. 14.1 ст. 14 ПК України оподатковувана операція для цілей розділу V Кодексу - це операція, яка підлягає оподаткуванню ПДВ і яка дійсно має об'єкт оподаткування. Відповідно до п. 22.1 ст. 22 ПК України об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку. Операції з постачання ритуальних послуг наданих комунальним підприємством звільняються від оподаткування відповідно до вимог ст. 197 ПК України, не підлягають оподаткуванню відповідно до вимог ст. 194 ПК України, не є об'єктами оподаткування в розумінні статті 22 ПК України, після здійснення яких у платника податку не виникає податковий обов'язок й таким чином не включаються до загальної суми операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до вимог ст. 181 ПК України. У зв'язку з твердженням працівників ДПС стосовно того, що до загального обсягу оподатковуваних ПДВ операцій (загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу) для цілей реєстрації особи як платника ПДВ включається обсяг операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ є такими, що не підтверджені вимогами ПК України.
Відповідач подав відзив на позовну заяву від 04.09.2025 (вх. № 71481), у якому зазначає, що як свідчать обставини перевірки КП «Меморіал» офіційно не перебувало на обліку як платник ПДВ, перевіркою встановлено, що протягом 2020-2021 року підприємство здійснило оподатковувані операції у сумі, що перевищує 1 000 000 гривень. Такий обсяг господарських операцій прямо зобов'язував його подати заяву для обов'язкової реєстрації платником ПДВ відповідно до статей 181 та 183 Податкового кодексу України. Незважаючи на це, підприємство не виконало покладеного на нього обов'язку, чим порушило податкове законодавство.
Також, неподання декларацій з ПДВ у період з 11.02.2021 по 31.05.2025 поєднується із фактом невиконання обов'язку щодо обов'язкової реєстрації платником ПДВ. Це свідчить про порушення вимог п. 49.18.1 ст. 49, п. 202.1 ст. 202, а також ст. 181 ПК України, що в комплексі підтверджує неналежне виконання платником податкових зобов'язань та є підставою для застосування передбачених ПК України заходів впливу.
Крім того, на порушення вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України КП «Меморіал» не зареєструвало в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування відповідно до пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 ПК України, на загальну суму 6 609 200 грн. Просить відмовити у задоволення позову.
Представник позивача подав заперечення на відзив від 19.09.2025 (вх. № 75191), у якому зазначає, що твердження працівників ДПС стосовно того, що до загального обсягу оподатковуваних ПДВ операцій (загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу) для цілей реєстрації особи як платника ПДВ включається обсяг операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ є такими, що не підтверджені вимогами Податкового кодексу України. Правова конструкція норми п. 181.1 ст. 181 ПК України має наступний зміст «У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом...». Тобто, обов'язковою умовою застосування норми п. 181.1 ст. 181 ПК України та реєстрації як платник ПДВ є здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом. Водночас відповідно до пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 ПК України звільняються від оподаткування операції з наданням ритуальних послуг, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 № 734, яка регулює питання звільнення від ПДВ ритуальних послуг, та передбачає, що операції з надання послуг з поховання, що здійснюються державними та комунальними службами, звільняються від оподаткування ПДВ. При цьому ст. 197 ПК України містить назву «операції, звільнені від оподаткування» та входить до розділу V ПК України. Тому в розумінні п. 181.1 ст. 181 ПК України операції, визначені в ст. 197 ПК України, не регулюються вказаною нормою.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Комунальне підприємство "Ритуальна служба "Меморіал" зареєстроване 11.01.2012 Управлінням державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 14151020000026759.
Згідно з ухвалою Львівської міської ради від 08.04.2025 № 6158 «Про припинення КП «РС «Меморіал» шляхом приєднання його до Львівського комунального підприємства «Муніципальна обрядова служба», Львівське комунальне підприємство «Муніципальна обрядова служба» є правонаступником всіх прав та обов'язків КП «РС «Меморіал».
Рішення про припинення суб'єкта господарювання від 14.05.2025 № 1004151270009026759.
На підставі наказу від 26.06.2025 № 3830 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Комунального підприємства «Ритуальна Служба «Меморіал» (38056814)» та направлень на перевірку від 30.06.2025 № 7516, 7517, 7518, 7519, уповноваженими посадовими особами ГУ ДПС у Львівській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка Комунального підприємства «Ритуальна Служба «Меморіал» (38056814) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2018 по 29.06.2025, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 11.01.2012 по 29.06.2025.
За результатами перевірки складений акт від 11.07.2025 № 31878/13-01-07-04/38056814.
Перевіркою встановлено порушення позивачем:
- п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 ст. 183 Податкового кодексу - підприємство у лютому 2021 року не зареєструвалося платником податку на додану вартість;
- пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49; п. 202.1 ст. 202 Податкового кодексу - підприємством не подано Податкові декларації з податку на додану вартість за періоди з 11.02.2021 по 31.03.2021, за квітень 2021 року, за травень 2021 року, за червень 2021 року, за липень 2021 року, за серпень 2021 року, за вересень 2021 року, за жовтень 2021 року, за листопад 2021 року, за грудень 2021 року, за січень 2022 року, за лютий 2022 року, за березень 2022 року, за квітень 2022 року, за травень 2022 року, за червень 2022 року, за липень 2022 року, за серпень 2022 року, за вересень 2022 року, за жовтень 2022 року, за листопад 2022 року, за грудень 2022 року, за січень 2023 року, за лютий 2023 року, за березень 2023 року, за квітень 2023 року, за травень 2023 року, за червень 2023 року, за липень 2023 року, за серпень 2023 року-у сумі, за вересень 2023 року, за жовтень 2023 року, за листопад 2023 року, за грудень 2023 року, за січень 2024 року, за лютий 2024 року, за березень 2024 року, за квітень 2024 року, за травень 2024 року, за червень 2024 року, за липень 2024 року, за серпень 2024 року, за вересень 2024 року, за жовтень 2024 року, за листопад 2024 року, за грудень 2024 року, за січень 2025 року, за лютий 2025 року, за березень 2025 року, за квітень 2025 року, за травень 2025 року (загальна сума штрафних санкцій 17 340 гривень);
- п. 185.1 ст.185; п. 187.1 ст. 187; пп. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу - підприємство за період з 01.01.2018 по 29.06.2025 не відобразило (у зв'язку з неподанням декларацій) у Податкових деклараціях з податку на додану вартість обсяг операцій, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, на: загальну суму 6 609 200 грн;
- п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу - підприємством не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування відповідно до п.п. 197.1.10 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу, на загальну суму 6 609 200 грн (загальна сума штрафних санкцій 330 460 грн).
На підставі акту перевірки, контролюючим органом винесене податкове повідомлення-рішення форми «ПН» від 01.08.2025 № 35468/13-01-07-04, яким до позивача застосований штраф в сумі 330 460,00 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Не погодившись із винесеним податковим повідомленням-рішенням позивач оскаржив його до суду.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).
Також ПК України визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів у розумінні пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно з підпунктом 19-1.1.1 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України, контролюючі органи, зокрема, здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Положеннями підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Спірні правовідносини виникли внаслідок різного сторонами приписів статті 181 ПК України).
Так, відповідач наполягає на тому, що при обрахунку загальної суми операцій (1 млн. грн), при досягненні якої особа підлягає обов'язковій реєстрації платником ПДВ, мають братись до уваги всі операції з поставки товарів/робіт/послуг за останні 12 місяців, водночас, позивач стверджує, що операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ та операції звільнені від оподаткування ПДВ для визначення необхідного обсягу постачання (1 млн. грн) не враховуються.
Так, відповідно до п. 181.1 статті 181 ПК України передбачено, що у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
За змістовим аналізом вказаної правової норми вбачається, що особа зобов'язана зареєструватися як платник ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень.
Особа має обов'язок зареєструватися платником ПДВ за умови наявності всіх зазначених обставин в сукупності.
При цьому обсяг постачання в розмірі 1000000 грн (без врахування суми податку на додану вартість у ціні придбаних та проданих товарів (робіт, послуг)) має бути досягнуто виключно за рахунок операцій, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України.
Підпунктом 14.1.186 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що оподатковувана операція для цілей розділу V цього Кодексу - операція, яка підлягає оподаткуванню податком на додану вартість.
Розділом V ПК України, а саме статтями 194-197, визначено перелік операцій, які відносяться до:
- операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою (20%, 7% та 14%);
- операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (0%);
- операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196);
- операції звільнені від оподаткування (ст. 197).
Отже операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою та операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою є операціями, які у розумінні розділу V ПК України, підлягають оподаткуванню та мають бути враховані для визначення необхідного обсягу постачання для цілей реєстрації платником ПДВ.
Натомість операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ та операції звільнені від оподаткування ПДВ, згідно з розділом V ПК України, не можуть бути врахованими для визначення необхідного обсягу постачання для цілей реєстрації платником ПДВ, оскільки такі операції за своєю сутністю не підлягають оподаткуванню.
При вирішенні спірних правовідносин, суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 27.10.2023 по справі № 520/19175/2020, згідно з якою «Для цілей реєстрації особи як платника ПДВ до загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України, враховуються операції, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та операції, які підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою. Операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ та операції звільнені від оподаткування ПДВ, згідно з розділом V Податкового кодексу України, для визначення необхідного обсягу постачання (1000000 грн) не враховуються».
Відповідно до підпункту 197.1.10 п. 197.1 статті 197 ПК України постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами, а саме:
а) виклик агента ритуальної служби для оформлення замовлення на організацію та проведення поховання;
б) оформлення медичної довідки про причини смерті;
в) доставка замовникові ритуальних атрибутів для організації поховання;
г) навантаження, розвантаження та перенесення ритуальних атрибутів;
ґ) транспортні послуги, що надаються у процесі організації поховання;
д) продаж стандартної труни;
е) продаж контейнера для перевезення оцинкованої труни; запаювання оцинкованої труни;
є) утримання тіл померлих у холодильних камерах понад норму перебування (після смерті у лікувальному закладі, а також тих, що померли вдома чи інших місцях);
ж) послуги з підготовки тіла покійного до поховання або кремації (послуги перукаря та косметолога, обмивання, бальзамування, укладання в труну);
з) копання могили;
и) перенесення труни з тілом покійного (додому, до квартири в багатоповерховому будинку, до моргу; з дому, квартири, моргу тощо до місця поховання);
і) музичний супровід обряду поховання;
ї) проведення громадянської панахиди;
й) послуги організатора обряду поховання;
к) виготовлення та встановлення металевої намогильної таблички, хреста, надголовника або тимчасового пам'ятного знака;
л) продаж стандартних похоронних вінків і траурних стрічок для них;
м) організація відправлення труни з тілом покійного чи урни з прахом покійного за кордон;
н) у разі проведення підпоховання в могилу послуги з демонтажу елементів існуючого надгробка (пам'ятника) та їх установка;
о) написання тексту на траурній стрічці;
п) кремація;
р) продаж урни;
с) продаж кубка для урни;
т) поховання урни з прахом у могилу, у колумбарії, розвіювання праху;
Рішенням Виконавчого комітету Винниківської міської ради від 16.03.2018 № 65 затверджений мінімальний перелік ритуальних послуг: оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання; оформлення свідоцтва про поховання; копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом, опускання трун и з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили), монтаж та демонтаж намогильної споруди при організації під ховання в існуючу могилу.
Суд встановив та не заперечується сторонами, що підприємством отримано дохід від надання послуг з поховання у розмірі 6 609 200 грн.
При цьому, для розрахунку загального обсягу оподаткованих операцій з поставки для цілей реєстрації платником ПДВ за період з 01.01.2018 по 29.06.2025, ГУ ДПС у Львівській області враховувало операції звільнені від оподаткування відповідно до підпункту 197.1.10 пункту 197.1 статті 197 ПК України.
Отже, при здійсненні позивачем операцій, які у розумінні підпункту 197.1.10 пункту 197.1 статті 197 ПК України звільненні від оподаткування ПДВ, тобто, не є об'єктом оподаткування ПДВ, такі не повинні враховуватися для визначення необхідного для реєстрації в якості платника ПДВ обсягу постачання (1000000 грн).
За встановлених обставин справи та вказаного правового регулювання, суд дійшов висновку, що оскільки обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України у позивача не перевищував 1 млн.грн за весь період перевірки, а не лише протягом останніх 12 календарних місяців, то відповідно у позивача був відсутній обов'язок реєстрації у якості платника ПДВ, що передбачений пунктом 181.1 статті 181 Податкового кодексу України.
Враховуючи зазначене позивач не мав обов'язку нараховувати та сплачувати ПДВ, а також реєструвати в ЄРПН податкові накладні.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про протиправність прийнятого відповідачем податкового повідомлення-рішення від 01.08.2025 № 35468/13-01-07-04 та наявність правових підстав для його скасування.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані не були, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов Комунального підприємства "Ритуальна служба "Меморіал" ( вул. Галицька, 7, м. Винники, 79495, ЄДРПОУ 38056814) до Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, 79003, ЄДРПОУ 43968090) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 01.08.2025 № 35468/13-01-07-04.
3. Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань в користь Комунального підприємства "Ритуальна служба "Меморіал " 4956,90 грн судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складений 06.03.2026.
Суддя Кедик М.В.